Strona 20 z 24 PierwszyPierwszy ... 101819202122 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 191 do 200 z 235

Wątek: Olympus OM-D E-M1 mark III

  1. #191
    Moderator | OlyJedi Awatar apz
    Dołączył
    Mar 2009
    Mieszka w
    Beskid Mały; Andrychów
    Posty
    18.235
    Siła reputacji
    337
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez fret Zobacz posta
    Jakieś uzasadnienie poza grzaniem matrycy? Bo grzanie, to raczej przy filmowaniu...
    Fotografia nocna w terenie, fotografia nieba ekspozycja 20 sek i więcej. Seria minimum 15 klatek Wystarczy?
    Ostatnio edytowane przez apz ; 23.03.20 o 09:43
    E-M1 Mark II; E-M5 Mark II; E-PM2 IR red+, E-PL5 IR blue; Fuji X-T1; X-M1; garść słoików; Sigma DP2; Hauwei P20 Pro

  2. #192

    Dołączył
    Jun 2019
    Mieszka w
    Polska
    Posty
    180
    Siła reputacji
    21
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez apz Zobacz posta
    Prawie zawsze... Gdy fotografujesz w słabych warunkach lepiej jest mieć mniej pikseli na tej samej jednostce powierzchni.
    Mniej się matryca grzeje...
    Nie zawsze więcej to lepiej...

    Gdybyś chciał zrozumieć na co odpowiadasz byłoby miło Napisałeś dokładnie to samo co ja tylko w formie negacji mojej kwestii

  3. #193
    Zwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar epicure
    Dołączył
    Jul 2007
    Mieszka w
    Poznań
    Posty
    12.864
    Siła reputacji
    241
    Moja galeria
    W dobie silnego parcia na wideo i doskonalenia konstrukcji pod kątem odprowadzania ciepła, ten argument już się raczej zdezaktualizował. Trend jest taki, że ilość megapikseli rośnie, szumy spadają, a matryce grzeją się coraz mniej. Oczywiście może się zdarzyć tak, że producent gdzieś spartoli robotę i wciśnie sensor o gorszej jakości, byle tylko ilość megapikseli napisana na pudełku robiła wrażenie.
    www.sarwinski.com | najlepszy aparat to ten, który zostawiłeś w domu | fb

  4. #194
    | OlyJedi Awatar Hrr
    Dołączył
    May 2009
    Mieszka w
    Las Palmas
    Posty
    812
    Siła reputacji
    78
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez canimo Zobacz posta
    Znalazlam to o co mi chodzilo. RW radzi uzywac Cluster AF i pokazuje na filmiku jak to ustawic. Rozumiem, ze on uzywa tego , do sledzenie ludzi razem z Single AF. Pytanie jak bedzie do szybszych obiektow. Poniewz Robin mowi ze w 10 mark 3 cluster jest dostepny tylko z single, rozumiem, ze w wyzszej polce jest dostepny rowniez z C i TR? Wazna podpowiedz tekstowa w 1'45 : set AF pointer ustawic na on2.
    Wlasnie ustawilam w single AF, zobacze jak do srednio ruchliwych ptaszorow.
    Niestety daleko od domu nie wyjde
    masz filmik https://www.youtube.com/watch?v=KPKmgA99JWY
    Aż sobie z ciekaweości przetestowałem ten TR-AF w em-1 i faktycznie działa lepiej niż w em-5 (oba mk1 więc podjerzewam, że w mk3 jest to jeszcze sprawniejsze). Tak czy inaczej nadal baaaardzo to ułomne i mało przewidywalne. Podejżewam, że wraz ze wzrostem mocy obliczeniowej procesorów w aparatach będzie to śmigać coraz lepiej i kiedyś ustawianie punktu af "na sztywno" będzie równie niszowe co teraz praca w MF. Jednakże na dzień dzisiajszy nie zawracałbym sobie tym głowy.
    Pozdrawiam

    Zapraszam na Instagrama

  5. #195

    Dołączył
    Jun 2019
    Mieszka w
    Polska
    Posty
    180
    Siła reputacji
    21
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez Hrr Zobacz posta
    Aż sobie z ciekaweości przetestowałem ten TR-AF w em-1 i faktycznie działa lepiej niż w em-5 (oba mk1 więc podjerzewam, że w mk3 jest to jeszcze sprawniejsze). Tak czy inaczej nadal baaaardzo to ułomne i mało przewidywalne. Podejżewam, że wraz ze wzrostem mocy obliczeniowej procesorów w aparatach będzie to śmigać coraz lepiej i kiedyś ustawianie punktu af "na sztywno" będzie równie niszowe co teraz praca w MF. Jednakże na dzień dzisiajszy nie zawracałbym sobie tym głowy.
    Zobacz jak jest w Sony. Ustawiasz śledzenie na punkt środkowy. On służy tylko do wybrania tego co chcesz sfotografować. Czyli np. celujesz środkiem na głowę ptaka i utrzymujesz aktywny af. Ptak się rusza i potem działają już wszystkie punkty af utrzymując ostrość na tej głowie.
    Celujesz środkiem w motyw i przekadrowujesz ale po naciśnięciu spustu do połowy i wybraniu motywu punktem środkowym wszystkie punkty pracują nad ustawieniem ostrości na tym motywie. Nie musisz wybierać punktu af.
    Czy to o tego typu rzeczy Ci chodziło?

  6. #196
    | OlyJedi Awatar Hrr
    Dołączył
    May 2009
    Mieszka w
    Las Palmas
    Posty
    812
    Siła reputacji
    78
    Moja galeria
    W Olympusie to "działa" na tej samej zasadzie.

    Problem jest ze skutecznością.
    Pozdrawiam

    Zapraszam na Instagrama

  7. #197

    Dołączył
    Jun 2017
    Mieszka w
    Posty
    22
    Siła reputacji
    7
    Moja galeria
    Dzięki za rady. Faktycznie po wybraniu poz.2 w ustawieniu wyświetlania ramki AF pokazuje którymi polami ostrzy ale ustawia się na najbliższym obiekcie. Jak bym chciał żeby było jak w Sony czyli zaznaczam obiekt i aparat śledzi dopóki jest w kadrze to co powinienem ustawić? Czy kupić Sony?
    C-TR wyświetla mi kwadracik z kreseczkami z każdego boku ale jego reakcja do zdjęć ślimaków i tylko rano bo później za szybkie. Ślimaki oczywiście

  8. #198

    Dołączył
    Jun 2019
    Mieszka w
    Polska
    Posty
    180
    Siła reputacji
    21
    Moja galeria
    Ja nie wiem co masz kupić ale wypożycz sobie i to i to i porównaj. W Sony najlepiej działa to A9, a9II, a7r4, a6600, a6400. Dobrze działa w a73, A7R3, a6500, a6300.

  9. #199

    Dołączył
    Jun 2017
    Mieszka w
    Posty
    22
    Siła reputacji
    7
    Moja galeria
    Kolego Boost nie chciałbym być niegrzeczny. Wrzutka wartościowa choć trochę nie na temat

  10. #200

    Dołączył
    Jun 2019
    Mieszka w
    Polska
    Posty
    180
    Siła reputacji
    21
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez Maciek6311 Zobacz posta
    ... Czy kupić Sony?...

    Ups.... Sorki zatem za niepotrzebne info

Podobne wątki

  1. Olympus M10 mark II lub Mark III + jasny obiektyw
    By SarsaParilla in forum Co kupić ?
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 7.11.18, 20:24
  2. Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 6.08.18, 15:19
  3. Olympus OMD E-M5 Mark I czy. Mark II
    By Maguro in forum Co kupić ?
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 3.08.18, 01:38
  4. Olympus AC-3 Zasilacz do E-M5 mark I i II, E-M1 Mark 1
    By apz in forum [K] Akcesoria micro 4/3
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 22.10.16, 16:33

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
 
Właściciel: FOMAG Sp. z o.o., Gdansk, 80-137 ul. Starodworska 1, KRS 0000341593, www.fomag.pl

Serwis wykorzystuje pliki cookies w celach reklamowych, statystycznych i do personalizacji stron. Możesz wyłączyć używanie plików cookies w ustawieniach przeglądarki internetowej jednak może to utrudnić korzystanie z serwisu! Więcej informacji w Polityce prywatności.