Strona 19 z 24 PierwszyPierwszy ... 91718192021 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 181 do 190 z 235

Wątek: Olympus OM-D E-M1 mark III

  1. #181

    Dołączył
    Mar 2020
    Mieszka w
    Polska
    Posty
    19
    Siła reputacji
    0
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez epicure Zobacz posta
    W JPEGach ciut mniejszy budyń i większe ziarno. Dobra zmiana, ale minimalna.
    Aparat kopiłem, zapłaciłem z góry i czekam na dostawę. Niestety jeszcze go jeszcze nie wysłali i generalnie ciągle mogę zrezygnować, ponieważ w związku z obecną sytuacją w PL od wtorku będę miał mocno utrudnioną możliwość odbioru sprzętu. Z kolei jak mam czekać, to może mi przejść ochota, albo mogę zmienić zdanie (G9, X-T4).

    Zwłaszcza X-T4 jest kuszący, ale jednak jest większy... Ale dylemat.

    https://j.mp/33BrsdL

    @epicure - jak bardzo różni się obrazowanie Olka od Fujifilm?
    Ostatnio edytowane przez GoOrange ; 21.03.20 o 17:03

  2. #182

    Dołączył
    Sep 2017
    Mieszka w
    Valence FR/Kourou (Gujana Francuska)/Warszawa
    Posty
    189
    Siła reputacji
    32
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez Maciek6311 Zobacz posta
    Od 2 tyg. jestem posiadaczem M1 III + 12-100 ( na razie mało szczęśliwym) bo nie potrafię go ustawić. Przesiadłem się z M5 I i EPL 7 głównie ze względu na AF i inne bajery i tu zaczęły się schody.
    Ustawiłem AF na C-TR + twarz + oko i po zrobieniu zdjęcia na podglądzie punkt AF rzadko jest na oku ( generalnie trafia w głowę ) - ja coś nie tak czy do serwisu?
    AF C-TR nawet w dobrych warunkach oświetleniowych nie zostaje na obiekcie ( co prawda nie kazałem żonie biegać dla sprawdzenia tylko wycelowałem w nieruchomy punkt i poruszałem aparatem )
    Ustawiłem język polski w menu i instrukcję też po polsku nawet na 2 ekranach czytałem ( te odsyłacze do innych stron rewelacja ) ale nie wiem co to docelowy tryb AF i docelowy punkt AF
    Znam i używam trybu AF: S i czasami: C; C-TR ale który powinien być docelowy i w jakich przypadkach a który na logikę wyjściowy ( jak jest docelowy to powinien być wyjściowy )
    Jakie ustawić docelowe pole AF jeżeli obiekt z mojego punktu widzenia porusza się losowo.
    Pomocy bo podobno można zrobić fotę lecącego pocisku a mnie ślimak ucieknie.


    Przy okazji jaka jest różnica między S-IS Auto a S-IS 1 bo wg instrukcji żadna – czy to ukłon w stronę profesjonalistów którzy nic nie ustawiają na Auto a już Boże broń na iAuto?
    Co daje Antishock czy jest potrzebny przy włączonej stabilizacji?
    Proszę o pomoc. ( jak uzyskam zgłoszę się po więcej bo to tylko początkowe problemy )
    Kolega Hrr juz Co odpowiedzial o stabilizacji. O efektywnosci wykrywania twarzy i oka nie moge sie wypowiadac, wylaczylam, ustawiam sobie punkt AF (s) tam gdzie chce.
    Przesiadka z e5 na jedynke na poczatku moze byc pracochlonna, badz lekko frustrujaca. Masz wiecej ustawien, latwo sie zgubic. Z czasem bedziesz wiedzial, gdzie sa najpotrzebniejsze, jak najszybciej do nich dojsc, co wyciagnac pod guziczki.
    Mozesz poogladac na YT tutoriale Robina Wonga. Nawet jesli Twoj languidz nie jest biegly, to gosc pokazuje ustawienia na aparacie, i mowi zreszta tez dosyc nieskomlikowanym jezykiem. Sa juz ze 3 filmiki z 1 mark 3, filmik o ostatniej aktualizacji do mark 2 ktory moze cos wyjasni o AF C-TR.
    Niektore filmiki sa taka bazowa wiedza, ale zawsze mozna trafic na drobiazg, ktorego sie nie uzywalo, badz zle zrozumialo.
    https://www.youtube.com/results?sear...md+em1+mark+ii masz wybor kilku filmow.
    Ostatnio edytowane przez canimo ; 21.03.20 o 16:57

  3. #183
    Zwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar epicure
    Dołączył
    Jul 2007
    Mieszka w
    Poznań
    Posty
    12.864
    Siła reputacji
    241
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez GoOrange Zobacz posta
    @epicure - jak bardzo różni się obrazowanie Olka od Fujifilm?
    W RAWach różnica sprowadza się w zasadzie do wielkości matrycy, czyli do działki różnicy w szumach na wyższych ISO i przy mocnym wyciąganiu cieni. W JPEGach w Olku trudniej zapanować nad trochę zbyt agresywnym odszumianiem. Olki mają większe możliwości konfiguracji JPEGów, ale trzeba się tu nadłubać, żeby uzyskać coś innego niż standardowy wygląd, a w Fuji jest więcej ciekawych już gotowych presetów.
    www.sarwinski.com | najlepszy aparat to ten, który zostawiłeś w domu | fb

  4. #184

    Dołączył
    Mar 2020
    Mieszka w
    Polska
    Posty
    19
    Siła reputacji
    0
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez epicure Zobacz posta
    W RAWach różnica sprowadza się w zasadzie do wielkości matrycy, czyli do działki różnicy w szumach na wyższych ISO i przy mocnym wyciąganiu cieni.
    To w kwestii obrazowania dopytam jeszcze o forsowanie RAW-ów, czy w przypadku próby wyrównywania ekspozycji poprzez wyciąganie z cieni ciemnych partii owa różnica również sprowadza się do różnicy w wielkości matrycy? Jak wygląda taki zabieg w kontekście podnoszonego ISO? Innymi słowy co się dzieje na zdjęciu przy wyciąganiu z cienia 2 - 4 EV i jak na to wpływa podnoszenie ISO. Jak wygląda porównanie Olka i Fujifilm w tym zakresie?

    Miałem czasem takie problemy przy lustrzankach i w dynamicznych weselnych klimatach kiedy nie doświetliłem zdjęcia a potem je ratowałem, bezlusterkowcem łatwiej nad tym zapanować, ale dynamiki się nie oszuka.

  5. #185
    Zwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar epicure
    Dołączył
    Jul 2007
    Mieszka w
    Poznań
    Posty
    12.864
    Siła reputacji
    241
    Moja galeria
    Ciężko powiedzieć. To nie są rzeczy, które łatwo sprawdzić, nie robiąc wręcz laboratoryjnych testów. Na wykresach Fuji niby sobie radzą lepiej, ale w praktyce nigdy nie odczułem tu żadnych braków w Olkach.
    www.sarwinski.com | najlepszy aparat to ten, który zostawiłeś w domu | fb

  6. #186

    Dołączył
    Jun 2017
    Mieszka w
    Posty
    22
    Siła reputacji
    7
    Moja galeria
    niestety językowo mało poradny a po obrazkach niby mamy to samo na wyświetlaczach ale efekty nieporównywalne. Pewnie różnimy się jakimiś innymi wcześniejszymi ustawieniami. Ale dzięki za radę.

  7. #187

    Dołączył
    Sep 2017
    Mieszka w
    Valence FR/Kourou (Gujana Francuska)/Warszawa
    Posty
    189
    Siła reputacji
    32
    Moja galeria
    Znalazlam to o co mi chodzilo. RW radzi uzywac Cluster AF i pokazuje na filmiku jak to ustawic. Rozumiem, ze on uzywa tego , do sledzenie ludzi razem z Single AF. Pytanie jak bedzie do szybszych obiektow. Poniewz Robin mowi ze w 10 mark 3 cluster jest dostepny tylko z single, rozumiem, ze w wyzszej polce jest dostepny rowniez z C i TR? Wazna podpowiedz tekstowa w 1'45 : set AF pointer ustawic na on2.
    Wlasnie ustawilam w single AF, zobacze jak do srednio ruchliwych ptaszorow.
    Niestety daleko od domu nie wyjde
    masz filmik https://www.youtube.com/watch?v=KPKmgA99JWY
    Ostatnio edytowane przez canimo ; 22.03.20 o 12:21

  8. #188

    Dołączył
    Jun 2019
    Mieszka w
    Polska
    Posty
    180
    Siła reputacji
    21
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez epicure Zobacz posta
    Ciężko powiedzieć. To nie są rzeczy, które łatwo sprawdzić, nie robiąc wręcz laboratoryjnych testów. Na wykresach Fuji niby sobie radzą lepiej, ale w praktyce nigdy nie odczułem tu żadnych braków w Olkach.
    Zawsze, przy podobnym poziomie technologicznym, większy piksel oznacza większe możliwości. Przy takim samym rozmiarze pikseli lepiej jest wtedy, kiedy jest ich więcej.

  9. #189
    Moderator | OlyJedi Awatar apz
    Dołączył
    Mar 2009
    Mieszka w
    Beskid Mały; Andrychów
    Posty
    18.235
    Siła reputacji
    337
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez Boost Zobacz posta
    Zawsze, przy podobnym poziomie technologicznym, większy piksel oznacza większe możliwości. Przy takim samym rozmiarze pikseli lepiej jest wtedy, kiedy jest ich więcej.
    Prawie zawsze... Gdy fotografujesz w słabych warunkach lepiej jest mieć mniej pikseli na tej samej jednostce powierzchni.
    Mniej się matryca grzeje...
    Nie zawsze więcej to lepiej...
    E-M1 Mark II; E-M5 Mark II; E-PM2 IR red+, E-PL5 IR blue; Fuji X-T1; X-M1; garść słoików; Sigma DP2; Hauwei P20 Pro

  10. #190
    | OlyJedi
    Dołączył
    May 2010
    Mieszka w
    Wawa
    Posty
    7.421
    Siła reputacji
    290
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez apz Zobacz posta
    Prawie zawsze... Gdy fotografujesz w słabych warunkach lepiej jest mieć mniej pikseli na tej samej jednostce powierzchni.
    Mniej się matryca grzeje...
    Nie zawsze więcej to lepiej...
    Jakieś uzasadnienie poza grzaniem matrycy? Bo grzanie, to raczej przy filmowaniu...
    W internecie nie szukam miłości i akceptacji. Te tematy załatwiam w realu. W internecie szukam partnerów do dyskusji.
    Aktualnie odpoczywam na autobanie.

Podobne wątki

  1. Olympus M10 mark II lub Mark III + jasny obiektyw
    By SarsaParilla in forum Co kupić ?
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 7.11.18, 20:24
  2. Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 6.08.18, 15:19
  3. Olympus OMD E-M5 Mark I czy. Mark II
    By Maguro in forum Co kupić ?
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 3.08.18, 01:38
  4. Olympus AC-3 Zasilacz do E-M5 mark I i II, E-M1 Mark 1
    By apz in forum [K] Akcesoria micro 4/3
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 22.10.16, 16:33

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
 
Właściciel: FOMAG Sp. z o.o., Gdansk, 80-137 ul. Starodworska 1, KRS 0000341593, www.fomag.pl

Serwis wykorzystuje pliki cookies w celach reklamowych, statystycznych i do personalizacji stron. Możesz wyłączyć używanie plików cookies w ustawieniach przeglądarki internetowej jednak może to utrudnić korzystanie z serwisu! Więcej informacji w Polityce prywatności.