Strona 2 z 8 PierwszyPierwszy 1234 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 79

Wątek: popRAWka 3/2020

  1. #11
    Zwycięzca popRAWki Awatar paparapa
    Dołączył
    Jan 2018
    Mieszka w
    Wrocław
    Posty
    4.741
    Siła reputacji
    177
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez henry1 Zobacz posta
    Nigdy na nim nie spotkałem przepałów.
    Myślę, że to złota myśl roku 2020

  2. #12
    Animator Zwycięzca popRAWkiZwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar gulasz
    Dołączył
    Mar 2008
    Mieszka w
    Kraków
    Posty
    7.301
    Siła reputacji
    364
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez paparapa Zobacz posta
    Myślę, że to złota myśl roku 2020
    no też mi się podoba
    Żyj z całych sił i uśmiechaj się do ludzi, bo nie jesteś SAM...
    Życie jest zbyt krótkie by przejmować się porażkami..

    gulasz się szlaja - za królikami, po górach, Kambodża'17, Kolumbia'18, Islandia'22



  3. #13
    Moderator Zwycięzca popRAWkiZwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar Bodzip
    Dołączył
    Feb 2008
    Mieszka w
    Gorlice
    Posty
    25.005
    Siła reputacji
    475
    Moja galeria
    Jak ja się wczoraj wieczorem wkurzyłem. To się nadaje do wątku o wkurzaniu. Zdjęcie do poprawki "prawie" zrobione. Zostało ciut ciut. A Gimp mi pokazał srodkowy palec i się wyłączył. Czemu ? nie wiem. Oczywiście nie zapisałem tego co zrobione i wszystko poszło się bujać. Ale zrobiłem
    cerkiewki || Beskid Niski || mój wątek || mój drugi wątek|| makro||
    Wychodzi się na pole, a nie na dwór o! ||Nadnaczelny Weryfikator TWA i wszystkiego
    W moich wątkach można offtopować i grzebać w zdjęciach ||Łowca spamerów||

  4. #14
    Zwycięzca popRAWkiZwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar A56
    Dołączył
    Apr 2012
    Mieszka w
    Rybnik
    Posty
    641
    Siła reputacji
    103
    Moja galeria
    Jakoś nie ma chętnych do napisania czegoś o tym zdjęciu przed pojawieniem się prac. Rzuciłem taką propozycje, to może zacznę jak ja to widzę.
    Zdjęcie trzeba rozjaśnić i tu mogą pojawić się problemy z przepalonym niebem. Jak sobie z tym poradzić, aby niebo nie miało przepaleń a wszystko co nie jest niebem zostało rozjaśnione tak jak chcemy?
    Poniżej zamieszczam maski, które mogą bardzo w tym pomóc. Jeżeli ktoś będzie chciał poprawić coś z drzewami to też polecam zrobienie sobie maski (poniżej). To tak na początek. Jak są jakieś pytania to proszę zadawać. Takie jest moje spojrzenie.
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	drzewa.jpg
Wyświetleń:	35
Rozmiar:	394,2 KB
ID:	218532Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	maskanieba.jpg
Wyświetleń:	33
Rozmiar:	248,5 KB
ID:	218533Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	maskanieba1.jpg
Wyświetleń:	31
Rozmiar:	307,4 KB
ID:	218534Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	maskanieba2.jpg
Wyświetleń:	32
Rozmiar:	305,1 KB
ID:	218535Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	maskanieba3.jpg
Wyświetleń:	33
Rozmiar:	248,3 KB
ID:	218536

  5. #15
    Zwycięzca popRAWki Awatar paparapa
    Dołączył
    Jan 2018
    Mieszka w
    Wrocław
    Posty
    4.741
    Siła reputacji
    177
    Moja galeria
    Powiem a właściwie napiszę, że jestem w sobotni poranek zadziwiony i trochę zszokowany. To co tu piszę, to nie złośliwości czy wycieczki osobiste z mojej strony.

    Kolego A56 zdjęcie jest niedoświetlone o 1 i 2/3 EV aby nie było żadnych przepałów. Ja u siebie nie widzę takowych w trzech programach (histogramy). Wybrałem to zdjęcie z czterech klatek do HDRa i to z "zapasem" wyraźnie widocznym na histogramie.
    Są dwie możliwości. Albo mój Lightroom i Affinyty są do d..y i muszę zaskarżyć te firmy o rozpowszechnianie i sprzedaż wadliwego softu ( bo oczy to ja mam do .... ), albo kolego wsadzasz nas nieświadomie (mam taką nadzieję ) na "lewe sanki" pisząc o przepałach i konieczności maskowania .
    Mz nie potrzeba masek do poprawnej edycji tej foty.

    Myślę też, że nie potrzeba nam wskazówek jak ją obrabiać. Zachowałbym je dla siebie, jako tajną broń A56 do walki z konkurencją . Wszak oczy mamy, więc chyba sobie poradzimy .

    Mam oczywiście nadzieję że nie obrazisz się i nie strzelisz focha wedle panującej tu mody

    J
    Ostatnio edytowane przez paparapa ; 1.02.20 o 11:30

  6. #16
    Zwycięzca popRAWkiZwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar A56
    Dołączył
    Apr 2012
    Mieszka w
    Rybnik
    Posty
    641
    Siła reputacji
    103
    Moja galeria
    Kol. paparapa mnie obrazić się nie da. Nie zrozumieliśmy się z tymi przepałami. Zdjęcie oczywiście jest ciemne i wszystkie Twoje programy są sprawne. U mnie też na RAWie nie ma przepałów.
    Takie zdjęcie trzeba rozjaśnić i wtedy mogą takowe przepalenia się pojawić. Podałem jeden ze sposobów jak sobie z tym poradzić. To nie jest moja tajna broń. Taka broń została utajniona. W tej zabawie są takie osoby, które mogą z mojej podpowiedzi skorzystać lub nie. Wybór należy do nich. Jestem przekonany, że większość prac to będą pseudo HDR. Moje takie będzie i w takich zdjęciach przepały się pojawiają.

  7. #17
    Zwycięzca popRAWkiZwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar And.N
    Dołączył
    Apr 2009
    Posty
    9.568
    Siła reputacji
    268
    Moja galeria
    @paparapa, z tego co się orientuję kol. A56 obrabia zdjęcia głównie w PS. Oczywiście przepałów nie ma, a A56 pisze tylko o możliwości ich pojawienia przy rozjaśnieniu. W LR i innych wywoływarkach można między innymi rozjaśnić tylko cienie nie wpływając na najjaśniejsze miejsca. Można także posłużyć się krzywymi. Możliwości jest wiele. Dyskusja chyba nie zaszkodzi zwłaszcza dla początkujących, czy chcących czegoś nowego się dowiedzieć.
    G1, G5 | 14-45 | mZD 40-150 | kilka M42 | Moje wątki:
    Foto-Różności ; Dymne Impresje ; Stary i Nowy Elbląg

  8. #18
    Zwycięzca popRAWkiZwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar A56
    Dołączył
    Apr 2012
    Mieszka w
    Rybnik
    Posty
    641
    Siła reputacji
    103
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez andtor2 Zobacz posta
    @paparapa, z tego co się orientuję kol. A56 obrabia zdjęcia głównie w PS. Oczywiście przepałów nie ma, a A56 pisze tylko o możliwości ich pojawienia przy rozjaśnieniu. W LR i innych wywoływarkach można między innymi rozjaśnić tylko cienie nie wpływając na najjaśniejsze miejsca. Można także posłużyć się krzywymi. Możliwości jest wiele. Dyskusja chyba nie zaszkodzi zwłaszcza dla początkujących, czy chcących czegoś nowego się dowiedzieć.
    Tak Andrzeju sposobów jest wiele i nie chcę tu wszystkich jakie znam opisywać bo nikt o nie nie pyta. Oczywiście do masek muszą być programy które pozwalają je zastosować. To co Ty napisałeś to też metoda na rozjaśnianie i to niezła. Tylko trzeba pamiętać by sprawdzać histogram.

  9. #19
    Zwycięzca popRAWkiZwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar And.N
    Dołączył
    Apr 2009
    Posty
    9.568
    Siła reputacji
    268
    Moja galeria
    Osobiście jestem zwolennikiem jak najdłuższej edycji RAWa w tzw wywoływarce (często od początku do końca). Pracujemy wówczas na 12 bitowym (bądź 14 bit.) pliku i silniejsza ingerencja obróbką nie działa tak destruktywnie na obrazek jak praca na pliku 8 bitowym. Poniekąd także dlatego, że nie posiadam pełnego PS.
    Photoshop Elements nie umożliwia pracy na warstwach , maskach z 16 bit. TIFem.
    G1, G5 | 14-45 | mZD 40-150 | kilka M42 | Moje wątki:
    Foto-Różności ; Dymne Impresje ; Stary i Nowy Elbląg

  10. #20
    Zwycięzca popRAWkiZwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar A56
    Dołączył
    Apr 2012
    Mieszka w
    Rybnik
    Posty
    641
    Siła reputacji
    103
    Moja galeria
    Masz rację. Trzeba popracować na 16 bit. Wtedy są efekty.

Podobne wątki

  1. popRAWka 2/2020 - Głosowanie i Wyniki
    By And.N in forum Konkurs popRAWka
    Odpowiedzi: 182
    Ostatni post / autor: 11.02.20, 10:44
  2. popRAWka 2/2020
    By And.N in forum Konkurs popRAWka
    Odpowiedzi: 61
    Ostatni post / autor: 27.01.20, 18:58
  3. popRAWka 1/2020 - Głosowanie i Wyniki
    By And.N in forum Konkurs popRAWka
    Odpowiedzi: 41
    Ostatni post / autor: 18.01.20, 19:04
  4. popRAWka 1/2020
    By And.N in forum Konkurs popRAWka
    Odpowiedzi: 36
    Ostatni post / autor: 13.01.20, 23:58

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
 
Właściciel: FOMAG Sp. z o.o., Gdansk, 80-137 ul. Starodworska 1, KRS 0000341593, www.fomag.pl

Serwis wykorzystuje pliki cookies w celach reklamowych, statystycznych i do personalizacji stron. Możesz wyłączyć używanie plików cookies w ustawieniach przeglądarki internetowej jednak może to utrudnić korzystanie z serwisu! Więcej informacji w Polityce prywatności.