Strona 6 z 6 PierwszyPierwszy ... 456
Pokaż wyniki od 51 do 58 z 58

Wątek: Wystawa Jakuba Kubicy (Qbic)

  1. #51
    Zwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar black_bird
    Dołączył
    Apr 2005
    Mieszka w
    Wrocław
    Posty
    830
    Siła reputacji
    22
    Moja galeria
    tez chcialem pogratulowac, podoba mi sie Twoje podejscie do kadrów i sposob patrzenia na architekture, niesztampowy i bardzo oryginalny. Po cichu licze na to, ze jak kiedys zakupie to szkiełko to pozwoli mi tez spojrzec na rzeczywistosc troszke inaczej. Oprocz dobrej fotografii mamy tu szeroko pojetą kreacje rzeczywistosci - mnie taka akurat sie podoba. Niebezpieczna jest tylko monotonia.

  2. #52
    Marcin510
    Gość
    mi prace qbica sie nie podobaja

    dla mnie hdr to narzedzie ktore powinno sie stosowac aby oddac rzeczywistosc jak najwierniej, tzn np prace lonely wolfa, choc tam tez wylazi czasem hdr i mi sie to nie podoba, np drzewa w polowie czarne

    a u qbica to totalnie przesadzone maskowanie, i efekt szerokiego kata ktory zaslania i stara sie podciagnac poziom fotki na ktorej tak naprawde nie ma nic ciekawego

    tak szerokim obiektywem foci sie specyficznie i jest to wbrew pozorom trudne
    trzeba umiec ustawiac kadr, po potem fotki wychodza jak renderowane, a jeszcze to maskowanie totalnie psuje calosc

    dla mnie to jest podrecznikowy wzor jak nie nalezy uzywac techniki hdr

    jego fotki nie wywoluja u mnie absolutnie zadnych emocji, lub nawet lekko nagatywne
    wyglada to jak przypadkowy screen z jakiejs gry 3d w ktorej biega sie po miescie
    a nawet gorzej, bo jest masa szumu, nie widze tu zadnego artyzmu ani nie nasuwaja mi sie zadne refleksje, zadnego przeslania, pusty techniczny, przebajerzony kadr

    z gier dawno wyroslem, ale moze obecnym mlodym graczom te fotki sie spodobaja

    wiem, ostra ktrytyka ale tak dokladnie mysle
    i do qbica oczywiscie nic nie mam
    Ostatnio edytowane przez Marcin510 ; 20.06.08 o 16:32

  3. #53
    | OlyJedi Awatar żmija
    Dołączył
    Apr 2008
    Mieszka w
    Pod W-wa
    Posty
    146
    Siła reputacji
    40
    Moja galeria
    Przypominają mi się lata 70-te, kiedy zachwycałem się technikami swobodnymi, wystarczyło opanować- wtórnika, solaryzację czy izochelię, choć przyznam nie było to łatwe i już było się artystą, pomimo tego, że foty nic nie wnosiły.
    Dopiero Jan Sunderland w jednym z artykułów napisał:techniki swobodne należy opanować, aby służyły wizji fotografa, nie należy się im poddawać, nie kontrolowane, skłonne są do niewybaczalnej swawoli.Myślę, że podobnie jest ze zdjęciami Jakuba.
    Kilka trafionych w 10, dzięki HDR- owi, pozostałe niewybaczalna swawola.
    Pozdrawiam serdecznie i życzę dalszych sukcesów.
    Jestem nietolerancyjny wobec nietolerancji.

  4. #54
    | OlyJedi
    Dołączył
    Feb 2008
    Mieszka w
    Zabrze
    Posty
    62
    Siła reputacji
    17
    Moja galeria
    Co z tutorialem????????????? My chcemy tutoriala!!!!!!!!!!
    _______________________ (automatyczne scalenie)_____________________
    A co zaznaczasz przy tych początkowych opcjach??
    Ostatnio edytowane przez ravee_n ; 23.06.08 o 19:25 Powód: Automatyczne scalenie postów
    E-3, HDL-4, ZD50, FL50R, + cała masa rzeczy które bardzo chciałbym mieć, a jeszcze nie mam...

  5. #55
    qbic
    Gość
    Tutorial wysłałem Grizzowi, przynajmniej jego wstępną wersje. W razie dodatkowych pytań będę uzupełniać.

  6. #56
    | OlyJedi Awatar RafiFB
    Dołączył
    Jun 2005
    Mieszka w
    Kraków
    Posty
    51
    Siła reputacji
    19
    Moja galeria
    Koniecznie trzeba wywoływać RAW-y , czy można od razu focić w TIFF-ie ? Dzięki !
    Nikon W oczekiwaniu na FF od Olympusa...

  7. #57
    qbic
    Gość
    Jeżeli masz pewność ze WB się nie zmieni to można w TIFFie, wole jednak mieć komfort możliwości zmiany WB.

  8. #58
      | OlyJedi Awatar grizz
    Dołączył
    Jun 2005
    Mieszka w
    Kraków
    Posty
    12.859
    Siła reputacji
    162
    Moja galeria

Podobne wątki

  1. Wystawa Bikearta
    By RadioErewan in forum Wystawy Olympusclub.pl
    Odpowiedzi: 38
    Ostatni post / autor: 18.04.11, 08:14
  2. Pierwsza `wystawa`
    By roksi58 in forum Nasze zdjęcia - wątki autorskie
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 4.12.10, 22:13
  3. Wystawa foto
    By luc4s in forum Porady dotyczące fotografii
    Odpowiedzi: 22
    Ostatni post / autor: 23.02.10, 17:24

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
 
Właściciel: FOMAG Sp. z o.o., Gdansk, 80-137 ul. Starodworska 1, KRS 0000341593, www.fomag.pl

Serwis wykorzystuje pliki cookies w celach reklamowych, statystycznych i do personalizacji stron. Możesz wyłączyć używanie plików cookies w ustawieniach przeglądarki internetowej jednak może to utrudnić korzystanie z serwisu! Więcej informacji w Polityce prywatności.