Strona 18 z 24 PierwszyPierwszy ... 81617181920 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 171 do 180 z 235

Wątek: Olympus OM-D E-M1 mark III

  1. #171
    | OlyJedi Awatar Rysiek_O
    Dołączył
    Mar 2011
    Mieszka w
    47-364 Komorniki
    Posty
    4.152
    Siła reputacji
    311
    Moja galeria
    Rysiek_______________
    Podstawowe elementy E 4/3 i m4/3

  2. #172

    Dołączył
    Jun 2017
    Mieszka w
    Posty
    22
    Siła reputacji
    7
    Moja galeria
    Gdyby to było takie proste nie zawracałbym nikomu głowy ale jak napisałem instrukcję studiowałem nawet na 2 ekranach ze względu na odsyłacze w tekście do innych stron instrukcji a potem korzystając nawet z indeksu

  3. #173
    | OlyJedi Awatar Hrr
    Dołączył
    May 2009
    Mieszka w
    Las Palmas
    Posty
    812
    Siła reputacji
    78
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez Maciek6311 Zobacz posta
    Od 2 tyg. jestem posiadaczem M1 III + 12-100 ( na razie mało szczęśliwym) bo nie potrafię go ustawić. Przesiadłem się z M5 I i EPL 7 głównie ze względu na AF i inne bajery i tu zaczęły się schody.
    Ustawiłem AF na C-TR + twarz + oko i po zrobieniu zdjęcia na podglądzie punkt AF rzadko jest na oku ( generalnie trafia w głowę ) - ja coś nie tak czy do serwisu?
    AF C-TR nawet w dobrych warunkach oświetleniowych nie zostaje na obiekcie ( co prawda nie kazałem żonie biegać dla sprawdzenia tylko wycelowałem w nieruchomy punkt i poruszałem aparatem )
    Ustawiłem język polski w menu i instrukcję też po polsku nawet na 2 ekranach czytałem ( te odsyłacze do innych stron rewelacja ) ale nie wiem co to docelowy tryb AF i docelowy punkt AF
    Znam i używam trybu AF: S i czasami: C; C-TR ale który powinien być docelowy i w jakich przypadkach a który na logikę wyjściowy ( jak jest docelowy to powinien być wyjściowy )
    Jakie ustawić docelowe pole AF jeżeli obiekt z mojego punktu widzenia porusza się losowo.
    Pomocy bo podobno można zrobić fotę lecącego pocisku a mnie ślimak ucieknie.


    Przy okazji jaka jest różnica między S-IS Auto a S-IS 1 bo wg instrukcji żadna – czy to ukłon w stronę profesjonalistów którzy nic nie ustawiają na Auto a już Boże broń na iAuto?
    Co daje Antishock czy jest potrzebny przy włączonej stabilizacji?
    Proszę o pomoc. ( jak uzyskam zgłoszę się po więcej bo to tylko początkowe problemy )
    Zacznę od końca:
    - Atishock to redukcja drgań wywołanych przez migawkę. Pierwsza kurtyna jest elektroniczna a druga mechaniczna. Np w em-1 mk1 wszystkie zdjęcia z przedziału 1/160 -1/320 miałem lekko poruszone a anti shock ratuje sytuacje.
    Ta opcja nie jest związana w żaden sposób ze stabilizacją matrycy

    - Stablizacja może stabilizaować oś pionową, poziomą (opcje pomocne przy panoramowaniu), wszystkie na raz (zazwyczaj używana opcja) bądź możesz tę decyzję pozostawić algorytmom (S-IS Auto)

    - Co do AF mordka + oko to zazwyczaj działa to tak, że punkt ostrości ustawiany jest na twarz a gdy zaczyna ona wypełniać większą część kadru to wtedy dopiero wybierane jest oko (lewe bądź prawe zależy jak sobie ustawisz)

    -AF-C Tr i jego skuteczność to już kwestia w której niewiele wiem, nie miałem do czynienia z nowymi puszkami. W mk1 nie jest to użyteczne (ale i też nie dałem mu wiele okazji aby się wykazać, ot spróbowałem raz czy dwa z ciekawości)

    Mam nadzięję, że coś to pomogło

    Pozdrawiam
    Ostatnio edytowane przez Hrr ; 20.03.20 o 09:55
    Pozdrawiam

    Zapraszam na Instagrama

  4. #174
    Zwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar epicure
    Dołączył
    Jul 2007
    Mieszka w
    Poznań
    Posty
    12.864
    Siła reputacji
    241
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez Maciek6311 Zobacz posta
    Ustawiłem AF na C-TR + twarz + oko i po zrobieniu zdjęcia na podglądzie punkt AF rzadko jest na oku ( generalnie trafia w głowę ) - ja coś nie tak czy do serwisu?
    Może chodzi o to, że siatka punktów AF nie jest wystarczająco gęsta, żeby za każdym razem jakiś punkt znajdował się na oku. Bo to, że przed zrobieniem zdjęcia widzisz na twarzy w kadrze kwadracik z zaznaczonym okiem, to jeszcze nie znaczy, że będziesz miał tam ostrość.
    www.sarwinski.com | najlepszy aparat to ten, który zostawiłeś w domu | fb

  5. #175

    Dołączył
    Mar 2020
    Mieszka w
    Polska
    Posty
    19
    Siła reputacji
    0
    Moja galeria
    Kupiłem... Chciałem to body, mimo że X-T4 na horyzoncie, a i mam Canona 5D Mark II z kilkoma niegłupimi szkłami. Uszczelnienia, stabilizacja, wielkość, szybkość, bateria. Boję się tylko szumów i "płaskiego" obrazka... Po Canonie to będzie na pewno zaskoczenie
    Jako uzupełnienie wziąłem 12-100/4 ponieważ idea tego zakupu, to sprzęt na objeżdżanie Polski koleją i pstrykanie w każdych warunkach wszystkiego co z nią związane. Pomyślałem sobie (nie wiem czy dobrze), że zysk z tego że to "mały system" będzie tam gdzie realna różnica jest największa, a najwięcej chyba zyskam na różnicy w wadze na dużym szkle. Tak na marginesie, który producent oferuje uszczelnione 24-200?
    Wahałem się nad wyborem G9, ale łączona stabilizacja + kod w sklepie Olympusa skutecznie mnie przekonały. Myślałem też o MK II, ale Olympus nie daje łączonego CASHBACK + znanego kodu

  6. #176

    Dołączył
    Jun 2017
    Mieszka w
    Posty
    22
    Siła reputacji
    7
    Moja galeria
    Dziękuję za wyjaśnienia. Rozumiem, że to wykrywanie twarzy i oka to taki chwyt marketingowy - ludzi fotografuję rzadko a z rybami i tak by sobie pewnie nie poradził.
    Do tej pory używałem S-AF i środkowego punktu.
    Zależy mi na C-TR żeby śledził w całym kadrze i nie tylko ślimaka pod wodą lub żółwia na plaży ale też szybciej przemieszczające się obiekty - jaką konfigurację powinienem ustawić (jakie są tryby i zakresy punktów wiem i potwierdziłem swoją wiedzę w instrukcji)

  7. #177
    Zwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar epicure
    Dołączył
    Jul 2007
    Mieszka w
    Poznań
    Posty
    12.864
    Siła reputacji
    241
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez Maciek6311 Zobacz posta
    Rozumiem, że to wykrywanie twarzy i oka to taki chwyt marketingowy...
    Nie do końca. Najczęściej działa poprawnie, ale nie daje gwarancji 100-procentowej skuteczności.
    www.sarwinski.com | najlepszy aparat to ten, który zostawiłeś w domu | fb

  8. #178
    | OlyJedi Awatar Hrr
    Dołączył
    May 2009
    Mieszka w
    Las Palmas
    Posty
    812
    Siła reputacji
    78
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez Maciek6311 Zobacz posta
    Dziękuję za wyjaśnienia. Rozumiem, że to wykrywanie twarzy i oka to taki chwyt marketingowy - ludzi fotografuję rzadko a z rybami i tak by sobie pewnie nie poradził.
    Do tej pory używałem S-AF i środkowego punktu.
    Zależy mi na C-TR żeby śledził w całym kadrze i nie tylko ślimaka pod wodą lub żółwia na plaży ale też szybciej przemieszczające się obiekty - jaką konfigurację powinienem ustawić (jakie są tryby i zakresy punktów wiem i potwierdziłem swoją wiedzę w instrukcji)
    Zdecydowanie nie, wykrywanie twarzy działa i jest to mega wygodne. Ludzi fotografuje (na lądzie) rzadko ale jak już to zawsze z tego korzystam i usprawnia to pracę.

    Co do aktywnego śledzenia to nie umiem nic powiedzieć bo nie korzystam. Poszukaj na YT bądź jeszcze lepiej poeksperymentuj, a wtedy więcej się nauczysz niż pytając o parametry. Bo jeśli trzeba tam coś ustawiać to znaczy, że ustawienia należy dostosowywać do konkretnej sytuacji. Gdyby tak nie było zostawiliby jedne słuszne na sztywno. Eksperymentując na pewno nauczysz się co i jak (i możesz się potem z nami podzielić ).
    Ostatnio edytowane przez Hrr ; 20.03.20 o 19:28
    Pozdrawiam

    Zapraszam na Instagrama

  9. #179

    Dołączył
    Mar 2020
    Mieszka w
    Polska
    Posty
    19
    Siła reputacji
    0
    Moja galeria
    Oglądam pliki testowe na imaging-resource.com i wydaje się że matryca Mark III szumi wyraźnie mniej od poprzednika.

    Edit: Wyraźnie jak wyraźnie, na pewno mniej

  10. #180
    Zwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar epicure
    Dołączył
    Jul 2007
    Mieszka w
    Poznań
    Posty
    12.864
    Siła reputacji
    241
    Moja galeria
    W JPEGach ciut mniejszy budyń i większe ziarno. Dobra zmiana, ale minimalna.
    www.sarwinski.com | najlepszy aparat to ten, który zostawiłeś w domu | fb

Podobne wątki

  1. Olympus M10 mark II lub Mark III + jasny obiektyw
    By SarsaParilla in forum Co kupić ?
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 7.11.18, 20:24
  2. Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 6.08.18, 15:19
  3. Olympus OMD E-M5 Mark I czy. Mark II
    By Maguro in forum Co kupić ?
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 3.08.18, 01:38
  4. Olympus AC-3 Zasilacz do E-M5 mark I i II, E-M1 Mark 1
    By apz in forum [K] Akcesoria micro 4/3
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 22.10.16, 16:33

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
 
Właściciel: FOMAG Sp. z o.o., Gdansk, 80-137 ul. Starodworska 1, KRS 0000341593, www.fomag.pl

Serwis wykorzystuje pliki cookies w celach reklamowych, statystycznych i do personalizacji stron. Możesz wyłączyć używanie plików cookies w ustawieniach przeglądarki internetowej jednak może to utrudnić korzystanie z serwisu! Więcej informacji w Polityce prywatności.