Strona 3 z 3 PierwszyPierwszy 123
Pokaż wyniki od 21 do 29 z 29

Wątek: Panasonic G7 + teleobiektyw 100-300

  1. #21

    Dołączył
    Jun 2019
    Mieszka w
    Polska
    Posty
    180
    Siła reputacji
    21
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez viruuss Zobacz posta
    ok,śledziłem na pierwszym zdjęciu piaskowca, co doskonale widać bo nie jest w centrum kadru,seria zdjęć,na drugim remiza w fazie startu , jest to jedno z kilkunastu zdjęć w serii, wszystkie zdjęcia można zrobić manualem ba nawet telefonem, ja wymiękam, oświadczam - masz rację !!
    Po pierwsze to nie piaskowiec tylko alpina. Po drugie to jest taka odległość, że masz GO 10 razy większą od ptaka. Nawet jakbyś miał tam af spot to by się ptak załapał w obszarze ostrości. Po trzecie remiz to nie jest startujący tylko trzymający się pazurami kija. Po co Ci śledzenie do fotki ptaka na patyku? Pokaż te kolejne klatki jak już pazury oderwał i rozłożył skrzydła. To będzie fota dynamiczna.

    Już wiem, że mamy odmienne wyobrażenie o śledzeniu obiektów i dynamicznej fotografii i każdy niech zostanie przy swojej wersji. Z zainteresowaniem poczekam na efekty z demona prędkości G9.

  2. #22
    | OlyJedi Awatar viruuss
    Dołączył
    Mar 2007
    Mieszka w
    Gdańsk
    Posty
    2.312
    Siła reputacji
    230
    Moja galeria
    fakt, z piaskowcem moja pomyłka, dla zrozumienia tematu z mojej strony wrzuć proszę zdjęcie swojego autorstwa które wyjaśni mi dynamikę i śledzenie
    Prawdziwy mężczyzna nie je miodu, tylko żuje pszczoły

  3. #23

    Dołączył
    Jun 2019
    Mieszka w
    Polska
    Posty
    180
    Siła reputacji
    21
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez viruuss Zobacz posta
    fakt, z piaskowcem moja pomyłka, dla zrozumienia tematu z mojej strony wrzuć proszę zdjęcie swojego autorstwa które wyjaśni mi dynamikę i śledzenie
    Wrzuciłem do ptaków https://forum.olympusclub.pl/threads...73#post1379173

  4. #24
    | OlyJedi Awatar viruuss
    Dołączył
    Mar 2007
    Mieszka w
    Gdańsk
    Posty
    2.312
    Siła reputacji
    230
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez Boost Zobacz posta
    hmmm, takie zdjęcia można spokojnie manualem zrobić,ponieważ exif jest niedostępny nie wiem jaki AF jest użyty, druga sprawa jak znam życie przedstawione zdjęcia są którymś tam z serii, ostatnia sprawa mam wrażenie, ze oprócz pierwszego zdjęcia ptaki nie nalatują na fotografa, z mojego punktu widzenia najłatwiej takie zdjęcie zrobić, tutaj próba z ręki bez przygotowania g9+PL100-400,AF po kontraście + brak treningu w takim rodzaju fotografowania, idzie lato postaram się
    Ostatnio edytowane przez viruuss ; 23.03.20 o 23:08
    Prawdziwy mężczyzna nie je miodu, tylko żuje pszczoły

  5. #25

    Dołączył
    Jun 2019
    Mieszka w
    Polska
    Posty
    180
    Siła reputacji
    21
    Moja galeria
    Ej widzę, że dyskusja nie ma sensu. Jest napisane, że od przodu lecą ptaki na 2 pierwszych zdjęciach a to, że Dudek leci już powyżej poziomu mojego obiektywu nie oznacza, że nie leci od przodu.

    Co do skowronka to on wisi w powietrzu a nie leci i dlatego go trafiłeś przecież każdy kto miał styczność z ptakami o tym wie. Poza tym zarówno biegus jak i skowronek są daleko. Są dużo mniejsze niż GO i tylko dlatego je złapałeś. Nie wiem czy nie łapiesz tego czy tylko udajesz?

    Aha i oczywiście każde zdjęcie jest któreś tam w serii. To według Ciebie jakaś ujma?

  6. #26
    | OlyJedi Awatar viruuss
    Dołączył
    Mar 2007
    Mieszka w
    Gdańsk
    Posty
    2.312
    Siła reputacji
    230
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez Boost Zobacz posta
    Ej widzę, że dyskusja nie ma sensu. Jest napisane, że od przodu lecą ptaki na 2 pierwszych zdjęciach a to, że Dudek leci już powyżej poziomu mojego obiektywu nie oznacza, że nie leci od przodu.

    Co do skowronka to on wisi w powietrzu a nie leci i dlatego go trafiłeś przecież każdy kto miał styczność z ptakami o tym wie. Poza tym zarówno biegus jak i skowronek są daleko. Są dużo mniejsze niż GO i tylko dlatego je złapałeś. Nie wiem czy nie łapiesz tego czy tylko udajesz?

    Aha i oczywiście każde zdjęcie jest któreś tam w serii. To według Ciebie jakaś ujma?
    fakt, dalsza dyskusja nie ma sensu,skoro twój dudek leci do przodu a mój skowronek jest w zawisie / bo jak wiemy skowronki są cały czas w zawisie/, seria zdjęć nie jest ujmą bo tylko tak można coś osiągnąć, takich zdjęć jakie przedstawiłeś podobnie jak te które ja wrzucam w necie można znaleźć ogrom, więc bez niepotrzebnej napinki, tak jak napisałem potrenuję i zobaczę jakie będą tego treningu efekty ?
    Prawdziwy mężczyzna nie je miodu, tylko żuje pszczoły

  7. #27

    Dołączył
    Aug 2015
    Posty
    5
    Siła reputacji
    0
    Moja galeria
    Viruss, te 3 zdjęcia przekonały mnie ze taki zestaw ma sens i wychodzą fajne zdjęcia. Dzięki.
    Reszty wypowiedzi w wątku nie skomentuje bo to będzie zarzewie nieproduktywnej dyskusji.

  8. #28
    MiGo - konstrukcja mechanicznej migawki w G7 może wprowadzać delikatne rozmycie obrazu przy czasach naświetlania w okolicy 1/100s. Nowsze konstrukcje nie mają tej wady.
    Nec temere, nec timide

  9. #29
    | OlyJedi Awatar viruuss
    Dołączył
    Mar 2007
    Mieszka w
    Gdańsk
    Posty
    2.312
    Siła reputacji
    230
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez cube007 Zobacz posta
    MiGo - konstrukcja mechanicznej migawki w G7 może wprowadzać delikatne rozmycie obrazu przy czasach naświetlania w okolicy 1/100s. Nowsze konstrukcje nie mają tej wady.
    słyszałem o tym też w przypadku gx7, używałem tego korpusu przez kilka lat z "kiepskim" panasem 100-300 i nic takiego mnie nie spotkało, jak miałem kiepskie zdjęcie to w 100 % była to moja wina, a nie sprzętu - złej baletnicy ...........
    Prawdziwy mężczyzna nie je miodu, tylko żuje pszczoły

Podobne wątki

  1. Teleobiektyw
    By stpman in forum Co kupić ?
    Odpowiedzi: 38
    Ostatni post / autor: 11.06.18, 20:34
  2. E-510 teleobiektyw o ogniskowych 85-205.
    By radosny04 in forum Porady dotyczące fotografii
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 23.08.14, 21:12
  3. teleobiektyw do e-510
    By gumarop in forum Co kupić ?
    Odpowiedzi: 20
    Ostatni post / autor: 7.05.08, 23:02
  4. teleobiektyw do E-systemu
    By bepeh in forum E-System
    Odpowiedzi: 19
    Ostatni post / autor: 27.05.07, 19:59
  5. Teleobiektyw do E-1?
    By Grzes55 in forum E-System
    Odpowiedzi: 26
    Ostatni post / autor: 23.06.05, 10:05

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
 
Właściciel: FOMAG Sp. z o.o., Gdansk, 80-137 ul. Starodworska 1, KRS 0000341593, www.fomag.pl

Serwis wykorzystuje pliki cookies w celach reklamowych, statystycznych i do personalizacji stron. Możesz wyłączyć używanie plików cookies w ustawieniach przeglądarki internetowej jednak może to utrudnić korzystanie z serwisu! Więcej informacji w Polityce prywatności.