Strona 2 z 7 PierwszyPierwszy 1234 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 62

Wątek: popRAWka 2/2020

  1. #11
    Moderator Zwycięzca popRAWkiZwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar Bodzip
    Dołączył
    Feb 2008
    Mieszka w
    Gorlice
    Posty
    25.002
    Siła reputacji
    475
    Moja galeria
    Będzie trochę "dziwnego" prostowania. Zdjęcie pochylone, aparat zadarty do góry, obiektyw szerokokątny. Wszystko to sprawia hmmm "kłopot"
    cerkiewki || Beskid Niski || mój wątek || mój drugi wątek|| makro||
    Wychodzi się na pole, a nie na dwór o! ||Nadnaczelny Weryfikator TWA i wszystkiego
    W moich wątkach można offtopować i grzebać w zdjęciach ||Łowca spamerów||

  2. #12
    Zwycięzca popRAWki Awatar paparapa
    Dołączył
    Jan 2018
    Mieszka w
    Wrocław
    Posty
    4.740
    Siła reputacji
    177
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez andtor2 Zobacz posta
    Oj tam, naprawdę nie ma różnicy, czy otworzysz DNG, czy oryginalny RAW zwłaszcza posługując się później do obróbki tego RAWa/DNG programem PSE.
    Jest w PSE wtyczka Camera RAW do obróbki takich plików, ale ma bardzo podstawowe (czy mocno ograniczone) działanie. Dlatego przeszedłem dawno temu na Lightroom. Może zbyt dawno bo mam tylko LR4.4.
    Jakby co, to Lightroom "nie umywa się" do takich programów jak np. Darktable, czy RawTherapee jeśli chodzi o ilość suwaków do obróbki, ale ostatecznie chodzi o efekt...i tu już nie jest to takie jednoznaczne...
    Za dużo suwaków, źle, za mało także, ale to tylko moja opinia niekonieczne słuszna.
    Ja dziś pobawiłem się Darktablem. To co można nim zrobić bardzo mi się podoba. LR to przy nim prosta zabaweczka . Ale ale ... jak do jasnej .... można ogarnąć interfejs i obsługę tego wynalazku. Po dwóch godzinach miałem serdecznie dość
    Chyba jakiś agent Adoba wkradł się do projektu i tworząc interfejs dokonał sabotażu , bardzo dobrego softu ...

    - - - - - - - - - - AKTUALIZACJA - - - - - - - - - -

    Cytat Zamieszczone przez Bodzip Zobacz posta
    Będzie trochę "dziwnego" prostowania. Zdjęcie pochylone, aparat zadarty do góry, obiektyw szerokokątny. Wszystko to sprawia hmmm "kłopot"
    Ta sigma 10-20 jest naprawdę wredna....
    I wcale nie musi być pochylona, i mz absolutnie nie nadaje się do architektury .
    Czuję że będzie jazda ....

  3. #13
    Zwycięzca popRAWki Awatar Cru
    Dołączył
    Jan 2019
    Mieszka w
    3city
    Posty
    273
    Siła reputacji
    44
    Moja galeria
    Tak czułem nosem, że to będzie dobry trening

    PS tutaj MZ jest mniej zabawy z prostowaniem niż na poprzednim rawku, właśnie sprawdziłem

    Aparat celowo poszedł do góry, za mną już tylko przepaść przepastna była , więc postaralem się zrobić taki zapas, żeby po prostowanku niczego istotnego nie ucięło.



    Pytałem też kiedy zamierzają ściąć to drzewo, które zasłania wieżę
    Ostatnio edytowane przez Cru ; 18.01.20 o 21:03

  4. #14
    Zwycięzca popRAWkiZwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar And.N
    Dołączył
    Apr 2009
    Posty
    9.568
    Siła reputacji
    268
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez paparapa Zobacz posta
    Ja dziś pobawiłem się Darktablem. To co można nim zrobić bardzo mi się podoba. LR to przy nim prosta zabaweczka . Ale ale ... jak do jasnej .... można ogarnąć interfejs i obsługę tego wynalazku. Po dwóch godzinach miałem serdecznie dość ...
    Z końcówką zdania się w pełni zgadzam. Przyznam miałbym dość po godzinie. Można tak powiedzieć, że LR przy Darktable to "zabaweczka", ostatecznie liczy się jednak efekt końcowy i intuicyjność aby taki efekt uzyskać....
    G1, G5 | 14-45 | mZD 40-150 | kilka M42 | Moje wątki:
    Foto-Różności ; Dymne Impresje ; Stary i Nowy Elbląg

  5. #15
    Zwycięzca popRAWki| OlyJedi Awatar henry1
    Dołączył
    Jun 2006
    Mieszka w
    Stołeczne Miasto Poznań
    Posty
    8.630
    Siła reputacji
    325
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez andtor2 Zobacz posta
    Są bardzo dobrą alternatywą. To jest to samo co RAW można powiedzieć.
    Szukałbym innych przyczyn niedocenienia w głosowaniu. Tak w sumie mogę powiedzieć ? Może spore znaczenie ma na czym się obrabia zdjęcie, albo niestety się nie trafia w gusta większości głosujących. To już trudno powiedzieć...
    Przecież to zabawa, ja nie mam pretensji o to, że na moje "dzieła" nie ma popytu.
    Zawsze mogę porównać moje wytwory do prac zdecydowanie lepszych.
    I jak zawsze dobrze się bawię delikatnie irytując innych.
    Z resztą gdzie mi tam do mistrzów, jeszcze wiele nauki mnie czeka.
    W ogródku sąsiadki są ładne kwiatki.
    Popieram Stopkę Krakmana
    !

    LUBIĘ WYCHODZIĆ NA DWÓR, NA POLE MAM ZA DALEKO.

  6. #16
    Zwycięzca popRAWkiZwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar And.N
    Dołączył
    Apr 2009
    Posty
    9.568
    Siła reputacji
    268
    Moja galeria
    Oczywiście, to tylko zabawa. Nie mam wpływu na głosujących Najlepiej aby było ich jak najwięcej, wówczas "werdykt" jest powiedzmy bardziej obiektywny...
    G1, G5 | 14-45 | mZD 40-150 | kilka M42 | Moje wątki:
    Foto-Różności ; Dymne Impresje ; Stary i Nowy Elbląg

  7. #17
    Zwycięzca popRAWki Awatar paparapa
    Dołączył
    Jan 2018
    Mieszka w
    Wrocław
    Posty
    4.740
    Siła reputacji
    177
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez andtor2 Zobacz posta
    Są bardzo dobrą alternatywą. To jest to samo co RAW można powiedzieć.
    Może spore znaczenie ma na czym się obrabia zdjęcie, albo niestety się nie trafia w gusta większości głosujących. To już trudno powiedzieć...
    .
    Masz na myśli sprzęt ?

  8. #18
    Zwycięzca popRAWkiZwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar And.N
    Dołączył
    Apr 2009
    Posty
    9.568
    Siła reputacji
    268
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez paparapa Zobacz posta
    Masz na myśli sprzęt ?
    Nie będę ukrywał, że sprzęt ma też znaczenie. Choć nie musi to być sprzęt "górnych lotów" (wystarczy aby w miarę prawidłowo wyświetlał kolory). Już nie raz pisałem, że ostatnio przez 7 lat używałem monitora Dell z dobrym skutkiem, bo udało mi się wygrać międzyforumowe RAWki.
    G1, G5 | 14-45 | mZD 40-150 | kilka M42 | Moje wątki:
    Foto-Różności ; Dymne Impresje ; Stary i Nowy Elbląg

  9. #19
    Moderator Zwycięzca popRAWkiZwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar Bodzip
    Dołączył
    Feb 2008
    Mieszka w
    Gorlice
    Posty
    25.002
    Siła reputacji
    475
    Moja galeria
    Nie będę się "kócił" że mój sprzęt ma dodupy matrycę. Wydajnościowo jest świetny, ale kolory to mi paskudzi. Najgorsze jest to, że jak po obróbce patrzę na zdjęcie to ... ok, podoba się. Potem Andrzej wstawia inne i wtedy rzucam jedną wielką k***wą Nawet się wódki na pocieszenie nie mogę napić, tfu !!
    cerkiewki || Beskid Niski || mój wątek || mój drugi wątek|| makro||
    Wychodzi się na pole, a nie na dwór o! ||Nadnaczelny Weryfikator TWA i wszystkiego
    W moich wątkach można offtopować i grzebać w zdjęciach ||Łowca spamerów||

  10. #20
    Awatar Zelik76
    Dołączył
    Jan 2019
    Mieszka w
    Gorzów Wielkopolski
    Posty
    144
    Siła reputacji
    41
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez Bodzip Zobacz posta
    Nie będę się "kócił" że mój sprzęt ma dodupy matrycę. Wydajnościowo jest świetny, ale kolory to mi paskudzi. Najgorsze jest to, że jak po obróbce patrzę na zdjęcie to ... ok, podoba się. Potem Andrzej wstawia inne i wtedy rzucam jedną wielką k***wą Nawet się wódki na pocieszenie nie mogę napić, tfu !!
    Mam to samo. Dlatego kupiłem niedawno tani monitor z IPS do lapka i teraz mam jeszcze większy problem - tyle skubany ma opcji obrazu że nie wiem która jest poprawna i po edycji jak oglądam zdjęcie na lapku z matrycą do d... to widzę zamiast zdjęcia mielonkę tyrolską. Mam wrażenie że na matrycy z lapka ogarniałem rawy lepiej, ale to prawie 5 lat doświadczeń... Z monitorem męczę każdą opcję która dodatkowo ma w sobie kolejne pierdylion opcji i nie wiem na którą się zdecydować. Jest nawet coś takiego jak "zdjęcia" ale akurat ta mi się nie podoba najbardziej.
    OM-D E-M10 mark III + Panas 20 1.7 i 12-32 3.5 - 5.6 + Olek 40-150 4 - 5.6

Podobne wątki

  1. popRAWka 1/2020 - Głosowanie i Wyniki
    By And.N in forum Konkurs popRAWka
    Odpowiedzi: 41
    Ostatni post / autor: 18.01.20, 19:04
  2. popRAWka 1/2020
    By And.N in forum Konkurs popRAWka
    Odpowiedzi: 36
    Ostatni post / autor: 13.01.20, 23:58
  3. Raynox DCR-2020 Pro co myslicie o tym?
    By kwiattek in forum Porady dotyczące fotografii
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 7.11.04, 19:50
  4. c-2020 zawiesza się
    By bystry12 in forum Aparaty kompaktowe
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 18.08.03, 00:15

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
 
Właściciel: FOMAG Sp. z o.o., Gdansk, 80-137 ul. Starodworska 1, KRS 0000341593, www.fomag.pl

Serwis wykorzystuje pliki cookies w celach reklamowych, statystycznych i do personalizacji stron. Możesz wyłączyć używanie plików cookies w ustawieniach przeglądarki internetowej jednak może to utrudnić korzystanie z serwisu! Więcej informacji w Polityce prywatności.