Strona 1 z 24 12311 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 235

Wątek: Olympus OM-D E-M1 mark III

  1. #1
    Zwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar epicure
    Dołączył
    Jul 2007
    Mieszka w
    Poznań
    Posty
    12.864
    Siła reputacji
    241
    Moja galeria

    Olympus OM-D E-M1 mark III

    Znowu wyjdę na naczelnego plotkarza, ale coś tutaj za cicho...

    https://www.43rumors.com/ft5-first-l...e-new-e-m1iii/

    Nazwa:  E-M1III-1-1.jpg
Wyświetleń: 2072
Rozmiar:  120,3 KB

    Nazwa:  E-M1III-2.jpg
Wyświetleń: 2083
Rozmiar:  98,4 KB

    Nazwa:  E-M1III-3-Kopie.jpg
Wyświetleń: 2157
Rozmiar:  87,0 KB


    Ci, którzy wstrzymali się z zakupem E-M1X, mają się z czego cieszyć Mają tu być właśnie bebechy z X.
    www.sarwinski.com | najlepszy aparat to ten, który zostawiłeś w domu | fb

  2. #2
    | OlyJedi Awatar wyszomir
    Dołączył
    Mar 2013
    Mieszka w
    Łódź
    Posty
    7.786
    Siła reputacji
    377
    Moja galeria
    Jeśli nawet cena będzie też z X (co jak się obawiam jest całkiem prawdopodobne), to i tak dla wielu zaletą będą mniejsze rozmiary.
    Pozdrawiam!
    Marek Wyszomirski (wyszomir@toya.net.pl)

  3. #3
    Zwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar epicure
    Dołączył
    Jul 2007
    Mieszka w
    Poznań
    Posty
    12.864
    Siła reputacji
    241
    Moja galeria
    Ma kosztować 1600 GBP.
    www.sarwinski.com | najlepszy aparat to ten, który zostawiłeś w domu | fb

  4. #4
    | OlyJedi
    Dołączył
    Jan 2009
    Mieszka w
    Świętokrzyskie
    Posty
    432
    Siła reputacji
    41
    Moja galeria
    Mam pierwszą jedynkę i jedyne co mógłbym chcieć z nowszych marków to wygodniejszy gibany wyświetlacz, tak poza tym to zmiany są kosmetyczne, żeby chociaż wizjer dawali lepszy, a tu nieco większa rozdzielczość matrycy na papierze, która ma ISO chyba na takim samym poziomie jak w pierwszej jedynce i to wszystko. Cena tylko jest postępowa

  5. #5
    Moderator | OlyJedi Awatar apz
    Dołączył
    Mar 2009
    Mieszka w
    Beskid Mały; Andrychów
    Posty
    18.234
    Siła reputacji
    337
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez arhtus Zobacz posta
    Mam pierwszą jedynkę i jedyne co mógłbym chcieć z nowszych marków to wygodniejszy gibany wyświetlacz, tak poza tym to zmiany są kosmetyczne, żeby chociaż wizjer dawali lepszy, a tu nieco większa rozdzielczość matrycy na papierze, która ma ISO chyba na takim samym poziomie jak w pierwszej jedynce i to wszystko. Cena tylko jest postępowa
    Mam drugą piątkę myślę o jedynce, ale nie pierwszej. Poza ceną są dwie podstawowe różnice - właściwości matrycy na + dla wersji II i III oraz jej gęstość na minus II i III.
    E-M1 Mark II; E-M5 Mark II; E-PM2 IR red+, E-PL5 IR blue; Fuji X-T1; X-M1; garść słoików; Sigma DP2; Hauwei P20 Pro

  6. #6
    Zwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar Koriolan
    Dołączył
    Aug 2007
    Mieszka w
    Gdańsk
    Posty
    4.665
    Siła reputacji
    292
    Moja galeria
    Dalej nie widzę, dlaczego miałbym zmienić Mark I na Mark III
    Moje zdjęcia: http://forum.olympusclub.pl/showthre...938#post206938
    zabawki: E-M1 + 12-100/f4 + 8-25/f4+100-400/5.6-6.3+ 12/2 + 45/1.8 . Czasem S 23Ultra

  7. #7
    | OlyJedi
    Dołączył
    Jan 2009
    Mieszka w
    Świętokrzyskie
    Posty
    432
    Siła reputacji
    41
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez apz Zobacz posta
    Mam drugą piątkę myślę o jedynce, ale nie pierwszej. Poza ceną są dwie podstawowe różnice - właściwości matrycy na + dla wersji II i III oraz jej gęstość na minus II i III.
    Opieram się tylko na samplach testowych w necie, ale dla mnie z tych bardziej pro puszek to pierwsza jedynka i druga piątka radzą sobie nieco lepiej w kwestii ISO od nowszych modeli, a najgorzej to wypada 1X. Muszę tu jednak zaznaczyć, że to są dla mnie tak subtelne różnice, wręcz pomijalne, że to chyba ostatnie czym bym się kierował przy wyborze któregoś z nich. Dla mnie właściwości matryc tych wszystkich aparatów są takie same z maluteńkim minusem dla 1X, a jakbym już na siłę miał wybrać jakiegoś faworyta w kwestii matrycy to by był nim właśnie EM5 mkII
    Ostatnio edytowane przez arhtus ; 3.02.20 o 11:24

  8. #8
    Zwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar jagger
    Dołączył
    Mar 2010
    Mieszka w
    Warszawa
    Posty
    1.365
    Siła reputacji
    185
    Moja galeria
    Ja mam em1 jedynkę i dwójkę i więcej z cieni mogę wyciągnąć w tej drugiej a jpg to zdecydowanie lepsze niż w mk l szumy porównywalne. Generalnie odkąd mam II to jedynka leży w szafie. Choć wolałem odchylenie wyświetlacza w pierwszym modelu, pewno jestem jedyny w tym upodobaniu

  9. #9
    Moderator | OlyJedi Awatar apz
    Dołączył
    Mar 2009
    Mieszka w
    Beskid Mały; Andrychów
    Posty
    18.234
    Siła reputacji
    337
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez jagger Zobacz posta
    Ja mam em1 jedynkę i dwójkę i więcej z cieni mogę wyciągnąć w tej drugiej a jpg to zdecydowanie lepsze niż w mk l szumy porównywalne. Generalnie odkąd mam II to jedynka leży w szafie. Choć wolałem odchylenie wyświetlacza w pierwszym modelu, pewno jestem jedyny w tym upodobaniu
    Dogęszczenie matrycy pikselami dla mnie nie jest niezbędne, a zmiana wytwórcy matrycy to zdecydowana zaleta z której wynikają zalety do których jestem przyzwyczajony z piątek.

    - - - - - - - - - - AKTUALIZACJA - - - - - - - - - -

    Cytat Zamieszczone przez Koriolan Zobacz posta
    Dalej nie widzę, dlaczego miałbym zmienić Mark I na Mark III
    Jeśli nie robisz zdjęć w słabym świetle i nocnych to zapewne nie warto.
    E-M1 Mark II; E-M5 Mark II; E-PM2 IR red+, E-PL5 IR blue; Fuji X-T1; X-M1; garść słoików; Sigma DP2; Hauwei P20 Pro

  10. #10
    | OlyJedi
    Dołączył
    May 2010
    Mieszka w
    Wawa
    Posty
    7.421
    Siła reputacji
    290
    Moja galeria
    Niby tak, ale dogęszczoną matrycę zawsze można "rozgęścić", a dodatkowe piksele mogą być przydatne w czasie obróbki (wystarczy popatrzeć na to, co się dzieje w smartfonach, Olek jednak jest ogniwem pośrednim między smartfonami, a FF). Przykre jest raczej to, że z niniejszej premiery wynika, że Olek nie ma na najbliższe lata pomysłu na zmianę matrycy. Przy obecnym tempie zmian na rynku bezluster może to oznaczać spore kłopoty.
    W internecie nie szukam miłości i akceptacji. Te tematy załatwiam w realu. W internecie szukam partnerów do dyskusji.
    Aktualnie odpoczywam na autobanie.

Podobne wątki

  1. Olympus M10 mark II lub Mark III + jasny obiektyw
    By SarsaParilla in forum Co kupić ?
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 7.11.18, 20:24
  2. Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 6.08.18, 15:19
  3. Olympus OMD E-M5 Mark I czy. Mark II
    By Maguro in forum Co kupić ?
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 3.08.18, 01:38
  4. Olympus AC-3 Zasilacz do E-M5 mark I i II, E-M1 Mark 1
    By apz in forum [K] Akcesoria micro 4/3
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 22.10.16, 16:33

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
 
Właściciel: FOMAG Sp. z o.o., Gdansk, 80-137 ul. Starodworska 1, KRS 0000341593, www.fomag.pl

Serwis wykorzystuje pliki cookies w celach reklamowych, statystycznych i do personalizacji stron. Możesz wyłączyć używanie plików cookies w ustawieniach przeglądarki internetowej jednak może to utrudnić korzystanie z serwisu! Więcej informacji w Polityce prywatności.