Strona 2 z 3 PierwszyPierwszy 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 29

Wątek: Nowy 300mm PRO za 3,6 tys. zł??? Zestaw z 12-40 i 40-150 PRO za 4,2 tys zł?

  1. #11

    Dołączył
    Jun 2019
    Mieszka w
    Polska
    Posty
    180
    Siła reputacji
    21
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez GoOrange Zobacz posta
    Wszystko wyprzedane. Teraz można albo sobie pluć w brodę, albo gratulować ostrożności
    U mnie wciąż dostępne.

  2. #12

    Dołączył
    Mar 2020
    Mieszka w
    Polska
    Posty
    19
    Siła reputacji
    0
    Moja galeria
    Faktycznie, a już myślałem że konto zostało zbanowane.

    Inna sprawa że, jak piszą na innych forach, wszystkie zamówienia przez Amazon (śledzone, ubezpieczone), są anulowane przez sprzedawcę.
    Ostatnio edytowane przez GoOrange ; 22.03.20 o 10:58

  3. #13
    | OlyJedi Awatar Jack
    Dołączył
    Jun 2006
    Mieszka w
    Błonie
    Posty
    2.461
    Siła reputacji
    129
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez GoOrange Zobacz posta
    Wszystko wyprzedane. Teraz można albo sobie pluć w brodę, albo gratulować ostrożności
    Ja myślę, że gratulować ostrożności. Te wszystkie atrakcję mają status "Auf Lager" (dostępne), jednak zadałem sobie trud, żeby zajrzeć na stronę internetową sprzedawcy (http://www.eo-w.com/). Nie trzeba znać niemieckiego, żeby sobie poklikać i wyrobić zdanie na temat działalności handlowej firmy. Nie mówiąc już o różnych adresach firmy - na jej stronie internetowej i podanego na Amazonie biura obsługi klienta (na satelicie Googla nieciekawa budowla ). Oczywiście nie próbuję twierdzić, że to przekręt, ale być może to resztki azjatyckiej dostawy, z której uciekają brytyjscy spryciarze przed całkowitym zamknięciem granicy celnej.

  4. #14

    Dołączył
    Mar 2020
    Mieszka w
    Polska
    Posty
    19
    Siła reputacji
    0
    Moja galeria
    Jak już jesteśmy przy zakupach i "dziwnych okolicznościach"...

    Czy jest wśród forumowiczów osoba mająca kontakt z oficjalnym sklepem Olympusa shop.olympus.eu? W piątek kupiłem aparat ze szkłem, zapłaciłem kartą, a dziś bank obciążył mnie prowizją za tą transakcję, która wynosi prawie 450 zł!
    Owa prowizja została pobrana za przelew na konto zagraniczne, a ja jestem absolutnie przekonany że wchodząc do sklepu wybrałem Polskę.
    Jest niedziela więc nic nie wyjaśnię, ale na tą chwilę mam spory niesmak

  5. #15
    | OlyJedi Awatar koronax
    Dołączył
    Sep 2008
    Mieszka w
    silesia
    Posty
    4.661
    Siła reputacji
    290
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez GoOrange Zobacz posta
    Jak już jesteśmy przy zakupach i "dziwnych okolicznościach"...

    Czy jest wśród forumowiczów osoba mająca kontakt z oficjalnym sklepem Olympusa shop.olympus.eu? W piątek kupiłem aparat ze szkłem, zapłaciłem kartą, a dziś bank obciążył mnie prowizją za tą transakcję, która wynosi prawie 450 zł!
    Możesz napisać co to za bank. Tak mnie to ciekawi.
    Kiedyś też kupowałem przez shop.olympus i żadnej prowizji nie miałem pobranej. Choć przyznam że było to może dwa lata temu.

  6. #16

    Dołączył
    Mar 2020
    Mieszka w
    Polska
    Posty
    19
    Siła reputacji
    0
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez koronax Zobacz posta
    Możesz napisać co to za bank. Tak mnie to ciekawi.
    Kiedyś też kupowałem przez shop.olympus i żadnej prowizji nie miałem pobranej. Choć przyznam że było to może dwa lata temu.
    Alior Bank pobiera 4% prowizji za płatność kartą na konto zagraniczne. Płaciłem ok. 10.800 zł i z tego wyszła prowizja ok. 440 zł!
    Niestety nigdzie w procesie zakupu nie widziałem informacji i zagranicznym przelewie, a jak już pisałem - przed wejściem do sklepu wybrałem Polskę.

    Na razie poza wyższym ciśnieniem, zepsutym weekendem i szybszym przełykaniem śliny staram się być optymistą, liczę że sprawa jakoś się wyjaśni.

  7. #17
      | OlyJedi Awatar grizz
    Dołączył
    Jun 2005
    Mieszka w
    Kraków
    Posty
    12.859
    Siła reputacji
    162
    Moja galeria
    Płaciłeś kartą? Czy zrobiłeś przelew z karty, bo to dwie rózne rzeczy.

  8. #18

    Dołączył
    Mar 2020
    Mieszka w
    Polska
    Posty
    19
    Siła reputacji
    0
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez grizz Zobacz posta
    Płaciłeś kartą? Czy zrobiłeś przelew z karty, bo to dwie rózne rzeczy.
    Płaciłem kartą. Tak jak robię to zawsze. Podałem dane z karty, potwierdziłem SMS-em i konto zostało obciążone kwotą jak za zakup. Dopiero teraz na koncie pojawił się wpis z prowizją.

  9. #19
    Zwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar epicure
    Dołączył
    Jul 2007
    Mieszka w
    Poznań
    Posty
    12.864
    Siła reputacji
    241
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez GoOrange Zobacz posta
    Alior Bank pobiera 4% prowizji za płatność kartą na konto zagraniczne.
    O, dobrze wiedzieć. To chyba siakaś nowość. Też mam konto w Aliorze i wielokrotnie dokonywałem takich płatności, a nigdy wcześniej nie spotkałem się z taką prowizją. Co najwyżej przewalutowanie po niekorzystnym kursie.
    www.sarwinski.com | najlepszy aparat to ten, który zostawiłeś w domu | fb

  10. #20
    | OlyJedi Awatar Jack
    Dołączył
    Jun 2006
    Mieszka w
    Błonie
    Posty
    2.461
    Siła reputacji
    129
    Moja galeria
    Nie wiem, jak wygląda kwestia płacenia kartą i ewentualne z tego tytułu prowizje. Jestem cały czas na bieżąco z zakupami opłacanymi z konta przez "Przelewy24" i to działa bez jakiejkolwiek prowizji. Pomoc przez telefon obecnie jest niedostępna, ale napisz email na camera.support.pl@olympus.eu, albo serwis@serwis.pl - pod tymi adresami "urzędują" osoby z Centrum Obsługi Klienta Olympus. Dowiesz się, czy masz zmienić bank na dogodniejszy, albo czy prowizja powstała po stronie sklepu z powodu niewłaściwego zakwalifikowania numeru konta odbiorcy.

Podobne wątki

  1. ZUIKO DIGITAL ED 70-300mm - nowy firmware
    By zslawek in forum Obiektywy 4/3
    Odpowiedzi: 60
    Ostatni post / autor: 26.02.12, 00:05

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
 
Właściciel: FOMAG Sp. z o.o., Gdansk, 80-137 ul. Starodworska 1, KRS 0000341593, www.fomag.pl

Serwis wykorzystuje pliki cookies w celach reklamowych, statystycznych i do personalizacji stron. Możesz wyłączyć używanie plików cookies w ustawieniach przeglądarki internetowej jednak może to utrudnić korzystanie z serwisu! Więcej informacji w Polityce prywatności.