Strona 4 z 6 PierwszyPierwszy ... 23456 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 31 do 40 z 58

Wątek: Wystawa Jakuba Kubicy (Qbic)

  1. #31
    OR | Honorowa wystawa Zwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar k@czy
    Dołączył
    Jan 2007
    Mieszka w
    38° 59' 1.46" -94° 44' 16.274"
    Posty
    4.169
    Siła reputacji
    156
    Moja galeria
    jako ze prace qbica sa niesamowite i doswiadczenie u mnie z HDR'ami zerowe przylacze sie do niezmialych prosb o malego tutoriala...
    a swoja droga dziekuje za wystawe
    pzdr
    Upierdliwiec Forumowy nr 4142 | OR + + + + | Zlotowicz:0 | Poprawka:0 | DITL ++ | Autoban+| Honorowa Wystawa+ | Oplacone Skladki TWA+++++++

  2. #32
    qbic
    Gość
    Powoli zbieram się do tutoriala, być może wersja wstępna będzie dostępna w piątek.

  3. #33
    | OlyJedi
    Dołączył
    Feb 2008
    Mieszka w
    Zabrze
    Posty
    62
    Siła reputacji
    17
    Moja galeria
    Jestem pod ogromnym wrażeniem administratorów którzy chyba czytają mi w myślach Po willowie odrazu qbic. Czyli mistrzowie w swej dziedzinie No brawo panowie
    PS. Widze, że na tutka oczekuje pół forum I dobrze bo przy takim parciu, efekty zobaczymy (mam nadzieje) już wkrótce. Na co sam z niecierpliowścią czekam
    E-3, HDL-4, ZD50, FL50R, + cała masa rzeczy które bardzo chciałbym mieć, a jeszcze nie mam...

  4. #34
    | OlyJedi Awatar kojot3.0
    Dołączył
    Oct 2007
    Mieszka w
    wies k/Skieniewic
    Posty
    308
    Siła reputacji
    18
    Moja galeria
    Witam.Właśnie zrobiłem kilka ( dokładnie 5 orf-ów) E-3 i wczytałem do programu.Niestety wyszła totalna kicha.Same kropki i ogólny nieład./Nie wiem co robie nie tak więc i ja czekam z niecierpliwością na jakiegoś tutka...


    Ps. Prace świetne...

  5. #35
    qbic
    Gość
    Cytat Zamieszczone przez kojot3.0 Zobacz posta
    Witam.Właśnie zrobiłem kilka ( dokładnie 5 orf-ów) E-3 i wczytałem do programu.Niestety wyszła totalna kicha.Same kropki i ogólny nieład.
    Używałeś statywu oraz AEB?
    Proponuje zacząć od wywołania ORF -> (TIFF-exif) w Olympus master 2.x i dopiero to wczytać do photomatixa.

  6. #36
    | OlyJedi Awatar sam13
    Dołączył
    Nov 2006
    Mieszka w
    Kraków
    Posty
    351
    Siła reputacji
    23
    Moja galeria
    Pytań raczej nei mam bo jeszcze mi do nich daleko. Chciałem tylko stwierdzić (co nie tylko ja robię) że Twoje prace sa rewelacyjne - istny komiks, rysowane światłem. Gratuluje bo robą niesamowite wrażenie.

  7. #37
    qbic
    Gość
    Sorry za opóźnienia w tutorialu, ostatnio mam bardzo mało czasu, obiecuje że w tym tygodniu już coś się pojawi

  8. #38
    | OlyJedi Awatar qazy
    Dołączył
    Jun 2008
    Mieszka w
    Poznań
    Posty
    153
    Siła reputacji
    19
    Moja galeria
    Qbic twoje prace zrobiły na mnie duże wrażenie. Kiedyś sam próbowałem trochę prostych HDR'ów i słabe efekty mnie lekko zniechęciły.
    Po obejrzeniu Twoich prac znów wróciłem do eksperymentów. Oczywiście nie mam tak fajnego sprzętu (szczególnie obiektywu) ale co nieco poprobować można.
    Mam pytanie bo w Photomatixie juz co nieco mi wychodzi ale jest to dalekie od moich oczekiwań. Czy po zrobieniu HDR'a obrabiasz go dalej np. w Photoshopie ? Czy ziarno wychodzi Ci w procesie obróbki czy dodajesz je w programie graficznym ?
    Czekam z niecierpliwością na tutoriala
    I gratuluję kreatywności !

  9. #39
    qbic
    Gość
    Cytat Zamieszczone przez qazy Zobacz posta
    Mam pytanie bo w Photomatixie juz co nieco mi wychodzi ale jest to dalekie od moich oczekiwań. Czy po zrobieniu HDR'a obrabiasz go dalej np. w Photoshopie ?
    Nie, tylko Photomatix.

    Cytat Zamieszczone przez qazy Zobacz posta
    Czy ziarno wychodzi Ci w procesie obróbki czy dodajesz je w programie graficznym ?
    Ziarno wychodzi z powodów parametrów obrabiania (tone mapping):

    Suwak "Luminosity" na 10

    w zakładce "micro":
    - Microcontrast 10
    - Micro-smoothing 0

    Zazwyczaj te parametry mam zawsze tak samo ustawione i manipuluje resztą.

  10. #40
    | OlyJedi Awatar qazy
    Dołączył
    Jun 2008
    Mieszka w
    Poznań
    Posty
    153
    Siła reputacji
    19
    Moja galeria
    Dzięki za info. Ja jednak coś jeszcze manipuluję w Photoshopie. Efekt w Photomatix czasami wychodzi mi (według mojego gustu) za mało kontrastowy. Nakładam wtedy 2 warstwy w Photoshopie gdzie jedna jest trochę "podrasowana" (kontrast, kolory itd) i je "mieszam" aż efekt mi się spodoba.
    Luminosity nie ustawiałem na 10 jeszcze zawsze tak od 1 do 5 ale prawie zawsze light smoothing na low.
    Co więcej nie robiłem jeszcze nocnych HDR. Na razie robię dzienne które czasem też wychodzą jak nocne

    Dzieki jeszcze raz
    Jednak do całej tej techniki potrzebne jest jeszcze "dobre" oko
    Było: Panasonic GX1, Olympus E510
    Jest: Panasonic GX7


Podobne wątki

  1. Wystawa Bikearta
    By RadioErewan in forum Wystawy Olympusclub.pl
    Odpowiedzi: 38
    Ostatni post / autor: 18.04.11, 08:14
  2. Pierwsza `wystawa`
    By roksi58 in forum Nasze zdjęcia - wątki autorskie
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 4.12.10, 22:13
  3. Wystawa foto
    By luc4s in forum Porady dotyczące fotografii
    Odpowiedzi: 22
    Ostatni post / autor: 23.02.10, 17:24

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
 
Właściciel: FOMAG Sp. z o.o., Gdansk, 80-137 ul. Starodworska 1, KRS 0000341593, www.fomag.pl

Serwis wykorzystuje pliki cookies w celach reklamowych, statystycznych i do personalizacji stron. Możesz wyłączyć używanie plików cookies w ustawieniach przeglądarki internetowej jednak może to utrudnić korzystanie z serwisu! Więcej informacji w Polityce prywatności.