Strona 1 z 4 123 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 32

Wątek: gulasz się szlaja - Kambodża =)

  1. #1
    Animator Zwycięzca popRAWkiZwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar gulasz
    Dołączył
    Mar 2008
    Mieszka w
    Kraków
    Posty
    7.301
    Siła reputacji
    363
    Moja galeria

    gulasz się szlaja - Kambodża =)

    Serwus
    wiem i mam świadomość że jeszcze nie skończyłam jednego wątku - kolumbijskiego - a już zaczynam coś nowego, ale tak już trochę mam
    5 równolegle rozpoczętych książek - to u mnie norma - więc tak będzie i tutaj

    a powód jest prozaiczny - po prostu część fot z Kambodży już od dawnaaaa jest obrobiona i czeka na swój czas


    lekki zarys historyczny
    rok 2013 - nasz kolega @Muminek przedstawia swój cudny wątek podróżniczy Kambodża - Fotorelacja Muminka

    ja jak zapewne większość użytkowników z napięciem śledzimy historię i ciekawostki jakie w wątku niewątpliwie można znaleźć
    nie wiem już czy to powiedziałam czy tylko pomyślałam - niemniej myśli w głowie nie raz podpowiadały - dobrze że sa takie osoby które chętnie dzielą się swoimi historiami z tak odległych zakątków świata
    no bo przecież - sama nigdy w życiu do odległej Kambodży nie dotrę - brzmiało to totalnie egzotycznie i nieosiągalnie

    a tu bęc - mija 4 długie lata a my ze znajomymi z roboty, planujemy mój pierwszy trip poza granice Europy
    padło początkowo na dosyć bliską i przyjazną Gruzję - w końcu od czegoś trzeba zacząć, a w Gruzji przecież lubią Polaków będzie zacnie myślę
    no ale nie minęło dużo czasu od decyzji o wyjeździe - i owa Gruzja zmieniła się w Kambodżę
    i ani się odwróciłam a mieliśmy bilety do Bangkoku, skąd mieliśmy się przedostać do Siem Reap - czyli największej atrakcji turystycznej Kambodży, gdzie przez blisko 2 tygodnie mieliśmy zwiedzić co nieco i z powrotem wrócić do Bangkoku na lot powrotny szaleństwo - no ale why not

    także Muminku - dziękuję Ci za tą inspirację - wiele z Twego wątku wyciągnęłam dla siebie -i inspirowałam się co nieco

    tutaj postaram się pokazać co nieco od siebie - nie będzie to w kolejności chronologicznej - ale co tam

    pierwsze miejsce w jakie Was chcę zabrać to wioski pływające - oddalone niespełna 100 km od stolicy kraju, mniej turystyczne - dlatego tym chętniej się tam wybraliśmy
    mowa o Kâmpóng Chhnăng - o ile w samej Kambodży w bardziej turystycznych miejscach z językiem angielskim problemu nie było
    to w tej wiosce - mniej turystycznej - język już stanowił problem

    mała mapa poglądowa miejsc które odwiedziliśmy - było jeszcze jedno - niezaznaczone na mapie - ale o nim kiedy indziej
    Nazwa:  mapa.jpg
Wyświetleń: 1075
Rozmiar:  64,2 KB


    spisałam się jak głupek - zatem historię jak się tam znaleźliśmy zostawię na kolejny post
    a tymczasem trochę zdjęć

    1. do wioski na wodzie dopływamy z miasteczka łodziami -
    Nazwa:  P7100997.jpg
Wyświetleń: 1121
Rozmiar:  761,7 KB


    2. domy na wysokich palach to norma w tej części globu - zalania i wyższy poziom wody to norma - w ten sposób łatwiej uniknąć wielkiej wody
    Nazwa:  P7101017.jpg
Wyświetleń: 1168
Rozmiar:  676,1 KB


    3. widać pierwsze domy z wioski
    Nazwa:  P7101041.jpg
Wyświetleń: 1078
Rozmiar:  688,3 KB


    4. to widok całkiem naturalny w tym miejscu..
    Nazwa:  P7101139.jpg
Wyświetleń: 1121
Rozmiar:  872,9 KB



    5. bieda aż piszczy - niemniej antena i baterie słoneczne są już tam widoczne - zastanawiam się czy jak dotrze tam telewizja, internet, radio to czy Ci ludzie widząc że świat nieco inaczej już wygląda - będą chcieli coś zmienić.. dużo rozmawialiśmy o tym podczas wyjazdu naszego.. ciekawa jestem tego miejsca za jakieś 10-20 lat
    Nazwa:  P7101220.jpg
Wyświetleń: 1121
Rozmiar:  950,5 KB


    6. i wspomniane radio
    Nazwa:  P7101182.jpg
Wyświetleń: 1204
Rozmiar:  959,9 KB


    7. manewry łódką między domkami to nie lada wyzwanie - dziewczyny które nas wiozły naprawdę dawały radę
    Nazwa:  P7101049.jpg
Wyświetleń: 1133
Rozmiar:  657,2 KB


    8. pływający sklepik - można z niego sporo kupić
    Nazwa:  P7101097.jpg
Wyświetleń: 1140
Rozmiar:  859,3 KB


    9. dzieciaki - radosne, bawiące się w wodzie, ale także sprzedające w pływającej wiosce różne rzeczy to norma
    Nazwa:  P7101055.jpg
Wyświetleń: 1097
Rozmiar:  747,1 KB
    Ostatnio edytowane przez gulasz ; 10.02.20 o 02:37
    Żyj z całych sił i uśmiechaj się do ludzi, bo nie jesteś SAM...
    Życie jest zbyt krótkie by przejmować się porażkami..

    gulasz się szlaja - za królikami, po górach, Kambodża'17, Kolumbia'18, Islandia'22



  2. #2
    | OlyJedi Awatar Lilen
    Dołączył
    Nov 2012
    Mieszka w
    Podbeskidzie
    Posty
    1.700
    Siła reputacji
    223
    Moja galeria
    Ale się cieszę na kolejny Twój wątek (wiem, nie zaczyna się zdania od "ale").....
    Wszystkie zdjęcia ciekawe natomiast na dłużej zatrzymały mnie nr 6 (fajne złapanie szczegółu) i 9.
    (Ciut ciemne wydają mi się te zdjęcia ale może tak chciałaś)
    Więcej moich zdjęć na tomekszpila.com lub spotkajmy się na Instagramie

  3. #3
    Animator Zwycięzca popRAWkiZwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar gulasz
    Dołączył
    Mar 2008
    Mieszka w
    Kraków
    Posty
    7.301
    Siła reputacji
    363
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez Lilen Zobacz posta
    (Ciut ciemne wydają mi się te zdjęcia ale może tak chciałaś)

    też zwróciłam na to uwagę - ale było późno i mi sie nie chciało w nich ponownie dłubać
    ale się poprawię
    Żyj z całych sił i uśmiechaj się do ludzi, bo nie jesteś SAM...
    Życie jest zbyt krótkie by przejmować się porażkami..

    gulasz się szlaja - za królikami, po górach, Kambodża'17, Kolumbia'18, Islandia'22



  4. #4
    Zwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar lisiajamka1
    Dołączył
    Feb 2009
    Mieszka w
    Białystok
    Posty
    7.282
    Siła reputacji
    410
    Moja galeria
    Serwus
    Rozrzut kierunków wojaży ogromny i bardzo dobrze Cieszę się z kolejnej Twojej fotorelacji, bo kraj bardzo ciekawy, pamiętam go jeszcze z doskonałego wątku Muminka. Zdjęcia bardzo ciekawe i już nie mogę się doczekać na kolejne

  5. #5
    Zwycięzca popRAWki Awatar paparapa
    Dołączył
    Jan 2018
    Mieszka w
    Wrocław
    Posty
    4.739
    Siła reputacji
    177
    Moja galeria
    Bardzo ładnie się zaczyna. Czekam na więcej .

  6. #6
    Moderator Zwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar Muminek
    Dołączył
    Sep 2008
    Mieszka w
    Bielsko-Biała
    Posty
    4.025
    Siła reputacji
    330
    Moja galeria
    No i się doczekałem Kapitalnie uchwycone, 6., 8., i 9. z niecierpliwością czekam na kolejne, miło będzie sobie powspominać...
    E-M1, E-3, E-30, TG-2, Stylus XZ-2, E-PL2, C-2100 UZ, ZD 8, ZD 7-14, ZD 14-54 II, 12-60 SWD, 50-200 SWD, 35 ED Macro, 50 ED Macro, ED 90-250, EC-20, EC-14, EX-25, FL-50 R, FS-SRF-11, Sigma 150 HSM

  7. #7

    Dołączył
    Feb 2015
    Mieszka w
    Przed Dolinką Będkowską
    Posty
    3.229
    Siła reputacji
    214
    Moja galeria
    Piękne zdjęcia, ale...
    dzieci bez kapoków i bawią sie w błocie.
    Jakie to niebezpieczne i niehigieniczne.
    A gdzie rodzice, opiekuni itp.??
    "Skoro nie można wiedzieć wszystkiego co się da wiedzieć o wszystkim, to piękniej jest wiedzieć coś ze wszystkiego, niż wiedzieć wszystko o jednym" - B.Pascal 1854
    Fuji X-T3 + XZ-2

  8. #8
    | OlyJedi Awatar wyszomir
    Dołączył
    Mar 2013
    Mieszka w
    Łódź
    Posty
    7.774
    Siła reputacji
    376
    Moja galeria
    Kolejny świetny wątek podróżniczy
    Pozdrawiam!
    Marek Wyszomirski (wyszomir@toya.net.pl)

  9. #9
    Animator Zwycięzca popRAWkiZwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar gulasz
    Dołączył
    Mar 2008
    Mieszka w
    Kraków
    Posty
    7.301
    Siła reputacji
    363
    Moja galeria
    dzięki za miłe przyjęcie

    cd następuje
    jako że pływające wioski były elementem obowiązkowym na naszej mapie krótkiej podróży po Kambodży (mocno zauroczyły mnie kadry Marcina właśnie z tego miejsca, a poza tym to coś mocno wyróżniającego tę część globu, myślę że za pare(naście) lat może ich już nie być - więc warto tego doświadczyć póki jeszcze jest, i póki cywilizacja jeszcze aż tak bardzo nie dotarła - choć jak widać w poprzedniej wrzutce i tak już jej coraz więcej)
    no ale do rzeczy - jakoś trzeba było przebyć te 90km ze stolicy do ów wioski - mieliśmy zaprzyjaźnionych panów tuk-tukarzy którzy dzień wcześniej nas wozili po mieście - więc zaproponowaliśmy im czy by nas nie podrzucili i ile by za to chcieli - wiadomo Azja = targowanie - to chleb powszedni
    oni na początku sceptyczni - że nie że bezsensu - no o w koncu to 90 km - jak tuk tukiem to ogarną.. gorąco, silniki się przegrzeją.. no więc wiedząc że nic z tego zwiedzaliśmy miasto dalej - wieczorem wracając do hotelu nasi kierowcy stali już przed nim i na nas czekali - mówiąc że się zgadzają i zawiozą nas - ale będziemy musieli robić przerwy w drodze
    radości naszej nie było końca - bo to zawsze nowe fajne doświadczenie przejażdżki

    jako że była nas 6tka podzieliliśmy się po osoby na 2 tuk tuki i w drogę
    co jakiś czas zgodnie z obietnica zatrzymywaliśmy się by schłodzić silniki
    ale raz zgłupieliśmy - droga powiedzmy że główna, a nasz tuk tukarz nagle na drodze robi nawrotkę o 180 stopni i pod prąd niczym pieszy nagina z powrotem - bo jak się okazało drugi tuk tuk złapał gumę - i musieliśmy dotrzeć do wulkanizatora by zmienić dętkę - niezłe jajo to było



    10. owa droga główna którą przemierzaliśmy trasę do pływających wiosek
    Nazwa:  P7100895.jpg
Wyświetleń: 910
Rozmiar:  731,8 KB


    11. a to już u wulkanizatora - młody trochę nieśmiały - ale z czasem coraz chętniej chciał z nami rozmawiać i robić zdjęcia
    Nazwa:  P7100949.jpg
Wyświetleń: 917
Rozmiar:  416,2 KB


    12.
    Nazwa:  P7100943-2.jpg
Wyświetleń: 2463
Rozmiar:  491,7 KB


    13. życie nie tylko toczy się tam w ramach pływającej wioski ale także na lądzie przez który przebiega rzeka - żałuję że musieliśmy się zawijac - bo baaardzo dużo się tam na niej działo - kadry same wchodziły w oko - musze przeszperać archiwum by coś jeszcze z tego miejsca powyciągać i Wam pokazać - ja byłam zauroczona - bo jak już pisałam uwielbiam "podglądać" mieszkańców w ich codziennym życiu
    Nazwa:  P7101354.jpg
Wyświetleń: 980
Rozmiar:  908,4 KB


    14. dla dzieciaków rzeka to raj do zabawy - Ci byli mocno przyjacielscy - przytulaśni i chętnie się wygłupiali przed obiektywem
    Nazwa:  P7101359.jpg
Wyświetleń: 1008
Rozmiar:  938,2 KB


    15. tą księżniczkę już pokazywałam w jakimś konkursie forumowym - złota perełka skradła me serducho i była bardzo wdzięczną modelką
    Nazwa:  P7101419.jpg
Wyświetleń: 960
Rozmiar:  610,7 KB


    16. ale nie każdy w tej wiosce był tak szczęśliwy i roześmiany jak powyższe dzieciaczki - niemniej to chyba jedyna smutna dziewczynka jaką spotkałam w tej wiosce
    Nazwa:  P7101422-3.jpg
Wyświetleń: 924
Rozmiar:  453,2 KB
    Żyj z całych sił i uśmiechaj się do ludzi, bo nie jesteś SAM...
    Życie jest zbyt krótkie by przejmować się porażkami..

    gulasz się szlaja - za królikami, po górach, Kambodża'17, Kolumbia'18, Islandia'22



  10. #10
    | OlyJedi Awatar Lilen
    Dołączył
    Nov 2012
    Mieszka w
    Podbeskidzie
    Posty
    1.700
    Siła reputacji
    223
    Moja galeria
    Dlaczego tak długo kazałaś nam czekać?!
    Świetne portrety ze wspaniałą 12 na czele!
    Więcej moich zdjęć na tomekszpila.com lub spotkajmy się na Instagramie

Podobne wątki

  1. gulasz gania po górach =)
    By gulasz in forum Fotografia podróżnicza
    Odpowiedzi: 472
    Ostatni post / autor: 12.02.23, 23:16
  2. gulasz się szlaja - Kolumbia =)
    By gulasz in forum Fotografia podróżnicza
    Odpowiedzi: 187
    Ostatni post / autor: 25.11.21, 17:11
  3. Goniąc króliczka - czyli gulasz się szlaja =)
    By gulasz in forum Nasze zdjęcia - wątki autorskie
    Odpowiedzi: 1385
    Ostatni post / autor: 28.10.21, 17:43
  4. Kambodża - Fotorelacja Muminka
    By Muminek in forum Fotografia podróżnicza
    Odpowiedzi: 652
    Ostatni post / autor: 8.11.15, 18:37

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
 
Właściciel: FOMAG Sp. z o.o., Gdansk, 80-137 ul. Starodworska 1, KRS 0000341593, www.fomag.pl

Serwis wykorzystuje pliki cookies w celach reklamowych, statystycznych i do personalizacji stron. Możesz wyłączyć używanie plików cookies w ustawieniach przeglądarki internetowej jednak może to utrudnić korzystanie z serwisu! Więcej informacji w Polityce prywatności.