Strona 5 z 17 PierwszyPierwszy ... 3456715 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 41 do 50 z 162

Wątek: Pytania i odpowiedzi dotyczace E-510. Zanim zapytasz przeczytaj!

  1. #41
    | OlyJedi Awatar zimny
    Dołączył
    Oct 2007
    Mieszka w
    Wrocław
    Posty
    273
    Siła reputacji
    19
    Moja galeria
    Chyba, że konwerter Adobe DNG Converter
    cosik się nada.
    OM-D E-M5, 12-50, 45/1.8, E-510 dual kit, 14-54, FL-50,

  2. #42
    | OlyJedi Awatar raven66
    Dołączył
    Apr 2007
    Mieszka w
    KRáK/oFF
    Posty
    310
    Siła reputacji
    18
    Moja galeria
    RAWy (.ORFy) z E-510, E-3 i wszystkich nowszych nie są obsługiwane w Photoshopie w wersji CS2, ponieważ, jak już zauważyli koledzy wyżej, wtyczka CameraRaw umożliwiająca odczyt RAWów z tych modeli jest możliwa do zainstalowania w CS3, a nie w wersji niższej.

    Jeśli chcesz zachować zrzut z matrycy w formie RAWa, aby ew. kiedyś wrócić do wywoływania RAWów z tych plików, polecam darmowy Adobe DNG Converter, którego ostatnią wersję można ściągnąć stąd: http://www.adobe.com/support/downloa...jsp?ftpID=3998
    (ew. jeśli potrzebujesz tych plików chwilowo, zawsze można ściągnąć triala CS trójki: https://www.adobe.com/cfusion/tdrc/i...otoshop&loc=en)

    Natomiast tak czy inaczej format .DNG jest na tyle przyjemny, że bezproblemowo umożliwi późniejszą zabawę z wywoływaniem cyfrowych negatywów z przerobionych plików. A CameraRaw do CS2 bez problemu łyknie te DNG-i.

    Zawsze można użyć też któregoś z dostępnych darmowych wywoływaczy typu Olympus Master, RawTherapee czy UFRaw i zapisać pliki wynikowe w postaci plików .TIFF (oczywiście z trochę mniejszą możliwością manewru niż oryginalne RAWy).
    "Wszyscy jesteśmy Morrisami" (Chuck Morris, Guantanamo, 1974)

  3. #43
    Zwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar lessie
    Dołączył
    Sep 2004
    Mieszka w
    wrocław
    Posty
    2.256
    Siła reputacji
    30
    Moja galeria
    Tadeuszu, E-3 nie będzie czytany przez CS2.
    Jedyna rozsądna alternatywa to wspomniany powyżej konwerter ( darmowy)
    lub inne darmowe programy do obróbki tych ORFów. Ale rozumiem obawy bo przyzwyczajenie do jednego programu bywa duże, też to przeżyłem. Korzystając z konwertera dodasz tylko jeden etap pracy więcej, czyli wstępną zamianę rawów na dng, który możesz już odczytać w PS2

  4. #44
    diabolique
    Gość
    Cytat Zamieszczone przez Stanisław Rozalski Zobacz posta
    Czy ktoś pracuje z Rawami E-3 w CS2?
    Adobe Camera Raw dla CS2 przestał być rozwijany chyba na początku 2007 roku, więc raczej na bank nie rozpozna plików z aparatów wyprodukowanych po tej dacie (w tym E-3)

  5. #45
    rocco
    Gość
    Ja to sprawdziłem w praktyce.
    CS2 z RAWami z E-3 tylko po konwersji do DNG.

  6. #46
    | OlyJedi
    Dołączył
    Jun 2008
    Posty
    1.025
    Siła reputacji
    19
    Moja galeria
    Wątek dotyczy e-510, a pytanie e-520, ale aparaty są na tyle podobne, że mam nadzieję, że to nie problem.
    Mam pytanie: gdy używam MF i LiveView jednocześnie, czy kłapnięcie lustrem w momencie robienia zdjęcia jest konieczne? Bo aparat właśnie kłapie, a wolałbym żeby tego nie robił. Nie wiem czy to wina mojego ustawienia, czy już tak po prostu jest (dla pomiaru światła albo coś?)...

  7. #47
    | OlyJedi Awatar WildLight
    Dołączył
    Mar 2008
    Mieszka w
    Wrocław
    Posty
    257
    Siła reputacji
    17
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez Magnesus Zobacz posta
    Wątek dotyczy e-510, a pytanie e-520, ale aparaty są na tyle podobne, że mam nadzieję, że to nie problem.
    Mam pytanie: gdy używam MF i LiveView jednocześnie, czy kłapnięcie lustrem w momencie robienia zdjęcia jest konieczne? Bo aparat właśnie kłapie, a wolałbym żeby tego nie robił. Nie wiem czy to wina mojego ustawienia, czy już tak po prostu jest (dla pomiaru światła albo coś?)...
    ten typ tak ma

  8. #48
    | OlyJedi Awatar J.Graph
    Dołączył
    May 2008
    Mieszka w
    Józefów/Warszawa
    Posty
    975
    Siła reputacji
    25
    Moja galeria
    Tego nie zmienisz ... ten aparat używa innej matrycy podczas pracy w LV ...
    Gdy chcesz zrobić zdjęcie lustro sie "chowa" i światło zasuwa na matryce pdo przechwytywania zdjęć ...
    Normalny objaw i można sie do tego przyzwyczaić

    Nie wiem jak jest w E-520 - ale myśle że tak samo ...

  9. #49
    Zwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar epicure
    Dołączył
    Jul 2007
    Mieszka w
    Poznań
    Posty
    12.864
    Siła reputacji
    241
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez J.Graph Zobacz posta
    Tego nie zmienisz ... ten aparat używa innej matrycy podczas pracy w LV ...
    Od kiedy? Używa tej samej matrycy, bo innej nie ma. Po prostu klapie lustrem, żeby zmierzyć ekspozycję. A czemu robi to drugi raz, skoro matryca główna ekspozycję zmierzyła sama (w końcu pokazuje histogram), to chyba nawet sam Olympus nie potrafi wyjaśnić. Zrobili knota...

  10. #50
    | OlyJedi Awatar J.Graph
    Dołączył
    May 2008
    Mieszka w
    Józefów/Warszawa
    Posty
    975
    Siła reputacji
    25
    Moja galeria
    Fakt ... popierdzieliło mi sie ...
    To w takim razie kompakty maja dwie matryce ??

Podobne wątki

  1. OlyRulez - Pytania i odpowiedzi.
    By grizz in forum Konkurs Oly Rulez
    Odpowiedzi: 149
    Ostatni post / autor: 27.02.17, 20:20
  2. Rady dla początkujących - pytania i odpowiedzi
    By Gregov in forum Porady dotyczące fotografii
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 8.04.05, 16:00

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
 
Właściciel: FOMAG Sp. z o.o., Gdansk, 80-137 ul. Starodworska 1, KRS 0000341593, www.fomag.pl

Serwis wykorzystuje pliki cookies w celach reklamowych, statystycznych i do personalizacji stron. Możesz wyłączyć używanie plików cookies w ustawieniach przeglądarki internetowej jednak może to utrudnić korzystanie z serwisu! Więcej informacji w Polityce prywatności.