Zobacz wyniki ankiety: Głosowanie PopRAWka 5/2020 wybieramy max. 2 prace

Głosujących
29. Nie możesz głosować w tej sondzie
  • 1. Cru

    4 13,79%
  • 2. A56

    6 20,69%
  • 3. henry1

    0 0%
  • 4. hades

    6 20,69%
  • 5. DzejPi

    4 13,79%
  • 6. Mirek63

    0 0%
  • 7. jck

    0 0%
  • 8. paparapa

    9 31,03%
  • 9. easy_rider

    17 58,62%
  • 10. Marek61

    6 20,69%
Ankieta wielokrotnego wyboru
Strona 2 z 4 PierwszyPierwszy 1234 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 33

Wątek: popRAWka 5/2020 - Głosowanie i Wyniki

  1. #11
    | OlyJedi Awatar waruga
    Dołączył
    Apr 2009
    Mieszka w
    50 05,3 N 018 33,2 E
    Posty
    12.556
    Siła reputacji
    305
    Moja galeria
    Zagłosowałem
    Moja przygoda z morzem Kapitan I , II , V rejsu PBO

  2. #12
    Moderator | OlyJedi Awatar apz
    Dołączył
    Mar 2009
    Mieszka w
    Beskid Mały; Andrychów
    Posty
    18.234
    Siła reputacji
    337
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez hades Zobacz posta
    Mogłoby się pojawić takie zadanie, które polegałoby na połączeniu np. 2-3 zdjęć (niepowiązane sceny). Wszystko rozbijałoby się o sprytną acz pomysłową obróbkę, by połączenie wyszło jak najbardziej naturalnie, z zachowaniem kierunków światła, cieni, perspektywy, odbić, rozmycia głębi ostrości, etc.
    Mogłoby, ale do tego celu raczej trzeba będzie stworzyć inną platformę.
    E-M1 Mark II; E-M5 Mark II; E-PM2 IR red+, E-PL5 IR blue; Fuji X-T1; X-M1; garść słoików; Sigma DP2; Hauwei P20 Pro

  3. #13
    Zwycięzca popRAWki Awatar paparapa
    Dołączył
    Jan 2018
    Mieszka w
    Wrocław
    Posty
    4.740
    Siła reputacji
    177
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez hades Zobacz posta
    Mogłoby się pojawić takie zadanie, które polegałoby na połączeniu np. 2-3 zdjęć (niepowiązane sceny). Wszystko rozbijałoby się o sprytną acz pomysłową obróbkę, by połączenie wyszło jak najbardziej naturalnie, z zachowaniem kierunków światła, cieni, perspektywy, odbić, rozmycia głębi ostrości, etc.
    Gdzieś... coś takiego widziałem . Tylko dla takiego zadania więcej czasu trzeba i zastanawiam się ile osób podjęło by rękawicę...

  4. #14
    Zwycięzca popRAWki Awatar Cru
    Dołączył
    Jan 2019
    Mieszka w
    3city
    Posty
    273
    Siła reputacji
    44
    Moja galeria
    Rawki no limit

  5. #15
    Zwycięzca popRAWkiZwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar And.N
    Dołączył
    Apr 2009
    Posty
    9.568
    Siła reputacji
    268
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez hades Zobacz posta
    Mogłoby się pojawić takie zadanie, które polegałoby na połączeniu np. 2-3 zdjęć (niepowiązane sceny). Wszystko rozbijałoby się o sprytną acz pomysłową obróbkę, by połączenie wyszło jak najbardziej naturalnie, z zachowaniem kierunków światła, cieni, perspektywy, odbić, rozmycia głębi ostrości, etc.
    Cytat Zamieszczone przez paparapa Zobacz posta
    ...Tylko dla takiego zadania więcej czasu trzeba i zastanawiam się ile osób podjęło by rękawicę...
    Zgadzam się z kol. paparapa. To już trochę "wyższa szkoła jazdy" z takim łączeniem zdjęć. Zwłaszcza, (cytuję): "by połączenie wyszło jak najbardziej naturalnie, z zachowaniem kierunków światła, cieni, perspektywy, odbić, rozmycia głębi ostrości, etc".
    Następna trudność to dobór zdjęć do takiego połączenia. Zostaniemy raczej z jednym zdjęciem w edycji Nasze wizje, kto chce i potrafi może robić wklejki z innych zdjęć.

    Edit.
    Się zagapiłem, a drugi przeciek się należy.
    Praca na 1 miejscu umacnia swą pozycję.
    Na 2 miejscu trzy prace
    Na 3 miejscu (głos mniej) jedna praca.
    Bez głosu pozostają jeszcze 3 prace.
    Ostatnio edytowane przez And.N ; 3.03.20 o 19:49
    G1, G5 | 14-45 | mZD 40-150 | kilka M42 | Moje wątki:
    Foto-Różności ; Dymne Impresje ; Stary i Nowy Elbląg

  6. #16
    Zwycięzca popRAWki Awatar paparapa
    Dołączył
    Jan 2018
    Mieszka w
    Wrocław
    Posty
    4.740
    Siła reputacji
    177
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez Cru Zobacz posta
    Rawki no limit
    A Ty łobuzie skąd to wiesz?

  7. #17
    Zwycięzca popRAWki Awatar Cru
    Dołączył
    Jan 2019
    Mieszka w
    3city
    Posty
    273
    Siła reputacji
    44
    Moja galeria
    Sobie żartujesz?

    No ta część z prawidłowością wywołania to nie lada wyzwanie, o ile taka zabawę podejmuje zazwyczaj o połowę mniej osób o tyle dodanie do tego łączenia ograniczeń jeszcze bardziej zawęzi krąg zainteresowanych i mocno wydłuży czas obróbki

  8. #18
    Zwycięzca popRAWki Awatar paparapa
    Dołączył
    Jan 2018
    Mieszka w
    Wrocław
    Posty
    4.740
    Siła reputacji
    177
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez Cru Zobacz posta
    Sobie żartujesz?

    No ta część z prawidłowością wywołania to nie lada wyzwanie, o ile taka zabawę podejmuje zazwyczaj o połowę mniej osób o tyle dodanie do tego łączenia ograniczeń jeszcze bardziej zawęzi krąg zainteresowanych i mocno wydłuży czas obróbki
    A skąd żartuję
    Termin jeden miesiąc, a prac pewnie przyszłoby ze trzy

  9. #19
    +++ ZASŁUŻONY +++ Zwycięzca popRAWki| OlyJedi Awatar hades
    Dołączył
    Oct 2007
    Mieszka w
    Dolny Śląsk
    Posty
    5.312
    Siła reputacji
    150
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez apz Zobacz posta
    Mogłoby, ale do tego celu raczej trzeba będzie stworzyć inną platformę.
    Hmmm, to bardzo dobrze pasuje do popRAWki. Wciąż chodzi o obróbkę obrazu, ale pod nieco innym kątem. Fotomanipulacja wieloma obrazami jest tak stara jak fotografia.

    - - - - - - - - - - AKTUALIZACJA - - - - - - - - - -

    Cytat Zamieszczone przez paparapa Zobacz posta
    Gdzieś... coś takiego widziałem . Tylko dla takiego zadania więcej czasu trzeba i zastanawiam się ile osób podjęło by rękawicę...
    Widziałeś to wielokrotnie. Na zdjęciach z różnych epok osoby, pary, rodziny z dziećmi pozują na tle bajkowych, malowanych krajobrazów, by nie być fotografowanymi tylko na nijakim beżowym tle z owalem podświetlenia za sobą. Bardziej zaawansowani rzemieślnicy proponowali zdjęcia trickowe z zastępowaniem tła inną fotografią. Dziś jest to banał, ale można go podnieść na wyższy poziom. Magiczne algorytmy wszystkiego same nie zrobią.

    Przecież w tym konkursie chodzi o wyzwanie. "Styl dowolny", który był w tej edycji dotyczył "przeróbki obrazu z fantazją". Wystarczy zrezygnować z fantazji i dać zadanie: "połącz te dwa obrazy tak by nie było widać między nimi granicy, by były logicznie połączone z zachowaniem perspektywy, cieni, tonacji, stylu; jeśli coś usuwasz, dodajesz, zmieniasz kompozycje, niech to wygląda naturalnie by nikt się nie zorientował". Wbrew pozorom to chleb powszedni fotografii. Pamiętasz sławny na całą Polskę zakład fotograficzny chyba spod Warszawy, który fotografował młode pary i łączył ich zdjęcia w różnych kompozycjach w dość śmiały, ale karykaturalny sposób. Ludzie się z tego śmiali. Proste wklejki i kompletnie nie obrobione, ale jakimś cudem byli kliencie na nie.

    - - - - - - - - - - AKTUALIZACJA - - - - - - - - - -

    Cytat Zamieszczone przez Cru Zobacz posta
    Rawki no limit
    MultiRAW hyper real .

    - - - - - - - - - - AKTUALIZACJA - - - - - - - - - -

    Cytat Zamieszczone przez andtor2 Zobacz posta
    Zgadzam się z kol. paparapa. To już trochę "wyższa szkoła jazdy" z takim łączeniem zdjęć.
    Ale przecież kilka osób zrobiło to w tej popRAWce, co prawda przedobrzyli z innymi efektami , ale usuwali zbędnych ludzi, korygowali perspektywę, dopasowywali tło, zmieniali chmury innym zdjęciem chmur lub gór. Gdyby nie przedobrzyli filtrami, to powiedziałbym nawet, że już teraz prawie osiągnęli to o czym piszę. Wiec jest kilka osób, które to potrafią.

    - - - - - - - - - - AKTUALIZACJA - - - - - - - - - -

    Żeby było jasne. Rzucam luźny pomysł, który nie musi być nawet popRAWką lub stałym innym konkursem. Może nawet nigdy nie ukazać się wątek z takim tematem. Po prostu taki pomysł przyszedł mi do głowy, kiedy obrabiałem zdjęcie z tej poprawki.
    Ostatnio edytowane przez hades ; 3.03.20 o 23:37 Powód: dopiski

  10. #20
    Moderator | OlyJedi Awatar apz
    Dołączył
    Mar 2009
    Mieszka w
    Beskid Mały; Andrychów
    Posty
    18.234
    Siła reputacji
    337
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez hades Zobacz posta
    Hmmm, to bardzo dobrze pasuje do popRAWki. Wciąż chodzi o obróbkę obrazu, ale pod nieco innym kątem. Fotomanipulacja wieloma obrazami jest tak stara jak fotografia.

    ...
    Co do zasady masz rację, ale diabeł jak zwykle jest zagrzebany w szczególe.

    Obecnie poprawka jest nastawiona na cykle o wyliczonym zoptymalizowanym czasie trwania odpowiednich części cyklu. Z grupą biorących udział userów. Zresztą tylko do końca 2020 roku według ostatniej zapowiedzi prowadzącego o planowanym porzuceniu przez niego poprawki.
    W związku z tym proponuję tutaj nie mieszać.

    Inne, bardziej ambitne "kółka obróbkowe" proponuję poprowadzić jako uzupełnienie prowadzone przez kogo innego pod inną lub zmodyfikowaną nazwą i prowadzić w taki sposób by nie konkurowało z obecną poprawką a tylko ją rozsądnie uzupełniało.
    O ile znajdą się chetni do prowadzenia i znajdą dla swoich pomysłów grono osób zainteresowanych.
    E-M1 Mark II; E-M5 Mark II; E-PM2 IR red+, E-PL5 IR blue; Fuji X-T1; X-M1; garść słoików; Sigma DP2; Hauwei P20 Pro

Podobne wątki

  1. popRAWka 4/2020 - Głosowanie i Wyniki
    By And.N in forum Konkurs popRAWka
    Odpowiedzi: 81
    Ostatni post / autor: 23.02.20, 18:32
  2. popRAWka 3/2020 - Głosowanie i Wyniki
    By And.N in forum Konkurs popRAWka
    Odpowiedzi: 40
    Ostatni post / autor: 11.02.20, 16:09
  3. popRAWka 2/2020 - Głosowanie i Wyniki
    By And.N in forum Konkurs popRAWka
    Odpowiedzi: 182
    Ostatni post / autor: 11.02.20, 10:44
  4. popRAWka 1/2020 - Głosowanie i Wyniki
    By And.N in forum Konkurs popRAWka
    Odpowiedzi: 41
    Ostatni post / autor: 18.01.20, 19:04
  5. popRAWka 12/2017 - Głosowanie i Wyniki
    By And.N in forum Konkurs popRAWka
    Odpowiedzi: 10
    Ostatni post / autor: 9.07.17, 23:23

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
 
Właściciel: FOMAG Sp. z o.o., Gdansk, 80-137 ul. Starodworska 1, KRS 0000341593, www.fomag.pl

Serwis wykorzystuje pliki cookies w celach reklamowych, statystycznych i do personalizacji stron. Możesz wyłączyć używanie plików cookies w ustawieniach przeglądarki internetowej jednak może to utrudnić korzystanie z serwisu! Więcej informacji w Polityce prywatności.