Strona 3 z 6 PierwszyPierwszy 12345 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 21 do 30 z 58

Wątek: Wystawa Jakuba Kubicy (Qbic)

  1. #21
    qbic
    Gość
    Goldfinch:

    W kościołach i innych trudnych oświetleniowo wnętrzach przechodzę na manuala, przy statycznych scenach nie ma problemu że coś się poruszy (chyba że akurat ktoś przyszedł się modlić). Najpierw pstrykam tak jak pokazuje automat, patrze na histogram dla obeznania się w sytuacji.

    Pierwsza klatkę z sekwencji staram się naświetlić tak żeby histogram "nie dotykał" ciemności (często są to czasy rzędu 4-8 sekund, warto wtedy używać DFS i AntiShocka), przy kolejnych robię skok co 1 - 1.5 EV (zależnie od cierpliwości) sprawdzając histogram i robię tak do momentu aż nie ma żadnych przepałów na ostatniej klatce.

    Dla wygody można sobie ustawić w aparacie "EV STEP" na 1 EV.

  2. #22
    | OlyJedi Awatar Morlok
    Dołączył
    Nov 2007
    Mieszka w
    Łódź
    Posty
    1.373
    Siła reputacji
    20
    Moja galeria
    Nie lubie Twoich prac, ale gratulacje za konsekwencję i poziom.
    Prace robią na mnie dość przykre wrażenie, jak z martwego świta powieści S-F. brrr. Podobne jak malarstwo
    Beksińskiego Inna stylistyka wrażenia podobne.
    W jednej z wcześniejszych odpowiedzi napisałeś, ze ludzie w HDR-ach wychodzą upiornie. Może pasowało by to do któreś fotek pokazujących taki rozpadający sie świat.
    Tyle moich wrażeń.
    Pozdr
    Automaty liczą, liczą, liczą .....na człowieka.

  3. #23
    ADM Zwycięzca OlyRulez| OlyJedi
    Dołączył
    Jul 2005
    Posty
    2.986
    Siła reputacji
    35
    Moja galeria
    ja też bym z chęcią zobaczyl człowiek po HDR - Twoim HDR.
    było sobie życie

  4. #24
    Zwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar asfoto_p
    Dołączył
    Jul 2007
    Mieszka w
    okolice Tczewa
    Posty
    544
    Siła reputacji
    18
    Moja galeria
    Ja też, ja też... czekamy.
    I gratuluję wyróżnienia.
    ZAPRASZAM E510 14-42 & 40-150, Nikon D7000 & 17-50 Vr

  5. #25
    qbic
    Gość
    Postaram się coś zrobić w przyszłym tygodniu

  6. #26
    | OlyJedi
    Dołączył
    Jun 2007
    Mieszka w
    Poznań
    Posty
    27
    Siła reputacji
    17
    Moja galeria
    No i jeszcze jakby Ci się chciało, napisac jakiegos tutka krok po kroku z przykładami to myśle że cała społeczność chcąca spróbować HDRu byłaby Ci wdzięczna w tym ja bardzo, bo nie ukrywam że bardzo przypadła mi do gustu Twoja stylistyka prac :]

    Więc czekam z niecierpliwością na jakieś how to

  7. #27
    | OlyJedi
    Dołączył
    Jan 2007
    Mieszka w
    Szczecin
    Posty
    297
    Siła reputacji
    19
    Moja galeria
    Z mojej strony wielkie gratulacje za konsekwencję, myślę, że już swój rozpoznawalny styl i ciekawe nie "sztampowe" spojrzenie na fotografię. Ja jestem pod wrażeniem.

    Zauważyłem, że z konsekwencją używasz E-1, a np. do E-3 podchodzisz raczej niechętnie - mam pytanie czy próbowałeś już z E-3? Jesli tak to jakie były tego efekty. Jesli nie, to chętnie wypożyczę Ci swój - jakiś tydzień bez aparatu przeżyję . Jestem ciekaw jak E-3 poradzi sobie w tej nietypowej dziedzinie.
    Pozdrawiam i życzę samych udanych fotografii.

    P.S. Po cichu liczę (pewnie nie tylko ja ) na jakiś instruktaż - łącznie z obróbką - jak zrobić super HDR...
    "Gdyby teoria sprawdzała się w praktyce nie musielibyśmy praktykować sprawdzianów teoretycznych teoretycznie bardzo praktycznych, ale w praktyce nie sprawdzalnych..."

  8. #28
    qbic
    Gość
    Cytat Zamieszczone przez AndrzejSzczecin Zobacz posta
    Z mojej strony wielkie gratulacje za konsekwencję, myślę, że już swój rozpoznawalny styl i ciekawe nie "sztampowe" spojrzenie na fotografię. Ja jestem pod wrażeniem.
    Dziękuję

    Cytat Zamieszczone przez AndrzejSzczecin Zobacz posta
    Zauważyłem, że z konsekwencją używasz E-1, a np. do E-3 podchodzisz raczej niechętnie - mam pytanie czy próbowałeś już z E-3? Jesli tak to jakie były tego efekty.
    Próbowałem pośrednio, dostałem od kolegi z forum o nicku Dziadek kilka ORFów zrobionych wg moich wytycznych. Nie wiem czy to co dostałem było reprezentatywne dla wszystkich E-3. Jestem gotów powtórzyć ten test gdyż tamten wypadł nie za dobrze (testowałem również E-510 (który posiadam) oraz Cn400D z podobnym skutkiem, natomiast matryca z E-400 wypadła świetnie).

    Jak będę mieć okazje samemu wykonać testowe zdjęcia E-3jką to na pewno podzielę się rezultatem na forum.

    Cytat Zamieszczone przez AndrzejSzczecin Zobacz posta
    P.S. Po cichu liczę (pewnie nie tylko ja ) na jakiś instruktaż - łącznie z obróbką - jak zrobić super HDR...
    To trochę potrwa, ale na pewno zrobię tutorial jak uzyskać podobny efekt.

  9. #29
    | OlyJedi Awatar Szogo
    Dołączył
    Apr 2008
    Mieszka w
    Wisznia Mała
    Posty
    213
    Siła reputacji
    16
    Moja galeria
    Gratulacje!
    Jak dla mnie rewelacja życzę dalszych sukcesów.

  10. #30
    rocco
    Gość
    Czytam i oglądam, pora coś napisac.
    Zacznę od tego, ze bardzo nie lubilem HDRów. Piszę w czasie przeszłym bo powoli zaczynam zmieniać zdanie. Wydaje mi się, że właśnie zdjęcia Jakuba mają na to największy wpływ.
    Faktycznie, niektóre prace wyglądają jak z gier komputerowych czy filmów SF ale powoli zacząlem się przywyczajać do tej formy fotografii i zauważylem nawet, ze czekam na nowe. Qbic zajmuje się tym z godną podziwu konsekwencją , nieraz mimo krytyki ze strony fotograficznych "oldtimerów" i chyba ciągle się rozwija bo prace są coraz lepsze.
    Trudno mi ocenić, na ile wynik jest świadomą kreatywnością autora a na ile nowymi możliwościami programów typu "Photomatic". Moje kilkukrotne próby w tej dziedzinie nie wyszły najlepiej i skłaniam się jednak do opinii, że sam program tu nie poradzi Fotografie (może powinienem raczej napisać:grafiki? ) są dopracowane w kazdym szczególe i widać, że autor wie co robi i co chce osiągnąć. Mogę tylko pogratulować spojrzenia na świat i warsztatu, który pozwala to spojrzenie przedstawić i uważam, że zobaczymy tu jeszcze wiele równie ciekawych prac.
    Moje wyrazy uznania, Jakubie

    PS
    Fotografia z okiem robi naprawde niesamowite wrażenie i przylączam się do próśb, o zrobienie kliku prac z człowiekiem w glównej roli. To moze byc nawet ciekawszem niż, prace Dragana.

Podobne wątki

  1. Wystawa Bikearta
    By RadioErewan in forum Wystawy Olympusclub.pl
    Odpowiedzi: 38
    Ostatni post / autor: 18.04.11, 08:14
  2. Pierwsza `wystawa`
    By roksi58 in forum Nasze zdjęcia - wątki autorskie
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 4.12.10, 22:13
  3. Wystawa foto
    By luc4s in forum Porady dotyczące fotografii
    Odpowiedzi: 22
    Ostatni post / autor: 23.02.10, 17:24

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
 
Właściciel: FOMAG Sp. z o.o., Gdansk, 80-137 ul. Starodworska 1, KRS 0000341593, www.fomag.pl

Serwis wykorzystuje pliki cookies w celach reklamowych, statystycznych i do personalizacji stron. Możesz wyłączyć używanie plików cookies w ustawieniach przeglądarki internetowej jednak może to utrudnić korzystanie z serwisu! Więcej informacji w Polityce prywatności.