Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 28

Wątek: Nowy aparat - plamki na zdjeciach

  1. #1
    Awatar DarkBlacksmith
    Dołączył
    Jan 2020
    Mieszka w
    tam gdzie zimno
    Posty
    8
    Siła reputacji
    0
    Moja galeria

    Nowy aparat - plamki na zdjeciach

    Witam
    Parę dni temu zakupiłem Olympusa OM-D E-M10 Mk II w jednym z popularnych w naszym kraju elektro marketów. Dzisiaj postanowiłem sprawdzić czy matryca jest czysta bo już przy pierwszym zakładaniu obiektywu zauważyłem na niej drobinkę paprochu. Ustawiłem aparat w tryb A , przesłona na f22 iso 200 ostrość manual skręcona i zoom na maxa. Na zdjęciach są widoczne 2 plamki Strasznie mnie to zirytowało i chciałbym coś z tym zrobić... Czy kontaktować się z serwisem olympusa czy zanieść go do elektro marketu ? Mam obawy że ciężko będzie wyjaśnić w sklepie w czym jest problem i pewnie nie wymienią na nowy tylko będą chcieli żebym odesłał na gwarancje. W moim mieście jest jeszcze serwis aparatów który zajmuje się też czyszczeniem matryc ale nie wiem czy powianiem z niego skorzysta skoro aparat jest nowy , mam go dopiero 3 dzień i jest przecież na gwarancji.

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	492cc7eea1d2650dmed.jpg
Wyświetleń:	141
Rozmiar:	13,3 KB
ID:	218034


    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	12d6c295e11cfe77med.jpg
Wyświetleń:	129
Rozmiar:	16,1 KB
ID:	218035

    Nie wiem czemu ale nie mogę wgrać zdjęć , musiałem dodać je za pomocą fotosika i dopiero wkleić link... Spróbuje jeszcze z biała kartką papieru, może lepiej będzie widać.

  2. #2
    Awatar Roberto73
    Dołączył
    Nov 2011
    Mieszka w
    Wrocław
    Posty
    2.087
    Siła reputacji
    181
    Moja galeria
    Wątpię , czy zabrudzenie matrycy obejmuje gwarancja. Zrób zdjęcie na 6,3-8 , jak nic nie widać to olej to , wyczyścisz kiedyś jak zauważysz.

  3. #3
    Awatar Hiszpan63
    Dołączył
    Jan 2018
    Mieszka w
    Warszawa
    Posty
    634
    Siła reputacji
    127
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez DarkBlacksmith Zobacz posta
    ...... Dzisiaj postanowiłem sprawdzić czy matryca jest czysta bo już przy pierwszym zakładaniu obiektywu zauważyłem na niej drobinkę paprochu.
    To widziałeś paproch i założyłeś obiektyw ??? ... było dmuchnąć delikatnie i zobaczyć czy to paproch , czy też ktoś grzebał czymś po matrycy i jest uszkodzona . Teraz to nawet nie wielkie masz szanse na gwarancje .

    Przedmuchaj delikatnie korpus sprężonym powietrzem do komputerów , albo nawet aptekarską gruszką .

  4. #4
    Awatar DarkBlacksmith
    Dołączył
    Jan 2020
    Mieszka w
    tam gdzie zimno
    Posty
    8
    Siła reputacji
    0
    Moja galeria
    Sprężonym powietrzem to na pewno nie będę dmuchał , można tym narobić więcej szkód.

  5. #5
    | OlyJedi
    Dołączył
    Jul 2003
    Posty
    301
    Siła reputacji
    62
    Moja galeria
    Z gruszki, to nie jest "sprężone" powietrze i jest całkowicie bezpieczne. Jeżeli przedmuchanie nie pomoże możesz zrobić pixel mapping
    Menu -> Custom Menu -> Utility - Pixel Mapping
    Ostatnio edytowane przez kano ; 19.01.20 o 16:35

  6. #6
    Awatar DarkBlacksmith
    Dołączył
    Jan 2020
    Mieszka w
    tam gdzie zimno
    Posty
    8
    Siła reputacji
    0
    Moja galeria
    Z gruszki to ja wiem , ale takie do kompów w puszkach to nie najlepszy pomysł, wystarczy że trafimy na felerną puszkę z której zacznie wylatywać ciecz. Przy naprawach konsol którymi się zajmuje wolę używać bezpieczniejszych rzeczy niż taka pucha z brudnym powietrzem.

    Jak się tylko zaopatrzę w gruchę to spróbuje. Dzięki za radę
    Ostatnio edytowane przez DarkBlacksmith ; 19.01.20 o 16:45

  7. #7
    Animator Zwycięzca popRAWkiZwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar helmuth
    Dołączył
    Feb 2008
    Mieszka w
    Szczecin
    Posty
    12.136
    Siła reputacji
    349
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez DarkBlacksmith Zobacz posta
    ... zauważyłem na niej drobinkę paprochu.
    1- jeśli chcesz pokazać plamkę, pokaż coś większego niż znaczek pocztowy
    2- dlaczego na jednym zdjęciu są (w/g Ciebie) dwie plamki a na drugim tylko jedna? Może to wcale nie są plamki na matrycy?
    Lubię wertykalne piony i horyzontalne poziomy
    W moim wątku, można "grzebać" w moich zdjęciach.
    Główny Prostownik TWA

  8. #8
    Awatar DarkBlacksmith
    Dołączył
    Jan 2020
    Mieszka w
    tam gdzie zimno
    Posty
    8
    Siła reputacji
    0
    Moja galeria
    Zapomniałem zaznaczyć ;/
    Jutro rano jak będzie widniej to coś jeszcze pstryknę i skontaktuje się z olympusem.

  9. #9
    Awatar Aang
    Dołączył
    Dec 2019
    Mieszka w
    Małopolskie
    Posty
    54
    Siła reputacji
    18
    Moja galeria
    @helmuth na jednym ma niebieskie niebo a na drugim chyba białą kartkę.Pierwsza plamka z prawej jest w tym samym miejscu co na drugim zdjęciu,nie wiem jak z tą pierwszą bo mam za małe obrazki a linków do fotosika nie widzę.Czyszczenie matrycy jeżeli zlecisz serwisowi to to nie ma nic wspólnego z gwarancją(jedynie jeżeli zostanie uszkodzona).Czyściłem matrycę i porysowałem więc dokładnie czytaj co kto pisze bo niektóre rady są kiepskie.Gruszka tylko ta co ma otwór z drugiej strony,oczywiście tą z apteki też możesz użyć tylko podmuchaj wcześniej.

    - - - - - - - - - - AKTUALIZACJA - - - - - - - - - -

  10. #10
    Awatar DarkBlacksmith
    Dołączył
    Jan 2020
    Mieszka w
    tam gdzie zimno
    Posty
    8
    Siła reputacji
    0
    Moja galeria
    Tak, te plamki są w tych samych miejscach , jutro z rana jak będzie dobre światło to postaram się coś lepszego zrobić.

    Widziałem że są takie gruszki z filtrami i pewnie w taką zainwestuję , przyda mi się do czyszczenia obiektywu też . Czytałem już wiele porad co do czyszczenia i obejrzałem sporo materiałów na YT. Najlepiej chyba cały proces czyszczenia pokazuje ten Pan https://www.youtube.com/watch?v=p0PKXtZ7dmY .

Podobne wątki

  1. [Fotografuj.pl] Nowy aparat Olympus PEN już w maju
    By RSSBot in forum Co w sieci piszczy
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 25.04.13, 20:37
  2. Nowy aparat Fujifilm FinePix X10
    By romek1967 in forum Aparaty kompaktowe
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 1.09.11, 11:55
  3. nowy aparat kompatkowy - jaki?
    By agajan3 in forum Aparaty kompaktowe
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 21.05.08, 08:58
  4. E1. Plamki na zdjęciach
    By Grzes55 in forum E-System
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 25.09.05, 16:49

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
 
Właściciel: FOMAG Sp. z o.o., Gdansk, 80-137 ul. Starodworska 1, KRS 0000341593, www.fomag.pl

Serwis wykorzystuje pliki cookies w celach reklamowych, statystycznych i do personalizacji stron. Możesz wyłączyć używanie plików cookies w ustawieniach przeglądarki internetowej jednak może to utrudnić korzystanie z serwisu! Więcej informacji w Polityce prywatności.