Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 21

Wątek: zakup grajka "mp3"

| OlyJedi Awatar viruuss
    Mieszka w
    Gdańsk
    Siła reputacji
    216
    Moja galeria

zakup grajka "mp3"

potrzebuję kupić grajka "mp3", jest tego tyle na rynku,że czytanie i analizowanie zajmie dużooooo czasu, więc pytanie- co kupić ?
    co musi mieć ?
    - BT koniecznie, gdyby miał wi-fi to będzie miło
    - obsługa plików Hi-Res Audio
    - cena im mniej tym lepiej, górna granica powiedzmy 1500 zł /jest kryzys więc bez szaleństw /

będę wdzięczny za podpowiedzi
    Prawdziwy mężczyzna nie je miodu, tylko żuje pszczoły

Awatar koza
    Mieszka w
    Polska
    Siła reputacji
    37
    Moja galeria
    Niektórzy na necie chwalą dyktafony Olympusa - podobno nieźle grają. Ja mam LS-P1, ale wykorzystuję go do nagrywania, więc w kwestii odsłuchu nie podpowiem - słuchałem parę MP3 może przez parę godzin w sumie na AKG k-240.

Jeśli dobrze pamiętam to LS-P2 ma BT, LS-P4 ma BT i odtwarza FLAC.

Awatar Roberto73
    Mieszka w
    Wrocław
    Siła reputacji
    162
    Moja galeria
    Przemyśl czy to jest naprawdę tobie potrzebne , czy nie lepiej zainwestować np w dobry smartfon z wbudowanym DAc (lub nawet niekoniecznie z nim ) . Przerabiałem kiedyś tą ścieżkę, miałem kilka dość drogich grajków , i jednak zdecydowałem się na dobry muzycznie telefon. Zalet telefonu w porównaniu do osobnego grajka jest sporo. Zawsze masz go przy sobie , możliwość łatwego korzystania ze strumieniowych technologii przesyłania muzy (Tidal , Spotify) , duży ekran do nawigacji po zbiorach. Z tego co napisałeś szukasz możliwosci podłączenia słuchawek bezprzewodowych i jednocześnie chcesz miec możliwość odtwarzania bezstratnych plików , hmmm no kupy się to nie trzyma . Zapewne wiesz , że nawet ostatnia najnowsza wersja Bt jest formą kompresji tego dźwięku zanim zostanie przesłana , i to dość znaczną , więc jaki to sens , że masz FLAC a potem kompresujesz to i przesyłasz na tanie słuchawki Bt ???
    A co do jakości muzycznej samego smartfonu , nawet jeśli odbiega on od dobrego grajka to możesz wesprzeć go zewnetrznym małym wzmacniaczem , i w połączeniu z dobrymi słuchawkami (bo to jest w gruncie rzeczy najważniejsze) gwarantuje Ci , że możesz zaliczyć opad szczęki przy odsluchu nawet z takiego Tidala
    Ostatnio edytowane przez Roberto73 ; 14.04.20 o 11:27

Mieszka w
    Przed Dolinką Będkowską
    Siła reputacji
    209
    Moja galeria
    @Roberto - racja.
    Smartfony uwaliły nie tylko aparaty kompaktowe ale i wszystkie odtwarzacze muzyczne.
    "Skoro nie można wiedzieć wszystkiego co się da wiedzieć o wszystkim, to piękniej jest wiedzieć coś ze wszystkiego, niż wiedzieć wszystko o jednym" - B.Pascal 1854
    Fuji X-T3 + XZ-2

| OlyJedi Awatar viruuss
    Mieszka w
    Gdańsk
    Siła reputacji
    216
    Moja galeria
    nie mam wszystkiego w Hi-Res, więc BT do "normalnej" muzy ta lepsza po kablu, telefon odpada z prostej przyczyny nie mam prywatnego abonamentu / karty tylko służbowy, taki układ mi odpowiada, mając grajka z wi-fi załatwiam strumieniowanie, raczej nie będę takiego grajka rozbudowywał, dlatego chcę kupić raz, a dobrze tidal mam w domu
    Ostatnio edytowane przez viruuss ; 14.04.20 o 22:30

| OlyJedi Awatar Mcarto
    Mieszka w
    Irlandia
    Siła reputacji
    77
    Moja galeria
    Niedawno sprzedałem swojego ostatniego grajka i zakupiłem sobie Fiio BTR5, DAC który działa po kablu z telefonem czy kompem albo jako odbiornik/wzmacniacz poprzez bluetooth.
    Gra to dużo lepiej jak mój Cayin n3 którego miałem, przy LDAC i Bluetooth 5.0 dźwięk jest równie dobry jak po kablu. Tylko w domu przy lepszych słuchawkach wychwycę różnicę.
    Słucham przeważnie Deezer w jakości bezstratnej.
    A do słuchawek BT sam telefon wystarczy.
    Zapraszam do mojego wątku
    P&P - Pentax i Panas (GX7)

Awatar Roberto73
    Mieszka w
    Wrocław
    Siła reputacji
    162
    Moja galeria
    Ja już po swoich doświadczeniach podchodzę do tego tak. Sam grajek nie musi kosztować już kilka tysięcy bo nie widziałem jakiejś już później róznicy. Natomiast dobre słuchawki to podstawa , nie mogą być one wąskim gardłem, dlatego zainwestuj. Nie znalazłem w cenie poniżej 1000zł żadnych (a parę sprawdziłem), które by dawały radę nawet z takim zestawem jaki mam teraz , czyli smartfon , czasami dołączony DAC. No ale różne są uszy , być może coś w przystępnej cenie znajdziesz co cię zadowoli.

Zwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar Koriolan
    Mieszka w
    Gdańsk
    Siła reputacji
    286
    Moja galeria
    Walkman Sony będzie całkiem dobrym wyborem. Zmieścisz się w 1000 pln.
    Moje zdjęcia: http://forum.olympusclub.pl/showthre...938#post206938
    zabawki: E-M1 + 12-100/f4 + 8-25/f4+ 12/2 + 45/1.8 . Czasem S 22Ultra

| OlyJedi Awatar viruuss
    Mieszka w
    Gdańsk
    Siła reputacji
    216
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez Koriolan Zobacz posta
    Walkman Sony będzie całkiem dobrym wyborem. Zmieścisz się w 1000 pln.
    wczoraj właśnie czytałem testy 45 i 55, muszę zobaczyć/pomacać mają wszystko z moje listy

Zwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar Koriolan
    Mieszka w
    Gdańsk
    Siła reputacji
    286
    Moja galeria
    Moja córka ma takiego Walkmana od .. roku 2012. Tyle, że słucha audiobooków, więc nie ma wielkich wymagań. Natomiast sprzęt jest nie do zarypania, bateria trzyma całkiem dobrze, ma fajny interfejs, nie to co Filo który kiedyś kupowałem na prezent .
    Moje zdjęcia: http://forum.olympusclub.pl/showthre...938#post206938
    zabawki: E-M1 + 12-100/f4 + 8-25/f4+ 12/2 + 45/1.8 . Czasem S 22Ultra