Strona 4 z 5 PierwszyPierwszy ... 2345 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 31 do 40 z 48

Wątek: Wybór aparatu dla amatorów

  1. #31
    | OlyJedi
    Dołączył
    May 2010
    Mieszka w
    Wawa
    Posty
    7.421
    Siła reputacji
    290
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez szamaniec Zobacz posta
    Dzień dobry.
    A nie jest tak że aparaty z wymienną optyką powinno się dobierać poprzez obiektywy ?...
    Niby tak, ale jak kupujesz pierwszy aparat, to skąd masz wiedzieć jakie obiektywy będą Ci potrzebne?
    W internecie nie szukam miłości i akceptacji. Te tematy załatwiam w realu. W internecie szukam partnerów do dyskusji.
    Aktualnie odpoczywam na autobanie.

  2. #32
    | OlyJedi Awatar viruuss
    Dołączył
    Mar 2007
    Mieszka w
    Gdańsk
    Posty
    2.320
    Siła reputacji
    230
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez fret Zobacz posta
    Niby tak, ale jak kupujesz pierwszy aparat, to skąd masz wiedzieć jakie obiektywy będą Ci potrzebne?
    odpowiedź jest prosta - wszystkie
    Prawdziwy mężczyzna nie je miodu, tylko żuje pszczoły

  3. #33

    Dołączył
    May 2020
    Mieszka w
    Garwolin
    Posty
    4
    Siła reputacji
    0
    Moja galeria
    Cześć Wam . Na amazonie wypatrzyłem zestaw Olympus OM-D E-M5 MKII + 12-40 2.8 PRO za niecałe 5000 zł i właśnie zamówiłem... tylko czy warto? Czy tutaj lepiej poczekać na promocję E-M1 MKII (dla lepszego AF) z jakimś szkłem? Sytuacja jest taka, że nareszcie doczekaliśmy się z żoną i w połowie listopada wyglądamy naszego pierwszego potomka . Zaraz po narodzinach nie będzie może jeszcze takie ruchliwe, ale zanim się obejrzymy to zacznie nam uciekać na czworakach . Szukam jakiegoś dość uniwersalnego zestawu. Do tego co wyżej, widzę w sensownych pieniądzach 45mm 1.8 (poniżej tysiaka) oraz 40-150mm 4.0-5.6 za jeszcze mniej. Na początku w pomieszczeniach zdjęcia muszą być ostre (wyzwanie dla dziecka w ruchu), więc szkło też dość jasne, puszka zapewniała dobry AF, sensowny poziom szumów... Ale co ja tam będę mówił mądrzejszym ode mnie . Nie muszę już teraz kupować, mogę jeszcze anulować zamówienie, nieco poczekać jeżeli wiadomo jest coś o premierach czy promocjach.

    Aktualnie posiadam Pentaxa K-50, bardzo fajny spacerniak 18-135 WR oraz dającą szczęście Sigmę 10-20 3.5. Pomijając popularną w tym i starszym modelu usterkę jaka się trafiła mojej puszcze (po dłuższej przerwie od używania pojawił się problem ciemnych zdjęć) to AF był w miarę ok, podobała mi się rozpiętość tonalna, ergonomia. Ale do ciemniejszych scenerii już musiałbym zamawiać jaśniejsze szkła, nie wiem czy AF spełniłby moje oczekiwania przy dziecku. Waga też nieco większa niż Olka ale bez przesady znowu - przy dodatkowych szkłach w torbie dopiero można zauważyć różnicę .

  4. #34
    | OlyJedi
    Dołączył
    May 2010
    Mieszka w
    Wawa
    Posty
    7.421
    Siła reputacji
    290
    Moja galeria
    W stosunku do starego Pentaxa zyskasz NIC. Trochę jaśniejsze szkło, trochę mniejsza matryca i bilans jakości z grubsza na zero. Obiektyw Olka z nieco wyższej półki, lepszy w rogach, ale przy fotografowaniu dzieci rogi nie mają znaczenia, za to tracisz zakres zooma, a to z kolei na spacerach jest dość ważne. W pomieszczeniu sprawę załatwi lampka za 300 zł, bez problemu uzyskasz piękne, ostre zdjęcia. Bez lampki, w pochmurne listopadowe dni zarówno Olek jak i Pentax, będzie zupełnie bez szans.
    W internecie nie szukam miłości i akceptacji. Te tematy załatwiam w realu. W internecie szukam partnerów do dyskusji.
    Aktualnie odpoczywam na autobanie.

  5. #35

    Dołączył
    Feb 2015
    Mieszka w
    Przed Dolinką Będkowską
    Posty
    3.230
    Siła reputacji
    214
    Moja galeria
    Może spojrzeć w inna stronę i wybrać Panasonic LX100 II jako uzupełnienie. Matryca 4/3 b.jasny obiektyw niższa cena.
    "Skoro nie można wiedzieć wszystkiego co się da wiedzieć o wszystkim, to piękniej jest wiedzieć coś ze wszystkiego, niż wiedzieć wszystko o jednym" - B.Pascal 1854
    Fuji X-T3 + XZ-2

  6. #36

    Dołączył
    Dec 2019
    Mieszka w
    Warszawa
    Posty
    168
    Siła reputacji
    27
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez Raiven Zobacz posta
    Cześć Wam . Na amazonie wypatrzyłem zestaw Olympus OM-D E-M5 MKII + 12-40 2.8 PRO za niecałe 5000 zł i właśnie zamówiłem... .
    Za 6290 zł w promo masz E-M1-II+12-45 Pro. Może warto dołożyć nieco ponad 5 tysi jak. Co prawda obiektyw ciemniejszy ale lżejszy.
    G9 | PL50-200 | PL8-18 | E-M5-II | E-M1-II | 12-100 Pro | 75 1.8 | 45 1.2 Pro

  7. #37

    Dołączył
    Dec 2019
    Mieszka w
    Warszawa
    Posty
    168
    Siła reputacji
    27
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez DeWuTe Zobacz posta
    Może spojrzeć w inna stronę i wybrać Panasonic LX100 II jako uzupełnienie. Matryca 4/3 b.jasny obiektyw niższa cena.
    Używałem parę lat LX100. W wielu aspektach świetny aparat. Miał jednak pewną dysfalifikującą wadę: łapał szybko kurz i bród. Z innych kwestii: AF potrafił głupieć na błyszczących, gładkich powierzchniach czego nie obserwowałem nigdy w innych aparatach,
    G9 | PL50-200 | PL8-18 | E-M5-II | E-M1-II | 12-100 Pro | 75 1.8 | 45 1.2 Pro

  8. #38
    | OlyJedi
    Dołączył
    May 2010
    Mieszka w
    Wawa
    Posty
    7.421
    Siła reputacji
    290
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez siemek Zobacz posta
    Co prawda obiektyw ciemniejszy ale lżejszy.
    Z niemowlakiem nie chodzi się po górach, więc różnica w wadze raczej bez znaczenia, a "jasność" często się przyda.
    W internecie nie szukam miłości i akceptacji. Te tematy załatwiam w realu. W internecie szukam partnerów do dyskusji.
    Aktualnie odpoczywam na autobanie.

  9. #39

    Dołączył
    Feb 2015
    Mieszka w
    Przed Dolinką Będkowską
    Posty
    3.230
    Siła reputacji
    214
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez siemek Zobacz posta
    Używałem parę lat LX100. W wielu aspektach świetny aparat. Miał jednak pewną dysfalifikującą wadę: łapał szybko kurz i bród. Z innych kwestii: AF potrafił głupieć na błyszczących, gładkich powierzchniach czego nie obserwowałem nigdy w innych aparatach,
    Kurz to on podobno wprost zasysał , ale w nowej wersji chyba sobie z tym poradzili.
    Co do AF nie wiem, prawie każdy aparat ma jakąś swoją słabą stronę.
    Ale optyka i inne parametry b. przyzwoite.
    "Skoro nie można wiedzieć wszystkiego co się da wiedzieć o wszystkim, to piękniej jest wiedzieć coś ze wszystkiego, niż wiedzieć wszystko o jednym" - B.Pascal 1854
    Fuji X-T3 + XZ-2

  10. #40
    Awatar Hiszpan63
    Dołączył
    Jan 2018
    Mieszka w
    Warszawa
    Posty
    636
    Siła reputacji
    130
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez fret Zobacz posta
    Z niemowlakiem nie chodzi się po górach, więc różnica w wadze raczej bez znaczenia, a "jasność" często się przyda.
    ... a kiedy ostatni raz byłeś w górach ?? ... i nie mam na myśli "Krupówek" ...

    ... ogarnięci pasjonaci gór pomykają z dzieciakami nawet na Elbrus . W naszych , czeskich i słowackich skałkach niemowle na plecach to już norma . Oczywiście to tylko dygresja do tematu .

Podobne wątki

  1. [OlyTest] OM-D E-M10 Mark II dla amatorów.
    By ajan in forum Korpusy micro 4/3
    Odpowiedzi: 15
    Ostatni post / autor: 7.06.16, 20:59
  2. Coś dla amatorów sportu
    By orm in forum Ciekawe strony www
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 31.01.13, 19:54
  3. Zapis Miejsca - konkurs dla fotografów-amatorów
    By freeday in forum Konkursy fotograficzne
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 27.04.10, 11:22

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
 
Właściciel: FOMAG Sp. z o.o., Gdansk, 80-137 ul. Starodworska 1, KRS 0000341593, www.fomag.pl

Serwis wykorzystuje pliki cookies w celach reklamowych, statystycznych i do personalizacji stron. Możesz wyłączyć używanie plików cookies w ustawieniach przeglądarki internetowej jednak może to utrudnić korzystanie z serwisu! Więcej informacji w Polityce prywatności.