Strona 13 z 24 PierwszyPierwszy ... 3111213141523 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 121 do 130 z 235

Wątek: Olympus OM-D E-M1 mark III

  1. #121
    | OlyJedi Awatar petreq
    Dołączył
    Oct 2008
    Mieszka w
    Chrzanów
    Posty
    4.046
    Siła reputacji
    206
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez siemek Zobacz posta
    (...)
    Dodatkowo: PanaLeica waży 62g mniej niż Olek, jest tańsza i ma ciekawszy zakres. Nie wiem jednak czy dobrze by działała z korpusem Olka i czy jest uszczelniona.
    (...)
    Dobrze działa i jest uszczelniona.
    Zapukaj do kolegi @KoValus. Ma i w deszczu też używał

  2. #122
    | OlyJedi Awatar KoValus
    Dołączył
    Apr 2014
    Mieszka w
    Kraków NH
    Posty
    435
    Siła reputacji
    47
    Moja galeria
    Potwierdzam, PL 12-60 śmiga z E-M5m2, że aż miło, a deszcz jej nie straszny .

  3. #123
    | OlyJedi Awatar viruuss
    Dołączył
    Mar 2007
    Mieszka w
    Gdańsk
    Posty
    2.320
    Siła reputacji
    230
    Moja galeria
    PL12-60 z G9 to "mniód", można trafić naprawdę tanio
    Prawdziwy mężczyzna nie je miodu, tylko żuje pszczoły

  4. #124
    | OlyJedi
    Dołączył
    Jan 2009
    Mieszka w
    Świętokrzyskie
    Posty
    432
    Siła reputacji
    41
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez siemek Zobacz posta
    Dzięki @arhtus. W sumie trudno się nie zgodzić z tym co napisałeś. Z drugiej jednak strony miałem w ręku E-M5-II z 12-100 PRO - było to mega niewygodne. 40-150 waży 319 g więcej więc bez gripa lub E-M1 będzie b słabo. Co gorsze grip HLD-8G z E-M5-II waży więcej niż sam E-M1-II (de facto 4g więcej więc trzeba uznać, że tak samo). Z tej perspektywy grip+M5 wydaje mi się gorszym pomysłem niż M1. Co więcej inwestując sporą kasę w sam 40-150 2.8 będziemy mieli super obiektyw z wolnym body co przekreśla fotografowanie np. Birds in Flight lub innych obiektów w ruchu.
    Z tego co widzę większość posiadaczy dużych szkieł klasy 40-150 czy 12-100 ma puszkę M1.
    Niemniej na pewno masz rację, że jak inwestować to w szkła a nie w puszki ! No chyba, że m43 się zwinie to wtedy taka inwestycja może być bolesna, ale to już inna historia


    No masz rację, że połączenie E-M5 z dużym szkłem to karkołomne przedsięwzięcie, ale tylko mając na uwadze wygodę trzymania, a taki grip by jednak znacząco pomógł, a zaoszczędzone złotówki wydałbyś na dobre szkło. Co do technikaliów, jakości obrazka, czy nawet AF nie odczujesz raczej różnicy... Naprawdę nie wiem co by mnie teraz zmusiło do inwestowania w nową jedynkę takiej kasy, chyba że bym miał jej tyle, że to by był jakiś kaprys dla mnie, no ale wnioskuję, że dla Ciebie też to są znaczące pieniądze i warto je wydać rozsądniej.
    Wiesz wydaje mi się, że Ty myślisz, że seria jedynek jakoś znacząco odbiega na korzyść od piątek, a tak prawdę powiedziawszy, to to są praktycznie takie same aparaty tylko w innej obudowie. Naprawdę nie spodziewaj się jakiegoś przełomu. Wyłożysz 7K za lepsze trzymanko, a wierz mi, że jedynki bez dodatkowego gripa też nie są jakieś wyjątkowo wygodne z większym szkłem. Mam pierwszą jedynkę i już z 12-40 bez gripa to taki tandem na granicy...a podpinając do niej stare 50-200 (mniej więcej gabarytowo jak 40-150 f2,8 ) nie wyobrażam sobie z tego korzystać bez dodatkowego gripa..

    Jak tak sobie pomyślę to mając teraz okolice 10K na sprzęt to bym sobie taki zestaw złożył, że hohoho i to w stajni Olympusa, ale nowa jedynka to by było ostatnie co bym brał pod uwagę
    Ostatnio edytowane przez arhtus ; 4.03.20 o 02:15

  5. #125

    Dołączył
    Dec 2019
    Mieszka w
    Warszawa
    Posty
    168
    Siła reputacji
    27
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez arhtus Zobacz posta
    Jak tak sobie pomyślę to mając teraz okolice 10K na sprzęt to bym sobie taki zestaw złożył, że hohoho i to w stajni Olympusa, ale nowa jedynka to by było ostatnie co bym brał pod uwagę
    Dzięki. Proszę @arhtus w takim razie poradź co byś złożył ze stajni Olympusa mając odłożone 10K ? Czy masz na myśli tylko obiektyw/obiektywy? Czy też jakąś puszkę? Jak nie nowa jedynka to stara pewnie też nie, może nowa 5-tka? Proszę podziel się co byś zrobił mając 10K na sprzęt.
    G9 | PL50-200 | PL8-18 | E-M5-II | E-M1-II | 12-100 Pro | 75 1.8 | 45 1.2 Pro

  6. #126
    | OlyJedi
    Dołączył
    May 2010
    Mieszka w
    Wawa
    Posty
    7.421
    Siła reputacji
    290
    Moja galeria
    Siemek, śledzę ten wątek i nabieram przekonania, że uparłeś się, żeby być prawdziwym mężczyzną z viruussowej stopki. Uparłeś się, żeby żuć pszczołę pod tytułem mały, uniwersalny obiektyw, świetny do wszystkiego. Z tego nie będzie miodu, będzie tylko ból kieszeni.
    W internecie nie szukam miłości i akceptacji. Te tematy załatwiam w realu. W internecie szukam partnerów do dyskusji.
    Aktualnie odpoczywam na autobanie.

  7. #127
    Moderator | OlyJedi Awatar apz
    Dołączył
    Mar 2009
    Mieszka w
    Beskid Mały; Andrychów
    Posty
    18.235
    Siła reputacji
    337
    Moja galeria
    Mam drugą piątkę, miałem pierwszą, używam z leicą 15, mZD 12-100 oraz dużymi ZD 12-60 i 50-200 czsto razem z połówką gripa. Jedyne co jest wkurzające, to to, że do zmiany baterii muszę gripa zdjąć z korpusu. Reszty można się nauczyć.

    Wyższość jedynek drugiej i trzeciej to przyzwoity bufor zapamiętywania licznych klatek w serii i AF po fazie., wadą jest matryca z większą ilością pikseli.
    Ostatnio edytowane przez apz ; 4.03.20 o 17:54
    E-M1 Mark II; E-M5 Mark II; E-PM2 IR red+, E-PL5 IR blue; Fuji X-T1; X-M1; garść słoików; Sigma DP2; Hauwei P20 Pro

  8. #128

    Dołączył
    Dec 2019
    Mieszka w
    Warszawa
    Posty
    168
    Siła reputacji
    27
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez fret Zobacz posta
    Siemek, śledzę ten wątek i nabieram przekonania, że uparłeś się, żeby być prawdziwym mężczyzną z viruussowej stopki. Uparłeś się, żeby żuć pszczołę pod tytułem mały, uniwersalny obiektyw, świetny do wszystkiego. Z tego nie będzie miodu, będzie tylko ból kieszeni.
    Ale co masz na myśli? To aluzja do PanaLeiki 12-60 ?
    G9 | PL50-200 | PL8-18 | E-M5-II | E-M1-II | 12-100 Pro | 75 1.8 | 45 1.2 Pro

  9. #129
    | OlyJedi Awatar Hrr
    Dołączył
    May 2009
    Mieszka w
    Las Palmas
    Posty
    812
    Siła reputacji
    78
    Moja galeria
    Siemek, jako posiadacz em-5 i em-1 (co prawda pierwszych serii) popieram opinię Arhtusa.

    Jedynka jest wygodniejszym narzędziem ogólnie rzecz biorąc, ma sporo różnych szczegółów które pracę ułatwiają. Ale nie ma tam nic co by zmieniało całkowicie postać rzeczy i sprawiło, że jedynką tak a piątką już by się nie dało rady zdjecia wykonać.

    Jedyne co mi na myśl przychodzi to super szybka seria i PRO Capture- em-5 II tego nie masz, w jedynkach 2 & 3 jest.

    Dokupiłbym szkła których potrzebujesz do zdjęc które chcesz robić, a puszkę zostawiłbym na przyszłość. Ceny spadną, pojawią się używki itp.
    Ostatnio edytowane przez Hrr ; 4.03.20 o 13:08
    Pozdrawiam

    Zapraszam na Instagrama

  10. #130
    Zwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar Koriolan
    Dołączył
    Aug 2007
    Mieszka w
    Gdańsk
    Posty
    4.666
    Siła reputacji
    292
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez apz Zobacz posta
    Wyższość jedynek drugiej i trzeciej to przyzwoity bufor zapamiętywania licznych klatek w serii, wadą jest matryca z większą ilością pikseli. I AF po fazie.
    dlaczego AF fazowy to wada ?
    Moje zdjęcia: http://forum.olympusclub.pl/showthre...938#post206938
    zabawki: E-M1 + 12-100/f4 + 8-25/f4+100-400/5.6-6.3+ 12/2 + 45/1.8 . Czasem S 23Ultra

Podobne wątki

  1. Olympus M10 mark II lub Mark III + jasny obiektyw
    By SarsaParilla in forum Co kupić ?
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 7.11.18, 20:24
  2. Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 6.08.18, 15:19
  3. Olympus OMD E-M5 Mark I czy. Mark II
    By Maguro in forum Co kupić ?
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 3.08.18, 01:38
  4. Olympus AC-3 Zasilacz do E-M5 mark I i II, E-M1 Mark 1
    By apz in forum [K] Akcesoria micro 4/3
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 22.10.16, 16:33

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
 
Właściciel: FOMAG Sp. z o.o., Gdansk, 80-137 ul. Starodworska 1, KRS 0000341593, www.fomag.pl

Serwis wykorzystuje pliki cookies w celach reklamowych, statystycznych i do personalizacji stron. Możesz wyłączyć używanie plików cookies w ustawieniach przeglądarki internetowej jednak może to utrudnić korzystanie z serwisu! Więcej informacji w Polityce prywatności.