Strona 12 z 24 PierwszyPierwszy ... 2101112131422 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 111 do 120 z 235

Wątek: Olympus OM-D E-M1 mark III

  1. #111

    Dołączył
    Dec 2019
    Mieszka w
    Warszawa
    Posty
    168
    Siła reputacji
    27
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez viruuss Zobacz posta
    śledząc ten wątek wydaje mi się, że siemek "tylko myśli" i w swoich przemyśleniach czeka na, no właśnie na co ? może trzeba zweryfikować zamiary na ilość posiadanej gotówki ? są jeszcze linie 10 i 5, ludzie też nimi zdjęcia robią po tym co się dzieje w Chinach wątpię w spadek cen sprzętu foto, obawiam się, że wręcz wszystko zdrożeje podobno canon zamyka fabryki w Chinach ?
    Myślę więc jestem Większość postów na forum to dumanie co kupić, co będzie lepsze, szybsze itp. Widząc akcje Olympusa poza Polską (big save in march, trade-in) u nas wygląda to skromnie.
    Czekając na coś tego typu mamy wzrost ceny. Oczywiście przez koronowirusa sytuacja pogarsza się, wiadomo, ale to dotyczy wszystkich. @viruss masz rację, trzeba zweryfikować plany i poszukać czegoś innego niż mk3.

    - - - - - - - - - - AKTUALIZACJA - - - - - - - - - -

    Cytat Zamieszczone przez chreasy Zobacz posta
    @siemek a nie myślałeś o nikonie Z6 + 24-70 mm f/4 + karta SONY XQD 64GB = 10.300 zł
    Dzięki, super sprzęt. Minus jest taki, że zestaw z 24-70 waży 1,1 kg a to tyle co M1-III+12-100. Niestety tele do Ztki są jeszcze cięższe. Niemnie Ztka to bardzo fajny sprzęt i będę go brał pod uwagę jak odpuszczę sobie Olka.
    G9 | PL50-200 | PL8-18 | E-M5-II | E-M1-II | 12-100 Pro | 75 1.8 | 45 1.2 Pro

  2. #112
    Zwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar epicure
    Dołączył
    Jul 2007
    Mieszka w
    Poznań
    Posty
    12.864
    Siła reputacji
    241
    Moja galeria
    Nie przyzwyczajaj się do cen, one mogą się zmieniać z tygodnia na tydzień. Podwyżka najczęściej oznacza, że szykują jakąś promocję, w trakcie której cena wróci do normalnego poziomu.
    www.sarwinski.com | najlepszy aparat to ten, który zostawiłeś w domu | fb

  3. #113
    Zwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar Koriolan
    Dołączył
    Aug 2007
    Mieszka w
    Gdańsk
    Posty
    4.666
    Siła reputacji
    292
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez viruuss Zobacz posta
    śledząc ten wątek wydaje mi się, że siemek "tylko myśli" i w swoich przemyśleniach czeka
    patrząc na jego flickra, to @siemek robi całkiem fajne zdjęcia.
    i nie dziwię się że na nowy sezon fotograficzny chce dokonac upgrade stajni.
    gdybym miał E-M5 mII to chyba nie zmieniałbym korpusu, nie będzie raczej wielkiej róznicy.
    Moje zdjęcia: http://forum.olympusclub.pl/showthre...938#post206938
    zabawki: E-M1 + 12-100/f4 + 8-25/f4+100-400/5.6-6.3+ 12/2 + 45/1.8 . Czasem S 23Ultra

  4. #114

    Dołączył
    Dec 2019
    Mieszka w
    Warszawa
    Posty
    168
    Siła reputacji
    27
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez Koriolan Zobacz posta
    patrząc na jego flickra, to @siemek robi całkiem fajne zdjęcia.
    i nie dziwię się że na nowy sezon fotograficzny chce dokonac upgrade stajni.
    gdybym miał E-M5 mII to chyba nie zmieniałbym korpusu, nie będzie raczej wielkiej róznicy.
    dzięki @Koriolan ! Tak masz rację. Generalnie to marzy mi się sprzęt ukierunkowany na tele. RX10 mi szwankuje, budżetowy tele XC50-230 do Fuji nie spełnia oczekiwań (za ciemny, za wolny, ciężko chodzi bo złapał piach itp.) Dlatego spodobał mi się uszczelniony Olympus, a zwłaszcza dobre opinie o szklarni m43 w szerokim wyborze. Póki co pstrykam E-M5-II, którego kupiłem mega okazyjnie głównie po to by zobaczyć czy sprzęt mi podpasuje. Podpasował. Dlatego myślałem o czymś lepszym oraz o docelowym szkle gdyż jedyne szkło co mam 14-150 nie jest wybitne i na pewno nie pokazuje wszystkich zalet m43. Ukierunkowałem się na dwa obiektywy: Zuiko 12-100 lub PanaLeica 50-200. Fotki z tych szkieł wg mnie wyglądają rewelacyjnie i znacząco wybijają się jakością, klimatem i tym czymś z ogółu innych, tańszych szkiełek tele. Zuiko 12-100 najbardziej opłaca się wziąć w zestawie z body E-M1-II lub III - wychodzi wtedy ok 4 tys, PanaLeica jest droższa i nie wiem czy nie powinien być do niej podpięty Panas by wykorzystać cały potencjał.
    Z innej strony nie chcę przesadzić z wagą całości. Ciężkie lustrzanki już przerabiałem i ciężarów nosić nie chcę.
    Wiadomym jest że mówimy o dużych pieniążkach stąd moje lekkie "marudzenie" i dywagacje. Ale gdzie mam marudzić jak nie tutaj
    Ostatnio edytowane przez siemek ; 3.03.20 o 16:52
    G9 | PL50-200 | PL8-18 | E-M5-II | E-M1-II | 12-100 Pro | 75 1.8 | 45 1.2 Pro

  5. #115
    Zwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar Koriolan
    Dołączył
    Aug 2007
    Mieszka w
    Gdańsk
    Posty
    4.666
    Siła reputacji
    292
    Moja galeria
    po prostu kup szkło i poczekaj na przecenę korpusu, wyjdzie na to samo.
    14-150 jest fajowym szkłem turystycznym, kupowałem je za jakieś grosze i całkiem nieźle mi służyło. Ale 12-100 jest świetne.
    przed wyjście 12-100 byłem "nagrzany" na zestaw 12-60 i 50-200, bo taki miałem w dużym E.
    i to były kapitalne szkła. Ale nie na wyjazd- po któryms dniu noszenia ich razem z E30 po upalnej Barcelonie stwierdziłem, że coś trzeba zmienić i kupiłem G2 iw kicie i E-pl1 14-150. Zamieniłem obiektywy i puściłem zestaw po rodzinie

    12-100 jest świetny ale to jest takie "pół tele".
    Moje zdjęcia: http://forum.olympusclub.pl/showthre...938#post206938
    zabawki: E-M1 + 12-100/f4 + 8-25/f4+100-400/5.6-6.3+ 12/2 + 45/1.8 . Czasem S 23Ultra

  6. #116
    | OlyJedi Awatar piaseczek
    Dołączył
    Jul 2012
    Mieszka w
    Warszawa
    Posty
    717
    Siła reputacji
    51
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez Koriolan Zobacz posta
    po prostu kup szkło i poczekaj na przecenę korpusu, wyjdzie na to samo.
    Siemek,
    też tak myślę, korpus praktycznie nowy, dużych szkieł póki co nie masz więc grip z jedynki nie jest Ci szczególnie potrzebny.

    - - - - - - - - - - AKTUALIZACJA - - - - - - - - - -

    Cytat Zamieszczone przez siemek Zobacz posta
    Ukierunkowałem się na dwa obiektywy: Zuiko 12-100 lub PanaLeica 50-200. Fotki z tych szkieł wg mnie wyglądają rewelacyjnie i znacząco wybijają się jakością, klimatem i tym czymś z ogółu innych, tańszych szkiełek tele.
    Tym bardziej myślałbym nad G9 i panaleicą 12-60. Politykę cenową Olka powoli poznajesz

    - - - - - - - - - - AKTUALIZACJA - - - - - - - - - -

    Cytat Zamieszczone przez siemek Zobacz posta
    Zakup E-M1-III oddala się......cena w sklepie Olympus skoczyła do 8.090 PLN.
    To jest genialny krok, którego nikt się nie spodziewał Trzeba było bardziej zróżnicować ceny mk2 i mk3.

  7. #117
    | OlyJedi
    Dołączył
    Jan 2009
    Mieszka w
    Świętokrzyskie
    Posty
    432
    Siła reputacji
    41
    Moja galeria
    Siemek masz E-M5II wiec kup sobie do niego szkło jakie tam sobie wymarzyłeś i daj sobie spokój z dokupowaniem teraz lepszej puszki. Czego Ty się tak więcej spodziewasz po tej jedynce? Po zakupie tej jedynki dojdziesz do wniosku, że tak naprawdę taką prawdziwą wymierną korzyścią względem E-M5 jest w niej lepszy uchwyt Te Twoje rozterki to tak naprawdę pomysł jak wtopić teraz parę tysiaków w sprzęt, który nie da Ci adekwatnej poprawy względem wydanych złotówek. Kup sobie to 12-100 czy nawet to 50-200 do tego grip do E-M5 za pięć stówek dla lepszego trzymadła i ciesz się z fotografowania
    Za parę miesięcy, rok, czy nawet dalej, jeśli będzie Ci tak brakowało tego solidniejszego uchwytu kupisz tą jedynkę o wiele taniej, a i pewnie będzie więcej wiadomo co do dalszych losów m4/3.
    W szkła warto inwestować, w puszki o obecnych realiach, absolutnie nie!!! Olympus sprzedaje już wiekową technologię za krocie, nie bądź głupi, nie daj się nabrać

    PS
    Na Twoim miejscu mając już E-M5II i chcąc wydać trochę więcej kasy, dokupiłbym do tej piątki 40-150 f2,8 + do wyboru 12-40 , 12-45 , albo 7-14 (jak lubisz też szeroko) i wyjdziesz na tym zdecydowanie lepiej jeśli chodzi o możliwości jakie da Ci sprzęt.
    Kupuj szkła, a nie drogie puszki!!!!
    Ostatnio edytowane przez arhtus ; 3.03.20 o 22:42

  8. #118

    Dołączył
    Dec 2019
    Mieszka w
    Warszawa
    Posty
    168
    Siła reputacji
    27
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez piaseczek Zobacz posta
    Siemek,

    Tym bardziej myślałbym nad G9 i panaleicą 12-60. Politykę cenową Olka powoli poznajesz
    Dzięki. PanaLeica 12-60 jest również w moich planach. Oglądałem foty z 12-60 i są rewelacyjne. Równie dobre a może i nawet lepsze niż z Zuiko 12-40 PRO.
    Dodatkowo: PanaLeica waży 62g mniej niż Olek, jest tańsza i ma ciekawszy zakres. Nie wiem jednak czy dobrze by działała z korpusem Olka i czy jest uszczelniona.

    Co do G9: super aparat ale ma jedną wielką wadę dla mnie: jest bardzo ciężki. Waży więcej niż nie jedna pełna klatka.
    Czy zamiast G9 można rozważać G90 (lżejszy o 125g od G9) ? Na pewno lepiej leży w dłoni niż E-M5-III. Z drugiej strony Olympusy są uszczelnione a M5-III jest aż 114g lżejszy od G90.
    Panasy lubię, ale nie znam ich m43 - miałem LX3/LX7/LX100 i niestety szybko łapały paprochy na matrycy, więc mam lekki niesmak.
    G9 | PL50-200 | PL8-18 | E-M5-II | E-M1-II | 12-100 Pro | 75 1.8 | 45 1.2 Pro

  9. #119
    | OlyJedi Awatar piaseczek
    Dołączył
    Jul 2012
    Mieszka w
    Warszawa
    Posty
    717
    Siła reputacji
    51
    Moja galeria
    Zmieniać jest sens co trzecią generację, sam szukam na następcy dla pierwszego m10

    - - - - - - - - - - AKTUALIZACJA - - - - - - - - - -

    Cytat Zamieszczone przez siemek Zobacz posta
    Dzięki. PanaLeica 12-60 jest również w moich planach. Oglądałem foty z 12-60 i są rewelacyjne. Równie dobre a może i nawet lepsze niż z Zuiko 12-40 PRO.
    Dodatkowo: PanaLeica waży 62g mniej niż Olek, jest tańsza i ma ciekawszy zakres. Nie wiem jednak czy dobrze by działała z korpusem Olka i czy jest uszczelniona.
    Światło 2.8 przydaje się, Panasonic jest fajny ze względu na swoje 60mm. Jak chcesz korpus Olka to kup sobie po prostu 12-40 i 40-150 f2.8. Ten drugi ewentualnie z konwerterem.

  10. #120

    Dołączył
    Dec 2019
    Mieszka w
    Warszawa
    Posty
    168
    Siła reputacji
    27
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez arhtus Zobacz posta
    Siemek masz E-M5II wiec kup sobie do niego szkło jakie tam sobie wymarzyłeś i daj sobie spokój z dokupowaniem teraz lepszej puszki. Czego Ty się tak więcej spodziewasz po tej jedynce? Po zakupie tej jedynki dojdziesz do wniosku, że tak naprawdę taką prawdziwą wymierną korzyścią względem E-M5 jest w niej lepszy uchwyt Te Twoje rozterki to tak naprawdę pomysł jak wtopić teraz parę tysiaków w sprzęt, który nie da Ci adekwatnej poprawy względem wydanych złotówek. Kup sobie to 12-100 czy nawet to 50-200 do tego grip do E-M5 za pięć stówek dla lepszego trzymadła i ciesz się z fotografowania
    Za parę miesięcy, rok, czy nawet dalej, jeśli będzie Ci tak brakowało tego solidniejszego uchwytu kupisz tą jedynkę o wiele taniej, a i pewnie będzie więcej wiadomo co do dalszych losów m4/3.
    W szkła warto inwestować, w puszki o obecnych realiach, absolutnie nie!!! Olympus sprzedaje już wiekową technologię za krocie, nie bądź głupi, nie daj się nabrać

    PS
    Na Twoim miejscu mając już E-M5II i chcąc wydać trochę więcej kasy, dokupiłbym do tej piątki 40-150 f2,8 + do wyboru 12-40 , 12-45 , albo 7-14 (jak lubisz też szeroko) i wyjdziesz na tym zdecydowanie lepiej jeśli chodzi o możliwości jakie da Ci sprzęt.
    Kupuj szkła, a nie drogie puszki!!!!
    Dzięki @arhtus. W sumie trudno się nie zgodzić z tym co napisałeś. Z drugiej jednak strony miałem w ręku E-M5-II z 12-100 PRO - było to mega niewygodne. 40-150 waży 319 g więcej więc bez gripa lub E-M1 będzie b słabo. Co gorsze grip HLD-8G z E-M5-II waży więcej niż sam E-M1-II (de facto 4g więcej więc trzeba uznać, że tak samo). Z tej perspektywy grip+M5 wydaje mi się gorszym pomysłem niż M1. Co więcej inwestując sporą kasę w sam 40-150 2.8 będziemy mieli super obiektyw z wolnym body co przekreśla fotografowanie np. Birds in Flight lub innych obiektów w ruchu.
    Z tego co widzę większość posiadaczy dużych szkieł klasy 40-150 czy 12-100 ma puszkę M1.
    Niemniej na pewno masz rację, że jak inwestować to w szkła a nie w puszki ! No chyba, że m43 się zwinie to wtedy taka inwestycja może być bolesna, ale to już inna historia
    G9 | PL50-200 | PL8-18 | E-M5-II | E-M1-II | 12-100 Pro | 75 1.8 | 45 1.2 Pro

Podobne wątki

  1. Olympus M10 mark II lub Mark III + jasny obiektyw
    By SarsaParilla in forum Co kupić ?
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 7.11.18, 20:24
  2. Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 6.08.18, 15:19
  3. Olympus OMD E-M5 Mark I czy. Mark II
    By Maguro in forum Co kupić ?
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 3.08.18, 01:38
  4. Olympus AC-3 Zasilacz do E-M5 mark I i II, E-M1 Mark 1
    By apz in forum [K] Akcesoria micro 4/3
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 22.10.16, 16:33

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
 
Właściciel: FOMAG Sp. z o.o., Gdansk, 80-137 ul. Starodworska 1, KRS 0000341593, www.fomag.pl

Serwis wykorzystuje pliki cookies w celach reklamowych, statystycznych i do personalizacji stron. Możesz wyłączyć używanie plików cookies w ustawieniach przeglądarki internetowej jednak może to utrudnić korzystanie z serwisu! Więcej informacji w Polityce prywatności.