Strona 6 z 8 PierwszyPierwszy ... 45678 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 51 do 60 z 79

Wątek: popRAWka 3/2020

  1. #51
    Zwycięzca popRAWkiZwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar A56
    Dołączył
    Apr 2012
    Mieszka w
    Rybnik
    Posty
    641
    Siła reputacji
    104
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez helmuth Zobacz posta
    Czyli inaczej mówiąc, może Cię obrazić tylko nie głupszy od Ciebie ale chyba takiego nie ma. Piszesz "nikt", więc na tym forum chyba też nie?
    Brawo!
    Grunt to wysoka samoocena.
    Zgoda, to chyba każdy widzi.
    To już chyba sugerowanie rozwiązania. Zastanawiam się, czy to dopuszczalne.
    Sugestia o posłużeniu się maskami przez kogoś kto tego nie umie, może doprowadzić do powstania widocznych obwódek wokół maskowanych obszarów. Szczególnie jeśli się ktoś zbyt dokładnie będzie wzorował na maskach zaproponowanych przez Ciebie.
    Może w ten sposób chcesz "zlikwidować konkurencję?
    Zgadnij skąd wiedziałem, że w tym temacie to Ty się odezwiesz?
    Ja nikogo nie mam zamiaru obrażać. Jak Cię to zadowoli to ja na tym portalu jestem najgłupszy. Tylko dlaczego się nie obrażam? Bo zawsze myślę o tym co mi syn powiedział i uśmiecham się.
    Jeżeli czujesz się obrażony to bardzo Cię przepraszam, nie to było moim zamiarem.
    Odnoszę wrażenie, że Ty nie chcesz merytorycznie rozmawiać, tylko szukasz dziury w całym, ale mogę się mylić.
    Piszesz o sugerowaniu rozwiązania, więc ja napiszę... przeczytaj jeszcze raz uważnie i ze zrozumieniem co napisałem o poradzeniu sobie z prześwietlaniami.
    Mnie na likwidacji konkurencji nie zależy, nawet nie mam takich zdolności. To userzy wybiorą najlepszą ich zdaniem pracę, a ja po pokazaniu się prac nie będę sugerował, która praca mi nie pasuje.A wiem, że są tacy którzy by chcieli to zrobić.
    Zachodzę w głowę po co napisałeś "zgoda, to chyba każdy widzi." Od razu widać, że szukasz zaczepki.
    Przeczytaj do końca całe zdanie i dopiero zacytuj. Wyciągasz coś z kontekstu zdania i chcesz ze mnie zrobić durnia. Nie musisz, ja jestem tu największym durniem (a może nie).

  2. #52
    Moderator | OlyJedi Awatar apz
    Dołączył
    Mar 2009
    Mieszka w
    Beskid Mały; Andrychów
    Posty
    18.235
    Siła reputacji
    337
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez helmuth Zobacz posta
    ...
    Grunt to wysoka samoocena.
    Przykro mi - to sformułowania pozaregulaminowe - proponuję ich unikać.

    Cytat Zamieszczone przez helmuth Zobacz posta
    To już chyba sugerowanie rozwiązania. Zastanawiam się, czy to dopuszczalne.
    Sugestia o posłużeniu się maskami przez kogoś kto tego nie umie, może doprowadzić do powstania widocznych obwódek wokół maskowanych obszarów. Szczególnie jeśli się ktoś zbyt dokładnie będzie wzorował na maskach zaproponowanych przez Ciebie.
    Może w ten sposób chcesz "zlikwidować konkurencję?
    To pożądana w poprzedniej dyskusji funkcja edukacyjna.
    Jak nie umie może spróbować jak i zapytać , a potem się nauczyć. "Ćwiczenie czyni mistrza"
    Część pozostała komentarza to insynuacja.

    @andtor2 , @Bodzip , @Cru , @fret , @paparapa @A56 @henry1
    Pewnie większości z Was nie będę mógł po forumowemu podziękować z powodu systemowych ograniczeń, zrobię to w tekście:

    Dziekuję, że zdecydowaliście się porozmawiać o kulisach fotograficznej kuchni ciemniowej!



    Cytat Zamieszczone przez koronax Zobacz posta
    Jeśli mogę się wypowiedzieć to według mnie ...
    Zawsze możesz masz takie same jak reszta dyskutantów prawa...



    Cytat Zamieszczone przez fret Zobacz posta
    Plebiscyt na osobistych idoli proponuję zrobić w innym wątku Uważam, że sugerowanie sposobu obróbki jest kompletnie bez sensu, niezależnie od tego, czy sugeranta ktoś lubi, czy nie.
    Wszystko jest sugestią. Plebiscytu nie widzę.

    JESTEM!



    Cytat Zamieszczone przez henry1 Zobacz posta
    Było dobrze, nikt się nie kłócił, nikt nie obrażał.
    ...
    Nie będą...
    Ostatnio edytowane przez apz ; 2.02.20 o 00:22
    E-M1 Mark II; E-M5 Mark II; E-PM2 IR red+, E-PL5 IR blue; Fuji X-T1; X-M1; garść słoików; Sigma DP2; Hauwei P20 Pro

  3. #53
    Animator Zwycięzca popRAWkiZwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar helmuth
    Dołączył
    Feb 2008
    Mieszka w
    Szczecin
    Posty
    12.136
    Siła reputacji
    349
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez apz Zobacz posta
    Nie będą...
    Chyba "wylałeś dziecko z kąpielą"
    Od wczoraj nikt o nic nie zapytał ani nie zgłosił swoich uwag do zdjęcia. Pewnie nikt nie chce być posądzony o kłótnie czy obrażanie.


    Cytat Zamieszczone przez A56 Zobacz posta
    Zachodzę w głowę po co napisałeś "zgoda, to chyba każdy widzi."
    Wyobraź sobie, że nie miałem nic złego na myśli. Zgadzam się, że są na zdjęciu partie, które trzeba rozjaśnić. Jedne mniej, inne więcej ale trzeba.
    Maski to jeden ze sposobów. Mógłbym napisać, że można to zrobić zaznaczając "lassem" lub pędzlem odpowiednie obszary, które trzeba rozjaśnić ale nie odważył bym się pokazać konkretnych, zaznaczonych obszarów.
    Wszystkie te metody mają cechę wspólną- wskazanie obszaru ingerencji. Ogólne określenie obszaru (niebo, las, brzeg, woda itp) uważam za dopuszczalną podpowiedź ale sugerowanie konkretnej metody, wraz z pokazaniem sposobu określenia zaznaczenia/maski to jak podrzucanie "gotowca".
    Brakuje tylko zdefiniowania ustawień suwaków dla modyfikacji konkretnych obszarów i będziemy mieli "atak klonów". I bez tego jest wiele bardzo podobnych do siebie prac.
    Lubię wertykalne piony i horyzontalne poziomy
    W moim wątku, można "grzebać" w moich zdjęciach.
    Główny Prostownik TWA

  4. #54
    Moderator Zwycięzca popRAWkiZwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar Bodzip
    Dołączył
    Feb 2008
    Mieszka w
    Gorlice
    Posty
    25.015
    Siła reputacji
    475
    Moja galeria
    Czy jeśli napiszę, że moje na 100% nie będzie klonem to coś podpowiem ?
    cerkiewki || Beskid Niski || mój wątek || mój drugi wątek|| makro||
    Wychodzi się na pole, a nie na dwór o! ||Nadnaczelny Weryfikator TWA i wszystkiego
    W moich wątkach można offtopować i grzebać w zdjęciach ||Łowca spamerów||

  5. #55
    | OlyJedi
    Dołączył
    May 2010
    Mieszka w
    Wawa
    Posty
    7.421
    Siła reputacji
    290
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez Bodzip Zobacz posta
    Czy jeśli napiszę, że moje na 100% nie będzie klonem to coś podpowiem ?
    To ja odpiszę, że moje jeszcze bardziej nie będzie Od kilkunastu lat nie pstrykam landszaftów i jedyny kontakt z nimi mam w poprawkach, czyli moja obróbka, to totalny spontan i zabawa Obawiam się, że tym razem jednak prace będA do siebie trochę podobne, rozjaśniony las i dramatyczna tonacja na niebie, chyba, że znów nam się jakiś Aleksander Macedoński objawi i zaprezentuje całkiem świeże spojrzenie
    Tak ogólnie, to uważam, że poprawka troch za mocno utknęła w landszaftach i tematach pokrewnych. Rozumiem, że pozyskanie portretów do obróbki może być trudne, ale jakieś robale, zwierzątka futerkowe, ptaszory, czy nawet martwa natura już nie powinny być problemem. Może jakaś specjalna edycja?
    W internecie nie szukam miłości i akceptacji. Te tematy załatwiam w realu. W internecie szukam partnerów do dyskusji.
    Aktualnie odpoczywam na autobanie.

  6. #56
    Zwycięzca popRAWkiZwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar A56
    Dołączył
    Apr 2012
    Mieszka w
    Rybnik
    Posty
    641
    Siła reputacji
    104
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez helmuth Zobacz posta
    ..... Maski to jeden ze sposobów. Mógłbym napisać, że można to zrobić zaznaczając "lassem" lub pędzlem odpowiednie obszary, które trzeba rozjaśnić ale nie odważył bym się pokazać konkretnych, zaznaczonych obszarów.
    Wszystkie te metody mają cechę wspólną- wskazanie obszaru ingerencji. Ogólne określenie obszaru (niebo, las, brzeg, woda itp) uważam za dopuszczalną podpowiedź ale sugerowanie konkretnej metody, wraz z pokazaniem sposobu określenia zaznaczenia/maski to jak podrzucanie "gotowca".
    Brakuje tylko zdefiniowania ustawień suwaków dla modyfikacji konkretnych obszarów i będziemy mieli "atak klonów". I bez tego jest wiele bardzo podobnych do siebie prac.
    Tak właśnie napisałem, że maski to jedno ze sposobów, Andrzej napisał o krzywych, o rozjaśnianiu tylko cieni a Ty podałeś jeszcze inny sposób i to jest fajne. Każdy może zrobić jak będzie chciał i nie musi się sugerować tym co tu napisaliśmy. Jak będzie chciał to skorzysta z podpowiedzi. Pokazywanie gotowca i sugerowanie jak ma się coś zrobić nie wykracze poza regulamin. To ty decydujesz co robisz.
    Z mojej podpowiedzi nikt nie skorzysta, bo nie będzie dłubał maski przez pół dnia przy drzewach. Widzisz nikt nie zapytał jak zrobiłem taką maskę, więc wnioskuję że nikogo to nie interesuje.
    Gdybym napisał że można zrobić to w 3 min (a tak można zrobić) to może kogoś by to zainteresowało.

    Podpowiem więcej. Na zdjęciu jest woda, a woda to fajny wskaźnik, czy zdjęcie potrzebuje prostowania, czy nie.

  7. #57
    Zwycięzca popRAWki| OlyJedi Awatar henry1
    Dołączył
    Jun 2006
    Mieszka w
    Stołeczne Miasto Poznań
    Posty
    8.629
    Siła reputacji
    326
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez Bodzip Zobacz posta
    Czy jeśli napiszę, że moje na 100% nie będzie klonem to coś podpowiem ?
    Mam nadzieję, że nie będzie to klon mojej.
    Bo nie będę wysłuchiwał, że to z mojej winy nie dostałeś głosu.
    W ogródku sąsiadki są ładne kwiatki.
    Popieram Stopkę Krakmana
    !

    LUBIĘ WYCHODZIĆ NA DWÓR, NA POLE MAM ZA DALEKO.

  8. #58
    Zwycięzca popRAWki Awatar paparapa
    Dołączył
    Jan 2018
    Mieszka w
    Wrocław
    Posty
    4.741
    Siła reputacji
    177
    Moja galeria
    Ja sobie dziś siadłem z kawą do tego zdjęcia. Jestem bardzo ciekaw wyników i jak zaprezentują się prace.
    Obrobiłem zdjęcie Lightroomem używając suwaków z panelu Basic i HSL oraz dwóch gradientów .
    Jestem ciekaw jak wielkie lanie dostanę . A może tylko malutkie, i dobrze że nie wyciągałem armaty na komara .

    Zdjęcie nie jest takie trudne na jakie wygląda .... trzeba się tylko dobrze zastanowić, co się chce zrobić i jak.

    - - - - - - - - - - AKTUALIZACJA - - - - - - - - - -

    Cytat Zamieszczone przez henry1 Zobacz posta
    Mam nadzieję, że nie będzie to klon mojej.
    Bo nie będę wysłuchiwał, że to z mojej winy nie dostałeś głosu.
    Dobra dobra kolego ... wasze prace mogą być tylko i wyłącznie klonami mojego zdjęcia .

  9. #59
    Zwycięzca popRAWkiZwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar Krakman
    Dołączył
    Mar 2010
    Mieszka w
    Polana Żywiecka
    Posty
    6.627
    Siła reputacji
    293
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez henry1 Zobacz posta
    Było dobrze, nikt się nie kłócił, nikt nie obrażał.
    Teraz tylko docinki. Głosujących jakby mniej.
    Po co to komu potrzebne ???
    Tak tylko grzecznie pytam.
    Ja też.... Pytam.
    Dzień bez uśmiechu - dzień stracony!
    Wszystkim smętnym, nie mającym poczucia humoru, tudzież agresywnie reagującym na nasze wspaniałe i pogodne wpisy, zwane dalej oftopami - MÓWIĘ STANOWCZE NIE ! KRAKMAN - Uczestnik i Użytkownik czego się da..., nawet TWA


  10. #60
    Zwycięzca popRAWki Awatar paparapa
    Dołączył
    Jan 2018
    Mieszka w
    Wrocław
    Posty
    4.741
    Siła reputacji
    177
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez fret Zobacz posta
    Obawiam się, że tym razem jednak prace będA do siebie trochę podobne, rozjaśniony las i dramatyczna tonacja na niebie,
    Tak ogólnie, to uważam, że poprawka troch za mocno utknęła w landszaftach i tematach pokrewnych. Rozumiem, że pozyskanie portretów do obróbki może być trudne, ale jakieś robale, zwierzątka futerkowe, ptaszory, czy nawet martwa natura już nie powinny być problemem. Może jakaś specjalna edycja?
    Popatrz na exif.... lipcowy dzień po 20stej. Każdy chyba wie jak wygląda taki lasek o tej porze . Najważniejsze to nie przekombinować
    Jeśli chodzi o druga kwestię, to ciężko będzie bo landszaft jest dla ogółu najczęściej stosowaną "dyscypliną" fotografii. Nie trzeba się umawiać i taskać potrzebnych gratów. Łatwo i przyjemnie.

Podobne wątki

  1. popRAWka 2/2020 - Głosowanie i Wyniki
    By And.N in forum Konkurs popRAWka
    Odpowiedzi: 182
    Ostatni post / autor: 11.02.20, 10:44
  2. popRAWka 2/2020
    By And.N in forum Konkurs popRAWka
    Odpowiedzi: 61
    Ostatni post / autor: 27.01.20, 18:58
  3. popRAWka 1/2020 - Głosowanie i Wyniki
    By And.N in forum Konkurs popRAWka
    Odpowiedzi: 41
    Ostatni post / autor: 18.01.20, 19:04
  4. popRAWka 1/2020
    By And.N in forum Konkurs popRAWka
    Odpowiedzi: 36
    Ostatni post / autor: 13.01.20, 23:58

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
 
Właściciel: FOMAG Sp. z o.o., Gdansk, 80-137 ul. Starodworska 1, KRS 0000341593, www.fomag.pl

Serwis wykorzystuje pliki cookies w celach reklamowych, statystycznych i do personalizacji stron. Możesz wyłączyć używanie plików cookies w ustawieniach przeglądarki internetowej jednak może to utrudnić korzystanie z serwisu! Więcej informacji w Polityce prywatności.