Strona 137 z 169 PierwszyPierwszy ... 3787127135136137138139147 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1.361 do 1.370 z 1686

Wątek: O wszystkim i o niczym

  1. #1361

    Dołączył
    Mar 2018
    Mieszka w
    Warszawa
    Posty
    1.198
    Siła reputacji
    98
    Moja galeria
    Taaak, przechodnie potrafią "popsuć" każde zdjęcie, rzeczywiście trzeba szukać chwil, kiedy jest ich najmniej - albo wcale.
    Ja z ostatniego zestawu wybrałbym 1301 - właśnie ze względu na tę resztkę naturalnego światła na niebie.
    Nic nie poradzę - tak mam

    Efekt na ostatnim - świetny - to gotowa funkcja programu, czy sam składałeś?

  2. #1362
    Zwycięzca popRAWki Awatar paparapa
    Dołączył
    Jan 2018
    Mieszka w
    Wrocław
    Posty
    4.741
    Siła reputacji
    177
    Moja galeria
    Jeszcze jak się trafi jeden przechodzień dobrze umieszczony w kadrze, to zdjęcie może nabrać blasku. Ale przy takiej tłuszczy nie ma szans na fajne ujęcie.
    A na Ostrowie Tumskim czy paru innych ciekawych miejscach Wrocka nie ma właściwie szansy na zdjęcie bez ludzi. Poza oczywiście późnymi porami dnia. I oczywiście nie dotyczy
    to tylko Wrocławia.

    Ja nie mam problemu z tym że najbardziej Ci pasuje 1301. To zdjęcie dla mnie też jest akceptowalne z racji fajnego nieba. Ale z kolejnym już tak fajnie nie jest. Kierunek na "wschód" nawet w wieczornych zdjęciach średnio wychodzi.
    Uciekłem od niebieskiej sraczki, ale przez to zrobiło się trochę ponuro. Migracja w żółcie, czy ocieplenie WB też wygląda nie ciekawie. Gdy niebo jest ciemniejsze czy czarne, można pójść w "groteskę" i ocieplić mocno zdjęcia podpierając się
    żółtym oświetleniem ulicznym . Ale to też bajka minionych lat.
    Mi bardziej pasuje wycieczka w krainę bardziej realnych kolorów.

    Ostatnie to wklejka maski z innej foty.











    Czy ktoś pamięta?....

    1305


    Nazwa:  _2222101 2.jpg
Wyświetleń: 48
Rozmiar:  1,32 MB








    .

    Jeśli nawet jesteś w mniejszości, prawda zawsze pozostanie prawdą.



  3. #1363
    | OlyJedi Awatar koronax
    Dołączył
    Sep 2008
    Mieszka w
    silesia
    Posty
    4.661
    Siła reputacji
    290
    Moja galeria
    Fajnie wyszło 1304.

    Co do ludzi w mieście/kadrze, kiedyś czytałem co kiedyś jakiś fotograf powiedział o tym.
    Też miał duży kłopot ze zrobieniem zdjęcia bez ludzi w kadrze. No ale wie jak to zrobić.
    Mówił coś że jemu się to udaje 24 grudnia, w wigilijne popołudnie. Wtedy bardzo mało ludzi chodzi po mieście.
    Kilka lat temu to czytałem.

  4. #1364
    | OlyJedi Awatar wyszomir
    Dołączył
    Mar 2013
    Mieszka w
    Łódź
    Posty
    7.873
    Siła reputacji
    384
    Moja galeria
    Można też próbować takich zdjęć latem krótko po wschodzie słońca - większość jeszcze wtedy smacznie śpi.
    Pozdrawiam!
    Marek Wyszomirski (wyszomir@toya.net.pl)

  5. #1365
    Zwycięzca popRAWki Awatar paparapa
    Dołączył
    Jan 2018
    Mieszka w
    Wrocław
    Posty
    4.741
    Siła reputacji
    177
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez koronax Zobacz posta
    Fajnie wyszło 1304.

    Co do ludzi w mieście/kadrze, kiedyś czytałem co kiedyś jakiś fotograf powiedział o tym.
    Też miał duży kłopot ze zrobieniem zdjęcia bez ludzi w kadrze. No ale wie jak to zrobić.
    Mówił coś że jemu się to udaje 24 grudnia, w wigilijne popołudnie. Wtedy bardzo mało ludzi chodzi po mieście.
    Kilka lat temu to czytałem.
    Wnoc sylwestrową też nie jest źle. ale takie dni zdarzają się nie za często. Achaa jeszcze dni ważnych zawodów sportowych...

    Na upartego znajdzie się sposoby aby się ludzi pozbyć. Np. rozstawia się statyw. Przygotowuje elegancki kadr i jak wszystko gotowe. Krzyczy się najgłośniej jak tylko można. Bomba!
    Jasnym jest, że na wykonanie zdjęcia za dużo czasu nie ma. No i zawczasu trzeba przygotować drogę ewakuacyjną.

    A na poważnie, to można bawić się w długie czasy. Może to przynieść całkiem interesujące rezultaty.


    Cytat Zamieszczone przez wyszomir Zobacz posta
    Można też próbować takich zdjęć latem krótko po wschodzie słońca - większość jeszcze wtedy smacznie śpi.
    Sęk w tym że poza wyprawami na północ, gdzie można mieć problemy ze snem. I często bywa tak, że sypiam po kilka godzin na dobę.
    To gdy jestem tu, na południu, zaliczam się raczej do tej większości. I o tej porze akurat przewracam się na drugi bok.









    1306


    Nazwa:  _2221930 5.jpg
Wyświetleń: 1282
Rozmiar:  1,43 MB







    .

    Jeśli nawet jesteś w mniejszości, prawda zawsze pozostanie prawdą.



  6. #1366
    Moderator Zwycięzca popRAWkiZwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar Bodzip
    Dołączył
    Feb 2008
    Mieszka w
    Gorlice
    Posty
    25.015
    Siła reputacji
    475
    Moja galeria
    Chcecie bez ludzi ? Zapraszam do Gorlic

    godzina 13.25

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	PA294584.v01.jpg
Wyświetleń:	23
Rozmiar:	2,12 MB
ID:	251692
    cerkiewki || Beskid Niski || mój wątek || mój drugi wątek|| makro||
    Wychodzi się na pole, a nie na dwór o! ||Nadnaczelny Weryfikator TWA i wszystkiego
    W moich wątkach można offtopować i grzebać w zdjęciach ||Łowca spamerów||

  7. #1367
    Zwycięzca popRAWki Awatar paparapa
    Dołączył
    Jan 2018
    Mieszka w
    Wrocław
    Posty
    4.741
    Siła reputacji
    177
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez Bodzip Zobacz posta
    Chcecie bez ludzi ? Zapraszam do Gorlic



    Mam taką propozycję @Bodzip.
    Załóż fundację, której celem będzie wybudowanie w Gorlicach katedry w stylu gotyckim. Ewentualnie coś w stylu Sagrada Familia....
    Parę "drobnych" wpadnie Ci do kieszeni. A jak katedra będzie gotowa, "zwalimy" Ci się gremialnie na chatę, aby obfocić to cudeńko.
    Tylko szkoda Bogdan że nie możesz.

    Jeśli nawet jesteś w mniejszości, prawda zawsze pozostanie prawdą.



  8. #1368
    Moderator Zwycięzca popRAWkiZwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar Bodzip
    Dołączył
    Feb 2008
    Mieszka w
    Gorlice
    Posty
    25.015
    Siła reputacji
    475
    Moja galeria
    Nie chcę tu "politycznie", ale wyznawcy partii rządzącej po kolei zakładają fundacje, więc może się udać. Tylko "trza" się zapisać
    cerkiewki || Beskid Niski || mój wątek || mój drugi wątek|| makro||
    Wychodzi się na pole, a nie na dwór o! ||Nadnaczelny Weryfikator TWA i wszystkiego
    W moich wątkach można offtopować i grzebać w zdjęciach ||Łowca spamerów||

  9. #1369
    Zwycięzca popRAWki Awatar paparapa
    Dołączył
    Jan 2018
    Mieszka w
    Wrocław
    Posty
    4.741
    Siła reputacji
    177
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez Bodzip Zobacz posta
    Nie chcę tu "politycznie", ale wyznawcy partii rządzącej po kolei zakładają fundacje, więc może się udać. Tylko "trza" się zapisać
    Polityka rzecz ludzka. Zresztą jak praca, seks czy inne hobby. Tylko że zawsze znajdzie się ktoś, kto zrobi z tego narzędzie do osiągnięcia swoich celów.

    Jeśli nawet jesteś w mniejszości, prawda zawsze pozostanie prawdą.



  10. #1370
    | OlyJedi Awatar wyszomir
    Dołączył
    Mar 2013
    Mieszka w
    Łódź
    Posty
    7.873
    Siła reputacji
    384
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez paparapa Zobacz posta
    Na upartego znajdzie się sposoby aby się ludzi pozbyć. Np. rozstawia się statyw. Przygotowuje elegancki kadr i jak wszystko gotowe. Krzyczy się najgłośniej jak tylko można. Bomba!
    Jasnym jest, że na wykonanie zdjęcia za dużo czasu nie ma. No i zawczasu trzeba przygotować drogę ewakuacyjną.

    A na poważnie, to można bawić się w długie czasy. Może to przynieść całkiem interesujące rezultaty.
    Jest jeszcze inna metoda - wykonać ze statywu serię zdjęć co kilka sekund i potem połączyć je w jedno usuwając elementy które na poszczególnych zdjęciach zmieniały swoją pozycję. Są do tego celu specjalne programy, a niektóre aparaty mają nawet od razu wbudowaną taką funkcję - uzyskujemy gotowy plik jpg który potem wymaga już tylko niewielkiego dopieszczenia w komputerze (bo np. ktoś kto stał w miejscu a tylko machał ręka wyjdzie na takim zdjęciu dość dziwnie).

    A zdjęcie 1306 - piękne. Poszło do Fotografii Miesiąca.
    Pozdrawiam!
    Marek Wyszomirski (wyszomir@toya.net.pl)

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
 
Właściciel: FOMAG Sp. z o.o., Gdansk, 80-137 ul. Starodworska 1, KRS 0000341593, www.fomag.pl

Serwis wykorzystuje pliki cookies w celach reklamowych, statystycznych i do personalizacji stron. Możesz wyłączyć używanie plików cookies w ustawieniach przeglądarki internetowej jednak może to utrudnić korzystanie z serwisu! Więcej informacji w Polityce prywatności.