Strona 202 z 242 PierwszyPierwszy ... 102152192200201202203204212 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 2.011 do 2.020 z 2420

Wątek: Paparapa czyli tam gdzie oczy poprowadzą.

  1. #2011
    | OlyJedi
    Dołączył
    Jan 2004
    Posty
    3.575
    Siła reputacji
    192
    Moja galeria
    1508 - z ptakiem na oparciu krzesła wygląda na pierwszy rzut oka przypadkowo, jak porzucony eksponat, śmiesznie, absurdalnie, ale na drugi i trzeci rzut oka mnie urzekło.
    TJ

  2. #2012
    Zwycięzca popRAWki| OlyJedi Awatar cissic
    Dołączył
    Jun 2008
    Mieszka w
    Warszawa
    Posty
    2.036
    Siła reputacji
    222
    Moja galeria
    Na 1440 jest fajny klimat. Ogólnie ten reportaż fajnie wyszedł, ale to z rowerami bardzo mi się podoba
    Ostatnio edytowane przez cissic ; 29.09.22 o 19:34

  3. #2013
    Zwycięzca popRAWki Awatar paparapa
    Dołączył
    Jan 2018
    Mieszka w
    Wrocław
    Posty
    4.740
    Siła reputacji
    177
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez Tadeusz Jankowski Zobacz posta
    1508 - z ptakiem na oparciu krzesła wygląda na pierwszy rzut oka przypadkowo, jak porzucony eksponat, śmiesznie, absurdalnie, ale na drugi i trzeci rzut oka mnie urzekło.
    TJ

    Ja znalazłem w tej instalacji odniesienie do kolorów i krajobrazu lofockiej natury. I faktycznie im dłużej się tej instalacji przyglądałem, tym bardziej stawałę sie intrygująca.
    Szkoda tylko, że oświetlenie nie było zbyt przemyślane i utrudniało uwiecznienie tej kompozycje.


    Cytat Zamieszczone przez cissic Zobacz posta
    Na 1440 jest fajny klimat. Ogólnie ten reportaż fajnie wyszedł, ale to z rowerami bardzo mi się podoba

    Cieszy mnie to bardzo.










    Zagubione gdzieś w lofockim bezmiarze...

    1510


    Nazwa:  _NO_22_Z6_00760 4.jpg
Wyświetleń: 122
Rozmiar:  1,51 MB







    1511


    Nazwa:  _NO_22_Z6_00698 1.jpg
Wyświetleń: 175
Rozmiar:  1,85 MB











    .
    Ostatnio edytowane przez paparapa ; 30.09.22 o 11:52

    Jeśli nawet jesteś w mniejszości, prawda zawsze pozostanie prawdą.



  4. #2014
    Zwycięzca popRAWki Awatar paparapa
    Dołączył
    Jan 2018
    Mieszka w
    Wrocław
    Posty
    4.740
    Siła reputacji
    177
    Moja galeria
    .






    1512


    Nazwa:  _NO_22_Z7_04370 2.jpg
Wyświetleń: 125
Rozmiar:  1,46 MB






    1513


    Nazwa:  _NO_22_Z7_04358 5.jpg
Wyświetleń: 102
Rozmiar:  1,73 MB







    1514


    Nazwa:  _NO_22_Z7_04346.jpg
Wyświetleń: 106
Rozmiar:  1,54 MB








    .

    Jeśli nawet jesteś w mniejszości, prawda zawsze pozostanie prawdą.



  5. #2015
    Moderator Zwycięzca popRAWkiZwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar Bodzip
    Dołączył
    Feb 2008
    Mieszka w
    Gorlice
    Posty
    25.005
    Siła reputacji
    475
    Moja galeria
    Ostatnie (1514) jak otwarte usta leżącego olbrzyma Piękna ta klasyka
    cerkiewki || Beskid Niski || mój wątek || mój drugi wątek|| makro||
    Wychodzi się na pole, a nie na dwór o! ||Nadnaczelny Weryfikator TWA i wszystkiego
    W moich wątkach można offtopować i grzebać w zdjęciach ||Łowca spamerów||

  6. #2016

    Dołączył
    Mar 2018
    Mieszka w
    Warszawa
    Posty
    1.198
    Siła reputacji
    98
    Moja galeria
    Taaaa.... Jest moc w tych zdjęciach. Ale z połączenia gór i morza nie może wyjść nic złego.
    Pięknie, mimo że na ostatnich trzech praktycznie bezchmurnie.

  7. #2017
    Zwycięzca popRAWki Awatar paparapa
    Dołączył
    Jan 2018
    Mieszka w
    Wrocław
    Posty
    4.740
    Siła reputacji
    177
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez Bodzip Zobacz posta
    Ostatnie (1514) jak otwarte usta leżącego olbrzyma Piękna ta klasyka
    O!.. Jaakurat wypatrzyłem coś innego.
    A jeśli sie podoba to super.

    Cytat Zamieszczone przez August68 Zobacz posta
    Taaaa.... Jest moc w tych zdjęciach. Ale z połączenia gór i morza nie może wyjść nic złego.
    Pięknie, mimo że na ostatnich trzech praktycznie bezchmurnie.


    Masz na myśli Nikkora Z 24-200? Jak oceniasz to szkło? Ja obecnie do uniwersalnych zastosowań (w tym wakacyjnych) używam OMD EM1/II z obiektywem 12-100/4.0 czyli właśnie 24-200. I na ostatnich wakacjach praktycznie go nie zdejmowałem z aparatu - 90% zdjęć pochodzi z tego szkła. Lustro ze względu na wagę zostaje w domu - jeździ ze mną na plenerki samochodowe i w przypadku imprez rodzinnych, kiedy potrzebne są jaśniejsze szkła i mniejsza GO. Chodzi po mnie czasem zamiana lustrzankowego D750 na bezlustro Z6/Z7 ale boję się o budżet - bo nie dość że sprzęt i tak dość drogi, to przy obecnym kursie złotówki robi się jeszcze gorzej. Przy moich potrzebach i środkach które mogę/chcę przeznaczyć wystarczyłoby na aparat z jednym szkłem jaśniejszym (50, 85) i z jakimś uniwersalnym zoomem. I najbardziej by mi pasował ten 24-200, bo zakres ma akurat na podróże. Miałem kiedyś podobne szkło pod analogowego Pentaxa (28-200) i bardzo je lubiłem. Zastanawiam się tylko, czy gdybym przeszedł na "Zetki" to będę jeszcze chciał używać m4/3, w które wszedłem przede wszystkim ze względu na wielkość/wagę sprzętu.

    Dzięki za dobre słowo


    @August68 pozwolę sobie odpowiedzieć tutaj na Twoje pytania zadane u naszego kolegi.
    Tak mam na myśli Z 24-200 . I muszę przyznać że podchodziłem do tego szkła dość sceptycznie. Zwłaszcza jego budowa, absolutnie mnie nie przekonywała. Po zrobieniu nim paru kzdjęć muszę przyznać że jestem z niego bardzo zadowolony. Zakres idealny, i nie muszę jeśli nie jest to bezwzględnie potrzebne zabierać do plecaka 70-200. Do obrazka jeśli chodzi o wakacje, zdjęcia krajobrazowe czy codzienne, nie mam większych zastrzeżeń. Jest dobrze. Jedyne co czasem doskwiera to to ze trochę za ciemne. Ale szkło w takich gabarytach, wadze i cenie Jaśniejsze nie będzie. I jest to do przyjęcia. Zawsze można zabrać ze sobą dla "podparcia" jakąś jasną stalkę. O tyle jest fajnie, że da się dzięki stabilizacji korpusu zejść mocno z czasem ekspozycji. 1/8s na 24mm i 1/25s na 200mm. Nie jest jakimś dużym problemem. Oczywiście z ręki. I jasnym jest że nie wszystkie są nie poruszone.
    Poprzednie lustrzane wersje spacerzoomów nie maja mz startu. Jak na takie ogniskowe, jest zadziwiająco równy w całym zakresie.
    Nawet z Z7 nie ma biedy. A korekta geometrii w puszce ułatwia życie.

    Moje lustra leżą w szufladzie. I poza D500 są używane sporadycznie przez gości, nie mających własnego sprzętu, a chcących zrobić parę zdjęć uzupełniających fotki z komórki. Nie widzę za bardzo powrotu do lustra. A najbardziej co mi w nich teraz przeszkadza. to nawet nie klepanie lustra, ale brak możliwości kontroli fotki w wizjerze po jej zrobieniu.
    Mniejszy gabaryt też jest miły. Dzięki temu mieszczą mi się do plecaka nie jeden, a dwa korpusy i dwa trzy szkła.

    Raczej po przejściu na Z zapomnisz o MFT. Ja jeszcze biorę czasem ze sobą MFT, ale po zrobieniu zdjęć zetka i MFT... nie mam za wiele motywacji aby edytować te z MFT. Owszem w pogodny słoneczny dzień jest ok. I jeśli nie potrzebujemy detalu, szczegółów czy dużej dynamiki obrazu można żyć. Ale....
    Z5 Z6 Z7 jest w wadze i gabarytach OM-D-E-M1-mII. Cięższe i większe są tylko szkła, ale nie wszystkie. https://cameradecision.com/compare/N...D-E-M1-Mark-II
    Kurdupel Z50 jest jeszcze mniejszy i lżejszy, a byłem zdziwiony jaki obrazek daje dopóki nie zaskoczyłem że ma matrycę z D500.

    Więc nie zazdroszczę Ci twojej sytuacji. Ja obkupiłem się wcześniej, jeszcze w normalnych cenach. I teraz nie mam ciśnienia na nowości w cenie "nowalijek".

    Jeśli nawet jesteś w mniejszości, prawda zawsze pozostanie prawdą.



  8. #2018

    Dołączył
    Mar 2018
    Mieszka w
    Warszawa
    Posty
    1.198
    Siła reputacji
    98
    Moja galeria
    @paparapa dzięki za odpowiedź.

    Na szczęście ja w tej chwili też nie mam jakiegoś strasznego ciśnienia na zmiany - to co mam w zupełności mi wystarcza i pewnie na jeszcze jakiś czas wystarczy.
    Poza tym - może to niedzisiejsze, ale ja bardzo lubię robić zdjęcia lustrzanką.
    Dla mnie nadal dużo przyjemniej patrzy się w wizjer optyczny niż w elektroniczny, nie wspominając o kadrowaniu na ekranie (może poza makro, bo tutaj się to jednak czasem przydaje).
    I dzisiaj pewnie chętniej kupiłbym taki D780 niż Z6/Z7. Do DX już nie wracam, więc Z50 odpada. Może pomyślę o używanym D850, bo ceny zaczynają być sensowne...

    Dlatego dopóki się świat trochę nie ustatkuje - w tym także w cenach (w co słabo wierzę, niestety) - będę jeździł na wakacje z m4/3 a na plenery bliżej domu z lustrzanką.

  9. #2019
    Zwycięzca popRAWki Awatar paparapa
    Dołączył
    Jan 2018
    Mieszka w
    Wrocław
    Posty
    4.740
    Siła reputacji
    177
    Moja galeria
    .







    1515


    Nazwa:  _NO_22_Z6_04855 1.jpg
Wyświetleń: 85
Rozmiar:  1,48 MB








    1516


    Nazwa:  _NO_22_Z6_04819.jpg
Wyświetleń: 84
Rozmiar:  1,68 MB









    .


    Cytat Zamieszczone przez August68 Zobacz posta
    @paparapa dzięki za odpowiedź.

    Na szczęście ja w tej chwili też nie mam jakiegoś strasznego ciśnienia na zmiany - to co mam w zupełności mi wystarcza i pewnie na jeszcze jakiś czas wystarczy.
    Poza tym - może to niedzisiejsze, ale ja bardzo lubię robić zdjęcia lustrzanką.
    Dla mnie nadal dużo przyjemniej patrzy się w wizjer optyczny niż w elektroniczny, nie wspominając o kadrowaniu na ekranie (może poza makro, bo tutaj się to jednak czasem przydaje).
    I dzisiaj pewnie chętniej kupiłbym taki D780 niż Z6/Z7. Do DX już nie wracam, więc Z50 odpada. Może pomyślę o używanym D850, bo ceny zaczynają być sensowne...

    Dlatego dopóki się świat trochę nie ustatkuje - w tym także w cenach (w co słabo wierzę, niestety) - będę jeździł na wakacje z m4/3 a na plenery bliżej domu z lustrzanką.
    @August68 je nie wchodziłbym w używki typu D850. To były konie robocze zawodowców. A jeśli ktoś strzelał seriami to już nie chcę nawet myśleć.
    Widziałem już parę takich sztuk zanim kupiłem Zetki i sobie odpuściłem . Masz dużą szansę kupić podrasowaną i przekręconą sztukę w kiepskim stanie z perspektywą drogiej, nie koniecznie skutecznej naprawy.
    Aparat fajny, ale duży i ciężki i na wycieczki, zwłaszcza w góry średnio się nadaje.

    Jeśli nawet jesteś w mniejszości, prawda zawsze pozostanie prawdą.



  10. #2020

    Dołączył
    Mar 2018
    Mieszka w
    Warszawa
    Posty
    1.198
    Siła reputacji
    98
    Moja galeria
    Niestety, co do używanych i zajeżdżonych aparatów masz całkowitą rację.
    Raz się wpuściłem w taki kanał (mimo, że z 7 cyfrowych aparatów jakie miałem tylko jeden był kupiony jako nowy - i w dodatku miał fabryczną wadę i trzeba był go wymienić ) - i niestety jest to właśnie D750 który aktualnie mam.
    Kupiłem go nieco "przypadkiem" - bo podałem na alledrogo swoją cenę minimalną i tak się złożyło, że wygrałem aukcję.
    Aparat jest zazwyczaj ok - ale potrafi mi się "zawiesić" - szczególnie kiedy mam już mocno rozładowany akumulator.
    Nie mam jednak do niego 100% zaufania, stąd kombinuję nad zmianą.
    Jak pilnuję naładowania akumulatora to działa i ze zdjęć jestem zadowolony, więc jeszcze trochę musi posłużyć, ale wymiana jest nieuchronna, to tylko kwestia czasu.
    W moim przypadku zakup nowego sprzętu jest związany ze sprzedażą starszego - tak sobie przyjąłem chociaż pewnie spokojnie dałbym radę sfinansować zakupy bez odsprzedaży.
    Ale wolę przeznaczyć kasę na fajny wyjazd, fotografia to tylko hobby.

    Cóż myślę, że prędzej czy później jednak się to skończy sprzedaniem wszystkiego co mam (z pominięciem tego co jeszcze może mi posłużyć) i przejściem na jeden system.
    Na razie się waham, czy zostać w m4/3 czy pójść w "Zetki", ale w miarę jak Nikon rozwija swój system skłaniam się w stronę przejścia w bezlustra FF Nikona...

    Dobra, dość bajdurzenia o sprzęcie, mimo że to przecież forum "sprzętowe" to jednak najważniejsze są zdjęcia.

    Lubię takie minimalistyczne ujęcia jak 1515 - też zawsze takiego kadru na wyjazdach szukam i zazwyczaj coś się uda przywieźć.

    PS. Dałbym Ci punkciki za wskazówki, ale jak wiadomo ... system

Podobne wątki

  1. Fuji X-PRO1 czyli gdzie dostać buty ze skóry czegoś na wymarciu?
    By mynameisnobody in forum Pozostali producenci
    Odpowiedzi: 19
    Ostatni post / autor: 2.02.12, 14:53
  2. Geosetter czyli gdzie pstrykałeś
    By Ania_ in forum Cyfrowa ciemnia
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 8.03.09, 12:25
  3. Krzywe oczy?
    By lcf in forum Nasze zdjęcia - wątki autorskie
    Odpowiedzi: 10
    Ostatni post / autor: 19.03.08, 01:08

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
 
Właściciel: FOMAG Sp. z o.o., Gdansk, 80-137 ul. Starodworska 1, KRS 0000341593, www.fomag.pl

Serwis wykorzystuje pliki cookies w celach reklamowych, statystycznych i do personalizacji stron. Możesz wyłączyć używanie plików cookies w ustawieniach przeglądarki internetowej jednak może to utrudnić korzystanie z serwisu! Więcej informacji w Polityce prywatności.