Strona 5 z 16 PierwszyPierwszy ... 3456715 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 41 do 50 z 159

Wątek: Binarowa

  1. #41
    Moderator | OlyJedi Awatar apz
    Dołączył
    Mar 2009
    Mieszka w
    Beskid Mały; Andrychów
    Posty
    18.235
    Siła reputacji
    337
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez Bodzip Zobacz posta
    To jest oryginalna polichromia z XVI w.
    Zatem wierni na chwałę swojego Boga złożyli się, aż cud, że przetrwało to niejedną wojenną zawieruchę w tak doskonałym stanie.
    E-M1 Mark II; E-M5 Mark II; E-PM2 IR red+, E-PL5 IR blue; Fuji X-T1; X-M1; garść słoików; Sigma DP2; Hauwei P20 Pro

  2. #42
    Moderator Zwycięzca popRAWkiZwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar Bodzip
    Dołączył
    Feb 2008
    Mieszka w
    Gorlice
    Posty
    25.015
    Siła reputacji
    475
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez apz Zobacz posta
    Zatem wierni na chwałę swojego Boga złożyli się, aż cud, że przetrwało to niejedną wojenną zawieruchę w tak doskonałym stanie.
    Nie wiem jak jest w Binarowej, ale w Czarnej mieszkańcy na propozycję aby ich cerkiew objąć "opieką" konserwatora zabytków, powiedzieli NIE. "To nasza cerkiew i nikt nam nie będzie mówił co nam wolno a co nie".
    Kościół w Binarowej jest wpisany na listę dziedzictwa UNESCO.
    cerkiewki || Beskid Niski || mój wątek || mój drugi wątek|| makro||
    Wychodzi się na pole, a nie na dwór o! ||Nadnaczelny Weryfikator TWA i wszystkiego
    W moich wątkach można offtopować i grzebać w zdjęciach ||Łowca spamerów||

  3. #43
    | OlyJedi
    Dołączył
    Jan 2004
    Posty
    3.587
    Siła reputacji
    195
    Moja galeria
    Bardzo fajne malunki. Doskonale zakonserwowane, żywe. Malarstwo jeszcze noszące cechy średniowieczne, brak perspektywy, brak światłocienia, taka grafika - kontury wypełnione kolorami, plamami, pasmami. Ale robi to wrażenie, sceny przedstawiane, jak na ten wiek są bardzo dynamiczne, kompozycja każdej sceny jest przekonywująca, przemyślana, rozplanowana tak by dało się z niej od razu, bez wątpliwości czytać sceny ewangeliczne. Ogólnie jak na moje oko - supermalarstwo, super zabytek,
    Pzdr, TJ

  4. #44
    Zwycięzca popRAWkiZwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar And.N
    Dołączył
    Apr 2009
    Posty
    9.569
    Siła reputacji
    268
    Moja galeria
    Z przyjemnością oglądnąłem zdjęcia. Jedna uwaga, szkoda trochę braku ostrości (dalszy plan) na foto 2,3,5. Chyba nieco za mały numer przysłony był ustawiony.
    G1, G5 | 14-45 | mZD 40-150 | kilka M42 | Moje wątki:
    Foto-Różności ; Dymne Impresje ; Stary i Nowy Elbląg

  5. #45
    Moderator Zwycięzca popRAWkiZwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar Bodzip
    Dołączył
    Feb 2008
    Mieszka w
    Gorlice
    Posty
    25.015
    Siła reputacji
    475
    Moja galeria
    Dziś przy niedzieli...
    W trakcie robienia zdjęć, a pani Małgosia poświęciła mi naprawdę dużo czasu - przyszła wycieczka szkolna. To chyba trzy klasy dzieciaków były.
    Kurcze, podoba mi się pokazywanie młodym naszej kultury tak ponad podziałami politycznymi, religijnymi i narodowościowymi. Pani przewodnik opowiedziała dzieciakom historię tego kościoła i jego dzieje od 1500 roku.
    Powiem, że sam słuchałem z paszczą opadniętą do ziemi.
    Podobne wycieczki widziałem w cerkwi w Wołowcu. Wielkie brawa dla animatorów Beskidu Niskiego

    10.
    Nazwa:  P4230787.jpg
Wyświetleń: 118
Rozmiar:  1,15 MB
    Ostatnio edytowane przez Bodzip ; 26.04.20 o 07:38
    cerkiewki || Beskid Niski || mój wątek || mój drugi wątek|| makro||
    Wychodzi się na pole, a nie na dwór o! ||Nadnaczelny Weryfikator TWA i wszystkiego
    W moich wątkach można offtopować i grzebać w zdjęciach ||Łowca spamerów||

  6. #46
    Moderator | OlyJedi Awatar apz
    Dołączył
    Mar 2009
    Mieszka w
    Beskid Mały; Andrychów
    Posty
    18.235
    Siła reputacji
    337
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez andtor2 Zobacz posta
    Z przyjemnością oglądnąłem zdjęcia. Jedna uwaga, szkoda trochę braku ostrości (dalszy plan) na foto 2,3,5. Chyba nieco za mały numer przysłony był ustawiony.
    Nie robione smartfonem.
    E-M1 Mark II; E-M5 Mark II; E-PM2 IR red+, E-PL5 IR blue; Fuji X-T1; X-M1; garść słoików; Sigma DP2; Hauwei P20 Pro

  7. #47
    Zwycięzca popRAWki| OlyJedi
    Dołączył
    Nov 2009
    Mieszka w
    Ziemia Zawkrzeńska.
    Posty
    2.638
    Siła reputacji
    188
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez Bodzip Zobacz posta
    Dziś przy niedzieli...
    W trakcie robienia zdjęć, a pani Małgosia poświęciła mi naprawdę dużo czasu - przyszła wycieczka szkolna. To chyba trzy klasy dzieciaków były.
    Kurcze, podoba mi się pokazywanie młodym naszej kultury tak ponad podziałami politycznymi, religijnymi i narodowościowymi. Pani przewodnik opowiedziała dzieciakom historię tego kościoła i jego dzieje od 1500 roku.
    Powiem, że sam słuchałem z paszczą opadniętą do ziemi.
    Podobne wycieczki widziałem w cerkwi w Wołowcu. Wielkie brawa dla animatorów Beskidu Niskiego

    10.
    Nazwa:  P4230787.jpg
Wyświetleń: 118
Rozmiar:  1,15 MB
    Bogdanie, przebywanie w danym miejscu, a zrozumienie tego miejsca to dwie różne sprawy.
    Najważniejsza jest historia.
    "Narody tracąc pamięć tracą życie" C. K. Norwid

  8. #48
    Zwycięzca popRAWkiZwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar And.N
    Dołączył
    Apr 2009
    Posty
    9.569
    Siła reputacji
    268
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez apz Zobacz posta
    Nie robione smartfonem.
    W to nie wątpię.
    G1, G5 | 14-45 | mZD 40-150 | kilka M42 | Moje wątki:
    Foto-Różności ; Dymne Impresje ; Stary i Nowy Elbląg

  9. #49
    Animator Zwycięzca popRAWkiZwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar helmuth
    Dołączył
    Feb 2008
    Mieszka w
    Szczecin
    Posty
    12.136
    Siła reputacji
    349
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez jkr Zobacz posta
    ... przebywanie w danym miejscu, a zrozumienie tego miejsca to dwie różne sprawy.
    Zgoda, ale jakoś nie mogę sobie wyobrazić, żeby zrozumieć miejsce bez osobistego kontaktu, jakim jest przebywanie w nim.
    Słyszałem o ludziach, którzy wyrabiają sobie zdanie na jakiś temat, na podstawie czyichś opowieści i uważają, że temat zrozumieli. Miejsce to nie matematyka.
    Lubię wertykalne piony i horyzontalne poziomy
    W moim wątku, można "grzebać" w moich zdjęciach.
    Główny Prostownik TWA

  10. #50
    Zwycięzca popRAWki| OlyJedi
    Dołączył
    Nov 2009
    Mieszka w
    Ziemia Zawkrzeńska.
    Posty
    2.638
    Siła reputacji
    188
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez helmuth Zobacz posta
    Zgoda, ale jakoś nie mogę sobie wyobrazić, żeby zrozumieć miejsce bez osobistego kontaktu, jakim jest przebywanie w nim.
    Słyszałem o ludziach, którzy wyrabiają sobie zdanie na jakiś temat, na podstawie czyichś opowieści i uważają, że temat zrozumieli. Miejsce to nie matematyka.
    Bywam często na różnych sesjach naukowych o tematyce historycznej jak i w muzeach, gdzie zaprasza się młodzież szkolną i ja widzę, że są grzeczni i niby słuchają, ale jak jest czas na pytania to koniec zainteresowania.Jak mają siedzieć na lekcji to lepszy każdy wypad, a i organizatorom poprawia to statystykę.Mz jak jeden na stu łyknie wiedzę to i tak będzie dobrze.
    Najważniejsza jest historia.
    "Narody tracąc pamięć tracą życie" C. K. Norwid

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
 
Właściciel: FOMAG Sp. z o.o., Gdansk, 80-137 ul. Starodworska 1, KRS 0000341593, www.fomag.pl

Serwis wykorzystuje pliki cookies w celach reklamowych, statystycznych i do personalizacji stron. Możesz wyłączyć używanie plików cookies w ustawieniach przeglądarki internetowej jednak może to utrudnić korzystanie z serwisu! Więcej informacji w Polityce prywatności.