Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 14

Wątek: Ładowarka „turystyczna” do omd em5

  1. #1
    Animator Zwycięzca popRAWkiZwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar gulasz
    Dołączył
    Mar 2008
    Mieszka w
    Kraków
    Posty
    7.301
    Siła reputacji
    363
    Moja galeria

    Ładowarka „turystyczna” do omd em5

    Siemanero
    czy ktoś posiada wiedzę i/lub doświadczenie w temacie ładowania w drodze baterii
    kojarzycie jakieś ładowarki samochodowe / coś a’la planet słoneczny - cokolwiek co nie wymaga klasycznego prądu a naładuje mi akumulatory do omd ??

    any idea ??
    Żyj z całych sił i uśmiechaj się do ludzi, bo nie jesteś SAM...
    Życie jest zbyt krótkie by przejmować się porażkami..

    gulasz się szlaja - za królikami, po górach, Kambodża'17, Kolumbia'18, Islandia'22



  2. #2
    Zwycięzca popRAWkiZwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar And.N
    Dołączył
    Apr 2009
    Posty
    9.568
    Siła reputacji
    268
    Moja galeria
    Na pewno coś takiego jest (z adapterem do ładowania w aucie), pierwsze z brzegu : klik , ale doświadczenia przyznam nie posiadam.
    G1, G5 | 14-45 | mZD 40-150 | kilka M42 | Moje wątki:
    Foto-Różności ; Dymne Impresje ; Stary i Nowy Elbląg

  3. #3
    Animator Zwycięzca popRAWkiZwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar helmuth
    Dołączył
    Feb 2008
    Mieszka w
    Szczecin
    Posty
    12.136
    Siła reputacji
    349
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez gulasz Zobacz posta
    any idea ??
    Używam coś takiego
    Ładujesz w drodze z samochodowego gniazda USB a jeśli nie ma takiego, kupujesz przejściówkę USB do gniazda zapalniczki.
    Poza tym, można podłączyć tą ładowarkę do powerbanku.
    Lubię wertykalne piony i horyzontalne poziomy
    W moim wątku, można "grzebać" w moich zdjęciach.
    Główny Prostownik TWA

  4. #4
    Moderator | OlyJedi Awatar apz
    Dołączył
    Mar 2009
    Mieszka w
    Beskid Mały; Andrychów
    Posty
    18.233
    Siła reputacji
    336
    Moja galeria
    Mam dosyć dużego powerbanka, dosyć słabo ładują się z niego baterie fotograficzne.
    E-M1 Mark II; E-M5 Mark II; E-PM2 IR red+, E-PL5 IR blue; Fuji X-T1; X-M1; garść słoików; Sigma DP2; Hauwei P20 Pro

  5. #5
    Moderator Zwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar Muminek
    Dołączył
    Sep 2008
    Mieszka w
    Bielsko-Biała
    Posty
    4.025
    Siła reputacji
    330
    Moja galeria
    W samochodzie już od wielu lat stosuję przetwornicę, niezawodne urządzenie, małe gabaryty. Po podpięciu do gniazda zapalniczki mam 230 V i można podłączyć do niej dowolną ładowarkę.
    Ja podpinam krótki przedłużacz z kilkoma gniazdami i ładuję standardowymi ładowarkami kilka akumulatorów do aparatu w jednym czasie, dodatkowo podpinam ładowarkę do akumulatorów AA i AAA oraz ładuję laptopa.
    Niestety laptop można tylko ładować, bo ładowarka ma moc 200 W, ale można kupić o wiele mocniejszą i dostosować model do swoich potrzeb, tylko często są to większe gabarytowo modele.
    Znalazłem nawet model który od wielu lat używam : Takie coś




    E-M1, E-3, E-30, TG-2, Stylus XZ-2, E-PL2, C-2100 UZ, ZD 8, ZD 7-14, ZD 14-54 II, 12-60 SWD, 50-200 SWD, 35 ED Macro, 50 ED Macro, ED 90-250, EC-20, EC-14, EX-25, FL-50 R, FS-SRF-11, Sigma 150 HSM

  6. #6
    Animator Zwycięzca popRAWkiZwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar gulasz
    Dołączył
    Mar 2008
    Mieszka w
    Kraków
    Posty
    7.301
    Siła reputacji
    363
    Moja galeria
    Dzięki śliczne , właśnie chyba przetwornica wygra finalnie, bo już sporo dobrego o niej slyszelismy
    Żyj z całych sił i uśmiechaj się do ludzi, bo nie jesteś SAM...
    Życie jest zbyt krótkie by przejmować się porażkami..

    gulasz się szlaja - za królikami, po górach, Kambodża'17, Kolumbia'18, Islandia'22



  7. #7
    Animator Zwycięzca popRAWkiZwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar helmuth
    Dołączył
    Feb 2008
    Mieszka w
    Szczecin
    Posty
    12.136
    Siła reputacji
    349
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez gulasz Zobacz posta
    ... właśnie chyba przetwornica wygra finalnie ...
    Wybór oczywiście należy do Ciebie.
    Chciałbym jednak zwrócić uwagę na to, że przetwornica to dodatkowe urządzenie między samochodem a ładowarką sieciową. Nie można też nie zauważyć jej gabarytów. Można ją używać wyłącznie w samochodzie.
    Ładowarka, o której pisałem jest bardziej uniwersalna (jeśli chodzi o ładowanie akumulatora do aparatu), można ją używać również poza samochodem. Jest mniejsza i lżejsza od paczki papierosów, dlatego łatwo ją zmieścić w torbie ze sprzętem foto. Można ją też zasilać z ładowarki do telefonu a tę zwykle zawsze ma się przy sobie.
    Lubię wertykalne piony i horyzontalne poziomy
    W moim wątku, można "grzebać" w moich zdjęciach.
    Główny Prostownik TWA

  8. #8
    Zwycięzca popRAWki Awatar paparapa
    Dołączył
    Jan 2018
    Mieszka w
    Wrocław
    Posty
    4.739
    Siła reputacji
    177
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez gulasz Zobacz posta
    Dzięki śliczne , właśnie chyba przetwornica wygra finalnie, bo już sporo dobrego o niej slyszelismy
    Wszystko ładnie pięknie do czasu gdy jeździsz jednym samochodem. Masz tam przetwornicę i możesz sobie ładować akkusy...
    Ale gdy będzie potrzeba ładowania akumulatora w innym aucie nie naładujesz. ( auto znajomych czy przypadkowo spotkanych ludzi). No chyba, że cały czas będziesz miała przetwornicę ze sobą
    Poza tym przetwornice o dużej mocy mocno grzeją się i mają wentylatory, które mocno hałasują. Ja sobie odpuściłem po awarii takiego wynalazku.
    Kosztowało mnie to stary bo stary, ale laptop .

  9. #9
    Moderator | OlyJedi Awatar apz
    Dołączył
    Mar 2009
    Mieszka w
    Beskid Mały; Andrychów
    Posty
    18.233
    Siła reputacji
    336
    Moja galeria
    Można by poprosić halmuth-a o oszacowanie sprawności takiego wynalazku. Bo kolejnej przemianie prądu muszą być dodatkowe straty....
    W stosunku do zwykłej 2A ładowarki przez zapalniczkę.
    E-M1 Mark II; E-M5 Mark II; E-PM2 IR red+, E-PL5 IR blue; Fuji X-T1; X-M1; garść słoików; Sigma DP2; Hauwei P20 Pro

  10. #10
    Animator Zwycięzca popRAWkiZwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar gulasz
    Dołączył
    Mar 2008
    Mieszka w
    Kraków
    Posty
    7.301
    Siła reputacji
    363
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez helmuth Zobacz posta
    Używam coś takiego
    Ładujesz w drodze z samochodowego gniazda USB a jeśli nie ma takiego, kupujesz przejściówkę USB do gniazda zapalniczki.
    Poza tym, można podłączyć tą ładowarkę do powerbanku.


    Cytat Zamieszczone przez helmuth Zobacz posta
    Wybór oczywiście należy do Ciebie.
    Chciałbym jednak zwrócić uwagę na to, że przetwornica to dodatkowe urządzenie między samochodem a ładowarką sieciową. Nie można też nie zauważyć jej gabarytów. Można ją używać wyłącznie w samochodzie.
    Ładowarka, o której pisałem jest bardziej uniwersalna (jeśli chodzi o ładowanie akumulatora do aparatu), można ją używać również poza samochodem. Jest mniejsza i lżejsza od paczki papierosów, dlatego łatwo ją zmieścić w torbie ze sprzętem foto. Można ją też zasilać z ładowarki do telefonu a tę zwykle zawsze ma się przy sobie.

    pewnie pójdę w 2 opcje - będzie nas 4 chętnych na ładowanie baterii w samochodzie do aparatu
    a nie mogę sobie pozwolić na brak naładowanej baterii
    także pewnie ogarnę te dwie opcje

    Cytat Zamieszczone przez apz Zobacz posta
    Mam dosyć dużego powerbanka, dosyć słabo ładują się z niego baterie fotograficzne.

    a pro po - jak już technicznie
    to jakiś sprawdzony pojemy powerbank, który mimo wszystko dosyć szybko się ładuje - ktoś poleci ?




    PS swoją drogą ślicznie dziękuję za komentarze z radami
    Ostatnio edytowane przez gulasz ; 5.02.20 o 20:09
    Żyj z całych sił i uśmiechaj się do ludzi, bo nie jesteś SAM...
    Życie jest zbyt krótkie by przejmować się porażkami..

    gulasz się szlaja - za królikami, po górach, Kambodża'17, Kolumbia'18, Islandia'22



Podobne wątki

  1. Ładowarka do GX7
    By wuzet in forum System micro 4/3
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 24.07.18, 19:25
  2. ładowarka bc-700 vs bc-900
    By zeman2 in forum Co kupić ?
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 22.09.08, 11:41
  3. Ładowarka BU-02W
    By Mirek75 in forum Aparaty kompaktowe
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 28.07.05, 08:12

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
 
Właściciel: FOMAG Sp. z o.o., Gdansk, 80-137 ul. Starodworska 1, KRS 0000341593, www.fomag.pl

Serwis wykorzystuje pliki cookies w celach reklamowych, statystycznych i do personalizacji stron. Możesz wyłączyć używanie plików cookies w ustawieniach przeglądarki internetowej jednak może to utrudnić korzystanie z serwisu! Więcej informacji w Polityce prywatności.