Pokaż wyniki od 1 do 9 z 9

Wątek: Ustawienia OMD em5 II

  1. #1

    Dołączył
    May 2020
    Mieszka w
    SUPRAśL
    Posty
    5
    Siła reputacji
    0
    Moja galeria

    Ustawienia OMD em5 II

    Czesc
    Od pewnego czasu działam w sys.micro 4/3. Mam OLy. OMD em5 mark2, i za cholerę nie wiem jak do końca go skonfigurować. Pomóżcie. Moje przygody z fotografią to Zenit ET, dawne dzieje. Z Zenitem było trochę prościej.
    Proszę o pomoc w podstawowej konfiguracji ustawień aparatu, np: W jakim rozmiarze zapisywać zdjęcia, oraz z jaką kompresją (L/SF, L/F, L/N, L/B). Wiem jak ustawić zapis zdjęć jpg+raw.
    Kolejne pytanie dotyczy video: ( FHD-All intra, czy FHD-SF, czy FHD-F,N czy B) no i oczywiście jaki klatkaż, czyli 24p, 25p,30p,50p,60p?

    Pytanie o AF, a konkretnie do funkcji w menu BLOKOWANIA EKSPOZYCJI I AUTOFOKUSA AEL/AFL, który mode z 3 dostępnych dostosować do S-AF i C-AF i MF.

    Nie rozumiem opcji WYZWALANIA, w menu kryje się to pod literą C, a konkretnie chodzi o stabilizację obrazu. Tam jak rozszerzymy tę funkcję to przechodzimy do wyboru rodzaju stabilizacji oddzielnie dla zdjecia, oddzielnie dla filmu. I dalej wybierając opcję zdjęcia przechodzimy już do konkretnego wyboru rodzaju stabilizacji (S-IS1, S-IS2, S-IS3, S-IS AUTO) i tam na dole monitora/wyświetlacza LCD jest napisane :Ogniskowa 15mm. I tę ogniskową mogę regulować aż do 1000mm. O co tu chodzi.?
    Przepraszam jeżeli pytania są idotyczne, ale jak to mówią ...Nie ma idiotycznych pytań, są tylko itd.....

    Na wstępie to tyle. Proszę o porady.
    Czesć

  2. #2
    Awatar koza
    Dołączył
    May 2019
    Mieszka w
    Polska
    Posty
    492
    Siła reputacji
    54
    Moja galeria
    L-SF to najwyższa jakość.
    Full HD All-Intra to najwyższa jakość.
    60fps do wszystkiego poza filmami fabularnymi, gdzie standardem jest 24p.
    Stabilizacja:IS-1 działa zawsze, zużywa najwięcej energii. IS-Auto potrafi się wyłączyć w którymś z kierunków, więc gwałtowny ruch może ją pogubić. Ogniskowa Cię interesuje tylko dla obiektywów bez połączenia elektrycznego z body.

  3. #3

    Dołączył
    May 2020
    Mieszka w
    SUPRAśL
    Posty
    5
    Siła reputacji
    0
    Moja galeria
    Dzięki. Czyli powinienem ustawić jakość zdjęć na L-SF, a video na FHD ALL I, Obraz 16:9 aby uzyskać doskonałą jakość?

  4. #4
    Awatar koza
    Dołączył
    May 2019
    Mieszka w
    Polska
    Posty
    492
    Siła reputacji
    54
    Moja galeria
    Tak Dla pewności zawsze możesz zobaczyc który format daje największe pliki i założyć, że większy plik=lepsza jakość

  5. #5
    | OlyJedi
    Dołączył
    Apr 2009
    Mieszka w
    Poznań
    Posty
    268
    Siła reputacji
    23
    Moja galeria
    Jeśli chodzi o wideo to dobrze ustawić zgodnie z europejskim standardem 25 lub 50p. Lepiej do ewentualnego dalszego przetwarzania.

  6. #6
    Awatar Zapp
    Dołączył
    Mar 2020
    Mieszka w
    na wsi
    Posty
    10
    Siła reputacji
    0
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez Stasiek Zobacz posta
    ...
    Patrząc na pytania, to zacząłbym od instrukcji.
    Niektóre ustawienia, np. All-intra, wiążą się z zależnościami innych możliwości - trudno więc jednoznacznie określić co lepsze, bez konkretnego zapotrzebowania.
    A następnie - jest multum materiałów w necie, o ile jęz. ang. to nie problem.

  7. #7

    Dołączył
    May 2020
    Mieszka w
    SUPRAśL
    Posty
    5
    Siła reputacji
    0
    Moja galeria
    Dzięki za rady.
    Już jest trochę jaśniej.
    Co do instrukcji to nie jest mi obca, nie zawsze zrozumiała. Nawciskane jest tyle tego. Może jest bardziej czytelna dla kogoś kto już miał wcześniej obycie z aparatami cyfrowymi. Ja niestety nie miałem.
    Z angielskim tak średnio. Wiem, że Stasiek po ang to Stan. To już jest nieźle.

    Słuchajcie, a o co chodzi z tą tabelką (instr. str.110) blokowanie ekspozycji AEL/AFL, który MOD najlepiej ustawić do S-AF, a który do C-AF?

  8. #8
    Awatar Zapp
    Dołączył
    Mar 2020
    Mieszka w
    na wsi
    Posty
    10
    Siła reputacji
    0
    Moja galeria
    Jak pewnie już wiesz, AEL to blokowanie ekspozycji, a AFL blokowanie ostrości.
    Nie ma jednej dobrej odpowiedzi jak to ustawić. Ustaw jak Tobie pasuje.
    Ja np. mam to ustawione na tzw. Back Button Focus (tzw. BBF) z wykorzystaniem przycisku Fn1 przy dźwigience, a migawka do połowy blokuje ekspozycję. (Ale używając gripa w M5II sięganie kciukiem do Fn1 jest dla mnie nieco niewygodne, więc mam to zdublowane na przycisku głębi ostrości.)
    Najpierw określ sobie co potrzebujesz, a potem do czego to przypisać.

  9. #9

    Dołączył
    May 2020
    Mieszka w
    SUPRAśL
    Posty
    5
    Siła reputacji
    0
    Moja galeria
    Dziękuję za sugestie. Zaraz wypróbuję.
    Pozdrawiam wszystkich z lasu.

Podobne wątki

  1. złe ustawienia (?) Mju 700
    By miszela in forum Aparaty kompaktowe
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 3.10.09, 23:56
  2. Ustawienia E-510
    By fefka in forum Korpusy 4/3
    Odpowiedzi: 24
    Ostatni post / autor: 11.09.09, 21:23
  3. E-510 ustawienia ISO
    By sikor in forum E-System
    Odpowiedzi: 33
    Ostatni post / autor: 7.08.09, 14:10
  4. [sp-350] Ustawienia.
    By Korz0nek in forum Aparaty kompaktowe
    Odpowiedzi: 32
    Ostatni post / autor: 24.04.07, 14:20
  5. Ustawienia w E-1
    By zalewiak in forum E-System
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 5.08.05, 16:50

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
 
Właściciel: FOMAG Sp. z o.o., Gdansk, 80-137 ul. Starodworska 1, KRS 0000341593, www.fomag.pl

Serwis wykorzystuje pliki cookies w celach reklamowych, statystycznych i do personalizacji stron. Możesz wyłączyć używanie plików cookies w ustawieniach przeglądarki internetowej jednak może to utrudnić korzystanie z serwisu! Więcej informacji w Polityce prywatności.