Strona 4 z 5 PierwszyPierwszy ... 2345 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 31 do 40 z 48

Wątek: Okołozlotowe rozważania koronawirusowe

| OlyJedi
    Mieszka w
    Wawa
    Siła reputacji
    283
    Moja galeria
    Bodzip, to ja powiem tak:

problem jest złożony

- strona medyczna, wirus musi dostać swoje, coś jak hiszpanka, jak nie za jednym razem, to wróci. Szczepionki może za rok, raczej bez znaczenia z punktu widzenia tej epidemii,
    - strona społeczna i polityczna, nikt nie powie społeczeństwu, że do 1-2% musi umrzeć, a przy naszym poziomie opieki medycznej, to może nawet więcej. Nie wolno dopuścić do wybuchu paniki, poza tym, to byłby samobój polityczny. Trzeba rozkładać kryzys na raty,
    - strona ekonomiczna, nadmierne rozciąganie epidemii w czasie doprowadzi do większych strat, padnie więcj firm, ludzie stracą pracę.

W sumie nie ma dobrego rozwiązania, każde, to gra w ciemno.
    W internecie nie szukam miłości i akceptacji. Te tematy załatwiam w realu. W internecie szukam partnerów do dyskusji.
    Aktualnie odpoczywam na autobanie.

Mieszka w
    Przed Dolinką Będkowską
    Siła reputacji
    209
    Moja galeria
    Ad memoriam
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	DSC06881-001.JPG
Wyświetleń:	154
Rozmiar:	519,1 KB
ID:	220233

Nazwa:	DSC06877.JPG
Wyświetleń:	151
Rozmiar:	570,7 KB
ID:	220232

Nazwa:	DSC06878.JPG
Wyświetleń:	151
Rozmiar:	616,0 KB
ID:	220234

Pobłogoslaw Boże naszej ziemi 1910

Nazwa:	DSC06879.JPG
Wyświetleń:	147
Rozmiar:	496,6 KB
ID:	220235

Choleryczny cmentarz z dala od wsi w szczerym polu.
    "Skoro nie można wiedzieć wszystkiego co się da wiedzieć o wszystkim, to piękniej jest wiedzieć coś ze wszystkiego, niż wiedzieć wszystko o jednym" - B.Pascal 1854
    Fuji X-T3 + XZ-2

| OlyJedi Awatar rados
    Mieszka w
    W-wa
    Siła reputacji
    97
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez fret Zobacz posta
    Bodzip, to ja powiem tak:

problem jest złożony

- strona medyczna, wirus musi dostać swoje, coś jak hiszpanka, jak nie za jednym razem, to wróci. Szczepionki może za rok, raczej bez znaczenia z punktu widzenia tej epidemii,
    - strona społeczna i polityczna, nikt nie powie społeczeństwu, że do 1-2% musi umrzeć, a przy naszym poziomie opieki medycznej, to może nawet więcej. Nie wolno dopuścić do wybuchu paniki, poza tym, to byłby samobój polityczny. Trzeba rozkładać kryzys na raty,
    - strona ekonomiczna, nadmierne rozciąganie epidemii w czasie doprowadzi do większych strat, padnie więcj firm, ludzie stracą pracę.

W sumie nie ma dobrego rozwiązania, każde, to gra w ciemno.
    Jeśli statystyki się utrzymają, będzie niestety gorzej. Dziś rano dane wskazywały na śmiertelność 3,8%. A pamiętajmy, że wirus nie dotarł (chyba) do Afryki i dotarł w niewielkim stopniu do Ameryki Płd, choć tam warunki do rozwoju będzie miał pewnie gorsze niż gdzie indziej. I jest tak, jak piszesz - chodzi tu tylko o wydłużenie czasu rozprzestrzaniania wirusa, tak aby system się nie zawalił. Ale jeżeli ta sytuacja będzie się przedłużać to boję się, że zmieni się nastawienie społeczeństwa. I nie tylko u nas. Polacy akurat zareagowali odpowiedzialnie i zachowują się (oczywiście w masie) racjonalnie unikając zagrożenia, ale z czasem może nastąpić rozprężenie - ludzie mogą nie wytrzymać długo pod restrykcjami. A jak gospodarka zacznie wyraźnie słabnąć, będzie jeszcze gorzej.

PS.
    Nie wiem, czy zauważyliście: Unia Europejska się obudziła - towarzysze zaapelowali o skoordynowaną akcję zamykania granic . Na szczęście znalazło się już kilka rządów w Europie, które nie czekały na odgórne dyrektywy i koordynację i wzięły sprawy w swoje ręce.

Mieszka w
    Przed Dolinką Będkowską
    Siła reputacji
    209
    Moja galeria
    Grupa powyżej 50 osób to już niedozwolona ilość zebranych
    "Skoro nie można wiedzieć wszystkiego co się da wiedzieć o wszystkim, to piękniej jest wiedzieć coś ze wszystkiego, niż wiedzieć wszystko o jednym" - B.Pascal 1854
    Fuji X-T3 + XZ-2

Zwycięzca OlyRulez| OlyJedi
    Siła reputacji
    141
    Moja galeria
    A ja mialem miec wlasne wesele 25.04... Wszystko sie poszlo..

Raczej czeka nas spora recesja i swiat na pewno sie zmieni.
    Moje fotografie: www.beluch.pl | Grupa dyskusyjna M43 Polska

| OlyJedi
    Mieszka w
    Wawa
    Siła reputacji
    283
    Moja galeria
    A ja właśnie mam na głowie pogrzeb, tego nie da się przesunąć...
    W internecie nie szukam miłości i akceptacji. Te tematy załatwiam w realu. W internecie szukam partnerów do dyskusji.
    Aktualnie odpoczywam na autobanie.

Moderator | OlyJedi Awatar apz
    Mieszka w
    Beskid Mały; Andrychów
    Siła reputacji
    335
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez luc4s Zobacz posta
    A ja mialem miec wlasne wesele 25.04... Wszystko sie poszlo..

Raczej czeka nas spora recesja i swiat na pewno sie zmieni.
    Ślub i konsumpcja są przecież możliwe, zmartwienie nie jest więc 100procentowe.
    Gratuluję.
    E-M1 Mark II; E-M5 Mark II; E-PM2 IR red+, E-PL5 IR blue; Fuji X-T1; X-M1; garść słoików; Sigma DP2; Hauwei P20 Pro

Zwycięzca OlyRulez| OlyJedi
    Siła reputacji
    141
    Moja galeria
    Slub tak, ale wesele mialo byc na 100 os. Nawet jak zniosa zakaz, to mam wiele starszych osob, ktorym nie jestem w stanie zagwarantowac, ze sie od nikogo nie zaraza. Zreszta ludzie nie wiedza co bedzie i rezygnuja z przybycia.
    Moje fotografie: www.beluch.pl | Grupa dyskusyjna M43 Polska

Moderator | OlyJedi Awatar apz
    Mieszka w
    Beskid Mały; Andrychów
    Siła reputacji
    335
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez luc4s Zobacz posta
    Slub tak, ale wesele mialo byc na 100 os. Nawet jak zniosa zakaz, to mam wiele starszych osob, ktorym nie jestem w stanie zagwarantowac, ze sie od nikogo nie zaraza. Zreszta ludzie nie wiedza co bedzie i rezygnuja z przybycia.
    Pamiętasz to przekleństwo: "Obyś żył w ciekawych czasach" - właśnie nas dopadło, wszystkich...

U Eco mawiano "tak napisano na górze..."
    E-M1 Mark II; E-M5 Mark II; E-PM2 IR red+, E-PL5 IR blue; Fuji X-T1; X-M1; garść słoików; Sigma DP2; Hauwei P20 Pro

Mieszka w
    Ząbki (Mazowsze)
    Siła reputacji
    15
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez apz Zobacz posta
    Pamiętasz to przekleństwo: "Obyś żył w ciekawych czasach"
    Pokolenie moich rodziców przeżyło II wojnę światową, moje pokolenie - stan wojenny, a pokolenie moich dzieci ma koronawirusa. Każde pokolenie musi przeżyć "ciekawe czasy".