Strona 3 z 24 PierwszyPierwszy 1234513 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 21 do 30 z 235

Wątek: Olympus OM-D E-M1 mark III

  1. #21
    Zwycięzca popRAWki| OlyJedi Awatar easy_rider
    Dołączył
    Jan 2012
    Mieszka w
    Rybnik
    Posty
    1.193
    Siła reputacji
    106
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez jagger Zobacz posta
    30cm x 40cm wychodzą świetnie. Jest żyleta. Często drukuję w tym formacie odbitki dla modeli w ramach podziękowania
    Ja drukuję większe... A3+ ( 33x48 )
    A niedawno przydarzył mi się wydruk 50X70 na wystawę ze starego PEN'a PL1 - i to po mocnym kadrowaniu.
    Nikt nie miał uwag co do jakości, nawet porównując do wydruków z innych "super" aparatów...

  2. #22

    Dołączył
    Jun 2010
    Posty
    13
    Siła reputacji
    0
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez Hrr Zobacz posta
    A czy się postaraliw mk3? Biorąc pod uwagę, że lepszej matrycy nie ma skąd wziąść to dodali co mogli.
    Powinni się zabrać za soft, podpatrzeć nieco co się dzieje w smartphonach.
    Interesujący jest tryb HiRes. Nie dość że z ręki, to nowy procesor może przyspieszyć składanie gotowego zdjęcia. W przypadku mk2 trwa to chwilę (2-3 sekund). Do tego jest potencjał, by wypuszczać kolejne firmware z nowymi funkcjami, udogodnieniami i poprawkami. To, że się da, Olympus pokazał przy firmware 3.0 do mk2.

    Co do matryc zrobiło się ciekawie. Sony w APSC odgrzewa tą samą matrycę 24Mpx od 2014roku (ale zmienia się sposób przetwarzania, zatem w A6600 widać to). Canon wszedł w 32mpx, ale w testach EOS90D nie daje to żadnej przewagi (poza marketingową). W 1DX mk3 przetwornik ma "zaledwie" 20Mpx, ale w reporterskich maszynach to może mieć znaczenie - więcej zdjęć w buforze. Zaskoczeniem będzie, gdy potwierdzą się plotki i w EOS R6 pojawi się matryca 20Mpx - czyli marketingowo regres, ale to może być koniecznością, np. zostawienie pola przewagi dla EOS R5 albo zwiększenie szybkości w klatkach/sekundę (w stosunku do obecnego Canona EOS R/RP).
    Ostatnio edytowane przez adamkrak1 ; 5.02.20 o 00:54

  3. #23
    | OlyJedi
    Dołączył
    Jan 2009
    Mieszka w
    Świętokrzyskie
    Posty
    432
    Siła reputacji
    41
    Moja galeria
    Dobrze by było jakby Olek zatrzymał się już na dłuższy czas przy tych 20Mpix i dawał taką rozdzielczość zmieniając ewentualnie jej technologię, a także skupił się na innych rzeczach w aparatach. Zawsze się zastanawiałem, czy dla firmy produkującej aparaty naprawdę tak istotne jest to marketingowe "więcej megapixów w nowym aparacie". Przecież to jest sprzęt w większości dla świadomych użytkowników, którzy wiedzą jakie korzyści i jakie wady niesie ze sobą zwiększanie gęstości matrycy, a Olympus od dawna tak się z tym siłuje i próbuje gonić "większą" konkurencję. No i w konsekwencji, ani ta rozdzielczość nie imponuje, ani ta matryca nie ma lepszych właściwości, ba nawet zbliżonych do konkurencji. Fajnym pomysłem mogło by być też pójście w ślady innych firm, czyli wypuszczanie aparatu w dwóch wersjach, z mniej i bardziej upakowanymi matrycami, ciekawe jakby sie to miało do sprzedaży i co ludzie by wybierali w tym systemie

  4. #24
    Zwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar Koriolan
    Dołączył
    Aug 2007
    Mieszka w
    Gdańsk
    Posty
    4.665
    Siła reputacji
    292
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez adamkrak1 Zobacz posta
    Interesujący jest tryb HiRes. Nie dość że z ręki, to nowy procesor może przyspieszyć składanie gotowego zdjęcia. W przypadku mk2 trwa to chwilę (2-3 sekund). Do tego jest potencjał, by wypuszczać kolejne firmware z nowymi funkcjami, udogodnieniami i poprawkami. To, że się da, Olympus pokazał przy firmware 3.0 do mk2.
    tam jest nowy procesor ? Czy dwa stare z E-M1 mk2 jak w Xie ?
    Moje zdjęcia: http://forum.olympusclub.pl/showthre...938#post206938
    zabawki: E-M1 + 12-100/f4 + 8-25/f4+100-400/5.6-6.3+ 12/2 + 45/1.8 . Czasem S 23Ultra

  5. #25
    Awatar Hiszpan63
    Dołączył
    Jan 2018
    Mieszka w
    Warszawa
    Posty
    634
    Siła reputacji
    127
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez Koriolan Zobacz posta
    tam jest nowy procesor ? Czy dwa stare z E-M1 mk2 jak w Xie ?
    ... plotą coś o Truepic IX w wersji III.

  6. #26
    Awatar Aang
    Dołączył
    Dec 2019
    Mieszka w
    Małopolskie
    Posty
    54
    Siła reputacji
    18
    Moja galeria
    Dziękuje doświadczonym użytkownikom za odpowiedz.Wybieram mikro4/3 i zbieram na obiektyw.
    Canon PowerShot G9X Mark II)))))))))

  7. #27
    Zwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar epicure
    Dołączył
    Jul 2007
    Mieszka w
    Poznań
    Posty
    12.864
    Siła reputacji
    241
    Moja galeria
    www.sarwinski.com | najlepszy aparat to ten, który zostawiłeś w domu | fb

  8. #28
    | OlyJedi Awatar żmija
    Dołączył
    Apr 2008
    Mieszka w
    Pod W-wa
    Posty
    146
    Siła reputacji
    40
    Moja galeria
    Olek zrobił III po to by zachować opinię "kompaktowości" swoich korpusów ( co dla 1X już nie było takie oczywiste ). Wsadził stare sprawdzone komponenty, dodał kilka nowych i uaktualnił programowo. Ruch całkiem zrozumiały, biorąc pod uwagę, że opracowanie tych wszystkich"szpejów" wymaga finansów i czasu, a poza tym trzeba zarabiać pieniądze na małych kroczkach, aby ludzie kupowali produkty. Dla nas- gdzie wydatek na nowy korpus to spory wysiłek finansowy wydaje się ruchem niezrozumiałym, ale w bogatszych krajach to nie dziwi. Za rok może dwa pewnie wprowadzą nową matrycę np 22 mln dodadzą jeszcze jeden procesor, poprawią ( i tak doskonały ) wizjer, zwiększą rozdzielczość displeja, może dodadzą dodatkowy na górze aparatu ( mnie bardzo by się przydał ) i kolejna generacja będzie generowała zyski firmy. Taka jest polityka handlowa wszystkich firm. "Tabelkarze" dalej będą toczyć wojny o wyższości FF nad m4/3, zaś ci co fotografują będą kupować to co im jest potrzebne. Mnie potrzebny jest teraz jasny szeroki kąt i jak tylko wygeneruję kasę to go kupię w jedynie słusznym systemie
    Jestem nietolerancyjny wobec nietolerancji.

  9. #29
    Awatar Zelik76
    Dołączył
    Jan 2019
    Mieszka w
    Gorzów Wielkopolski
    Posty
    144
    Siła reputacji
    41
    Moja galeria
    Kto nie ma sprzętu to radzę zaopatrzyć się w puszki i szkła, bo kwestią czasu jest to że epidemia konawirusa odbije się na cenach sprzętu elektronicznego. Obawiam się też ogólnoświatowego kryzysu z tego powodu. Cierpi w końcu największa gospodarka świata w której swoje produkty robią niemal wszyscy. Czekam tylko kiedy Chińczycy poproszą o pomoc, bo na razie dramat rozgrywa się po cichu i za zamkniętymi drzwiami.
    OM-D E-M10 mark III + Panas 20 1.7 i 12-32 3.5 - 5.6 + Olek 40-150 4 - 5.6

  10. #30
    Awatar Hiszpan63
    Dołączył
    Jan 2018
    Mieszka w
    Warszawa
    Posty
    634
    Siła reputacji
    127
    Moja galeria
    Ale coo ?? ... myślisz , że za jakiś czas koronawirus będzie eksportowany na matrycach aparatów i wewnątrz obiektywów ... ??? ... może faktycznie lepiej kupić teraz i do tego te uszczelnione ...

Podobne wątki

  1. Olympus M10 mark II lub Mark III + jasny obiektyw
    By SarsaParilla in forum Co kupić ?
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 7.11.18, 20:24
  2. Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 6.08.18, 15:19
  3. Olympus OMD E-M5 Mark I czy. Mark II
    By Maguro in forum Co kupić ?
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 3.08.18, 01:38
  4. Olympus AC-3 Zasilacz do E-M5 mark I i II, E-M1 Mark 1
    By apz in forum [K] Akcesoria micro 4/3
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 22.10.16, 16:33

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
 
Właściciel: FOMAG Sp. z o.o., Gdansk, 80-137 ul. Starodworska 1, KRS 0000341593, www.fomag.pl

Serwis wykorzystuje pliki cookies w celach reklamowych, statystycznych i do personalizacji stron. Możesz wyłączyć używanie plików cookies w ustawieniach przeglądarki internetowej jednak może to utrudnić korzystanie z serwisu! Więcej informacji w Polityce prywatności.