Strona 2 z 6 PierwszyPierwszy 1234 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 58

Wątek: Wystawa Jakuba Kubicy (Qbic)

  1. #11
    | OlyJedi Awatar tadfi
    Dołączył
    Dec 2007
    Mieszka w
    Opole
    Posty
    18
    Siła reputacji
    0
    Moja galeria
    Witaj, czy zawsze robisz HDR-a z kilku RAW-ów (ile najlepiej z doświadczenia?)? Czy jest duża różnica, jeśli się tworzy HDR-a z jednego RAW-a (wywołanego z korekcjami ekspozycji) w porównaniu do kilku zdjęć zrobionych z korekcją na "żywo"?
    TadFi
    E-510 + Dual Kit + FL-36 + Velbon DF-50

  2. #12
    qbic
    Gość
    Cytat Zamieszczone przez tadfi Zobacz posta
    czy zawsze robisz HDR-a z kilku RAW-ów (ile najlepiej z doświadczenia?)?
    Zawsze z kilku, minimum 3 maksimum 7.

    Cytat Zamieszczone przez tadfi Zobacz posta
    Czy jest duża różnica, jeśli się tworzy HDR-a z jednego RAW-a (wywołanego z korekcjami ekspozycji) w porównaniu do kilku zdjęć zrobionych z korekcją na "żywo"?
    Różnica jest ogromna na korzyść prawdziwych kliku zdjęć w porównaniu do pseudo HDR (czyli HDR-a z jednego RAW-a + korekcja przy wywoływaniu). Przy wielu klatkach program łączący jest w stanie dokładniej określić wartość dla konkretnych pikseli względem reszty obrazu (w uproszczeniu) oraz zrekonstruować (w zależności od programu) charakterystykę danej matrycy - co oznacza lepszą jakość / niższe szumy / większe możliwości manipulacji obrazem.

    Jest jeden minus, problem ze scenami dynamicznymi, czasami nawet szybszy ruch chmur potrafi zepsuć całe ujęcie...coś za coś.

  3. #13
    | OlyJedi Awatar MeWash
    Dołączył
    Dec 2007
    Mieszka w
    Toruń
    Posty
    457
    Siła reputacji
    25
    Moja galeria
    10) Jaką dajesz korekcję ekpozycji jeśli robisz 3 zdjęcia a jaką jeśli 7 ???

  4. #14
    qbic
    Gość
    10)

    Prawie zawsze 1 EV, 3 zdjęcia jak rozpiętość tonalna sceny jest mała, jak pstrykam pod słońce to często 7 klatek również z 1 EV. Potem oczywiście sprawdzam histogram czy złapałem poprawnie wszystko co trzeba.

    Wyjątkiem są sytuacje gdzie zależy mi tylko na wyciągnięciu detali z tła + mała rozpiętość , wtedy 0.5 EV + 5 klatek.

  5. #15
    OR | Honorowa wystawa Zwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar k@czy
    Dołączył
    Jan 2007
    Mieszka w
    38° 59' 1.46" -94° 44' 16.274"
    Posty
    4.169
    Siła reputacji
    156
    Moja galeria
    11) a nie kusilo cie, zeby zHDRowac jakiegos czlowieczka? wiem, ze to jedna klatka tylko ze wzgledu na poruszenie, ale czy probowales? jakie byly skutki?
    Upierdliwiec Forumowy nr 4142 | OR + + + + | Zlotowicz:0 | Poprawka:0 | DITL ++ | Autoban+| Honorowa Wystawa+ | Oplacone Skladki TWA+++++++

  6. #16
    qbic
    Gość
    11)

    Tak, już to robiłem (parę klatek), eksperymentowałem na żonie i na sobie. Efekty były przerażające, wszystkie niedokładności skóry, każdy detal wzmocniony 10x...
    Przy jasnej karnacji i mocnym świetle to mogą pojawić się żyły.

    Najciekawiej wychodzą oczy, ale niestety nie posiadam macro... wiec mogę pokazać tylko crop-a

    http://overlay.no-ip.org/olyc/P50107...8_oko_crop.jpg
    Ostatnio edytowane przez qbic ; 20.05.08 o 21:12

  7. #17
    ADM Zwycięzca OlyRulez| OlyJedi
    Dołączył
    Jul 2005
    Posty
    2.986
    Siła reputacji
    35
    Moja galeria
    pytanie jak zawsze odemnie niefotograficzne

    Czy nie zdarzyła Ci się jakaś nieciekawa przygoda ? Napad, albo czy ktoś CIę przypadkiem nie pogonił(czytaj zbiry) ? Pytam bo zazwyczaj zapewne focisz w nocy, a wtedy wiadomo.
    było sobie życie

  8. #18
    qbic
    Gość
    Dobre pytanie....

    Nigdy jeszcze nie spotkałem zbirów którzy chcieli zabrać mi sprzęt (oby do tego nie doszło). Bywały zaczepki, pewnie każdy to przerabiał "eee zrób mi zdjęcie". Dużo więcej problemów sprawia "ochrona" różnych obiektów.

    Wawel w Krakowie:
    zostałem wyproszony z katedry na Wawelu pomimo braku flesza w aparacie, a Japończyk obok "pstryk pstryk" (co prawda aparat mniejszy wiec pewnie mniej zniszczy zabytki). Stojąc przy murze (już na otwartej przestrzeni) zostałem zapytany czy mam zezwolenie na fotografowanie (statyw i duży obiektyw robi wrażenie na laikach), mowie że nie... "niech pan tylko się nie wspina po ścianie" WTF?

    Często bywam w Nowej Hucie (również w nocy), i też do tej pory nic się nie wydarzyło,
    mam nadzieję że tak pozostanie. Mimo wszystko zaczynam się zastanawiać nad ubezpieczeniem sprzętu...
    Ostatnio edytowane przez qbic ; 20.05.08 o 23:14

  9. #19
    Awatar mathu
    Dołączył
    Aug 2007
    Posty
    466
    Siła reputacji
    17
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez qbic Zobacz posta
    Różnica jest ogromna na korzyść prawdziwych kliku zdjęć w porównaniu do pseudo HDR (czyli HDR-a z jednego RAW-a + korekcja przy wywoływaniu).
    Z jednej klatki nie powstanie HDRI, niezależnie jak będziemy kombinować, bo HDRI to plik z wystarczająco dużą dynamiką, aby objąć dynamikę całej fotografowanej sceny. Jeżeli w RAW są przepalenia lub szumiące cienie, to nie będzie to nigdy HDRI. Wyjątkiem jest sytuacja, kiedy scena ma małą dynamikę i cała złapie się w jedno naświetlenie.
    Zresztą jeśli program łyka RAW lub TIFF 16-bit, to wielokrotne wywoływanie do kilku JPG jedynie pogarsza jakość otrzymanego obrazu (matematyki nie da się oszukać).

    No i tak jak napisałeś, przynajmniej dwa obrazy pozwalają na rekonstrukcję krzywej transferu, co ma kolosalne znaczenie dla odczytu rzeczywistej jasności pikseli w okolicach przepaleń i cieni. Wywołanie jednego rawa do kilku JPG nie da takiej informacji (program odczyta jedynie krzywą jaką nakłada na RAW program wywołujący).

    A sam ziarnisty efekt można zrobić i z jednego JPG z aparatu w komórce, ale to nie ma nic wspólnego z HDRI, tylko z redukcją kontrastu globalnego przy uwypukleniu kontrastu lokalnego. HDRI daje tu znacznie większy zapas manipulacji (a i bazowe kontrasty są znacznie większe, więc efekt finalny bardziej atrakcyjny).
    Fuji S5 Pro

  10. #20
    | OlyJedi
    Dołączył
    Sep 2007
    Posty
    9
    Siła reputacji
    0
    Moja galeria
    Swietnie radzisz sobie z wnétrzami (np. kosciolow) ciekawi mnie jaki pomiar swiatla stosujesz aby uchwycic cala game naswietlenia; u mnie czesto okazuje sie ze po wykonaniu powiedzmy 5 zdjec w exposure bracketingu (-2,-1,0,1,2EV) witraze nadal sa przeswietlone i musz manualnie jeszcze ustawiac na -4 lub -5EV aby wydobyc kolory witrazy. czy spotkales siez tym problemem?

Podobne wątki

  1. Wystawa Bikearta
    By RadioErewan in forum Wystawy Olympusclub.pl
    Odpowiedzi: 38
    Ostatni post / autor: 18.04.11, 08:14
  2. Pierwsza `wystawa`
    By roksi58 in forum Nasze zdjęcia - wątki autorskie
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 4.12.10, 22:13
  3. Wystawa foto
    By luc4s in forum Porady dotyczące fotografii
    Odpowiedzi: 22
    Ostatni post / autor: 23.02.10, 17:24

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
 
Właściciel: FOMAG Sp. z o.o., Gdansk, 80-137 ul. Starodworska 1, KRS 0000341593, www.fomag.pl

Serwis wykorzystuje pliki cookies w celach reklamowych, statystycznych i do personalizacji stron. Możesz wyłączyć używanie plików cookies w ustawieniach przeglądarki internetowej jednak może to utrudnić korzystanie z serwisu! Więcej informacji w Polityce prywatności.