Strona 63 z 169 PierwszyPierwszy ... 1353616263646573113163 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 621 do 630 z 1686

Wątek: O wszystkim i o niczym

  1. #621
    Zwycięzca popRAWkiZwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar Krakman
    Dołączył
    Mar 2010
    Mieszka w
    Polana Żywiecka
    Posty
    6.627
    Siła reputacji
    293
    Moja galeria
    Krajobrazowe mi się podobują. Rzeka urzeka.
    Dzień bez uśmiechu - dzień stracony!
    Wszystkim smętnym, nie mającym poczucia humoru, tudzież agresywnie reagującym na nasze wspaniałe i pogodne wpisy, zwane dalej oftopami - MÓWIĘ STANOWCZE NIE ! KRAKMAN - Uczestnik i Użytkownik czego się da..., nawet TWA


  2. #622
    Zwycięzca popRAWki Awatar paparapa
    Dołączył
    Jan 2018
    Mieszka w
    Wrocław
    Posty
    4.741
    Siła reputacji
    177
    Moja galeria
    Bardzo mi miło, że Cię urzekła...





    599

    Nazwa:  _2224872.jpg
Wyświetleń: 88
Rozmiar:  1,17 MB







    600

    Nazwa:  _2224946.jpg
Wyświetleń: 85
Rozmiar:  903,6 KB







    601

    Nazwa:  _2225020 1.jpg
Wyświetleń: 93
Rozmiar:  596,8 KB




    ...

  3. #623
    | OlyJedi Awatar wyszomir
    Dołączył
    Mar 2013
    Mieszka w
    Łódź
    Posty
    7.858
    Siła reputacji
    384
    Moja galeria
    Na gąsienicy 599 zbyt ostre światło spowodowało brzydkie refleksy na włoskach.

    600 bardzo mi się podoba - piękne światło i kolorystyka, kadr też bardzo przyjemny.

    601 - przyjemne zdjęcie, ale jednak takiego wrażenia jak 600 nie robi.
    Pozdrawiam!
    Marek Wyszomirski (wyszomir@toya.net.pl)

  4. #624
    Zwycięzca popRAWki Awatar paparapa
    Dołączył
    Jan 2018
    Mieszka w
    Wrocław
    Posty
    4.741
    Siła reputacji
    177
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez wyszomir Zobacz posta
    Na gąsienicy 599 zbyt ostre światło spowodowało brzydkie refleksy na włoskach.

    600 bardzo mi się podoba - piękne światło i kolorystyka, kadr też bardzo przyjemny.

    601 - przyjemne zdjęcie, ale jednak takiego wrażenia jak 600 nie robi.
    @wyszomirze światło fatalne, ale kolory wzięły gorę i fota zaistniała. Szukam swojego sposobu na makro, więc na pewno będę popełniał błędy .
    W tej chwili bardziej mi się podobają kadry obszerniejsze. Robal i jego otoczenie jako całość. Nie wykluczone, że mi się to zmieni.
    Sprawy nie ułatwia ręczne ostrzenie obiektywem o ekwiwalencie 360 lub 270 mm . I walka z szumem....
    Wdzięczny jestem za sugestie i wskazówki. Może ogarnę temat zanim zdążę się znudzić



    602

    Nazwa:  _2224804 3.jpg
Wyświetleń: 71
Rozmiar:  446,2 KB







    603

    Nazwa:  _2225013 5.jpg
Wyświetleń: 71
Rozmiar:  429,4 KB







    604

    Nazwa:  _2224842 6.jpg
Wyświetleń: 72
Rozmiar:  667,2 KB







    605

    Nazwa:  _2224934 3.jpg
Wyświetleń: 70
Rozmiar:  506,9 KB







    606

    Nazwa:  _2224810 2.jpg
Wyświetleń: 69
Rozmiar:  500,7 KB





    ....

  5. #625
    | OlyJedi Awatar wyszomir
    Dołączył
    Mar 2013
    Mieszka w
    Łódź
    Posty
    7.858
    Siła reputacji
    384
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez paparapa Zobacz posta
    @wyszomirze światło fatalne, ale kolory wzięły gorę i fota zaistniała. Szukam swojego sposobu na makro, więc na pewno będę popełniał błędy .
    W tej chwili bardziej mi się podobają kadry obszerniejsze. Robal i jego otoczenie jako całość. Nie wykluczone, że mi się to zmieni.
    Sprawy nie ułatwia ręczne ostrzenie obiektywem o ekwiwalencie 360 lub 270 mm . I walka z szumem....
    Wdzięczny jestem za sugestie i wskazówki. Może ogarnę temat zanim zdążę się znudzić
    Błędy popełnia każdy. Oczywiście włącznie ze mną i jeśli w jakiś sposób wypowiadam się co do światła, kadru i innych cech zdjęcia to zawsze są to moje subiektywne poglądy które wcale nie muszą być słuszne. Każdy ma swoją wizję - Ty wolisz luźniejsze kadry, ja wolę ciaśniejsze - i bardzo dobrze - gdyby każdy miał podobne preferencje nasze fotografie byłyby bardzo podobne do siebie i w konsekwencji oglądanie zdjęć stało by się nudne. To że preferujesz długie ogniskowe widać po tle, które jest na Twoich zdjęciach całkowicie lub niemal całkowicie rozmyte.
    Co do ostatnich zdjęć - najbardziej podoba mi się kadr 603. Wydaje mi się, że przynajmniej niektóre Twoje zdjęcia makro (np. 602, 604) warto by nieco odszumić (nawet darmowa wersja NeatImage będzie pomocna). Sądzę też że warto nieco podostrzyć zdjęcia po zmniejszeniu - spróbowałem takiej operacji na kilku Twoich zdjęciach makro i w/g mnie po takiej operacji zyskały.
    Pozdrawiam!
    Marek Wyszomirski (wyszomir@toya.net.pl)

  6. #626
    Zwycięzca popRAWki Awatar paparapa
    Dołączył
    Jan 2018
    Mieszka w
    Wrocław
    Posty
    4.741
    Siła reputacji
    177
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez wyszomir Zobacz posta
    Błędy popełnia każdy. Oczywiście włącznie ze mną i jeśli w jakiś sposób wypowiadam się co do światła, kadru i innych cech zdjęcia to zawsze są to moje subiektywne poglądy które wcale nie muszą być słuszne. Każdy ma swoją wizję - Ty wolisz luźniejsze kadry, ja wolę ciaśniejsze - i bardzo dobrze - gdyby każdy miał podobne preferencje nasze fotografie byłyby bardzo podobne do siebie i w konsekwencji oglądanie zdjęć stało by się nudne. To że preferujesz długie ogniskowe widać po tle, które jest na Twoich zdjęciach całkowicie lub niemal całkowicie rozmyte.
    Co do ostatnich zdjęć - najbardziej podoba mi się kadr 603. Wydaje mi się, że przynajmniej niektóre Twoje zdjęcia makro (np. 602, 604) warto by nieco odszumić (nawet darmowa wersja NeatImage będzie pomocna). Sądzę też że warto nieco podostrzyć zdjęcia po zmniejszeniu - spróbowałem takiej operacji na kilku Twoich zdjęciach makro i w/g mnie po takiej operacji zyskały.
    Dzięki za sugestie.
    Obiektyw to nie preferencje, tylko stan posiadania. Możesz pokazać tu jak wygląda po twoim doostrzeniu? Z tym mam spore problemy, bo "ślepy" jestem .



    607

    Nazwa:  _JES1829 6.jpg
Wyświetleń: 61
Rozmiar:  546,6 KB







    608

    Nazwa:  _JES1889 7.jpg
Wyświetleń: 63
Rozmiar:  837,1 KB







    609

    Nazwa:  _JES1889 8.jpg
Wyświetleń: 60
Rozmiar:  545,4 KB




    ...

  7. #627
    | OlyJedi Awatar wyszomir
    Dołączył
    Mar 2013
    Mieszka w
    Łódź
    Posty
    7.858
    Siła reputacji
    384
    Moja galeria
    Zgodnie z Twoim życzeniem - obrobiłem 'po swojemu' trzy Twoje zdjęcia i efekt pokazuję poniżej. Zastosowałem wstępnie wyostrzanie (najprostsze - w Irfan View) i później odszumienie z końcowym wyostrzeniem w NeatImage. Sam oceń, czy w tej postaci lepiej Ci odpowiadają (mam świadomość, że optymalny poziom wyostrzania to jednak kwestia indywidualnych preferencji):

    603v2:
    Nazwa:  pająk.jpg
Wyświetleń: 69
Rozmiar:  119,4 KB


    602v2:
    Nazwa:  mucha1.jpg
Wyświetleń: 65
Rozmiar:  137,1 KB


    604v2:
    Nazwa:  mucha2.jpg
Wyświetleń: 67
Rozmiar:  158,5 KB


    A z ostatniej wstawki podobają mi się oba zdjęcia koziółek - gdybym miał wybrać jedno to chyba jednak bardziej mi pasuje kadr 608.
    Pozdrawiam!
    Marek Wyszomirski (wyszomir@toya.net.pl)

  8. #628
    Zwycięzca popRAWki Awatar paparapa
    Dołączył
    Jan 2018
    Mieszka w
    Wrocław
    Posty
    4.741
    Siła reputacji
    177
    Moja galeria
    Ewidentnie muszę zapanować nad szumem.Podczas edycji ostrzyłem słabiej, aby szum nie wyłaził za mocno. I ogólnie wyszło słabo. trochę mdło i z szumem. Długa droga mnie czeka.
    Robiłem wczoraj zdjęcia różnymi aparatami, i to już robi dużą różnicę. muszę sobie to przemyśleć.
    Dzięki...



    A to jeszcze wczorajszy najlepszy aktor w niemal pełnej krasie..... . Jak on te "witki" ogarnia? Całe życie niemal jak w hamaku .

    610

    Nazwa:  _JES1889 14.jpg
Wyświetleń: 54
Rozmiar:  1,59 MB




    ...
    Ostatnio edytowane przez paparapa ; 22.04.21 o 09:27

  9. #629
    | OlyJedi Awatar wyszomir
    Dołączył
    Mar 2013
    Mieszka w
    Łódź
    Posty
    7.858
    Siła reputacji
    384
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez paparapa Zobacz posta
    A to jeszcze wczorajszy najlepszy aktor w niemal pełnej krasie..... . Jak on te "witki" ogarnia? Całe życie niemal jak w hamaku .
    On się zastanawia jak my sobie bez tych "witek" radzimy. Całe życie bez amortyzacji...
    A zdjęcie całkiem fajne. Porównywalne ze zdjęciami koziółek z poprzedniej wstawki.
    Pozdrawiam!
    Marek Wyszomirski (wyszomir@toya.net.pl)

  10. #630
    | OlyJedi
    Dołączył
    May 2010
    Mieszka w
    Wawa
    Posty
    7.421
    Siła reputacji
    290
    Moja galeria
    Niezbyt subtelnie to ostrzyłeś, a poza tym, to rozwaliłeś robalowy system, fajnie pogodziłeś długie odnóża z korpusem.
    W internecie nie szukam miłości i akceptacji. Te tematy załatwiam w realu. W internecie szukam partnerów do dyskusji.
    Aktualnie odpoczywam na autobanie.

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
 
Właściciel: FOMAG Sp. z o.o., Gdansk, 80-137 ul. Starodworska 1, KRS 0000341593, www.fomag.pl

Serwis wykorzystuje pliki cookies w celach reklamowych, statystycznych i do personalizacji stron. Możesz wyłączyć używanie plików cookies w ustawieniach przeglądarki internetowej jednak może to utrudnić korzystanie z serwisu! Więcej informacji w Polityce prywatności.