Strona 3 z 3 PierwszyPierwszy 123
Pokaż wyniki od 21 do 27 z 27

Wątek: Focus Stacking E-M1

  1. #21
    | OlyJedi Awatar wyszomir
    Dołączył
    Mar 2013
    Mieszka w
    Łódź
    Posty
    7.787
    Siła reputacji
    377
    Moja galeria
    Do sklejania w komputerze można też wykorzystać Franzis Focus Projects 4 który jest aktualnie do pobrania za darmo pod adresem https://sharewareonsale.com/s/free-f...o-100-discount
    Wersja darmowa ma ograniczenie ilości składanych klatek (o ile pamiętam do 32) ale w wielu zastosowaniach to całkowicie wystarcza. Możliwości ingerencji w składany stack są znacznie większe niż w przypadku stacku składanego bezpośrednio w aparacie.
    Pozdrawiam!
    Marek Wyszomirski (wyszomir@toya.net.pl)

  2. #22

    Dołączył
    May 2021
    Mieszka w
    Piotrków Trybunalski
    Posty
    20
    Siła reputacji
    6
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez wyszomir Zobacz posta
    Do sklejania w komputerze można też wykorzystać Franzis Focus Projects 4 który jest aktualnie do pobrania za darmo pod adresem https://sharewareonsale.com/s/free-f...o-100-discount
    Wersja darmowa ma ograniczenie ilości składanych klatek (o ile pamiętam do 32) ale w wielu zastosowaniach to całkowicie wystarcza. Możliwości ingerencji w składany stack są znacznie większe niż w przypadku stacku składanego bezpośrednio w aparacie.
    i dodatkowo ograniczeniem jest 30 dniowy okres próbny, a później płacimy.
    E-M1 Mark II ; M.Zuiko 25 mm F1,2, M.Zuiko 12-40 F2.8 II, M.Zuiko 40-150 F2,8

  3. #23
    Moderator Zwycięzca popRAWkiZwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar Bodzip
    Dołączył
    Feb 2008
    Mieszka w
    Gorlice
    Posty
    25.004
    Siła reputacji
    475
    Moja galeria
    http://www.zerenesystems.com/cms/stacker
    Przez miesiąc full wypas. Wersja osobista 89 $
    cerkiewki || Beskid Niski || mój wątek || mój drugi wątek|| makro||
    Wychodzi się na pole, a nie na dwór o! ||Nadnaczelny Weryfikator TWA i wszystkiego
    W moich wątkach można offtopować i grzebać w zdjęciach ||Łowca spamerów||

  4. #24
    | OlyJedi Awatar wyszomir
    Dołączył
    Mar 2013
    Mieszka w
    Łódź
    Posty
    7.787
    Siła reputacji
    377
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez Kolega Zobacz posta
    i dodatkowo ograniczeniem jest 30 dniowy okres próbny, a później płacimy.
    Mylisz się.

    "Terms and Conditions
    • This is a 2-computer lifetime license, for commercial or noncommercial use
    • No free updates; if you update the giveaway, it may become unregistered
    • You get free tech support
    • You must get your license key and download the installer before this offer
    • May not be resold"
    Pozdrawiam!
    Marek Wyszomirski (wyszomir@toya.net.pl)

  5. #25

    Dołączył
    May 2021
    Mieszka w
    Piotrków Trybunalski
    Posty
    20
    Siła reputacji
    6
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez wyszomir Zobacz posta
    Mylisz się.

    "Terms and Conditions
    • This is a 2-computer lifetime license, for commercial or noncommercial use
    • No free updates; if you update the giveaway, it may become unregistered
    • You get free tech support
    • You must get your license key and download the installer before this offer
    • May not be resold"
    Po zainstalowaniu wyskoczył komunikat aby wpisać numer seryjny, bez wpisania numery jest tylko 30 days trial
    E-M1 Mark II ; M.Zuiko 25 mm F1,2, M.Zuiko 12-40 F2.8 II, M.Zuiko 40-150 F2,8

  6. #26
    | OlyJedi Awatar wyszomir
    Dołączył
    Mar 2013
    Mieszka w
    Łódź
    Posty
    7.787
    Siła reputacji
    377
    Moja galeria
    Bo trzeba program zarejestrować. Jeżeli podawałeś na stronie sharewareonsale.com swój adres e-mail opis sposobu darmowej rejestracji powinieneś od nich dostać e-mailem. Wygląda to tak (opis rejestracji innego programu - Franzis Denoise Projects, ale dla Focus Projects robi się to podobnie - tylko link do strony rejestracji zapewne jest inny):

    "To get your license key, click here to go to exclusive SharewareOnSale registration page. At the registration page, enter your email address, check BOTH of the checkboxes, and click SEND. At the next page, you need to scroll down, fill the form, and click SEND. You must fill out this form. After you’ve done that successfully, the developer will send you an with a confirmation link in it; you must click that link to confirm your email address. Once you confirm your email address, you will be sent another email by the developer that contains your USER ID and REGISTRATION CODE. Keep this USER ID and REGISTRATION CODE safe, as you will need it to register DENOISE Projects. Now, download DENOISE Projects and install it. During install, you will be prompted with a screen where you must enter the USER ID and REGISTRATION CODE you received earlier. Enter it, click OK, and finish installing. Next, run DENOISE Projects and you will be asked to enter a SERIAL NUMBER. In that box, enter the REGISTRATION CODE you received earlier by email and click ACTIVATE NOW. After that, enjoy!"
    Ostatnio edytowane przez wyszomir ; 25.10.22 o 22:14
    Pozdrawiam!
    Marek Wyszomirski (wyszomir@toya.net.pl)

  7. #27

    Dołączył
    May 2021
    Mieszka w
    Piotrków Trybunalski
    Posty
    20
    Siła reputacji
    6
    Moja galeria
    Doszedłem już o co chodzi z tym składaniem zdjęć przez aparat. Otóż z moim 25 f1.2 Focus stacking nie działa. W pozostałych działa i ostatnie zdjęcie jest złożone .
    Myśłałem, że analogicznie jak do HDR będzie tylko plk wynikowy bez źródeł, a tutaj w focus stacking również są zdjęcia źródłowe

    Focus stacking korzystacie tylko w makro, czy również w krajoobrazie jak chcemy mieć dużą głebie ostrości w tym przedni plan?
    E-M1 Mark II ; M.Zuiko 25 mm F1,2, M.Zuiko 12-40 F2.8 II, M.Zuiko 40-150 F2,8

Podobne wątki

  1. Focus Bracketing i Focus Stacking w OM-D
    By alnico in forum Korpusy micro 4/3
    Odpowiedzi: 17
    Ostatni post / autor: 23.06.19, 08:56
  2. 14-54, e-510 i front focus?
    By muszyk in forum E-System
    Odpowiedzi: 26
    Ostatni post / autor: 6.07.11, 15:35
  3. front focus
    By niwi in forum Korpusy 4/3
    Odpowiedzi: 42
    Ostatni post / autor: 31.10.10, 21:52
  4. manual focus
    By tyrkand in forum Aparaty kompaktowe
    Odpowiedzi: 14
    Ostatni post / autor: 22.08.08, 21:11
  5. Manual focus - C-740
    By CyberZBIR in forum Aparaty kompaktowe
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 10.07.03, 11:27

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
 
Właściciel: FOMAG Sp. z o.o., Gdansk, 80-137 ul. Starodworska 1, KRS 0000341593, www.fomag.pl

Serwis wykorzystuje pliki cookies w celach reklamowych, statystycznych i do personalizacji stron. Możesz wyłączyć używanie plików cookies w ustawieniach przeglądarki internetowej jednak może to utrudnić korzystanie z serwisu! Więcej informacji w Polityce prywatności.