Strona 20 z 91 PierwszyPierwszy ... 1018192021223070 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 191 do 200 z 906

Wątek: Nuda

Moderator | OlyJedi Awatar apz
    Mieszka w
    Beskid Mały; Andrychów
    Siła reputacji
    289
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez andtor2 Zobacz posta
    @apz, z całym szacunkiem, ta uwaga "mniej nazwisk" chyba nie jest do mnie adresowana ?
    Z drugiej strony, za użycie zwrotu "ta pani" (bez nazwiska) zostałem posądzony o lekceważenie tejże osoby:
    Adresowana jest także do Ciebie. Jadąc od rana od Makromaniaka.

Użycie zwrotu "ta pani" szacunku nie wyraża na pewno.
    Ale odwróćmy tę sytuację, chciałbyś w podobnym kontekście usłyszeć podobne sformułowanie z ust nieznajomego na np. Rynku w Elblągu pod adresem Twojej matki lub żony?

- - - - - - - - - - AKTUALIZACJA - - - - - - - - - -

Cytat Zamieszczone przez Bodzip Zobacz posta
    Da się. Nawet jednym słowem. "nawalanka"
    Tego to akurat staram się uniknąć.
    E-M5 Mark II; E-PM2 IR red+, E-PL5 IR blue;II X-T1,:X-M1; garść słoików; II Sigma DP2 II Hauwei P20 Pro

Animator Zwycięzca popRAWkiZwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar andtor2
    Siła reputacji
    232
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez apz Zobacz posta
    Adresowana jest także do Ciebie. Jadąc od rana od Makromaniaka.

Użycie zwrotu "ta pani" szacunku nie wyraża na pewno.
    Ale odwróćmy tę sytuację, chciałbyś w podobnym kontekście usłyszeć podobne sformułowanie z ust nieznajomego na np. Rynku w Elblągu pod adresem Twojej matki lub żony?
    To jest zbyt trudne dla mnie. Zwracasz mi uwagę, że nadużywam nazwisk (chociaż nie wymieniłem chyba żadnego w tym wątku). Po czym masz pretensję, za zwrot "ta pani" (rzekomy brak szacunku). Dobra, nie ma co brnąc w bezsensowną dyskusję.
    Ostatnio edytowane przez andtor2 ; 7.04.20 o 19:05
    G1, G5 | 14-45 | mZD 40-150 | kilka M42 | Moje wątki:
    Foto-Różności ; Dymne Impresje ; Stary i Nowy Elbląg

| OlyJedi
    Siła reputacji
    33
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez epicure Zobacz posta
    Może ktoś streścić ten wątek w paru słowach?
    W dwóch: dyskusja o dyskusji

Mieszka w
    Przed Dolinką Będkowską
    Siła reputacji
    145
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez Bodzip Zobacz posta
    Da się. Nawet jednym słowem. "nawalanka"
    Nie, to nie jest nawalanka. Możemy to nazwać nauką dyskusji na żywym organizmie OC, bez obrażania innych i się.
    I mam nadzieję że z pożytkiem dla wszystkich.
    No i nie ma nudy.

- - - - - - - - - - AKTUALIZACJA - - - - - - - - - -

A teraz jeszcze dodam, w ramach nudziarstwa, że:
    @ta pani - ten zwrot jeżeli mówimy o kimś konkretnym jest na pewno co najmniej nieelegancki,
    @Makromaniak - mam wrażenie że powtarzasz bezkrytycznie to co jest podawane w tzw. mediach publicznych. Nie słyszałeś o p.Łętowskiej i jej działalności bo może Cię to nie interesowało. To że urząd RPO powstał 1 stycznia 1988r nie jest argumentem że był to kwiatek do kożuch. Pani Łętowska jako pierwsza ustanowiła wysoki standard sprawowania tego urzędu. Broniła spraw obywateli rzetelnie nie oglądając się na politykę. I na pewno nie była osobą wygodną dla ówczesnej władzy.
    TO @Helmut bardzo dobrze zauważył że sędziowie działają na podstawie i w ramach prawa, które nie oni stanowią. A właśnie politycy stanowią chaos prawny co widać ostatnio przy zamieszaniu z wyborami. To nie opozycja wstawiła do ustawy o tarczy zapisy o korespondencyjnych wyborach co samo w sobie jest niezgodne i z kodeksem wyborczym i z konstytucją. Zwróć uwagę jak zostały zmienione przepisy o prokuraturze, w gruncie rzeczy o ile działał zgodnie z przekonaniem o słusznym interesie to staje się bezkarny. A Generalny Prokurator może ingerować w każde śledztwo.
    Powiedz mi co rząd PiS przez pięć już lat zrobił dla usprawnienia pracy w sądach. Nic, poza tym że pozmieniał kierownictwo i powsadzał swoich ludzi. Ale sędziów nie przybyło, kadry technicznej do obsługi nie przybyło itd. sprawy dalej się ciągną latami. I można by tak punktować kolejno wszystkie działania rządu.
    Jeżeli coś źle działa to sie sprawdza dlaczego i jak można to usprawnić ale nie demoluje sie tego.
    Ale to już taka cecha Kaczyńskiego, że nie potrafi budować tylko niszczyć. A to co stworzył oparte jest na fałszu i kłamstwie. I szybko sie rozsypie jak jego zabraknie. Ale o tym to on nie myśli.

Ale podsumowując mój ogląd na rządy PiS to za największą szkodę jaka wyrządził Kaczyński uważam to że psuje i niszczy państwo, instytucje państwowe i zaufanie obywateli do państwa i przestrzegania prawa. Polacy od zaborów mieli z tym kłopot bo nie mieli swojego własnego państwa. I teraz kiedy się czegoś dorobiliśmy przez te lata od 89 roku jest to niszczone w imię żądzy władzy wręcz absolutnej. Bo to widać w jakim teraz kierunku idziemy. Cofamy się do wczesnego PRLu. Niszczy się autorytety, niszczy się instytucje, prawo. Ciężko to będzie odkręcić ale uda się. Tylko czasu straconego szkoda.

Chyba tyle na razie starczy ale przynajmniej nie jest już nudno, co?
    "Skoro nie można wiedzieć wszystkiego co się da wiedzieć o wszystkim, to piękniej jest wiedzieć coś ze wszystkiego, niż wiedzieć wszystko o jednym" - B.Pascal 1854
    Fuji X-T100

| OlyJedi Awatar jck
    Mieszka w
    u stóp Beskidu Małego
    Siła reputacji
    75
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez DeWuTe Zobacz posta
    (...) Chyba tyle na razie starczy ale przynajmniej nie jest już nudno, co?
    Nie jest. Jak dla mnie, nie!

Awatar Makromaniak
    Mieszka w
    Warszawa
    Siła reputacji
    76
    Moja galeria
    Zasadniczo miałem się już nie wypowiadać, ale tylko kilka słów do DWT, bo mi coś długaśnego wysmażył. anegdoty JCK nie sposób skomentować, to taki typ dowcipu co bawi tylko opowiadającego.

Kazdy ma prawo do oceny działalności osoby publicznej i swoją przedstawiłem w sprawie pani rzecznik. Wiadomo, ze zwracano się do niej w sprawie prześladowanych księży, poźniej zamordowanych ale nie podjęła żadnych czynności w sprawie praw tych właśnie obywateli. Z tamtych czasów najbardziej cenie prawników broniących opozycjonistów w procesach i wystepujących w sprawach Popiełuszki czy Przemyka- Olszewski, Wende, Bednarkiewicz. Niestety wszyscy już nie żyją.

Co do zmian w systemie sadownictwa, to jest takie przysłowie "tak krawiec kraje....." . Skąd brać sędziów spoza kasty? Mozna tylko przebierać dostępny materiał, a jakiej jest jakości to widąc po tzw "aferze Małej Emi" gdzie sedziowie zręcznie się nawzajem hejtowali. Co prawda ciekawe co z tego wyniknie, bo jeden ze "skazanych medialnie" pozwał gazety do sądu i na razie uzyskał zabezpieczenie. Kto chętny sobie będzie śledził, będzie sie działo.

Wbrew twojemu pisaniu ziobro nie mianuje sobie "swoich nowych sedziów" jak to robiono za bieruta, wstawiając dzielnych proletariuszy po szybkim przeszkoleniu. Tak wiec to proces na lata. Tak samo z tempem spraw, teraz po prostu jest obstrukcja i wydłużanie, żeby pokazać że reforma nie działa. W byle sprawie karnej sędziowie potrafią zwróćić sie do TSUE. Już nawet ten organ sie wkurzył i ostatnie zapytania odrzucił jako nie mające związku.

Przytoczyłem przykład Niemiec, tam mieli łatwiej bo masowo usunęli skompromitowanych i niewygodnych, zastąpili sędziami z zachodu. Tym samym od razu rozbili istniejący układ, zapewne podobny do polskiego. Do tego masowa dekomunizacja od 1992, tam "lud" przejął akta stasi, a te pocięte papierki komputery jeszcze wiele lat składały w całość. Tak więc oczyszczono samorzady, partie, urzędy. Nie było tak:
    https://www.youtube.com/watch?v=st0h3416PsM

warto jeszcze dodać że prezes urzedu do spraw stasi (a więc kierujący ujawnieniem współpracowników reżimu), pastor Gauck został prezydentem Niemiec. Wyobrażacie sobie coś takiego w III RP? To jakby macierewicz w uznaniu za prezentacje listy agentów w 1992 został prezydentem Trochę inaczej u nas poszło co?

Połączenie funkcji Prokuratora generalnego i Ministra Sprawiedliwości działało u nas wiele lat, dopiero PO to rozdzieliło, chyba słabo wyszło.

Co do niszczenia zaufania obywateli do państwa, prawa i sądów, proponuję sie spytać sie córki Pani Brzeskiej, albo innych lokatorów wywalanych przez czyścicieli, którzy zwracali się do samorządów, policji, mediów o pomoc. Warto sobie czasem tez obejrzeć programy p. Jaworowicz, niestety od 30 albo i więcej lat takie same problemy. Ja też mam swoje obserwacje na temat machiny, jak pewien hotel pozwał mnie za to, że nie zapłaciłem za tygodniowy pobyt, mimo że właściwego winowajcę mieli spisanego z dowodu, a ja miałem tylko takie same nazwisko, Sprawa jak z Kafki trwała dwa lata. No ale to pryszcz w porównaniu z tym co przeżywały opisane wyżej osoby. Bez wątpienia trzeba cały system przebudować. Nikt tego wcześniej nie próbował.

dlaczego jest tak źle? Brak pieniedzy czy odpowiednich ludzi?
    warto porównać nas z Europą (aczkolwiek dane troche stare, nie wiem jak zmieniły się nakłady, ale trudno je zestawiać bezpośrednio, biorąc pod uwagę różnice w zarobkach i poziomie życia):
    https://iws.gov.pl/wp-content/upload...PEJ-2014-7.pdf
    Ostatnio edytowane przez Makromaniak ; 7.04.20 o 22:48

| OlyJedi Awatar wyszomir
    Mieszka w
    Łódź
    Siła reputacji
    275
    Moja galeria
    Miałem się nie wypowiadać, ale niestety pewne kwestie wymagają sprostowania.

Cytat Zamieszczone przez Makromaniak Zobacz posta
    [...]
    Co do zmian w systemie sadownictwa, to jest takie przysłowie "tak krawiec kraje....." . Skąd brać sędziów spoza kasty? Mozna tylko przebierać dostępny materiał, a jakiej jest jakości to widąc po tzw "aferze Małej Emi" gdzie sedziowie zręcznie się nawzajem hejtowali. Co prawda ciekawe co z tego wyniknie, bo jeden ze "skazanych medialnie" pozwał gazety do sądu i na razie uzyskał zabezpieczenie. Kto chętny sobie będzie śledził, będzie sie działo.
    Obecna władza znajduje. Np. umieszczając w Trybunale Konstytucyjnym prokuratora Piotrowicza który oskarżał opozycjonistów w stanie wojennym. Piękny przykład jakości nowych standardów...

Wbrew twojemu pisaniu ziobro nie mianuje sobie "swoich nowych sedziów" jak to robiono za bieruta, wstawiając dzielnych proletariuszy po szybkim przeszkoleniu. Tak wiec to proces na lata. Tak samo z tempem spraw, teraz po prostu jest obstrukcja i wydłużanie, żeby pokazać że reforma nie działa. W byle sprawie karnej sędziowie potrafią zwróćić sie do TSUE. Już nawet ten organ sie wkurzył i ostatnie zapytania odrzucił jako nie mające związku.
    Akurat przykładów nazwisk nowych młodych sędziów mianowanych przez Ziobrę z pamięci nie jestem w stanie podać a szkoda mi czasu na szukanie konkretnych przykładów. Podam więc do kilka innych przykładów polityki kadrowej. Pięknym przykładem jakości młodych kadr awansowanych przez partię obecnie rządzącą są doradcy których dobrał sobie wkrótce po objęciu urzędu minister Macierewicz - Bartłomiej Misiewicz i Edmund Janniger. Przykłady sprzed kilku lat, ale bardzo wyraziste. Można oczywiście podać nowsze przykłady szybkich awansów - choćby np. szef Orlenu Daniel Obajtek ale sądzę, że już te dwa pierwsze nazwiska wystarczająco dobrze pokazują jak nowe kadry tworzą PiS i związane z nim partie satelickie. Dla mnie znakiem czasu świadczącym o tym, jak będzie wyglądała polityka kadrowa PiS-u była wprowadzona w styczniu 2016 nowelizacja ustawy o służbie cywilnej znosząca konkursy na wyższe stanowiska (jest ich ok. 1600) na rzecz powoływania na te stanowiska.

warto jeszcze dodać że prezes urzedu do spraw stasi (a więc kierujący ujawnieniem współpracowników reżimu), pastor Gauck został prezydentem Niemiec. Wyobrażacie sobie coś takiego w III RP? To jakby macierewicz w uznaniu za prezentacje listy agentów w 1992 został prezydentem Trochę inaczej u nas poszło co?
    Macierewicz za prezentację listy agentów w 1992r powinien co najmniej zostać bankrutem płacąc z własnej kieszeni odszkodowania - bo na tej liście oprócz osób które zapewne były faktycznie agentami było też całkiem sporo niewinnych ludzi.

Połączenie funkcji Prokuratora generalnego i Ministra Sprawiedliwości działało u nas wiele lat, dopiero PO to rozdzieliło, chyba słabo wyszło.
    [...]
    Mogło wyjść lepiej, nie wszystko daje się zrobić od razu, nie twierdzę też, że poprzednie rządy głupot nie robiły (argumenty dotyczące pani Brzeskiej i błędów w sprawie reprywatyzacji są uzasadnione), ale... akurat połączenie funkcji prokuratora generalnego i ministra sprawiedliwości to relikt z czasów rządów PZPR więc trochę dziwne, ze partia odcinająca się kategorycznie od spuścizny PRL-u tak ochoczo po dojściu do władzy znów te stanowiska połączyła. A wracając do sprawy reprywatyzacji - dlaczego przez ostatnich pięć lat prawica nie zdołała przygotować i wcielić w życie ustawy reprywatyzacyjnej która wreszcie uregulowałaby ten problem? Zgadzam się, że wszystkie poprzednie rządy (włącznie z tym z lat 2005-2007) sprawę zawaliły, ale skoro PiS wraz z partiami satelickimi miał przez cztery lata większość zarówno w sejmie jak i w senacie oraz swojego prezydenta - to chyba mógł w tej sprawie zrobić coś pożytecznego?
    Ostatnio edytowane przez wyszomir ; 7.04.20 o 23:52
    Pozdrawiam!
    Marek Wyszomirski (wyszomir@toya.net.pl)

Animator Zwycięzca popRAWkiZwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar helmuth
    Mieszka w
    Trochę tu, trochę tam
    Siła reputacji
    279
    Moja galeria
    Co do niszczenia zaufania obywateli do państwa, prawa i sądów, proponuję sie spytać sie córki Pani Brzeskiej, albo innych lokatorów wywalanych przez czyścicieli, którzy zwracali się do samorządów, policji, mediów o pomoc.
    Zastanawiałem się co może powodować człowiekiem piszącym takie rzeczy.

Piszesz o zaufaniu do państwa, prawa i sądów zapominając o tym, że to jedynie państwo może zmienić prawo a sądy muszą stosować takie, jakie aktualnie obowiązuje. Zwracanie się do samorządów i policji jest w tej sytuacji mało skuteczne- te instytucje muszą się również poruszać w ramach obowiązującego prawa. Sprytny prawnik (adwokat, radca prawny lub notariusz) potrafi wykorzystać to w procesie i cała wina przypisana zostaje sądowi.
    Jedynie media mogą coś zrobić w tej sprawie- mogą nagłośnić sprawę złego, nieludzkiego czy wręcz durnego prawa. Niestety nagłośnienie nie zawsze przynosi efekt w postaci zmiany prawa. Czasem wywołuje efekt zgoła niepożądany- społeczną niechęć do całego wymiaru sprawiedliwości

Dalsza lektura dała odpowiedź:
    Ja też mam swoje obserwacje na temat machiny, jak pewien hotel pozwał mnie za to, że nie zapłaciłem za tygodniowy pobyt, mimo że właściwego winowajcę mieli spisanego z dowodu, a ja miałem tylko takie same nazwisko, Sprawa jak z Kafki trwała dwa lata.
    Czyli to niechęć do sądów z powodów osobistych?
    Nie wydaje mi się, żeby sąd sam szukał namiarów na Ciebie, dostał je od kogoś (hotel, policja) i na tej podstawie wysłał wezwanie. Sprostowanie pomyłki nie jest sprawą prostą jak mogłoby się wydawać.

Byłem kiedyś ławnikiem w sądzie i pamiętam mało istotną sprawę, na którą po raz kolejny nie stawił się świadek (z tego powodu już kilka razy sąd odraczał sprawę), który nie odebrał wezwania. Sędzia postanowił dostarczyć następne wezwanie przez policjanta i odroczył sprawę na miesiąc. Świadek się nie stawił na następnej sprawie, była za to informacja o niezastaniu świadka w domu, więc sędzia postanowił wezwać policjanta, który miał dostarczyć wezwanie i odroczył sprawę. Na następnej sprawie sędzia spytał policjanta dlaczego nie dostarczył wezwania. Ten wyjaśnił, że był 3 razy w godzinach pracy ale świadka nigdy nie było w domu. Po sprawdzeni w aktach okazało się, że świadek pracuje w firmie , której adres znajduje się w aktach. Sędzia postanowił o dostarczeniu wezwania do zakładu świadka i odroczył sprawę. Na następną sprawę sprawę świadek już się stawił i na pytanie sądu odpowiedział "nie pamiętam, to było dawno".
    Sąd mógł sprawę zamknąć więc odroczył sprawę do czasu wydania i ogłoszenia wyroku. Historyjkę mogę spuentować następująco: to nie jest wina sądów że takie mają procedury
    W moim wątku numer zdjęcia jest w nazwie pliku.
    W moim wątku, można "grzebać" w moich zdjęciach.
    Główny Prostownik TWA Lubię wertykalne piony i horyzontalne poziomy

Administrator Konto PREMIUM | OlyJedi Awatar Jacek_Z
    Mieszka w
    Bydgoszcz
    Siła reputacji
    58
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez helmuth Zobacz posta
    Polityka strusia? Czego nie widzę tego nie ma?
    Pragmatyzm. Oczywiście, że polityka jest. Niestety zrobiły się dwa obozy nieuznające swoich racji. Praktycznie brak "środka", a szkoda. Bo to ten środek powinien stanowić większość (krzywa gaussa) i być poniekąd mediatorem. Łagodzić, tłumaczyć. Tu nikt nikogo nie przekona.
    Za chwilę (albo to już sie stało) niektórzy nabiorą przekonania, że forumowy kolega jest idiotą. Po co mamy sie tu na forum spolaryzować?
    Helmuth, ja widzę. Kieruje mną pragmatyzm.

| OlyJedi Awatar koronax
    Mieszka w
    silesia
    Siła reputacji
    209
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez Jacek_Z Zobacz posta
    Za chwilę (albo to już sie stało) niektórzy nabiorą przekonania, że forumowy kolega jest idiotą. Po co mamy sie tu na forum spolaryzować?
    .
    Nie sądzę aby ktoś na forum uznał że nasz forumowy kolega jest idiotą jak napisałeś.
    Mam w rodzinie ( dość bliskiej ) osobę która jest wielkim zwolennikiem obecnej władzy i rządu. Kilka razy się ostatnio spotykaliśmy i często przy piwie rozmowy właśnie schodzą na tematy polityczne. Ta osoba ma dość konkretne przekonania. Ostatnio np. powiedział mi że drugiej takiej uczciwej osoby jak były minister A. Maciarewicz w tym kraju nie ma ( a nawet wykrzyczał mi to ) . Tyle słów co się usłyszałem od niego jacy to panowie Maciarewicz i Ziobro są super to chyba tylko w wiadomej TV można usłyszeć.
    Nigdy nie pomyślałem że z tą osobą jest coś nie tak. Ma po prostu takie przekonania i nic nie jest go w stanie przekonać.
    Na forum jest podobnie. Jedni mają takie poglądy jakie mają , a inni zupełnie inne. Tak to już jest.
    Ostatnio edytowane przez koronax ; 8.04.20 o 11:59