Strona 2 z 3 PierwszyPierwszy 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 29

Wątek: Panasonic G7 + teleobiektyw 100-300

  1. #11

    Dołączył
    Aug 2015
    Posty
    5
    Siła reputacji
    0
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez Boost Zobacz posta
    Nie wiem ile masz lat, że Ci przeszkadza 0,5kg? Mi przeszkadza w noszeniu sprzętu na jakichś trekkingowych ale ja stary jestem. Jeśli chodzi o ptaki to waga ma małe znaczenie. Na miejsce zasiadki odniesiesz czy dociągniesz i 5 kg więcej. No chyba, że masz na myśli fotografowanie na zasadzie "a nóż coś się uda". Do poważniejszej fotografii lepszy będzie d7500 czy d7200 od każdego Panasa. To, że brak fazowego aefu nie ma znaczenia jest nieprawdą. Dla fotografii dynamicznej ma kolosalne znaczenie i w Nikonie działa świetnie.
    Nie za bardzo mam ochotę na spowiedź życia, przedkładanie meteryk, ale w terenie aparat nie jest jedyną rzeczą do noszenia.
    Kolejna kwestia to transport lotniczy - do luku nie oddam, a na noszenie na sobie ekstra 2 kg elektroniki (jednego obiektywu się nie nosi, a aparat/system nie jest jedyny do noszenia w plecaku) jest średnio przyjemne, zwłaszcza na przesiadkach lotniskowych i procedurach z tym związanych. W tym kontekście oszczędności typu 500g na tale, 100-150g na stałe, 200g na krótkim zoom, wspólna ładowarka z telefonem/powerbank, przekładają się na niższy ciężar całości.
    Wszystko to napisałem wyżej, łącznie z zaadresowaniem tematu "poważna fotografia" (uprawiam "niepoważną fotografię"), tak więc nie rozumiem czemu chcesz eksploatować wątek "wyższość Nikona nad Panasonikiem". Tobie Nikon się sprawdza, ja doszedłem do wniosku że to samo osiągnę innym (mniejszym) sprzętem. Tak po prostu.

  2. #12
    Awatar Roberto73
    Dołączył
    Nov 2011
    Mieszka w
    Wrocław
    Posty
    2.087
    Siła reputacji
    181
    Moja galeria
    Wygląda na to , że większość z nas jest niepoważnych , bo nie uzywamy tak zaawansowanych puszek jak D7200 , tylko takie krapy jak G9 np

  3. #13

    Dołączył
    Jun 2019
    Mieszka w
    Polska
    Posty
    180
    Siła reputacji
    21
    Moja galeria
    Dziwne.... Nie widzę przed moim komentarzem tematu samolotu ani tematu noszenia wielkiej ilości szkieł. Był wspomniany Nikon więc do niego się odniosłem i to tyle. Pozwoliłem sobie sprawdzić G9+P100-400 waży 0,25kg mniej od d7500+tamron 100-400. Napisałem jeden komentarz z myślę sensowną radą a wyszło jakbym rozpętał wojnę systemową. Dziwna reakcja....
    Dlaczego moja rada była sensowną? Bo jak zauważyłeś nawet swoim, dużo gorszym od proponowanego, zestawem zrobiłeś dynamiczne ujęcie że śledzeniem. Koledzy chwalą G9, i generalnie mają rację bo to fajny aparat, ale nie licz na jego dobrą współpracę w sytuacjach dynamicznych przy śledzeniu obiektów takich jak ptaki. Tu na forum kilku ptasiarzy pracuje z G9 i natłoku dynamicznych ptasich ujęć jakoś nie widać. Mało tego nie widać też ich w innych miejscach w sieci. Tak więc G9 jak najbardziej na tak z zastrzeżeniem,że do dynamicznej fotografii zwierząt raczej nie a o to chyba pytałeś? No to tyle i życzę więcej otwartości w przypadku, kiedy się czegoś od innych oczekuje. Jeśli zdecydowałeś co kupić po co pytasz?

    - - - - - - - - - - AKTUALIZACJA - - - - - - - - - -

    Cytat Zamieszczone przez Roberto73 Zobacz posta
    Wygląda na to , że większość z nas jest niepoważnych , bo nie uzywamy tak zaawansowanych puszek jak D7200 , tylko takie krapy jak G9 np
    Czepiasz się słówek
    Używasz zaawansowanego G9. To jest miarą "poważności" fotografa? Przepraszam więc, wybacz, nie chciałem nikogo urazić, nie wiedziałem, że tak ktoś może uważać

  4. #14
    | OlyJedi
    Dołączył
    May 2010
    Mieszka w
    Wawa
    Posty
    7.421
    Siła reputacji
    290
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez MiGo Zobacz posta
    ...
    Kolejna kwestia to transport lotniczy...
    To akurat może przestać być problemem, jak linie lotnicze zaczną padać
    W internecie nie szukam miłości i akceptacji. Te tematy załatwiam w realu. W internecie szukam partnerów do dyskusji.
    Aktualnie odpoczywam na autobanie.

  5. #15
    | OlyJedi Awatar viruuss
    Dołączył
    Mar 2007
    Mieszka w
    Gdańsk
    Posty
    2.312
    Siła reputacji
    230
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez Boost Zobacz posta
    Dziwne.... Nie widzę przed moim komentarzem tematu samolotu ani tematu noszenia wielkiej ilości szkieł. Był wspomniany Nikon więc do niego się odniosłem i to tyle. Pozwoliłem sobie sprawdzić G9+P100-400 waży 0,25kg mniej od d7500+tamron 100-400. Napisałem jeden komentarz z myślę sensowną radą a wyszło jakbym rozpętał wojnę systemową. Dziwna reakcja....
    Dlaczego moja rada była sensowną? Bo jak zauważyłeś nawet swoim, dużo gorszym od proponowanego, zestawem zrobiłeś dynamiczne ujęcie że śledzeniem. Koledzy chwalą G9, i generalnie mają rację bo to fajny aparat, ale nie licz na jego dobrą współpracę w sytuacjach dynamicznych przy śledzeniu obiektów takich jak ptaki. Tu na forum kilku ptasiarzy pracuje z G9 i natłoku dynamicznych ptasich ujęć jakoś nie widać. Mało tego nie widać też ich w innych miejscach w sieci. Tak więc G9 jak najbardziej na tak z zastrzeżeniem,że do dynamicznej fotografii zwierząt raczej nie a o to chyba pytałeś? No to tyle i życzę więcej otwartości w przypadku, kiedy się czegoś od innych oczekuje. Jeśli zdecydowałeś co kupić po co pytasz?

    - - - - - - - - - - AKTUALIZACJA - - - - - - - - - -



    Czepiasz się słówek
    Używasz zaawansowanego G9. To jest miarą "poważności" fotografa? Przepraszam więc, wybacz, nie chciałem nikogo urazić, nie wiedziałem, że tak ktoś może uważać




    wystarczająco dynamiczne ? oba zdjęcia zrobione leciwym GX7 + P100-300, G9 z najnowszym oprogramowaniem to demon AF w porównaniu do GX7
    Ostatnio edytowane przez viruuss ; 20.03.20 o 01:05
    Prawdziwy mężczyzna nie je miodu, tylko żuje pszczoły

  6. #16
    Awatar Aang
    Dołączył
    Dec 2019
    Mieszka w
    Małopolskie
    Posty
    54
    Siła reputacji
    18
    Moja galeria
    @viruuss znakomite zdjęcia.W tym drugim jaki został użyty obiektyw?
    Canon PowerShot G9X Mark II)))))))))

  7. #17
    | OlyJedi Awatar chreasy
    Dołączył
    Nov 2011
    Mieszka w
    Dln Śląsk
    Posty
    343
    Siła reputacji
    38
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez Aang Zobacz posta
    @viruuss znakomite zdjęcia.W tym drugim jaki został użyty obiektyw?
    Panasonic 100-300 mm f/4.0-5.6 II POWER O.I.S.
    runner

  8. #18
    | OlyJedi Awatar viruuss
    Dołączył
    Mar 2007
    Mieszka w
    Gdańsk
    Posty
    2.312
    Siła reputacji
    230
    Moja galeria
    zgadza się tylko ver1
    Prawdziwy mężczyzna nie je miodu, tylko żuje pszczoły

  9. #19

    Dołączył
    Jun 2019
    Mieszka w
    Polska
    Posty
    180
    Siła reputacji
    21
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez viruuss Zobacz posta

    wystarczająco dynamiczne ? oba zdjęcia zrobione leciwym GX7 + P100-300, G9 z najnowszym oprogramowaniem to demon AF w porównaniu do GX7
    Jeszcze raz:
    Cytat Zamieszczone przez Boost Zobacz posta
    ...
    Koledzy chwalą G9, i generalnie mają rację bo to fajny aparat, ale nie licz na jego dobrą współpracę w sytuacjach dynamicznych przy śledzeniu obiektów takich jak ptaki.
    I teraz powiedz co śledziłeś na tych zdjęciach?

    Zdjęcie czegoś w ruchu można zrobić nawet manualem. Tak się często robi. Z resztą dwa najsłynniejsze zdjęcia ptasie Tomasza Kłosowskiego to manual. Ja pisałem o śledzeniu obiektu a to inna sprawa.
    Ostatnio edytowane przez Boost ; 22.03.20 o 01:47

  10. #20
    | OlyJedi Awatar viruuss
    Dołączył
    Mar 2007
    Mieszka w
    Gdańsk
    Posty
    2.312
    Siła reputacji
    230
    Moja galeria
    ok,śledziłem na pierwszym zdjęciu piaskowca, co doskonale widać bo nie jest w centrum kadru,seria zdjęć,na drugim remiza w fazie startu , jest to jedno z kilkunastu zdjęć w serii, wszystkie zdjęcia można zrobić manualem ba nawet telefonem, ja wymiękam, oświadczam - masz rację !!
    Ostatnio edytowane przez viruuss ; 22.03.20 o 17:28
    Prawdziwy mężczyzna nie je miodu, tylko żuje pszczoły

Podobne wątki

  1. Teleobiektyw
    By stpman in forum Co kupić ?
    Odpowiedzi: 38
    Ostatni post / autor: 11.06.18, 20:34
  2. E-510 teleobiektyw o ogniskowych 85-205.
    By radosny04 in forum Porady dotyczące fotografii
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 23.08.14, 21:12
  3. teleobiektyw do e-510
    By gumarop in forum Co kupić ?
    Odpowiedzi: 20
    Ostatni post / autor: 7.05.08, 23:02
  4. teleobiektyw do E-systemu
    By bepeh in forum E-System
    Odpowiedzi: 19
    Ostatni post / autor: 27.05.07, 19:59
  5. Teleobiektyw do E-1?
    By Grzes55 in forum E-System
    Odpowiedzi: 26
    Ostatni post / autor: 23.06.05, 10:05

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
 
Właściciel: FOMAG Sp. z o.o., Gdansk, 80-137 ul. Starodworska 1, KRS 0000341593, www.fomag.pl

Serwis wykorzystuje pliki cookies w celach reklamowych, statystycznych i do personalizacji stron. Możesz wyłączyć używanie plików cookies w ustawieniach przeglądarki internetowej jednak może to utrudnić korzystanie z serwisu! Więcej informacji w Polityce prywatności.