Strona 2 z 4 PierwszyPierwszy 1234 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 31

Wątek: Mc-20

  1. #11
    Awatar Roberto73
    Dołączył
    Nov 2011
    Mieszka w
    Wrocław
    Posty
    2.087
    Siła reputacji
    181
    Moja galeria
    Utrata jakości nie istnieje ?? dobry dowcip . Jeszcze takiego konwertera nie wyprodukowano , aby nie było degradacji obrazu . Ich zastosowanie ma jako taki sens przy wykorzystaniu tylko centrum obrazu , no i oczywiście w jasnych profesjonalnych szkłach . Natomiast dywagacje na temat ich stosowania w ciemnych obiektywach , amatorskich to już to totalna bzdura . Masa takich podniet wystąpiła w momencie ukazania się Oly 100-400 ,uuuu teraz jeszcze zamówię TC14 czy TC20 i będe miał suuuuper jakości tele. Tak jak to napisał fret kiedyś , to samo uzyskasz przez kadrowanie . Ale wiara w takie cuda jest duża.

  2. #12
    Zwycięzca OlyRulez| OlyJedi
    Dołączył
    Jun 2004
    Posty
    5.023
    Siła reputacji
    147
    Moja galeria
    Znalazłem taki ciekawy test. https://www.youtube.com/watch?v=bxRLucZU3rM

    - - - - - - - - - - AKTUALIZACJA - - - - - - - - - -

    Cytat Zamieszczone przez Roberto73 Zobacz posta
    Utrata jakości nie istnieje ?? dobry dowcip . Jeszcze takiego konwertera nie wyprodukowano , aby nie było degradacji obrazu . Ich zastosowanie ma jako taki sens przy wykorzystaniu tylko centrum obrazu , no i oczywiście w jasnych profesjonalnych szkłach . Natomiast dywagacje na temat ich stosowania w ciemnych obiektywach , amatorskich to już to totalna bzdura . Masa takich podniet wystąpiła w momencie ukazania się Oly 100-400 ,uuuu teraz jeszcze zamówię TC14 czy TC20 i będe miał suuuuper jakości tele. Tak jak to napisał fret kiedyś , to samo uzyskasz przez kadrowanie . Ale wiara w takie cuda jest duża.
    Rozmawiamy konkretnie o zestawie 40-150 PRO + MC20 (muszę wydać 1700 zł, bo 40-150 mam) vs. 100-300 ver. II Panasa (muszę wydać 2999 zl). Czy jakość 100-300 jest na tyle lepsza od zestawu 40-150 +mc20, że
    - uzasadnia to wydania prawie drugie tyle
    -dźwigania dodatkowego, całkiem nie małego szkła.
    Moje fotografie: www.beluch.pl | Grupa dyskusyjna M43 Polska

  3. #13
    Awatar Roberto73
    Dołączył
    Nov 2011
    Mieszka w
    Wrocław
    Posty
    2.087
    Siła reputacji
    181
    Moja galeria
    Ok , już masz 40-150 to przemawia za konwerterem. Ale uważam , że szybko stwierdzisz , że użycie tego konwertera będzie na tyle niewygodne , że w końcu marginalne. Chcesz długie tele, dozbieraj do kolejnego szkła 100-400
    Ostatnio edytowane przez Roberto73 ; 12.10.20 o 17:45

  4. #14
    Zwycięzca OlyRulez| OlyJedi
    Dołączył
    Jun 2004
    Posty
    5.023
    Siła reputacji
    147
    Moja galeria
    100-400 to już kloc. Ja się z plecakiem po świecie tułam więc rozmiar ma znaczenie. Obecnie też poza budżetem, kupiłem 3 dni temu Nocticrona i skarbonka pusta
    Moje fotografie: www.beluch.pl | Grupa dyskusyjna M43 Polska

  5. #15
    | OlyJedi
    Dołączył
    Mar 2012
    Mieszka w
    Gdańsk
    Posty
    2.612
    Siła reputacji
    275
    Moja galeria
    https://www.youtube.com/watch?v=rpUUVRGx6ws - ale Robin Wong pewnie się nie zna na tym.
    Ostatnio edytowane przez DzejPi ; 13.10.20 o 06:32

  6. #16
    Zwycięzca popRAWki| OlyJedi
    Dołączył
    Nov 2009
    Mieszka w
    Ziemia Zawkrzeńska.
    Posty
    2.601
    Siła reputacji
    186
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez DzejPi Zobacz posta
    https://www.youtube.com/watch?v=rpUUVRGx6ws - ale Robin Wong pewnie się nie zna na tym.
    Szkoda, że nie ma możliwości przetłumaczenia.
    Najważniejsza jest historia.
    "Narody tracąc pamięć tracą życie" C. K. Norwid

  7. #17

    Dołączył
    Nov 2019
    Mieszka w
    ETM
    Posty
    285
    Siła reputacji
    47
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez jkr Zobacz posta
    Szkoda, że nie ma możliwości przetłumaczenia.
    Hmmm?

    Po włączeniu filmiku na youtube klikasz ikonkę napisów znajdującą się na dolnej krawędzi filmu bliżej prawej strony. Ikona znajduje się po lewej stronie zębatki. Po kliknięciu włączają się angielskie napisy ( zazwyczaj) i następnie musisz kliknąć ikonę zębatki. Pojawia się ekranik na którym klikasz wyrażenie "napisy". Po kliknięciu pojawia się kolejny ekranik na którym klikasz wyrażenie "przetłumacz automatycznie". Po kliknięciu tego wyrażenia pojawi się kolejny ekranik który musisz przewinąć aby dojść do właściwego języka - dla nas polski - wtedy pojawia się tłumaczenie w wybranym języku. Jest ono niekoniecznie doskonałe ale idzie zrozumieć sens wypowiedzi. Warto też przeczytać zalinkowany pod filmem artykuł z bloga. Tłumaczenie też jest proste bo wchodzisz na "translator google" i w lewej części (okienku) wklejasz link do danej strony i wybierasz język oryginalny, a w prawej części wybierasz język ( dla nas akurat polski). Następnie klikasz w prawej części okna taki niebieski kwadracik ze strzałką skierowaną od lewego dołu do prawej góry i otworzy się kolejne okno z przetłumaczonym artykułem. Tłumaczenie następuje na bieżąco w miarę rozwijania ( przewijania - rolkowania) strony.
    Jeśli instrukcja nie jest zrozumiała to napisz, a zrobię instrukcję rysunkową z zaznaczeniami na kolejnych ekranach co kliknąć.
    OM-D E-M10 Mark II + lumix g25 1.7, ED 14‑150mm F4‑5.6 II, xiaoyi 42,5 1,8. / smartfonem już nie focę

  8. #18
    | OlyJedi Awatar viruuss
    Dołączył
    Mar 2007
    Mieszka w
    Gdańsk
    Posty
    2.312
    Siła reputacji
    230
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez DzejPi Zobacz posta
    https://www.youtube.com/watch?v=rpUUVRGx6ws - ale Robin Wong pewnie się nie zna na tym.
    pewnie się zna
    tylko czy wszyscy mają taką wiedzę i umiejętności jak on ? DzejPi bez obrazy ale zawsze jak wstawiasz zdjęcia ptaków to sprawdzam jakim obiektywem było robione i czasami mam wrażenie, że niepotrzebnie wydałeś tyle kasy na 300/4 jak te zdjęcia niespecjalnie się różnią od tych z panasa 100-300, patrz ostatnie wróble, myślę, że podobnie będzie z mc-20, jedni będą robili zajefajne zdjęci, a drugim najnormalniej w świecie nie będzie szło, bardziej się przychylam do słów Roberto73 niż do testów z YT
    Prawdziwy mężczyzna nie je miodu, tylko żuje pszczoły

  9. #19
    Awatar Roberto73
    Dołączył
    Nov 2011
    Mieszka w
    Wrocław
    Posty
    2.087
    Siła reputacji
    181
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez viruuss Zobacz posta
    pewnie się zna
    tylko czy wszyscy mają taką wiedzę i umiejętności jak on ? DzejPi bez obrazy ale zawsze jak wstawiasz zdjęcia ptaków to sprawdzam jakim obiektywem było robione i czasami mam wrażenie, że niepotrzebnie wydałeś tyle kasy na 300/4 jak te zdjęcia niespecjalnie się różnią od tych z panasa 100-300, patrz ostatnie wróble, myślę, że podobnie będzie z mc-20, jedni będą robili zajefajne zdjęci, a drugim najnormalniej w świecie nie będzie szło, bardziej się przychylam do słów Roberto73 niż do testów z YT
    Chciałem to już dawno napisać, ale dobrze, że ty to zrobiłeś .

  10. #20
    | OlyJedi
    Dołączył
    Mar 2012
    Mieszka w
    Gdańsk
    Posty
    2.612
    Siła reputacji
    275
    Moja galeria
    viruuss, Roberto 73. Przychylam się do waszej opinii ale będę próbował. W końcu robię to za swoje.

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
 
Właściciel: FOMAG Sp. z o.o., Gdansk, 80-137 ul. Starodworska 1, KRS 0000341593, www.fomag.pl

Serwis wykorzystuje pliki cookies w celach reklamowych, statystycznych i do personalizacji stron. Możesz wyłączyć używanie plików cookies w ustawieniach przeglądarki internetowej jednak może to utrudnić korzystanie z serwisu! Więcej informacji w Polityce prywatności.