Strona 96 z 169 PierwszyPierwszy ... 46869495969798106146 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 951 do 960 z 1686

Wątek: O wszystkim i o niczym

  1. #951
    Awatar koza
    Dołączył
    May 2019
    Mieszka w
    Polska
    Posty
    492
    Siła reputacji
    54
    Moja galeria
    Co się na tym świecie porobiło...
    Zobacz jak szybko się człowiek do dobrego przyzwyczaja... brak paszportów, nikt do nas nie strzela, żarcie tanie, podróże tanie jak nigdy (choć przez ostatnie 2 lata jak piszesz, często uniemożliwione/ utrudnione/ ryzykowne ponad akceptowalny poziom), zajefajny sprzęt fotograficzny ( i nie tylko - auta, komputery...) o którym nasi rodzice nawet nie śmieli by marzyć. A i tak potrafimy marudzić i się nad sobą użalać jak to nam ciężko .

  2. #952
    Awatar m_a_g
    Dołączył
    May 2021
    Mieszka w
    To tu to tam :)
    Posty
    1.042
    Siła reputacji
    88
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez koza Zobacz posta
    Zobacz jak szybko się człowiek do dobrego przyzwyczaja... brak paszportów, nikt do nas nie strzela, żarcie tanie, podróże tanie jak nigdy (choć przez ostatnie 2 lata jak piszesz, często uniemożliwione/ utrudnione/ ryzykowne ponad akceptowalny poziom), zajefajny sprzęt fotograficzny ( i nie tylko - auta, komputery...) o którym nasi rodzice nawet nie śmieli by marzyć. A i tak potrafimy marudzić i się nad sobą użalać jak to nam ciężko .
    Trochę racji masz Ja akurat nie mogę narzekać że jest mi ciężko, wręcz przeciwnie. Natomiast żaden dobrobyt (komputery, aparaty i samochody o których wspomniałeś) nie zastąpi pewnego rodzaju wolności którą dość mocno ograniczył nam COVID. Nie było moim celem użalać się tutaj nad swoim losem, natomiast z mojego punku widzenia przez ostatnie dwa lata dużo się pozmieniało. Mieszkam w Stanach, cała rodzina w Polsce, podróżowałem bardzo często zarówno prywatnie i firmowo na różne konferencje (Las Vegas, Miami, Praga, Salt Lake City, i tak dalej). Zawsze zabierałem dzieci na całe lato do kraju na wakacje. A tu nagle mamy 2020 i zakaz przemieszczania się. Odwołane wszystkie konferencje. Rodzina nie może mnie odwiedzić u mnie, ani ja nie mogę odwiedzić rodziny w Polsce. Dopiero tego lata udało mi się przylecieć z dziećmi do kraju a i to było wyzwanie i loteria - nikt nic nie wiedział czy będzie kwarantanna czy nie dla moich dzieci (wtedy nie było jeszcze szczepionek dla 11 latków), czy moja szczepionka zostanie uznana na lotnisku, czy lotu nie odwołają (bo przekładali kilka razy). Wszelkie wypady w góry do hoteli w których się zazwyczaj wybieraliśmy były niemożliwe. Muzea, imprezy, itp - tak samo, ryzyko. Więc pod względem fotograficznym ostatnie dwa lata były dla mnie bardzo ubogie. Poniekąd dlatego zainteresowałem się fotografią ptaków bo wypadów do lasu nikt mi nie ograniczał
    Ostatnio edytowane przez m_a_g ; 15.12.21 o 17:04

  3. #953

    Dołączył
    Mar 2018
    Mieszka w
    Warszawa
    Posty
    1.198
    Siła reputacji
    98
    Moja galeria
    Niestety - pandemia bardzo zmieniła i nadal bardzo zmienia świat. i nie wiadomo czy i czym się to skończy.
    Miałem taką pracę (zmieniłem ostatnio), że regularnie jeździłem do różnych krajów na tzw. audyty jakości. Skończyło się - teraz takie audyty prowadzi się zdalnie. A takowe są w wielu przypadkach nic/niewiele warte. Wszyscy o tym wiedzą, ale trzeba się było z tym na razie pogodzić. Jak wróci "normalność" to mają wrócić audyty "na miejscu" - ale zdalne już też zostaną, jako "narzędzie pomocnicze".
    Trochę podobnie z podróżami prywatnymi - nie są niemożliwe, ale w przypadku wielu krajów stało się co najmniej uciążliwe.
    Od 2 lat planujemy wycieczkę po Chinach - raczej się nie zapowiada, żeby udało się w najbliższym czasie wyjechać.
    Do wielu krajów sam nie chcę na razie jechać - nie mam pewności co się w nich pod względem pandemii dzieje.
    Ten rok i tak jest niezły - bo udało się wyjechać 2 razy - na Teneryfę i na Majorkę, a i w Polsce dało się znaleźć spokojne miejsca.
    trzeba było znaleźć odskocznię - dla mnie takową stała się działka - położona na tyle niedaleko żeby móc wyskoczyć kiedy tylko chcę i w atrakcyjnej przyrodniczo okolicy - bo na skraju Puszczy Kampinoskiej i tuż nad starorzeczem Wisły.
    W zeszłym roku - ale i w tym też - praktycznie co tydzień mieliśmy na tej działce gości - rodzinę, przyjaciół, znajomych - bo było to bezpieczniejsze niż "włóczenie" się po Polsce.

  4. #954
    Animator Zwycięzca OlyRulez Awatar edorka
    Dołączył
    Apr 2013
    Mieszka w
    Chorzów
    Posty
    2.260
    Siła reputacji
    168
    Moja galeria
    886 misie podoba

  5. #955
    Zwycięzca popRAWki Awatar paparapa
    Dołączył
    Jan 2018
    Mieszka w
    Wrocław
    Posty
    4.741
    Siła reputacji
    177
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez m_a_g Zobacz posta
    887, 888, oba zdjęcia pokazują widoki warte obejrzenia. Lubię tego typu fotografię która po prostu ma coś interesującego do pokazania. Naprawdę dobra robota pod każdym względem - doboru miejsca, warsztatu..,
    Jednocześnie - i to nie Twoja wina oczywiście - oglądając te zdjęcia jest mi przykro jak cholera że przez ostatnie dwa lata nie byłem w żadnym ciekawym miejscu żeby robić tego typu zdjęcia. Albo nie można bo restrykcje, a nawet jak można to człowiek się boi. Co się na tym świecie porobiło...
    @m_a_g bardzo miło coś takiego czytać, dzięki. .
    Ja osobiście mam niedosyt, bo przecież można na pewno lepiej.... Tylko w jaką stronę iść? Rawy dają niesamowite możliwości, zwłaszcza z nowych puszek. W pewnym aspekcie jest to nawet przekleństwo, bo czym łatwiej jest obrabiać, tym łatwiej jest przegiąć pałę spierniczyć fotę. Bardzo trudno zatrzymać się na pewnym etapie edycji, bo przecież jeszcze można ciągnąć cienie i światła. Ze starymi sensorami było inaczej. Szybko dawały znać o deficytach i kończyła się zabawa.

    Myślę, że nie tylko Tobie jest przykro z wiadomych powodów. I obawiam się, że będzie gorzej.

    Cytat Zamieszczone przez koza Zobacz posta
    Zobacz jak szybko się człowiek do dobrego przyzwyczaja... brak paszportów, nikt do nas nie strzela, żarcie tanie, podróże tanie jak nigdy (choć przez ostatnie 2 lata jak piszesz, często uniemożliwione/ utrudnione/ ryzykowne ponad akceptowalny poziom), zajefajny sprzęt fotograficzny ( i nie tylko - auta, komputery...) o którym nasi rodzice nawet nie śmieli by marzyć. A i tak potrafimy marudzić i się nad sobą użalać jak to nam ciężko .
    Zapewne dostrzegłeś prawidłowość, że w każdym społeczeństwie i warunkach, znajdzie się grupa robiąca ze wszystkiego problem. Można śmiało zadać pytanie, ilu ludzi potrafiło się cieszyć życiem i to wykorzystać?

    Cytat Zamieszczone przez m_a_g Zobacz posta
    Trochę racji masz Ja akurat nie mogę narzekać że jest mi ciężko, wręcz przeciwnie. Natomiast żaden dobrobyt (komputery, aparaty i samochody o których wspomniałeś) nie zastąpi pewnego rodzaju wolności którą dość mocno ograniczył nam COVID. Nie było moim celem użalać się tutaj nad swoim losem, natomiast z mojego punku widzenia przez ostatnie dwa lata dużo się pozmieniało. Mieszkam w Stanach, cała rodzina w Polsce, podróżowałem bardzo często zarówno prywatnie i firmowo na różne konferencje (Las Vegas, Miami, Praga, Salt Lake City, i tak dalej). Zawsze zabierałem dzieci na całe lato do kraju na wakacje. A tu nagle mamy 2020 i zakaz przemieszczania się. Odwołane wszystkie konferencje. Rodzina nie może mnie odwiedzić u mnie, ani ja nie mogę odwiedzić rodziny w Polsce. Dopiero tego lata udało mi się przylecieć z dziećmi do kraju a i to było wyzwanie i loteria - nikt nic nie wiedział czy będzie kwarantanna czy nie dla moich dzieci (wtedy nie było jeszcze szczepionek dla 11 latków), czy moja szczepionka zostanie uznana na lotnisku, czy lotu nie odwołają (bo przekładali kilka razy). Wszelkie wypady w góry do hoteli w których się zazwyczaj wybieraliśmy były niemożliwe. Muzea, imprezy, itp - tak samo, ryzyko. Więc pod względem fotograficznym ostatnie dwa lata były dla mnie bardzo ubogie. Poniekąd dlatego zainteresowałem się fotografią ptaków bo wypadów do lasu nikt mi nie ograniczał
    Jednym słowem sześć błota stóp...

    Cytat Zamieszczone przez edorka Zobacz posta
    886 misie podoba
    Dziękuję bardzo. Po wstawieniu foty zastanawiałem się czy nie przesadziłem z kontrastem. Światło było strasznie dziwne. Chmurki i zamglenia świeciły jak neony i trudno mi było to razem dopasować.








    Gdzieś w Alpach słoweńskich,,,

    889


    Nazwa:  _BJB7599.jpg
Wyświetleń: 114
Rozmiar:  1,55 MB







    890


    Nazwa:  _BJB7495 5.jpg
Wyświetleń: 110
Rozmiar:  1,80 MB







    891


    Nazwa:  _BJB7507 2.jpg
Wyświetleń: 113
Rozmiar:  1,69 MB







    892


    Nazwa:  _BJB7578 1.jpg
Wyświetleń: 111
Rozmiar:  1,09 MB






    .

  6. #956
    Zwycięzca popRAWki| OlyJedi
    Dołączył
    Apr 2006
    Mieszka w
    opolskie
    Posty
    4.338
    Siła reputacji
    148
    Moja galeria
    Bardzo wpadła mi w oko fotografia 886 i sam nie wiem czemu. Czy to drzewo z częściowo zżółkłymi liśćmi, samotna pod nim ławeczka czy wianuszek listowia wokół drzewa. Jest jednak pewne, że to wszystko złączone spójnie w jeden obraz przykuwa wzrok. Z Alp ładne a szczególnie barwa wody dająca poczucie nieskalanej świeżości natury.
    pozdrawiam Wiejo

  7. #957
    Awatar koza
    Dołączył
    May 2019
    Mieszka w
    Polska
    Posty
    492
    Siła reputacji
    54
    Moja galeria
    @m_a_g

    Nie było moim celem użalać się tutaj nad swoim losem, natomiast z mojego punku widzenia przez ostatnie dwa lata dużo się pozmieniało. Mieszkam w Stanach, cała rodzina w Polsce, podróżowałem bardzo często zarówno prywatnie i firmowo na różne konferencje (Las Vegas, Miami, Praga, Salt Lake City, i tak dalej). Zawsze zabierałem dzieci na całe lato do kraju na wakacje.
    Ale mój komentarz nie był konkretnie do Ciebie tylko ogólnie - wiesz, raczej do tych ludzi co mało nie umrą jak nie przejdą się po galerii w niedzielę albo nie pójdą do restauracji. Choć ja to w ogóle jestem nieobiektywny, bo mi jakoś te utrudnienia w podróżach nie przeszkadzają/przeszkadzały, ale to dlatego, że od jakiś 15 lat wszystkie moje prace były daleko od mojego domu i trochę kilometrów natrzaskałem. A ostatnie dwa lata to chwila oddechu (żona nie podziela moich opinii - jak jej kiedyś powiedziałem, że Praga jest kiepska, tłum, przereklamowana i średnio chce mi się chce tam jechać to mało mnie nie zabiła wzrokiem). Inna rzecz, że kiedyś dużo mniej fotografowałem, gdy dostałem pierwszą komórkę z sensownym aparatem (Blackberry) to już w ogóle aparatu nie woziłem ze sobą. Na szczęście potem ojciec kupił sobie Olympusa M10 a potem ja sobie też kupiłem (wcześniej miałem SP560UZ, fajny był, ale mnie parę rzeczy w nim irytowało; a jeszcze wcześniej miałem Zenita TTL z wiecznie popsutym światłomierzem i przez przypadek zrobiłem nim najlepsze zdjęcie w historii fotografii - albo tak przynajmniej sądzę), więc ogólnie chętnie bym jakieś nowe miejsca zobaczył.
    @paparapa
    Można śmiało zadać pytanie, ilu ludzi potrafiło się cieszyć życiem i to wykorzystać?
    JA! Choć szczerze, pewnie tego życia w pełni nie wykorzystuję, ale ogólnie uważam się za baaaaaardzo szczęśliwego człowieka (i mam tylko jeden obiektyw PRO!).

    A Słowienia piękna i w rzeczywistości i na Twoich zdjęciach!

  8. #958
    Zwycięzca popRAWki Awatar paparapa
    Dołączył
    Jan 2018
    Mieszka w
    Wrocław
    Posty
    4.741
    Siła reputacji
    177
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez Wiejo Zobacz posta
    Bardzo wpadła mi w oko fotografia 886 i sam nie wiem czemu. Czy to drzewo z częściowo zżółkłymi liśćmi, samotna pod nim ławeczka czy wianuszek listowia wokół drzewa. Jest jednak pewne, że to wszystko złączone spójnie w jeden obraz przykuwa wzrok. Z Alp ładne a szczególnie barwa wody dająca poczucie nieskalanej świeżości natury.
    Cytat Zamieszczone przez koza Zobacz posta

    JA! Choć szczerze, pewnie tego życia w pełni nie wykorzystuję, ale ogólnie uważam się za baaaaaardzo szczęśliwego człowieka (i mam tylko jeden obiektyw PRO!).

    A Słowienia piękna i w rzeczywistości i na Twoich zdjęciach!
    To tylko pogratulować. Bo takich ludzi nie ma dużo








    Bled

    893



    Nazwa:  _BJB7254 51.jpg
Wyświetleń: 79
Rozmiar:  103,4 KB





    .

  9. #959
    | OlyJedi Awatar wyszomir
    Dołączył
    Mar 2013
    Mieszka w
    Łódź
    Posty
    7.861
    Siła reputacji
    384
    Moja galeria
    Alpy Słoweńskie zupełnie inne niż Norwegia, ale też potrafisz znaleźć w nich piękne miejsca lub ciekawe fragmenty lokalnej architektury i bardzo ładnie je pokazać.
    Pozdrawiam!
    Marek Wyszomirski (wyszomir@toya.net.pl)

  10. #960
    | OlyJedi
    Dołączył
    Jan 2004
    Posty
    3.586
    Siła reputacji
    193
    Moja galeria
    893 - superfoteczka, bajkowa. Niby minimalistyczna, a ekspresyjna, wbijająca się w wyobraźnię.
    TJ

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
 
Właściciel: FOMAG Sp. z o.o., Gdansk, 80-137 ul. Starodworska 1, KRS 0000341593, www.fomag.pl

Serwis wykorzystuje pliki cookies w celach reklamowych, statystycznych i do personalizacji stron. Możesz wyłączyć używanie plików cookies w ustawieniach przeglądarki internetowej jednak może to utrudnić korzystanie z serwisu! Więcej informacji w Polityce prywatności.