Strona 2 z 3 PierwszyPierwszy 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 28

Wątek: Przesiadka na iMac 21.5"

  1. #11

    Dołączył
    Dec 2019
    Mieszka w
    Warszawa
    Posty
    168
    Siła reputacji
    27
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez Mcarto Zobacz posta
    Dzięki ale chyba zostawię to specjalistom bo nie jestem pewien dwóch kroków, do tego nowy system itd...
    Napisałem do wspomnianego Jabłkowego i za robociznę (wymiana dysku, czyszczenie, nowa pasta i dołożenie pamięci) liczy sobie tylko 150 zł więc jak dla mnie pasuje
    Teraz poszukam tylko SSD, pamięci i lepszej pasty bo mają tylko jakąś firmową/serwisową od Apple.
    Wspomniany przeze mnie Jabkowy.pl jest bardzo spoko. Sam korzystałem z naprawy gwarancyjnej (awaria płyty głównej iMac) oraz wymiany głośnego HDD (w FusionDrive) na SSD. Zrobili profesjonalnie 3 lata temu i od tego czasu wszystko śmiga. Wtedy brałem SSD 512 Cruciala. Ceny były wysokie dysków (1000zł) ale była okazja do wymiany więc wziąłem maksymalnie największy rozmiar dysku na jaki mogłem sobie pozwolić. Dziś ceny dysków są dużo niższe per 1Gb. Za 1000 zł który wtedy wydałem dziś kupiłbym 2 TB SSD. Polecam Ci abyś nie schodził poniżej 1 TB.
    G9 | PL50-200 | PL8-18 | E-M5-II | E-M1-II | 12-100 Pro | 75 1.8 | 45 1.2 Pro

  2. #12
    Moderator Zwycięzca popRAWkiZwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar Bodzip
    Dołączył
    Feb 2008
    Mieszka w
    Gorlice
    Posty
    25.005
    Siła reputacji
    475
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez siemek Zobacz posta
    Polecam Ci abyś nie schodził poniżej 1 TB.
    Ja mam wprawdzie TYLKO 250 GB SSD - ale na tym stoi tylko system. A stoi już chyba z 5 lat nie ruszany - Linuxy są boskie /home mam na zewnętrznym dysku - też SSD 1T.
    cerkiewki || Beskid Niski || mój wątek || mój drugi wątek|| makro||
    Wychodzi się na pole, a nie na dwór o! ||Nadnaczelny Weryfikator TWA i wszystkiego
    W moich wątkach można offtopować i grzebać w zdjęciach ||Łowca spamerów||

  3. #13

    Dołączył
    Dec 2019
    Mieszka w
    Warszawa
    Posty
    168
    Siła reputacji
    27
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez Bodzip Zobacz posta
    Ja mam wprawdzie TYLKO 250 GB SSD - ale na tym stoi tylko system. A stoi już chyba z 5 lat nie ruszany - Linuxy są boskie /home mam na zewnętrznym dysku - też SSD 1T.
    MacOS to bardziej UNIX (BSD) niż LINUX Ale wiadomo o co chodzi. U mnie system na 120 GB więc muszę dbać o miejsce. Za to te 120 GB to PCIE SSD więc transfer 1710 Mb/s robi robotę
    G9 | PL50-200 | PL8-18 | E-M5-II | E-M1-II | 12-100 Pro | 75 1.8 | 45 1.2 Pro

  4. #14
    | OlyJedi Awatar Keek
    Dołączył
    Dec 2008
    Mieszka w
    Warszawa
    Posty
    112
    Siła reputacji
    25
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez Mcarto Zobacz posta
    Dzięki ale chyba zostawię to specjalistom bo nie jestem pewien dwóch kroków, do tego nowy system itd...
    Napisałem do wspomnianego Jabłkowego i za robociznę (wymiana dysku, czyszczenie, nowa pasta i dołożenie pamięci) liczy sobie tylko 150 zł więc jak dla mnie pasuje
    Teraz poszukam tylko SSD, pamięci i lepszej pasty bo mają tylko jakąś firmową/serwisową od Apple.
    OK. Zasugeruję Ci jeszcze żebyś poprosił by wsadzili Ci do środka dwa dyski - to tylko kwestia tasiemki, bo miejsce jest. Główny, systemowy SSD (może być o mniejszej pojemnosci) i drugi talerzowy na dane.

  5. #15
    | OlyJedi Awatar Mcarto
    Dołączył
    Oct 2009
    Mieszka w
    Irlandia
    Posty
    1.914
    Siła reputacji
    78
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez Keek Zobacz posta
    OK. Zasugeruję Ci jeszcze żebyś poprosił by wsadzili Ci do środka dwa dyski - to tylko kwestia tasiemki, bo miejsce jest. Główny, systemowy SSD (może być o mniejszej pojemnosci) i drugi talerzowy na dane.
    Nie wiem czy warto jak dla mnie?
    Do tej pory ze śmieciami mam zajęte niecałe 400GB z 1TB - chyba nie zdołam takiego 1TB SSD zapełnić. No chyba że dane z dodatkowego(obecnego) dysku tależowego będą bezpieczniejsze.

    Tak sobie myślę czy dwa dyski nie skomplikowały by też wykonywania lustrzanej kopi bezpieczeństwa (Time Capsule). mam jeden dysk 1TB który podłączam z lenistwa dwa razy do roku i robi mi się kopia wszystkiego.
    Ostatnio edytowane przez Mcarto ; 20.03.20 o 02:54
    Zapraszam do mojego wątku
    P&P - Pentax i Panas (GX7)

  6. #16
    Zwycięzca popRAWki Awatar paparapa
    Dołączył
    Jan 2018
    Mieszka w
    Wrocław
    Posty
    4.740
    Siła reputacji
    177
    Moja galeria
    Koledzy doradzili Ci modernizację kompa, i słusznie. Zapomnieli tylko o jednej ważnej rzeczy....
    Skoro komp ma już 8 lat na pewno leżą w nim i kwiczą kondensatory elektrolityczne w zasilaniu i paru innych newralgicznych punktach. Dobry kondensator w wersji normalnej (nie micro) ma gwarantowany resurs około 2000 godzin. Jak policzysz ile godzin przepracował komp, to okaże się że parę razy 2000 godzin.
    Gdy kondy są wyschnięte lub uszkodzone szumy i zakłócenia z zasilacza spowalniają pracę całego systemu ( powtarzanie błędnie wykonanych operacji) .
    Chyba dobrze by było te "cacka" też wymienić .

  7. #17
    | OlyJedi Awatar Mcarto
    Dołączył
    Oct 2009
    Mieszka w
    Irlandia
    Posty
    1.914
    Siła reputacji
    78
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez paparapa Zobacz posta
    Koledzy doradzili Ci modernizację kompa, i słusznie. Zapomnieli tylko o jednej ważnej rzeczy....
    Skoro komp ma już 8 lat na pewno leżą w nim i kwiczą kondensatory elektrolityczne w zasilaniu i paru innych newralgicznych punktach. Dobry kondensator w wersji normalnej (nie micro) ma gwarantowany resurs około 2000 godzin. Jak policzysz ile godzin przepracował komp, to okaże się że parę razy 2000 godzin.
    Gdy kondy są wyschnięte lub uszkodzone szumy i zakłócenia z zasilacza spowalniają pracę całego systemu ( powtarzanie błędnie wykonanych operacji) .
    Chyba dobrze by było te "cacka" też wymienić .
    Zajrzałem w Google i chyba tam występuje tylko jeden elektrolityczny kondensator 16V 39UF przy zasilaniu płyty głównej, reszta to ceramiki i tantale, nie powinno być problemów z wymianą - dorzucę go do koszyka przy najbliższych zakupach.
    https://www.electronicproducts.com/a...text-100.aspx#
    Zapraszam do mojego wątku
    P&P - Pentax i Panas (GX7)

  8. #18
    Zwycięzca popRAWki Awatar paparapa
    Dołączył
    Jan 2018
    Mieszka w
    Wrocław
    Posty
    4.740
    Siła reputacji
    177
    Moja galeria
    A dziękuje bardzo .
    Nie jestem pewien, ale chyba jest zasilacz impulsowy w czarnej obudowie przy jednej ze ścianek bocznych. A w nim są piękne elektroliciki. Dwa "leżące" i dwa albo trzy "stojące" zapięte na napięciach wyjściowych. Mogę się mylić... wszak to model sprzed dekady.
    Niezłym wyborem jest OSCON od Panasonica, ale może być problem z napięciem.
    I lepiej nie wsadzaj tam taniego badziewia, bo za pół roku wyleci toto w powietrze |

  9. #19

    Dołączył
    Dec 2019
    Mieszka w
    Warszawa
    Posty
    168
    Siła reputacji
    27
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez Mcarto Zobacz posta
    Nie wiem czy warto jak dla mnie?
    Do tej pory ze śmieciami mam zajęte niecałe 400GB z 1TB - chyba nie zdołam takiego 1TB SSD zapełnić. No chyba że dane z dodatkowego(obecnego) dysku tależowego będą bezpieczniejsze.

    Tak sobie myślę czy dwa dyski nie skomplikowały by też wykonywania lustrzanej kopi bezpieczeństwa (Time Capsule). mam jeden dysk 1TB który podłączam z lenistwa dwa razy do roku i robi mi się kopia wszystkiego.
    Co do wielkości dysku:
    to musisz sam zdecydować. Każdy ma inne potrzeby - ja zapełniam 1 TB plikami RAW bardzo szybko

    Co do backupu TimeCapsule:
    dodatkowe dyski to żaden problem - w TimeCapsule wybierasz tylko co ma być zabezpiezpieczane (dysk, folder) - ja mam 2 dyski wewnętrzne SSD (PCIE i SATA) od tego 2 SSD i 1 HDD zewnętrzne na USB3. Całość backupowana na zewnętrzny HDD 4 TB też USB3. Wszystko działa jak należy od prawie 4 lat. Kilka razy backup uratował sytuację. Odtwarza się wyśmienicie.

    - - - - - - - - - - AKTUALIZACJA - - - - - - - - - -

    Cytat Zamieszczone przez paparapa Zobacz posta
    Koledzy doradzili Ci modernizację kompa, i słusznie. Zapomnieli tylko o jednej ważnej rzeczy....
    Skoro komp ma już 8 lat na pewno leżą w nim i kwiczą kondensatory elektrolityczne w zasilaniu i paru innych newralgicznych punktach. Dobry kondensator w wersji normalnej (nie micro) ma gwarantowany resurs około 2000 godzin. Jak policzysz ile godzin przepracował komp, to okaże się że parę razy 2000 godzin.
    Gdy kondy są wyschnięte lub uszkodzone szumy i zakłócenia z zasilacza spowalniają pracę całego systemu ( powtarzanie błędnie wykonanych operacji) .
    Chyba dobrze by było te "cacka" też wymienić .
    Coś w tym jest, ale...ja parę lat temu odpaliłem 25-letnią Amigę 500. Bez wymiany kondensatorów działała aż miło. Nawet dyskietki 3.5 cala no-name zadziałały ku mojemu zaskoczeniu. Myśle ze taki 8-letni Mini jeszcze długo podziała. Ja mam jeszcze starszego Mini - model z początku 2005 z prockiem PowerPC. 15 lat na karku. Czasami z sentymentu go odpalam i działa
    G9 | PL50-200 | PL8-18 | E-M5-II | E-M1-II | 12-100 Pro | 75 1.8 | 45 1.2 Pro

  10. #20
    Zwycięzca popRAWki Awatar paparapa
    Dołączył
    Jan 2018
    Mieszka w
    Wrocław
    Posty
    4.740
    Siła reputacji
    177
    Moja galeria
    Cytuję ...

    "Mac mini (2012) skończył już 8 lat, chodzi trochę mniej wydajnie, zaczyna się też grzać i głośniej pracuje przy niektórych programach - nawet tych mniej wymagających jak niektóre programy do odtwarzania filmów."

    Jednak chyba nie działa .

Podobne wątki

  1. Przesiadka z 4/3 na m4/3
    By rakukrakow in forum System micro 4/3
    Odpowiedzi: 24
    Ostatni post / autor: 25.02.15, 23:47
  2. Przesiadka z wizjera "lustrzankowego" na elektroniczny.
    By wacenty in forum System micro 4/3
    Odpowiedzi: 36
    Ostatni post / autor: 29.08.13, 12:04
  3. Przesiadka z FF na OM-D...
    By sylwiusz in forum System micro 4/3
    Odpowiedzi: 272
    Ostatni post / autor: 6.09.12, 18:56

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
 
Właściciel: FOMAG Sp. z o.o., Gdansk, 80-137 ul. Starodworska 1, KRS 0000341593, www.fomag.pl

Serwis wykorzystuje pliki cookies w celach reklamowych, statystycznych i do personalizacji stron. Możesz wyłączyć używanie plików cookies w ustawieniach przeglądarki internetowej jednak może to utrudnić korzystanie z serwisu! Więcej informacji w Polityce prywatności.