Strona 123 z 242 PierwszyPierwszy ... 2373113121122123124125133173223 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1.221 do 1.230 z 2420

Wątek: Paparapa czyli tam gdzie oczy poprowadzą.

  1. #1221
    Animator Zwycięzca popRAWkiZwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar helmuth
    Dołączył
    Feb 2008
    Mieszka w
    Szczecin
    Posty
    12.136
    Siła reputacji
    349
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez Bodzip Zobacz posta
    Pipeta i histogram powiedzą Ci, że w cieniach jest ciemno, ale nie czarno.
    Ale jak pipeta pokazuje 2 (w skali 0-255) czyli 0,8 do 1% (w skali 0-100%) to jest to ciemno czy można uznać, że czarno?
    Czy rozjaśnienie ekranu coś zmieni?
    Lubię wertykalne piony i horyzontalne poziomy
    W moim wątku, można "grzebać" w moich zdjęciach.
    Główny Prostownik TWA

  2. #1222
    | OlyJedi
    Dołączył
    May 2010
    Mieszka w
    Wawa
    Posty
    7.421
    Siła reputacji
    290
    Moja galeria
    Z histogramem i pipetą jest jak z pismem. Nie wystarczy widzieć, że coś jest napisane, trzeba jeszcze umieć to odczytać

    Monitor, nawet ten skalibrowany, to ciągle tylko subiektywne odczucia. Ludzie oglądają zdjęcia na różnych ekranach i dobre zdjęcie ma po prostu na każdym wyglądać dobrze
    Kalibrować warto pod wydruki, dla zgrania monitora z drukarką, ale nie pod internet Tego nie da się zrobić.
    W internecie nie szukam miłości i akceptacji. Te tematy załatwiam w realu. W internecie szukam partnerów do dyskusji.
    Aktualnie odpoczywam na autobanie.

  3. #1223
    Zwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar lisiajamka1
    Dołączył
    Feb 2009
    Mieszka w
    Białystok
    Posty
    7.318
    Siła reputacji
    415
    Moja galeria
    I fajnie jest,1002-1004 podobają się najbardziej

  4. #1224
    Zwycięzca popRAWkiZwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar Krakman
    Dołączył
    Mar 2010
    Mieszka w
    Polana Żywiecka
    Posty
    6.627
    Siła reputacji
    293
    Moja galeria
    I 1008
    Dzień bez uśmiechu - dzień stracony!
    Wszystkim smętnym, nie mającym poczucia humoru, tudzież agresywnie reagującym na nasze wspaniałe i pogodne wpisy, zwane dalej oftopami - MÓWIĘ STANOWCZE NIE ! KRAKMAN - Uczestnik i Użytkownik czego się da..., nawet TWA


  5. #1225
    Zwycięzca popRAWki Awatar paparapa
    Dołączył
    Jan 2018
    Mieszka w
    Wrocław
    Posty
    4.741
    Siła reputacji
    177
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez helmuth Zobacz posta
    Ale jak pipeta pokazuje 2 (w skali 0-255) czyli 0,8 do 1% (w skali 0-100%) to jest to ciemno czy można uznać, że czarno?
    Czy rozjaśnienie ekranu coś zmieni?
    Z pipetą jest jeden mały problem. Pokazuje wartość bezwzględną jasności piksela. Czy ta konkretna wartość będzie identycznie wyświetlona na różnych monitorach?
    Jest kilka powodów dzięki którym nie jest możliwe.
    1. Typ matrycy monitora. Jeśli to monitor TN mamy wiele czerni w zależności od stopnia odchylenia ekranu. Które ustawienie odchylenia jest poprawne?
    2. Poziom minimalnej czerni monitora. Monitory różnią się dość znacznie w tym parametrze.
    3. Temperatura barwowa i ilość światła oświetlającego monitor podczas prezentacji.
    4. Kalibrowany czy niekalibrowany monitor.
    ...Do netu nie trzeba kalibrowanego monitora.... Że co?.....
    Jak najbardziej kalibracja ma sens, bo poprawia odwzorowanie kolorów, a co najważniejsze ustawia gammę do zalecanej wartości 2 . 2. W wielu monitorach gamma fabrycznie jest rozjechana i powoduje problemy z wyświetlaniem jasności obrazu.
    Czyli właśnie powoduje to,że obraz może być postrzegany jako za jasny, albo za ciemny.

    Proponuję wyświetlić jednocześnie dobrą fotke na kilku różnych ekranach, i zobaczyć jak jednakowo wyświetlają monitory.....









    1011

    Nazwa:  _N7B4255 10.jpg
Wyświetleń: 116
Rozmiar:  1,54 MB







    1012

    Nazwa:  _N7B4252 2.jpg
Wyświetleń: 110
Rozmiar:  1,70 MB







    1013

    Nazwa:  _N7B4266.jpg
Wyświetleń: 121
Rozmiar:  1,31 MB





    ...

  6. #1226
    Animator Zwycięzca popRAWkiZwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar helmuth
    Dołączył
    Feb 2008
    Mieszka w
    Szczecin
    Posty
    12.136
    Siła reputacji
    349
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez paparapa Zobacz posta
    Z pipetą jest jeden mały problem. Pokazuje wartość bezwzględną jasności piksela. Czy ta konkretna wartość będzie identycznie wyświetlona na różnych monitorach?
    Pipeta nie mierzy wartość piksela ekranu, tylko wartość piksela obrazu otwartego w programie graficznym. Założę się, że ten sam piksel obrazu, otwartego w tym samiym programie graficznym na różnych monitorach, będzie miał tą samą wartość.
    Proponuję zrobić proste ćwiczenieustawić pipetę na jakimś punkcie obrazu i zmieniać jasność ekranu (nie zdjęcia!). Wartość wskazywana przez pipetę pozostanie ta sama.
    Lubię wertykalne piony i horyzontalne poziomy
    W moim wątku, można "grzebać" w moich zdjęciach.
    Główny Prostownik TWA

  7. #1227
    Moderator Zwycięzca popRAWkiZwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar Bodzip
    Dołączył
    Feb 2008
    Mieszka w
    Gorlice
    Posty
    25.015
    Siła reputacji
    475
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez helmuth Zobacz posta
    Pipeta nie mierzy wartość piksela ekranu, tylko wartość piksela obrazu otwartego w programie graficznym. Założę się, że ten sam piksel obrazu, otwartego w tym samiym programie graficznym na różnych monitorach, będzie miał tą samą wartość.
    Proponuję zrobić proste ćwiczenieustawić pipetę na jakimś punkcie obrazu i zmieniać jasność ekranu (nie zdjęcia!). Wartość wskazywana przez pipetę pozostanie ta sama.
    Ale jeśli to samo zdjęcie otworzysz na dwóch różnych ekranach, na których gamma będzie ustawiona jednakowo to pipeta wskaże różne wartości.
    cerkiewki || Beskid Niski || mój wątek || mój drugi wątek|| makro||
    Wychodzi się na pole, a nie na dwór o! ||Nadnaczelny Weryfikator TWA i wszystkiego
    W moich wątkach można offtopować i grzebać w zdjęciach ||Łowca spamerów||

  8. #1228
    Zwycięzca popRAWkiZwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar Krakman
    Dołączył
    Mar 2010
    Mieszka w
    Polana Żywiecka
    Posty
    6.627
    Siła reputacji
    293
    Moja galeria
    Co Wy z tą pipetą, przecież to narzędzie używane w chemii.
    Róbcie dobre zdjęcia i (szkiełkiem i okiem) oceniajcie. Aaaaa i kupcie porządny monitor. Warto zainwestować.
    Dzień bez uśmiechu - dzień stracony!
    Wszystkim smętnym, nie mającym poczucia humoru, tudzież agresywnie reagującym na nasze wspaniałe i pogodne wpisy, zwane dalej oftopami - MÓWIĘ STANOWCZE NIE ! KRAKMAN - Uczestnik i Użytkownik czego się da..., nawet TWA


  9. #1229
    Zwycięzca popRAWki Awatar paparapa
    Dołączył
    Jan 2018
    Mieszka w
    Wrocław
    Posty
    4.741
    Siła reputacji
    177
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez helmuth Zobacz posta
    Pipeta nie mierzy wartość piksela ekranu, tylko wartość piksela obrazu otwartego w programie graficznym. Założę się, że ten sam piksel obrazu, otwartego w tym samiym programie graficznym na różnych monitorach, będzie miał tą samą wartość.
    Proponuję zrobić proste ćwiczenieustawić pipetę na jakimś punkcie obrazu i zmieniać jasność ekranu (nie zdjęcia!). Wartość wskazywana przez pipetę pozostanie ta sama.
    No przecież o tym piszę . Do pomiaru faktycznej fizycznej jasności piksela na monitorze służą przyrządy optyczne np. do kalibracji.
    Zapomniałem dodać w poprzednim wpisie, że monitory z powłoką satynową postawione koło ekranów z powłoką błyszczącą wyglądają na nie w pełni sprawne. Mają w takim porównaniu sprane kolory i szare czernie.
    Więc nie jest także prawdą, że dobrze obrobione zdjęcie wygląda bardzo dobrze na wszystkich wyświetlaczach.






    @Krakman masz rację. Nie ma co bić piany. Panie i Panowie robić zdjęcia. Wiosna za oknem.







    Przyczepiło się do mnie to Rondane . Byłem tam tak krótko, a tak wryło się w pamięć.

    1014

    Nazwa:  _N7B4332.jpg
Wyświetleń: 105
Rozmiar:  1,46 MB







    1015

    Nazwa:  _N7B4268 3.jpg
Wyświetleń: 105
Rozmiar:  1,71 MB




    ...
    Ostatnio edytowane przez Bodzip ; 7.05.21 o 22:43 Powód: zmiana numeru

  10. #1230
    Animator Zwycięzca popRAWkiZwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar helmuth
    Dołączył
    Feb 2008
    Mieszka w
    Szczecin
    Posty
    12.136
    Siła reputacji
    349
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez Bodzip Zobacz posta
    Ale jeśli to samo zdjęcie otworzysz na dwóch różnych ekranach, na których gamma będzie ustawiona jednakowo to pipeta wskaże różne wartości.
    A nie jest czasem tak, że pipeta odczytuje informacje o pikselu zdjęcia (zapisane w pliku zdjęcia), które nie zależą od ustawienia monitora?
    Lubię wertykalne piony i horyzontalne poziomy
    W moim wątku, można "grzebać" w moich zdjęciach.
    Główny Prostownik TWA

Podobne wątki

  1. Fuji X-PRO1 czyli gdzie dostać buty ze skóry czegoś na wymarciu?
    By mynameisnobody in forum Pozostali producenci
    Odpowiedzi: 19
    Ostatni post / autor: 2.02.12, 14:53
  2. Geosetter czyli gdzie pstrykałeś
    By Ania_ in forum Cyfrowa ciemnia
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 8.03.09, 12:25
  3. Krzywe oczy?
    By lcf in forum Nasze zdjęcia - wątki autorskie
    Odpowiedzi: 10
    Ostatni post / autor: 19.03.08, 01:08

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
 
Właściciel: FOMAG Sp. z o.o., Gdansk, 80-137 ul. Starodworska 1, KRS 0000341593, www.fomag.pl

Serwis wykorzystuje pliki cookies w celach reklamowych, statystycznych i do personalizacji stron. Możesz wyłączyć używanie plików cookies w ustawieniach przeglądarki internetowej jednak może to utrudnić korzystanie z serwisu! Więcej informacji w Polityce prywatności.