Strona 3 z 3 PierwszyPierwszy 123
Pokaż wyniki od 21 do 28 z 28

Wątek: Przesiadka na iMac 21.5"

  1. #21

    Dołączył
    Dec 2019
    Mieszka w
    Warszawa
    Posty
    168
    Siła reputacji
    27
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez paparapa Zobacz posta
    Cytuję ...

    "Mac mini (2012) skończył już 8 lat, chodzi trochę mniej wydajnie, zaczyna się też grzać i głośniej pracuje przy niektórych programach - nawet tych mniej wymagających jak niektóre programy do odtwarzania filmów."

    Jednak chyba nie działa .
    Działa, działa, ale wolniej, głośniej i się grzeje - to są ogólniki, bez konkretów, wiatrak zamulony kurzem, @Mcarto nie podaje danych o temperaturze podzespołów, nie wiadomo co się grzeje, o ile itp. Do tego system MacOS nie reinstalowany od 8 lat może być porządnie zamulony. Jeżeli w środku dysk HDD mocno zdefragmentowany to i odczyt/zapis będzie skutkował mozolniejszą pracą głowicy. Po za tym dyski HDD z czasem zaczynają chodzić głośniej. Tak to z kompami bywa.........
    G9 | PL50-200 | PL8-18 | E-M5-II | E-M1-II | 12-100 Pro | 75 1.8 | 45 1.2 Pro

  2. #22
    | OlyJedi Awatar Keek
    Dołączył
    Dec 2008
    Mieszka w
    Warszawa
    Posty
    112
    Siła reputacji
    25
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez Mcarto Zobacz posta
    Nie wiem czy warto jak dla mnie?
    Do tej pory ze śmieciami mam zajęte niecałe 400GB z 1TB - chyba nie zdołam takiego 1TB SSD zapełnić. No chyba że dane z dodatkowego(obecnego) dysku tależowego będą bezpieczniejsze.

    Tak sobie myślę czy dwa dyski nie skomplikowały by też wykonywania lustrzanej kopi bezpieczeństwa (Time Capsule). mam jeden dysk 1TB który podłączam z lenistwa dwa razy do roku i robi mi się kopia wszystkiego.
    Jak Ci wygodniej. Brałem pod uwagę cenę. Mały SSD + większy HDD wychodzi chyba taniej niż duży SSD.
    Time Machine możesz się nie przejmować - jak napisał kolega wcześniej - bylebyś użył większej pojemnosci niż obydwa dyski w kompie. System sobie z tym poradzi

    Cytat Zamieszczone przez paparapa Zobacz posta
    Koledzy doradzili Ci modernizację kompa, i słusznie. Zapomnieli tylko o jednej ważnej rzeczy....
    Skoro komp ma już 8 lat na pewno leżą w nim i kwiczą kondensatory elektrolityczne w zasilaniu i paru innych newralgicznych punktach. Dobry kondensator w wersji normalnej (nie micro) ma gwarantowany resurs około 2000 godzin. Jak policzysz ile godzin przepracował komp, to okaże się że parę razy 2000 godzin.
    Gdy kondy są wyschnięte lub uszkodzone szumy i zakłócenia z zasilacza spowalniają pracę całego systemu ( powtarzanie błędnie wykonanych operacji) .
    Chyba dobrze by było te "cacka" też wymienić .
    Nie wschłuchiwałem się więc nie wiem czy kwiczą, ale w moim MM2012 z SSD i 16GB wszystko chodzi OK. Nawet od biedy da się obrabiac 24MPx pliki w LR. Mam jeszcze w szafie PowerBooka G4 z jakiegoś 2005 roku. Już bez baterii; po włączeniu trzeba ustwić zegar bo podtrzymująca też siadła, i też nic nie piszczy. Monitor się tylko rozsypał i jest dwucentymetrowa linia, która świeci na biało, ale używam go do szybkiego zeskanowania negatywów (skaner nie bangla już na nowszych). Kusi mnie jeszcze żeby wygrzebać z rupieci zielono-białego iBooka G3 z 1999 roku. Ciekawe czy ruszy

  3. #23
    Moderator Zwycięzca popRAWkiZwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar Bodzip
    Dołączył
    Feb 2008
    Mieszka w
    Gorlice
    Posty
    25.002
    Siła reputacji
    475
    Moja galeria
    @siemek - fragmentacja... nie ma czegoś takiego na unixowych systemach plików. Tzn. jest ale nie ma Tym bardziej że tam siedzi system plików BSD.
    U mnie ext4 od lat zapyla jak mały samochodzik.
    cerkiewki || Beskid Niski || mój wątek || mój drugi wątek|| makro||
    Wychodzi się na pole, a nie na dwór o! ||Nadnaczelny Weryfikator TWA i wszystkiego
    W moich wątkach można offtopować i grzebać w zdjęciach ||Łowca spamerów||

  4. #24

    Dołączył
    Dec 2019
    Mieszka w
    Warszawa
    Posty
    168
    Siła reputacji
    27
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez Bodzip Zobacz posta
    @siemek - fragmentacja... nie ma czegoś takiego na unixowych systemach plików. Tzn. jest ale nie ma Tym bardziej że tam siedzi system plików BSD.
    U mnie ext4 od lat zapyla jak mały samochodzik.
    Tak tak racja, pomyliłem ze służbowym Windowsem
    G9 | PL50-200 | PL8-18 | E-M5-II | E-M1-II | 12-100 Pro | 75 1.8 | 45 1.2 Pro

  5. #25
    | OlyJedi Awatar Mcarto
    Dołączył
    Oct 2009
    Mieszka w
    Irlandia
    Posty
    1.914
    Siła reputacji
    78
    Moja galeria
    Odpisali mi, że nie wymieniają podzespołów bo naruszyli by umowę z Apple dot. serwisowania komputerów.

    Zostawię jak już postanowiłem tj. wymienię ten dysk na 1TB SSD, pamięć, pasta i czyszczenie.
    Komputer chodzi wolniej niż 5-6 lat temu ale to już lata i pewnie też ogólne zasyfienie systemu. Kratki i sama dmuchawa nie wydają się zabrudzone, termometr systemowy pokazuje mi 36 stopni zamiast zwyczajnych 28 przy przeglądaniu prasy czy czytaniu forów ale wyraźniej wolniej startuje, czasem się zastanawia nad jakimś procesem i szumi przy oglądaniu filmów.
    Pewnie wspomniany serwis w zupełności wystarczy bo nie potrzebuję rakiety a zdjęcia zwykle obrabiam pojedynczo w LR i nawet w chwili obecnej świetnie sobie z nimi radzi.
    Zapraszam do mojego wątku
    P&P - Pentax i Panas (GX7)

  6. #26

    Dołączył
    Dec 2019
    Mieszka w
    Warszawa
    Posty
    168
    Siła reputacji
    27
    Moja galeria
    Bardzo dobrze. Daj znać po serwisie jak sprawuje sie Mac.
    G9 | PL50-200 | PL8-18 | E-M5-II | E-M1-II | 12-100 Pro | 75 1.8 | 45 1.2 Pro

  7. #27
    | OlyJedi Awatar Mcarto
    Dołączył
    Oct 2009
    Mieszka w
    Irlandia
    Posty
    1.914
    Siła reputacji
    78
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez siemek Zobacz posta
    Bardzo dobrze. Daj znać po serwisie jak sprawuje sie Mac.
    To chyba nieprędko, sytuacja w Europie bardzo się zmieniła przez ostatni tydzień i zaczynam się zastanawiać czy w ogóle uda mi się dotrzeć w tym roku do Polski. Napiszę jeszcze do miejscowego serwisu i zobaczę jak u nich sprawa wygląda.
    Zapraszam do mojego wątku
    P&P - Pentax i Panas (GX7)

  8. #28
    Moderator Zwycięzca popRAWkiZwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar Bodzip
    Dołączył
    Feb 2008
    Mieszka w
    Gorlice
    Posty
    25.002
    Siła reputacji
    475
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez Mcarto Zobacz posta
    To chyba nieprędko, sytuacja w Europie bardzo się zmieniła przez ostatni tydzień i zaczynam się zastanawiać czy w ogóle uda mi się dotrzeć w tym roku do Polski. Napiszę jeszcze do miejscowego serwisu i zobaczę jak u nich sprawa wygląda.
    Jak przyjedziesz mimo wszystko, to masz z automatu 2 tygodnie kwarantanny.
    Mieliśmy ostatnio taką przykrą sprawę -zadzwniła kobieta z Niemiec bo chce przyjechać na pogrzeb matki. No to powiedzieliśmy jej uczciwie - dwa tygodnie kwarantanny, nabożeństwa nie będzie, stypy nie będzie, pogrzeb tylko dla najbliższych. Więc lepiej aby została gdzie jest, a matkę pochowa rodzina na miejscu. Przyjedzie jak się wszystko uspokoi.
    cerkiewki || Beskid Niski || mój wątek || mój drugi wątek|| makro||
    Wychodzi się na pole, a nie na dwór o! ||Nadnaczelny Weryfikator TWA i wszystkiego
    W moich wątkach można offtopować i grzebać w zdjęciach ||Łowca spamerów||

Podobne wątki

  1. Przesiadka z 4/3 na m4/3
    By rakukrakow in forum System micro 4/3
    Odpowiedzi: 24
    Ostatni post / autor: 25.02.15, 23:47
  2. Przesiadka z wizjera "lustrzankowego" na elektroniczny.
    By wacenty in forum System micro 4/3
    Odpowiedzi: 36
    Ostatni post / autor: 29.08.13, 12:04
  3. Przesiadka z FF na OM-D...
    By sylwiusz in forum System micro 4/3
    Odpowiedzi: 272
    Ostatni post / autor: 6.09.12, 18:56

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
 
Właściciel: FOMAG Sp. z o.o., Gdansk, 80-137 ul. Starodworska 1, KRS 0000341593, www.fomag.pl

Serwis wykorzystuje pliki cookies w celach reklamowych, statystycznych i do personalizacji stron. Możesz wyłączyć używanie plików cookies w ustawieniach przeglądarki internetowej jednak może to utrudnić korzystanie z serwisu! Więcej informacji w Polityce prywatności.