Strona 2 z 3 PierwszyPierwszy 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 23

Wątek: Wydano Darktable 3.0.0

  1. #11
    | OlyJedi
    Dołączył
    May 2010
    Mieszka w
    Wawa
    Posty
    7.421
    Siła reputacji
    290
    Moja galeria
    Zainstalowałem dzisiaj Darktable i mam dziwne wrażenie, że jego twórcy startują w konkursie na najmniej intuicyjny program. Możliwości ma pewnie wspaniałe, ale po raz pierwszy zainstalowałem jakiś program do obróbki zdjęć i się poddałem. Jeszcze do niego wrócę, ale pierwsze wrażenie...
    W internecie nie szukam miłości i akceptacji. Te tematy załatwiam w realu. W internecie szukam partnerów do dyskusji.
    Aktualnie odpoczywam na autobanie.

  2. #12
    Zwycięzca popRAWki Awatar paparapa
    Dołączył
    Jan 2018
    Mieszka w
    Wrocław
    Posty
    4.740
    Siła reputacji
    177
    Moja galeria
    To dość specyficzny soft. Z tego co pamiętam łatwo nie było .

  3. #13
    Moderator Zwycięzca popRAWkiZwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar Bodzip
    Dołączył
    Feb 2008
    Mieszka w
    Gorlice
    Posty
    25.003
    Siła reputacji
    475
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez fret Zobacz posta
    Zainstalowałem dzisiaj Darktable i mam dziwne wrażenie, że jego twórcy startują w konkursie na najmniej intuicyjny program. Możliwości ma pewnie wspaniałe, ale po raz pierwszy zainstalowałem jakiś program do obróbki zdjęć i się poddałem. Jeszcze do niego wrócę, ale pierwsze wrażenie...
    Jesteś niestety permanentnym dzieckiem Windowsa. Gdybyś dawniej dawniej startował na Linuxie to pewnie przyzwyczaiłbyś się do tej specyfiki, ot, pierwsze Gimpy miały aż trzy panele do obróbki zdjęcia i trzeba było skakać między nimi. Zresztą dziś też można do tego wrócić.
    cerkiewki || Beskid Niski || mój wątek || mój drugi wątek|| makro||
    Wychodzi się na pole, a nie na dwór o! ||Nadnaczelny Weryfikator TWA i wszystkiego
    W moich wątkach można offtopować i grzebać w zdjęciach ||Łowca spamerów||

  4. #14
    | OlyJedi
    Dołączył
    May 2010
    Mieszka w
    Wawa
    Posty
    7.421
    Siła reputacji
    290
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez Bodzip Zobacz posta
    Jesteś niestety permanentnym dzieckiem Windowsa. Gdybyś dawniej dawniej startował na Linuxie to pewnie przyzwyczaiłbyś się do tej specyfiki, ot, pierwsze Gimpy miały aż trzy panele do obróbki zdjęcia i trzeba było skakać między nimi. Zresztą dziś też można do tego wrócić.
    Jesteś w błędzie. Po pierwsze zainstalowałem go na Mac-u, a Mac, to podobno dziecko Linuxa Po drugie pamiętam starego Gimpa z Windowsa i fakt, że był dziwny, ale nie aż tak. Tam były trzy okienka, ale było z grubsza widać co się w którym rob, nie trzeba było się doktoryzowaći. Fakt, że po kupnie PSE przeżyłem szok. A teraz? Otwieram DT, mam jedno okienko i mogiła. Nic nie działa intuicyjnie, czuję się jak dziewica, która nigdy żadnego zdjęcia nie wywołała/obrobiła. Miałem kilka programów, jeszcze więcej triali wypróbowałem i nigdy nie poczułem takiej ściany. Zastanawiam się, czy ten program jest tak dobry, żeby uczyć się go od zera?
    W internecie nie szukam miłości i akceptacji. Te tematy załatwiam w realu. W internecie szukam partnerów do dyskusji.
    Aktualnie odpoczywam na autobanie.

  5. #15
    Zwycięzca popRAWki| OlyJedi Awatar henry1
    Dołączył
    Jun 2006
    Mieszka w
    Stołeczne Miasto Poznań
    Posty
    8.630
    Siła reputacji
    325
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez fret Zobacz posta
    Jesteś w błędzie. Po pierwsze zainstalowałem go na Mac-u, a Mac, to podobno dziecko Linuxa Po drugie pamiętam starego Gimpa z Windowsa i fakt, że był dziwny, ale nie aż tak. Tam były trzy okienka, ale było z grubsza widać co się w którym rob, nie trzeba było się doktoryzowaći. Fakt, że po kupnie PSE przeżyłem szok. A teraz? Otwieram DT, mam jedno okienko i mogiła. Nic nie działa intuicyjnie, czuję się jak dziewica, która nigdy żadnego zdjęcia nie wywołała/obrobiła. Miałem kilka programów, jeszcze więcej triali wypróbowałem i nigdy nie poczułem takiej ściany. Zastanawiam się, czy ten program jest tak dobry, żeby uczyć się go od zera?
    Nadeszła pora stracić dziewictwo.
    W ogródku sąsiadki są ładne kwiatki.
    Popieram Stopkę Krakmana
    !

    LUBIĘ WYCHODZIĆ NA DWÓR, NA POLE MAM ZA DALEKO.

  6. #16
    | OlyJedi
    Dołączył
    May 2010
    Mieszka w
    Wawa
    Posty
    7.421
    Siła reputacji
    290
    Moja galeria
    Nie wiem, czy warto w tym wieku
    W internecie nie szukam miłości i akceptacji. Te tematy załatwiam w realu. W internecie szukam partnerów do dyskusji.
    Aktualnie odpoczywam na autobanie.

  7. #17
    Zwycięzca popRAWki Awatar paparapa
    Dołączył
    Jan 2018
    Mieszka w
    Wrocław
    Posty
    4.740
    Siła reputacji
    177
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez fret Zobacz posta
    Nie wiem, czy warto w tym wieku
    Zawsze warto

  8. #18
    | OlyJedi
    Dołączył
    May 2010
    Mieszka w
    Wawa
    Posty
    7.421
    Siła reputacji
    290
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez paparapa Zobacz posta
    Zawsze warto
    Żeby żałować straconych lat? Lepiej być zakonnicą do końca i nie wiedzieć co się straciło
    W internecie nie szukam miłości i akceptacji. Te tematy załatwiam w realu. W internecie szukam partnerów do dyskusji.
    Aktualnie odpoczywam na autobanie.

  9. #19
    Zwycięzca popRAWkiZwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar And.N
    Dołączył
    Apr 2009
    Posty
    9.568
    Siła reputacji
    268
    Moja galeria
    Trzeba przyznać, że program łatwy w obsłudze nie jest. Intuicyjność na pewno nie jest jego mocną stroną. Trochę mnie to zniechęca do używania DT, a i efekty jakoś mnie nie zachwycają. Przede wszystkim jednak czas. Narzędzie do obróbki RAW powinno być w miarę przejrzyste. Oczywiście, każdego programu trzeba się nauczyć. Zaletą niewątpliwie jest to, że darmowy.
    G1, G5 | 14-45 | mZD 40-150 | kilka M42 | Moje wątki:
    Foto-Różności ; Dymne Impresje ; Stary i Nowy Elbląg

  10. #20
    | OlyJedi
    Dołączył
    May 2010
    Mieszka w
    Wawa
    Posty
    7.421
    Siła reputacji
    290
    Moja galeria
    Starsze wersje DXO też były darmowe, a śmigają jak szalone. Jakieś nowe darmówki/promocje (nie tylko DXO) są pewnie kwestią czasu. Darmowy DT, to dla mnie jak darmowy samochód z kierownicą w bagażniku. Czasem lepiej zapłacić albo poczekać. Dla informatyka lubiącego fotografować DT może być bardzo fajny. Dwie pasje w jednym.
    W internecie nie szukam miłości i akceptacji. Te tematy załatwiam w realu. W internecie szukam partnerów do dyskusji.
    Aktualnie odpoczywam na autobanie.

Podobne wątki

  1. Wydano Darktable 3.0.0rc0
    By zbyma72age in forum Cyfrowa ciemnia
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 1.12.19, 00:23
  2. Darktable 2.6
    By zbyma72age in forum Cyfrowa ciemnia
    Odpowiedzi: 75
    Ostatni post / autor: 9.03.19, 18:42
  3. Wydano GIMP 2.10.8
    By zbyma72age in forum Cyfrowa ciemnia
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 13.11.18, 23:04
  4. Wydano GIMP 2.10.6
    By zbyma72age in forum Cyfrowa ciemnia
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 21.08.18, 20:57
  5. Darktable i różnica w kadrze
    By Pi0trazy in forum Cyfrowa ciemnia
    Odpowiedzi: 42
    Ostatni post / autor: 12.09.17, 08:10

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
 
Właściciel: FOMAG Sp. z o.o., Gdansk, 80-137 ul. Starodworska 1, KRS 0000341593, www.fomag.pl

Serwis wykorzystuje pliki cookies w celach reklamowych, statystycznych i do personalizacji stron. Możesz wyłączyć używanie plików cookies w ustawieniach przeglądarki internetowej jednak może to utrudnić korzystanie z serwisu! Więcej informacji w Polityce prywatności.