Strona 17 z 91 PierwszyPierwszy ... 715161718192767 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 161 do 170 z 906

Wątek: Nuda

Animator Zwycięzca popRAWkiZwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar andtor2
    Siła reputacji
    232
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez DeWuTe Zobacz posta
    @andtor2 - zmusiłeś mnie do przeczytania tej ustawy z 2008r. i trudno nie przyznać Ci racji, że są tam określone działania jakie może podjąć władza w zakresie walki i przeciwdziałaniu epidemii. Nie jestem prawnikiem aby to rozstrzygnąć ale zastrzeżenie jest takie, że władze jednak przekraczają granice działań wyznaczone tą ustawą. I stąd ...
    uchwalono ustawę :o szczególnych rozwiązaniach związanych z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19, innych chorób zakaźnych oraz wywołanych nimi sytuacji kryzysowych (07.03.20) precyzującą bardziej środki jakie mogą być zastosowane. Przykładowo:

1)ograniczenia, obowiązki i nakazy, o których mowa wart.46ust.4;
    2)czasowe ograniczenie określonych zakresów działalności przedsiębiorców;
    3)czasową reglamentację zaopatrzenia w określonego rodzaju artykuły;
    4)obowiązek poddania się badaniom lekarskim oraz stosowaniu innych środków profilaktycznych i zabiegów przez osoby chore i podejrzane o zachorowanie;
    5)obowiązek poddania się kwarantannie;
    6)miejsce kwarantanny;
    7)zakaz opuszczania miejsca kwarantanny;
    8 ) czasowe ograniczenie korzystania z lokali lub terenów oraz obowiązek ich zabezpieczenia;
    9)nakaz ewakuacji w ustalonym czasie z określonych miejsc, terenów i obiektów;
    10)nakaz lub zakaz przebywania w określonych miejscach i obiektach oraz na określonych obszarach;
    11) zakaz opuszczania strefy zero przez osoby chore i podejrzane o zachorowanie;
    12) nakaz określonego sposobu przemieszczania się

Czy ustawa ma zapisy niekonstytucyjne?, nie wiem i pewnie my tego nie rozstrzygniemy. Jeśli powiedzmy są, to tak samo ustawa z 2008 roku jest niekonstytucyjna. Obydwie zakładają ograniczenie swobód obywatelskich.

Cytat Zamieszczone przez DeWuTe Zobacz posta
    A jeżeli do tego p.Ewa Łętowska komentuje, że wprowadzane przepisy są niekonstytucyjne to nie ma o czym mówić. Pani Łętowska jest dla mnie najwyższym autorytetem i jak Ona się wypowie to jest to jak "Roma locuta, causa finita"
    Mnie się zdaje (tak to odbieram), że wypowiedź tej pani to czarnowidztwo, przykładowo:

..."Będzie można nakazać przedsiębiorcy dostarczenie sprzętu. A co, jeśli on takiego sprzętu - na przykład respiratorów - nie ma? "...
    ..."Widzę to czarno, ale niech mi ktoś udowodni, że te przepisy nie będą wykorzystywane przeciw nielubianym przedsiębiorcom i samorządom."...

Czas pokaże. W interesie nas wszystkich chyba jest aby rządowi wszystko się udało (zdrowie i gospodarka), czy raczej aby skutki epidemii były, jak to możliwe, zminimalizowane.
    Ostatnio edytowane przez andtor2 ; 7.04.20 o 00:04
    G1, G5 | 14-45 | mZD 40-150 | kilka M42 | Moje wątki:
    Foto-Różności ; Dymne Impresje ; Stary i Nowy Elbląg

| OlyJedi Awatar jck
    Mieszka w
    u stóp Beskidu Małego
    Siła reputacji
    75
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez andtor2 Zobacz posta
    (...) Mnie się zdaje (tak to odbieram), że wypowiedź tej pani to czarnowidztwo, przykładowo:
    "Będzie można nakazać przedsiębiorcy dostarczenie sprzętu. A co, jeśli on takiego sprzętu - na przykład respiratorów - nie ma? "
    "Widzę to czarno, ale niech mi ktoś udowodni, że te przepisy nie będą wykorzystywane przeciw nielubianym przedsiębiorcom i samorządom."

Czas pokaże. W interesie nas wszystkich chyba jest aby rządowi wszystko się udało (zdrowie i gospodarka), czy raczej aby skutki epidemii były, jak to możliwe, zminimalizowane.
    Ostro idziesz prawym halsem! Ale, jak grota nie zwolnisz, zaliczysz grzyba.

Siła reputacji
    232
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez jck Zobacz posta
    Ostro idziesz prawym halsem! Ale, jak grota nie zwolnisz, zaliczysz grzyba.
    W przetłumaczeniu na j.polski co to znaczy ?

| OlyJedi Awatar jck
    Mieszka w
    u stóp Beskidu Małego
    Siła reputacji
    75
    Moja galeria
    W przetłumaczeniu na j.polski co to znaczy ?
    Chyba pływasz jachtami po Zalewie Wiślanym. Zazdroszczę Ci miejsca zamieszkania.

Siła reputacji
    232
    Moja galeria
    Jachtami nie pływam niestety, ale stateczkiem do Krynicy Morskiej się zdarza.

| OlyJedi Awatar jck
    Mieszka w
    u stóp Beskidu Małego
    Siła reputacji
    75
    Moja galeria
    Jachtami nie pływam niestety, ale stateczkiem do Krynicy Morskiej się zdarza.
    Spróbuj wreszcie! Masz taki piękny akwen, prawie za oknem. To jest naprawdę duża przyjemność.

PS Andrzeju, ktoś tam obok Ciebie musi znać slang żeglarski.

Administrator Konto PREMIUM | OlyJedi Awatar Jacek_Z
    Mieszka w
    Bydgoszcz
    Siła reputacji
    58
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez jck Zobacz posta
    Nie zgadzam się! Zamordyzm i cenzurę przeżyłem za PRL-u. I starczy!

Jeśli mamy ze sobą kiedyś rozmawiać, oby w bliskiej przyszłości, to bez prawdy się nie uda.
    Ja też żyłem w PRLu.
    Sęk w tym drugim zdaniu. Jęśli mamy ze soba kiedyś rozmawiać ...
    A jeśli przez to się pożremy i nie będziemy ze sobą rozmawiali?
    Na forach chcieliśmy pozbyć się 2 tematów, które mocno i do żywego dzielą ludzi. Religia i polityka.
    Nie o cenzurę chodzi, bo prawa do pisania o polityce maja być pozbawieni i ci z prawa i ci z lewa. Wszyscy.
    To ma być forumowa ugoda, na którą wszyscy idziemy. Fotografia ma nas łączyć, a nic nie ma nas dzielić. Czasami lepiej o pewnych sprawach nie wiedzieć.
    Mam znajomego fotografa, wiele razy był na plenerach. Pracuje w .. TVP. Nigdy z nim nie rozmawiam o poglądach. Myslicie, że mnie nie kusi pytać jak on to widzi od środka?
    Ostatnio edytowane przez Jacek_Z ; 7.04.20 o 01:13

Moderator | OlyJedi Awatar apz
    Mieszka w
    Beskid Mały; Andrychów
    Siła reputacji
    289
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez Jacek_Z Zobacz posta
    Ja też żyłem w PRLu.
    ... Myslicie, że mnie nie kusi pytać jak on to widzi od środka?
    A ja to wiem, od osoby stamtąd.
    Ciężko jest, musisz uważać co mówisz i do kogo mówisz, idziesz na kompromisy, zaczynasz się bać że zmarnujesz sobie karierę, zachowujesz się po części jak wtedy... tylko uważniej, poglądy zostawiasz w domu i nie używasz ich w robocie. Próbujesz przeczekać... I schodzisz z pola widzenia nowych szefów... zamykasz się w bańce profesjonalizmu.

Pamiętasz?

...

Jeżeli te rekwizycje są za pełnym odszkodowaniem, jak przy stanach nadzwyczajnych jest OK. Od kwestii swobód obywatelskich jeszcze mamy Rzecznika, sądy i prawników oraz fatalne praktyki...

A słowo "udało się" jest mocno słabe...
    To wszystko robione jest na nasz wspólny rachunek, także Twój, za błędy zapłacimy z własnych kieszeni. Ja już wkrótce wysokością emerytury, Ty ilością i wysokością podatków. Nasze oszczędności będą tracić na wartości, bo większość działań osłonowych będzie finansowana deficytem, a koszty pomniejszane inflacją.

Słowami kluczami są zatem zaufanie i porozumienie, ale o nie ciężko bo nadal toczy się gra...
    Ostatnio edytowane przez apz ; 7.04.20 o 08:34
    E-M5 Mark II; E-PM2 IR red+, E-PL5 IR blue;II X-T1,:X-M1; garść słoików; II Sigma DP2 II Hauwei P20 Pro

| OlyJedi Awatar sten
    Mieszka w
    k / Cieszyna
    Siła reputacji
    86
    Moja galeria
    Przykre to czytać teraz, Czyli co wolno... . Ja za krytykę zdjęcia Dudy dostałem mandat.
    Pozdrawiam.
    Druh Synchro dwie Smieny dawno sprzedane. Zenit E w szafie. W cyfrze Olympus SZ-30 MR do robienia filmików i do noszenia w kieszeni, E 420 z kitem 17,5-45 mm zepsuł się, więc zastąpił go M 10 tez z kitem większym . Jeżdżę Laguną z 1998 roku.
    Mniej znaczy więcej.

Moderator | OlyJedi Awatar apz
    Mieszka w
    Beskid Mały; Andrychów
    Siła reputacji
    289
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez sten Zobacz posta
    Przykre to czytać teraz, Czyli co wolno... . Ja za krytykę zdjęcia Dudy dostałem mandat.
    Pozdrawiam.
    Przykro mi,że dostałeś. Ja też mam to przejście za sobą, wiem że daje się z tym żyć dalej...
    Ostatnio edytowane przez apz ; 7.04.20 o 08:38
    E-M5 Mark II; E-PM2 IR red+, E-PL5 IR blue;II X-T1,:X-M1; garść słoików; II Sigma DP2 II Hauwei P20 Pro