Pokaż wyniki od 1 do 8 z 8

Wątek: Sigma vs. dwa panasy

  1. #1
    Moderator Zwycięzca popRAWkiZwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar Bodzip
    Dołączył
    Feb 2008
    Mieszka w
    Gorlice
    Posty
    25.002
    Siła reputacji
    475
    Moja galeria

    Sigma vs. dwa panasy

    Muszę sobie kupić coś w granicach 20 - 30 mm z jasnym światłem, szybkim AF. Bo czasami wypada mi zdjęcia w pomieszczeniach robić i to bez lampy.
    Gdyby w grę wchodziła lampa, to żaden problem - lampa jest, i obiektywów ciut ciemniejszych acz tańszych wybór większy. No ale jest jak jest.
    Mam do wyboru:

    Sigma 30 / 1.4 ->> https://www.cyfrowe.pl/aparaty/obiek...micro-4-3.html

    Panas 25 / 1.4 ->> https://www.cyfrowe.pl/aparaty/obiek...f1,4-asph.html

    Panas 25 / 1.7 ->> https://www.cyfrowe.pl/aparaty/obiek...--srebrny.html

    Ten ostatni to tani jak barszcz, ale nieważne, chodzi mi o opinię ludzi którzy którymś z tych szkieł pracowali: jakość obrazka i jak się zachowuje AF.
    Osobiście bardzo skłaniam się do tej Sigmy. Mam taką samą do dużego 4/3. Obrazuje genialnie. Kolory bajka. Jedyne co boli to AF przez przejściówkę - tytytytytytyty a scena już uciekła.

    Dzięki piękne
    cerkiewki || Beskid Niski || mój wątek || mój drugi wątek|| makro||
    Wychodzi się na pole, a nie na dwór o! ||Nadnaczelny Weryfikator TWA i wszystkiego
    W moich wątkach można offtopować i grzebać w zdjęciach ||Łowca spamerów||

  2. #2
    Awatar Hiszpan63
    Dołączył
    Jan 2018
    Mieszka w
    Warszawa
    Posty
    634
    Siła reputacji
    122
    Moja galeria
    Macałem Sigmę z drugiej ręki i potwierdziła się opinia właściciela , że często pudłuje i długo pompuje nim utrafi z fokusem . Piszę o pomieszczeniu zamkniętym w warunkach popołudniowych . Ciut gorsze światło i sceny uciekają .


    Edit, ... bynajmniej wcale nie chciałem kupować . Przypadkowo zobaczyłem w zeszłym roku u swojego klienta .
    Ostatnio edytowane przez Hiszpan63 ; 28.11.19 o 22:14

  3. #3
    Moderator Zwycięzca popRAWkiZwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar Bodzip
    Dołączył
    Feb 2008
    Mieszka w
    Gorlice
    Posty
    25.002
    Siła reputacji
    475
    Moja galeria
    Dzięki za opinię. Mam Sigmę 56/1.4 i bardzo ją chwalę - szybka i zawsze trafia.
    cerkiewki || Beskid Niski || mój wątek || mój drugi wątek|| makro||
    Wychodzi się na pole, a nie na dwór o! ||Nadnaczelny Weryfikator TWA i wszystkiego
    W moich wątkach można offtopować i grzebać w zdjęciach ||Łowca spamerów||

  4. #4
    Moderator | OlyJedi Awatar apz
    Dołączył
    Mar 2009
    Mieszka w
    Beskid Mały; Andrychów
    Posty
    18.234
    Siła reputacji
    337
    Moja galeria
    25 1.4 wydawała się mi stosunkowo wolna, za to podatna na paskudne flary. Poza tym fajne szkiełko. Kiedyś sprzedałem.
    E-M1 Mark II; E-M5 Mark II; E-PM2 IR red+, E-PL5 IR blue; Fuji X-T1; X-M1; garść słoików; Sigma DP2; Hauwei P20 Pro

  5. #5
    | OlyJedi
    Dołączył
    Mar 2012
    Mieszka w
    Gdańsk
    Posty
    2.612
    Siła reputacji
    275
    Moja galeria
    Boguś a dlaczego nie Panas 20/1,7 ?

  6. #6
    Moderator Zwycięzca popRAWkiZwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar Bodzip
    Dołączył
    Feb 2008
    Mieszka w
    Gorlice
    Posty
    25.002
    Siła reputacji
    475
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez DzejPi Zobacz posta
    Boguś a dlaczego nie Panas 20/1,7 ?
    Bo słyszałem, że baaardzo wolny i się gubi. Ale nie, nie odrzucam - jestem otwarty.
    ...
    Wczoraj robiłem imprezę z okazji 100-lecia Inspekcji Sanitarnej. Miałem 12 Olka, 45 Olka, 7,5 Laova, i 14-35 Starego Olka. Acha i dla radochy Samyanga 85/T1,5
    Samyang sprawdził się doskonale, bo portrecik miodnie wyszedł.

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	P1024388.jpg
Wyświetleń:	386
Rozmiar:	878,0 KB
ID:	216872

    Plany z 12/2.0 też fajnie wyszły, podobnie szeroka Laova. Ale takie szybkie przy wręczaniu medali to już różnie bo AF przez przejściówkę się wykładał. Owszem trafiał, ale dziewucha już medal odebrała
    A wracając do tematu: Panas 20 to taka mała popierdółka i dać za to 1300 zł to takie lekkie przegięcie. No i bez światła podobno też błądzi. Nie mam - nie wiem.
    Próbowałem strzelać kiedyś tam tę sigmą 30/1.4 z dużego systemu przy ustawieniu ma Manual Focus. Jest dużo szybciej, ale Focusz Peaking też dokładny nie jest. Trzeba przymknąć, a wtedy lampa się kłania.
    cerkiewki || Beskid Niski || mój wątek || mój drugi wątek|| makro||
    Wychodzi się na pole, a nie na dwór o! ||Nadnaczelny Weryfikator TWA i wszystkiego
    W moich wątkach można offtopować i grzebać w zdjęciach ||Łowca spamerów||

  7. #7
    | OlyJedi Awatar koronax
    Dołączył
    Sep 2008
    Mieszka w
    silesia
    Posty
    4.661
    Siła reputacji
    290
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez Bodzip Zobacz posta
    Bo słyszałem, że baaardzo wolny i się gubi. Ale nie, nie odrzucam - jestem otwarty.
    ...
    ...,[/QUOTE]

    Mam ten obiektyw i faktycznie jest wolny. Czasem na jakimś koncercie go użyję. Więc nie polecam jeśli komuś potrzeba szybkiego AF

  8. #8
    Awatar Hiszpan63
    Dołączył
    Jan 2018
    Mieszka w
    Warszawa
    Posty
    634
    Siła reputacji
    122
    Moja galeria
    W pomieszczeniach z małą ilością dziwnego , wielorakiego światła , to niemal każda manualna stałka będzie szybsza nawet po przymknięciu. Mimo np f5,6 foty i tak będą w miarę jasne . Bez lampy.

Podobne wątki

  1. sigma 60, sigma 56, olympus 75
    By bogdi in forum Obiektywy micro 4/3
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 29.10.19, 07:49
  2. Parę zdjęć Sigmą S 120-300 i Sigmą 180mm OS Makro
    By banc in forum Pozostali producenci
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 15.06.14, 12:31

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
 
Właściciel: FOMAG Sp. z o.o., Gdansk, 80-137 ul. Starodworska 1, KRS 0000341593, www.fomag.pl

Serwis wykorzystuje pliki cookies w celach reklamowych, statystycznych i do personalizacji stron. Możesz wyłączyć używanie plików cookies w ustawieniach przeglądarki internetowej jednak może to utrudnić korzystanie z serwisu! Więcej informacji w Polityce prywatności.