Strona 7 z 24 PierwszyPierwszy ... 5678917 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 61 do 70 z 235

Wątek: Olympus OM-D E-M1 mark III

  1. #61
    Zwycięzca popRAWkiZwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar And.N
    Dołączył
    Apr 2009
    Posty
    9.569
    Siła reputacji
    268
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez Aang Zobacz posta
    Ekran w Alpha 6400 jest najlepszym rozwiązaniem(model który znam
    Kwestia gustu, potrzeb, przyzwyczajenia. Akurat z ekraniku raczej rzadko korzystam, więc za zaletę uznaję możliwość zamknięcia go ekranem do obudowy aparatu. Nie zachodzi możliwość przypadkowego porysowania.
    G1, G5 | 14-45 | mZD 40-150 | kilka M42 | Moje wątki:
    Foto-Różności ; Dymne Impresje ; Stary i Nowy Elbląg

  2. #62

    Dołączył
    Dec 2019
    Mieszka w
    Warszawa
    Posty
    168
    Siła reputacji
    27
    Moja galeria
    Co do Panasa G9. Nie miałem nigdy i nie widziałem na żywo. Na pewno jest zacny. Jedna rzecz jest dla mnie jednak dyskusyjna w nim: WAGA. Waży za dużo. 658 g to więcej niż Sony A7-III. Wg mnie to już lekkie przegięcie.
    Dlatego wolę mimo gorszego wizjera E-M1-II/III. Wiem, że zostanę skrytykowany

  3. #63
    Zwycięzca popRAWkiZwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar And.N
    Dołączył
    Apr 2009
    Posty
    9.569
    Siła reputacji
    268
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez siemek Zobacz posta
    Co do Panasa G9. Nie miałem nigdy i nie widziałem na żywo. Na pewno jest zacny. Jedna rzecz jest dla mnie jednak dyskusyjna w nim: WAGA. Waży za dużo. 658 g to więcej niż Sony A7-III. Wg mnie to już lekkie przegięcie.
    Dlatego wolę mimo gorszego wizjera E-M1-II/III. Wiem, że zostanę skrytykowany
    Niby dlaczego ?, to forum Olympusa i co tu krytykować, każdy sam wybiera według swoich kryteriów/potrzeb
    G1, G5 | 14-45 | mZD 40-150 | kilka M42 | Moje wątki:
    Foto-Różności ; Dymne Impresje ; Stary i Nowy Elbląg

  4. #64
    | OlyJedi Awatar piaseczek
    Dołączył
    Jul 2012
    Mieszka w
    Warszawa
    Posty
    717
    Siła reputacji
    51
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez siemek Zobacz posta
    Co do Panasa G9. Nie miałem nigdy i nie widziałem na żywo. Na pewno jest zacny. Jedna rzecz jest dla mnie jednak dyskusyjna w nim: WAGA. Waży za dużo. 658 g to więcej niż Sony A7-III. Wg mnie to już lekkie przegięcie.
    Dlatego wolę mimo gorszego wizjera E-M1-II/III. Wiem, że zostanę skrytykowany
    Dlaczego miałbyś być skrytykowany? G9 i EM1 mk2/mk3 to równorzędne aparaty, wybór pomiędzy nimi to kwestia preferencji i ceny.
    Gdy na półkach pojawi się mk3 poprzednik pewnie stanieje do poziomów G9.

  5. #65
    Awatar Roberto73
    Dołączył
    Nov 2011
    Mieszka w
    Wrocław
    Posty
    2.091
    Siła reputacji
    181
    Moja galeria
    To prawda, jedną z nielicznych wad G9 jest waga. To pięknie zaprojektowany, ale jednak o jakieś 150-200g za ciężki aparat. Jeśli wejdzie gx10 , i poprawią to co mnie drażniło w poprzedniku , to dość szybko się przesiądę z G9

  6. #66
    | OlyJedi
    Dołączył
    May 2010
    Mieszka w
    Wawa
    Posty
    7.421
    Siła reputacji
    290
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez siemek Zobacz posta
    ... Wiem, że zostanę skrytykowany
    Mało wiesz, to jest bardzo tolerancyjna społeczność. Ok, jest kilku sekciarzy, ale są jak szczypta ostrej papryki w dobrej potrawie, dodają smaku/smaczku
    W internecie nie szukam miłości i akceptacji. Te tematy załatwiam w realu. W internecie szukam partnerów do dyskusji.
    Aktualnie odpoczywam na autobanie.

  7. #67

    Dołączył
    Dec 2019
    Mieszka w
    Warszawa
    Posty
    168
    Siła reputacji
    27
    Moja galeria
    BTW Nikon Z7 waży 675g więc nic nie zmieni faktu że G9 mimo m43 waży podobnie. Z drugiej strony fakt użycia matrycy m43 czy FF nie wpływa chyba na wielkość elektroniki towarzyszącej więc
    jak producent chce dodać bajery do korpusu to waga rośnie.

  8. #68
    | OlyJedi Awatar piaseczek
    Dołączył
    Jul 2012
    Mieszka w
    Warszawa
    Posty
    717
    Siła reputacji
    51
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez siemek Zobacz posta
    BTW Nikon Z7 waży 675g więc nic nie zmieni faktu że G9 mimo m43 waży podobnie. Z drugiej strony fakt użycia matrycy m43 czy FF nie wpływa chyba na wielkość elektroniki towarzyszącej więc
    jak producent chce dodać bajery do korpusu to waga rośnie.
    Jeśli mogę Ci coś zasugerować to patrz na wagę kompletu ze szkłem. KIT dokładany do Z7/Z6 24-70 f4 to nie jest najsolidniejsze szkło na rynku... Sam G9 jest bardzo wygodny z większymi szkłami. Zresztą Olek OMD 1 również.

    - - - - - - - - - - AKTUALIZACJA - - - - - - - - - -

    Jeżeli nie będziesz chciał w przyszłości dokupić 40-150 f2.8 (jaśniejszy obiektyw w m43 często się przydaje, aby nie forsować ISO) to złą opcją nie jest też nowa piątka. Prędzej czy później zrobią zestaw jak to ma miejsce w 5mk2:
    https://shop.olympus.eu/pl_PL/aparat...w-12-100mm-pro

    - - - - - - - - - - AKTUALIZACJA - - - - - - - - - -

    Pod tym linkiem znajdziesz porównanie wielkości G9 z 12-35 f2.8 i 35-100 f2.8 vs OMD 1 z 12-40 f2.8, 12-100 f4 i 40-150 f2.8. I masz pełen obrazek dostępnych uniwersalnych rozwiązań m43

    http://j.mp/38yqj8u
    Ostatnio edytowane przez piaseczek ; 16.02.20 o 09:42

  9. #69
    | OlyJedi Awatar chreasy
    Dołączył
    Nov 2011
    Mieszka w
    Dln Śląsk
    Posty
    343
    Siła reputacji
    38
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez piaseczek Zobacz posta
    KIT dokładany do Z7/Z6 24-70 f4 to nie jest najsolidniejsze szkło na rynku...
    ogólnie szkła pod bezlusterkowca nikon z są jakieś takie, tandetne ? Porównanie Nikon 85 1.8 S vs Nikon 85 1.8 G




    A w Olympusie jak jest ze stałkami ? Coś wam skrzypi, piszczy ?
    runner

  10. #70

    Dołączył
    Dec 2019
    Mieszka w
    Warszawa
    Posty
    168
    Siła reputacji
    27
    Moja galeria
    Tandetne? Nie wiem, nie znam się na Nikonie, ale widzę świeżutki WYBÓR REDAKCJI Optyczne.pl dla 50 1.8:
    https://www.optyczne.pl/497.11-Test_...sumowanie.html
    G9 | PL50-200 | PL8-18 | E-M5-II | E-M1-II | 12-100 Pro | 75 1.8 | 45 1.2 Pro

Podobne wątki

  1. Olympus M10 mark II lub Mark III + jasny obiektyw
    By SarsaParilla in forum Co kupić ?
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 7.11.18, 20:24
  2. Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 6.08.18, 15:19
  3. Olympus OMD E-M5 Mark I czy. Mark II
    By Maguro in forum Co kupić ?
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 3.08.18, 01:38
  4. Olympus AC-3 Zasilacz do E-M5 mark I i II, E-M1 Mark 1
    By apz in forum [K] Akcesoria micro 4/3
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 22.10.16, 16:33

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
 
Właściciel: FOMAG Sp. z o.o., Gdansk, 80-137 ul. Starodworska 1, KRS 0000341593, www.fomag.pl

Serwis wykorzystuje pliki cookies w celach reklamowych, statystycznych i do personalizacji stron. Możesz wyłączyć używanie plików cookies w ustawieniach przeglądarki internetowej jednak może to utrudnić korzystanie z serwisu! Więcej informacji w Polityce prywatności.