Strona 11 z 99 PierwszyPierwszy ... 9101112132161 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 101 do 110 z 987

Wątek: Zdjęcia jotkaera (jkr)

  1. #101
    Zwycięzca popRAWki| OlyJedi
    Dołączył
    Nov 2009
    Mieszka w
    Ziemia Zawkrzeńska.
    Posty
    2.632
    Siła reputacji
    188
    Moja galeria
    9

    Nazwa:  krajobraz2.jpg
Wyświetleń: 130
Rozmiar:  2,18 MB
    Najważniejsza jest historia.
    "Narody tracąc pamięć tracą życie" C. K. Norwid

  2. #102
    Moderator Zwycięzca popRAWkiZwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar Bodzip
    Dołączył
    Feb 2008
    Mieszka w
    Gorlice
    Posty
    25.015
    Siła reputacji
    475
    Moja galeria
    Ładne, nic tylko wybrać się na ważki
    cerkiewki || Beskid Niski || mój wątek || mój drugi wątek|| makro||
    Wychodzi się na pole, a nie na dwór o! ||Nadnaczelny Weryfikator TWA i wszystkiego
    W moich wątkach można offtopować i grzebać w zdjęciach ||Łowca spamerów||

  3. #103
    Zwycięzca popRAWki| OlyJedi
    Dołączył
    Nov 2009
    Mieszka w
    Ziemia Zawkrzeńska.
    Posty
    2.632
    Siła reputacji
    188
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez Bodzip Zobacz posta
    Ładne, nic tylko wybrać się na ważki
    Tam jest mnóstwo wszystkiego, ale rezerwat jest na bagnach więc łażenie może być tylko w jego okolicy.
    Najważniejsza jest historia.
    "Narody tracąc pamięć tracą życie" C. K. Norwid

  4. #104
    Animator Zwycięzca popRAWkiZwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar helmuth
    Dołączył
    Feb 2008
    Mieszka w
    Szczecin
    Posty
    12.136
    Siła reputacji
    349
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez jkr Zobacz posta
    9
    Znowu 1600px w pionie!
    O braku czerni pewnie napisze @paparapa, dla mnie niebo za jasne a chmury bez wyrazu. Chmury wyglądają jakby były w 2D, po prostu białe plamy na niebieskim tle. Przecież one mają trzy wymiary, są na nich cienie i to powinno być widać. Może warto założyć filtr polaryzacyjny?
    Nie byłbym sobą, gdybym nie zauważył minimalnego przechylenia zdjęcia w lewo.
    Lubię wertykalne piony i horyzontalne poziomy
    W moim wątku, można "grzebać" w moich zdjęciach.
    Główny Prostownik TWA

  5. #105
    Zwycięzca popRAWki| OlyJedi
    Dołączył
    Nov 2009
    Mieszka w
    Ziemia Zawkrzeńska.
    Posty
    2.632
    Siła reputacji
    188
    Moja galeria
    9a

    Nazwa:  krajobraz2.jpg
Wyświetleń: 111
Rozmiar:  2,06 MB
    Najważniejsza jest historia.
    "Narody tracąc pamięć tracą życie" C. K. Norwid

  6. #106
    Zwycięzca popRAWki Awatar paparapa
    Dołączył
    Jan 2018
    Mieszka w
    Wrocław
    Posty
    4.741
    Siła reputacji
    177
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez helmuth Zobacz posta
    Znowu 1600px w pionie!
    O braku czerni pewnie napisze @paparapa, dla mnie niebo za jasne a chmury bez wyrazu. Chmury wyglądają jakby były w 2D, po prostu białe plamy na niebieskim tle. Przecież one mają trzy wymiary, są na nich cienie i to powinno być widać. Może warto założyć filtr polaryzacyjny?
    .
    Co do nieba to się zgadza w całej rozciągłości. Korekta ekspozycji o pół działki załatwiłaby sprawę.

    Czy napiszę o czerni? Tym razem nie. A właściwie nie bezpośrednio. Nie postrzegam tu ewidentnej potrzeby przyciemniania zdjęcia. Ale mój edytor powiedział mi, że początek histogramu jest oddalony od wartości 0 około pół działki. To samo jest po prawej stronie. Co te wartości dać mogą w postrzeganiu zdjęcia każdy wie. Ja staram się uzyskać wstępnie największy możliwy kontrast zdjęcia poprzez ustawienie poziomów. Bez tego nigdy nie uda się, mz poprawnie edytować fotki. Fotografia to pewnego rodzaju oszustwo. Mając małą przestrzeń "histogramu" musimy w niej zamknąć całe otaczające nas światło. Nie ważne, czy są to palmy w świetle księżyca, czy wielbłądy w zenitalnym słońcu. Światła mamy albo mało, albo ekstremalnie dużo. I w tym cała sztuka, aby do małego pudełka "histogramu" w odpowiednich proporcjach wsypać odpowiednie kawałki światła nas otaczającego. Aby widz dał się nabrać, że w tym pudełku jest całe światło jakie widzieliśmy podczas robienia zdjęcia. Jeśli czegoś zabraknie, albo będzie za dużo zanotujemy kolejne niepowodzenie .... Najkrócej pisząc, fotografia to sztuka kompresji i konwersji światła zewnętrznego na to co oglądamy na monitorach.

    Mógłbym podejrzewać,że ogólne rozjaśnienie zdjęć jest spowodowane problemami sprzętowymi, ale to nie tłumaczy tego, że histogramy nie są rozciągnięte od deski do deski. To już raczej wina operatora . Ja miałem wiele różnych manier obróbkowych. Łatwo się przyklejają... ale trudno się ich pozbyć.


    Co do filtra, a zwłaszcza polara... Mz zrobi więcej problemów niż pomaga. Prędzej szara "połówka" bardzo umiarkowanej wartości. Aleeee.....trzeba to w edycji odpowiednio korygować. Filtry to też spory kłopot podczas używania ich. Dobre kosztują bardzo dużo, a tanich nie polecam, bo szkoda zdjęć których się już nie uratuje. Lepiej niewiele dołożyć i kupić dobry monitor .

    Widzę wersje b tego zdjęcia...
    ... chmurki bardzo nieznacznie przygaszone, a dół zdjęcia stracił blask. Stał się "szarą masą" bez wyrazu. Takie korekty należy wykonywać selektywnie, a nie na całym zdjęciu.

    ... żeby nie było, że o czerni będę pisał

  7. #107
    Zwycięzca popRAWki| OlyJedi
    Dołączył
    Nov 2009
    Mieszka w
    Ziemia Zawkrzeńska.
    Posty
    2.632
    Siła reputacji
    188
    Moja galeria
    Zapytam tak, jeżeli bez poprawek to które jest lepsze 9 cz 9a bo z tego co zrozumiałem to 9.
    Ja wywołuje raw w DXO 11 na ustawieniach standardowych,kadrowanie i zapisuje tifa potem w Helikon filter coś tam poprawiam aby mi się podobało jako całość i przeskalowanie plus jakieś wyostrzanie i do jpg. Staram się zachować to co widziałem.
    Najważniejsza jest historia.
    "Narody tracąc pamięć tracą życie" C. K. Norwid

  8. #108
    Animator Zwycięzca popRAWkiZwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar helmuth
    Dołączył
    Feb 2008
    Mieszka w
    Szczecin
    Posty
    12.136
    Siła reputacji
    349
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez jkr Zobacz posta
    Zapytam tak, jeżeli bez poprawek to które jest lepsze 9 cz 9a bo z tego co zrozumiałem to 9.
    Wrzuć rawa. Na pewno będą chętni, którym się nie chce tłumaczyć ale pokażą jak by to widzieli.
    Lubię wertykalne piony i horyzontalne poziomy
    W moim wątku, można "grzebać" w moich zdjęciach.
    Główny Prostownik TWA

  9. #109
    Zwycięzca popRAWki| OlyJedi
    Dołączył
    Nov 2009
    Mieszka w
    Ziemia Zawkrzeńska.
    Posty
    2.632
    Siła reputacji
    188
    Moja galeria
    Teraz patrzę na chmury na dworze. Jedne mają bardzo mocno cień i nne ledwie i są takie które wogóle nie mają.
    Wieczorem wrzucę Rawa.
    Najważniejsza jest historia.
    "Narody tracąc pamięć tracą życie" C. K. Norwid

  10. #110
    Zwycięzca popRAWki Awatar paparapa
    Dołączył
    Jan 2018
    Mieszka w
    Wrocław
    Posty
    4.741
    Siła reputacji
    177
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez jkr Zobacz posta
    Zapytam tak, jeżeli bez poprawek to które jest lepsze 9 cz 9a bo z tego co zrozumiałem to 9.
    Ja wywołuje raw w DXO 11 na ustawieniach standardowych,kadrowanie i zapisuje tifa potem w Helikon filter coś tam poprawiam aby mi się podobało jako całość.

    I to jest właśnie Twój problem. Ty chcesz, żeby samo się zrobiło. Najlepiej na ustawieniach domyślnych ....
    Ale to nie Ty robisz te foty. Robi je Olek DXO 11.

Podobne wątki

  1. Moje pierwsze zdjecia na forum ;) : zdjecia makro
    By Jonc in forum Nasze zdjęcia - wątki autorskie
    Odpowiedzi: 15
    Ostatni post / autor: 21.09.04, 20:00

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
 
Właściciel: FOMAG Sp. z o.o., Gdansk, 80-137 ul. Starodworska 1, KRS 0000341593, www.fomag.pl

Serwis wykorzystuje pliki cookies w celach reklamowych, statystycznych i do personalizacji stron. Możesz wyłączyć używanie plików cookies w ustawieniach przeglądarki internetowej jednak może to utrudnić korzystanie z serwisu! Więcej informacji w Polityce prywatności.