Strona 24 z 242 PierwszyPierwszy ... 1422232425263474124 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 231 do 240 z 2420

Wątek: Paparapa czyli tam gdzie oczy poprowadzą.

  1. #231
    | OlyJedi Awatar wyszomir
    Dołączył
    Mar 2013
    Mieszka w
    Łódź
    Posty
    7.793
    Siła reputacji
    382
    Moja galeria
    Potwierdzam - też regularnie czytam ten wątek z dużym zainteresowaniem. Dzięki za fajną relację!
    Pozdrawiam!
    Marek Wyszomirski (wyszomir@toya.net.pl)

  2. #232
    Zwycięzca popRAWki Awatar paparapa
    Dołączył
    Jan 2018
    Mieszka w
    Wrocław
    Posty
    4.741
    Siła reputacji
    177
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez Lilen Zobacz posta
    Piwko w takim anturażu musi smakować wyjątkowo
    Fajne opowieści okraszone super zdjęciami - przebywanie tu było przyjemnością!
    Dzięki drzwi zawsze otwarte .
    Wyobraź sobie, że Socza to przynajmniej dwa w jednym. Świetnie nadaje się np. jako erzac kawy. I być może działający lepiej od oryginału.
    Wystarczy o poranku rzucić się w nurt wody, która na marginesie ma około 14 st. i człowiek przytomnieje w mgnieniu oka .... nawet po największej imprezie sezonu .

    - - - - - - - - - - AKTUALIZACJA - - - - - - - - - -

    Cytat Zamieszczone przez wyszomir Zobacz posta
    Potwierdzam - też regularnie czytam ten wątek z dużym zainteresowaniem. Dzięki za fajną relację!
    To bardzo miłe. Przybywaj kiedy tylko zechcesz .

    - - - - - - - - - - AKTUALIZACJA - - - - - - - - - -

    Skoro już jesteśmy w Słowenii, to jeszcze pociągnę ten wątek.
    Nieodłącznym elementem górskiego krajobrazu stali się podniebni wędrowcy, paralotniarze. Nie ma już chyba zakątka wyższych gór, gdzie nie można spotkać czy zobaczyć żeglujących w powietrzu śmiałków.
    Na marginesie muszę stwierdzić, że dla turystów musi to być bardzo stresujące. Idzie taki nieborak w palącym słońcu z plecakiem na plecach po których spływa stróżkami pot . Musi mozolnie metr po metrze wdrapywać się na szczyt.... gdy tymczasem..... podlatuje misio na kolorowej chusteczce.
    Pomacha z wdziękiem łapką. Zrobi dookoła honorową rundkę. Zawinie się w i po kilku minutach jest już nad szczytem . No nie .... To jest niesprawiedliwe

    W Tolminie i okolicy są znane startowiska, na których w sezonie jest nawet tłoczno. Odbywają się tam też liczne zawody. Jeśli ktoś ma ochotę i odwagę może zaliczyć za odpowiednią opłatę lot w tandemie.





    200
    Nazwa:  o200.jpg
Wyświetleń: 260
Rozmiar:  1,18 MB







    201
    Nazwa:  o201.jpg
Wyświetleń: 213
Rozmiar:  699,7 KB







    202
    Nazwa:  o202.jpg
Wyświetleń: 252
Rozmiar:  967,1 KB







    Wgrywam kolejne zdjęcie. Przypomina mi to zabawę ze Spectrum i kaseciakiem jako pamięć masowa . Czas i skuteczność porównywalne .
    Dziś mam już dość. Może uda się dokończyć jutro. Któż to wie.....

    - - - - - - - - - - AKTUALIZACJA - - - - - - - - - -

    Skoro już jesteśmy w Słowenii, to jeszcze pociągnę ten wątek.
    Nieodłącznym elementem górskiego krajobrazu stali się podniebni wędrowcy, paralotniarze. Nie ma już chyba zakątka wyższych gór, gdzie nie można spotkać czy zobaczyć żeglujących w powietrzu śmiałków.
    Na marginesie muszę stwierdzić, że dla turystów musi to być bardzo stresujące. Idzie taki nieborak w palącym słońcu z plecakiem na plecach po których spływa stróżkami pot . Musi mozolnie metr po metrze wdrapywać się na szczyt.... gdy tymczasem..... podlatuje misio na kolorowej chusteczce.
    Pomacha z wdziękiem łapką. Zrobi dookoła honorową rundkę. Zawinie się w i po kilku minutach jest już nad szczytem . No nie .... To jest niesprawiedliwe

    W Tolminie i okolicy są znane startowiska, na których w sezonie jest nawet tłoczno. Odbywają się tam też liczne zawody. Jeśli ktoś ma ochotę i odwagę może zaliczyć za odpowiednią opłatę lot w tandemie.





    200
    Nazwa:  o200.jpg
Wyświetleń: 260
Rozmiar:  1,18 MB







    201
    Nazwa:  o201.jpg
Wyświetleń: 213
Rozmiar:  699,7 KB







    202
    Nazwa:  o202.jpg
Wyświetleń: 252
Rozmiar:  967,1 KB







    Wgrywam kolejne zdjęcie. Przypomina mi to zabawę ze Spectrum i kaseciakiem jako pamięć masowa . Czas i skuteczność porównywalne .
    Dziś mam już dość. Może uda się dokończyć jutro. Któż to wie.....

  3. #233
    Zwycięzca popRAWki Awatar paparapa
    Dołączył
    Jan 2018
    Mieszka w
    Wrocław
    Posty
    4.741
    Siła reputacji
    177
    Moja galeria
    Wczoraj zabrakło mi cierpliwości aby walczyć z wgrywaniem zdjęć. Nie pomogła relaksująca muzyczka sącząca się z głośników.
    Dziś mamy nowy dzień. Nowe siły, nadzieje i oczekiwania. Energii dodaje wiosna za oknem. Słońce, kilkanaście stopni i budzące się życie...
    Istne styczniowe szaleństwo.






    Widok z Kobali na dolinę Soczy. Na dole Tolmin z charakterystycznym wzgórzem w kształcie stożka.Na jego szczycie twierdza z czasów pierwszej światowej zawieruchy.
    W październiku roku siedemnastego ubiegłego wieku miała tu miejsce bitwa pomiędzy armią niemiecką i włoską o miasto Kobarid. Niemcy po raz pierwszy zastosowali pociski artyleryjskie z gazem bojowym difosgen rozbijając całkowicie obronę włoską.
    Ernest Hemingway poświęcił trochę miejsca temu wydarzeniu w powieści Pożegnanie z Bronią....

    203
    Nazwa:  _JBA8767-3.jpg
Wyświetleń: 204
Rozmiar:  973,9 KB






    Dalej za Tolminem widać Dolje, Gabrje i Volarie. Miejsca gdzie przybywają chętnie miłośnicy wędkowania. Z tej perspektywy dolinę zamyka góra Stol, u podnóża którego rozpanoszył się Kobarid. Jednak dolina dalej biegnie w kierunku Włoch...

    204
    Nazwa:  _JBA8065-5.jpg
Wyświetleń: 203
Rozmiar:  1,16 MB







    Dalej dolina wiedzie do włoskiej granicy. Za nią są Gemona i Udine.
    Co jeszcze mogę wam polecić z czystym sumieniem w tych okolicach? Na pewno Triest. To miasto koniecznie trzeba zobaczyć. Zwłaszcza wieczorem w pogodny dzień....
    Po drodze należy zajrzeć do miejscowości Palmanova. Takiego miasteczka jeszcze nie widziałem. Zobaczcie sami w googlu.
    I oczywiście jaskinie w miejscowości Postojna......






    Komu atrakcji wciąż mało, mogę rzutem na taśmę zaproponować masaż naturalny.... albo raczej masaż w naturze ....

    205
    Nazwa:  o205.jpg
Wyświetleń: 201
Rozmiar:  1,36 MB






    .

  4. #234
    Zwycięzca popRAWki Awatar paparapa
    Dołączył
    Jan 2018
    Mieszka w
    Wrocław
    Posty
    4.741
    Siła reputacji
    177
    Moja galeria
    Przyszedłem trochę kurze ogarnąć po tygodniowym zastoju... i sprawdzić czy to nie bujdy z tym działającym serwisem .




    Jako test to, co nie chciało mi się w grać w minionym czasie. Jeszcze kawałeczek Słowenii....
    206
    Nazwa:  _JJC9160-3.jpg
Wyświetleń: 177
Rozmiar:  1,19 MB







    Miało trafić do OlyRulez ... i przegapiłem .

    207
    Nazwa:  2.jpg
Wyświetleń: 180
Rozmiar:  1,19 MB







    208
    Nazwa:  3.jpg
Wyświetleń: 199
Rozmiar:  1,32 MB







    209
    Nazwa:  4.jpg
Wyświetleń: 207
Rozmiar:  1,13 MB





    Faktycznie gra i buczy
    .

  5. #235
    Zwycięzca popRAWki Awatar paparapa
    Dołączył
    Jan 2018
    Mieszka w
    Wrocław
    Posty
    4.741
    Siła reputacji
    177
    Moja galeria
    Czas dorzucić troszkę do piecyka .


    Dziś Parę fotek z okolic Diupvatnet. Położone jest ono kilkanaście kilometrów od Geiranger przy drodze 63. Właśnie w tym miejscu odchodzi płatna droga na wspominaną wcześniej Dalsnibbę. Także w tym miejscu znajduje się "schronisko" Diupvasshytta.
    Na podjeźdie do do Dalsnibby ruch jest zazwyczaj spory. Ale w czasie ładnych pogodnych dni potrafi być strasznie z powodu dużej ilości autokarów blokujących przejazd.
    Diupvasshytta znajduje się na wysokości prawie tysiąca n.p.m. więc mimo że czas był letni, widoki nie koniecznie na to wskazują.





    210
    Nazwa:  _LOF5486-5.jpg
Wyświetleń: 180
Rozmiar:  571,6 KB







    211
    Nazwa:  _LOF5496-10.jpg
Wyświetleń: 222
Rozmiar:  924,0 KB







    212
    Nazwa:  _LOF5428-2.jpg
Wyświetleń: 159
Rozmiar:  1,02 MB







    ...

  6. #236
    Moderator Zwycięzca popRAWkiZwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar Bodzip
    Dołączył
    Feb 2008
    Mieszka w
    Gorlice
    Posty
    25.005
    Siła reputacji
    475
    Moja galeria
    Kapitalna droga. Nie mogli by zrobić zatoczek dla fotomaniaków ?
    cerkiewki || Beskid Niski || mój wątek || mój drugi wątek|| makro||
    Wychodzi się na pole, a nie na dwór o! ||Nadnaczelny Weryfikator TWA i wszystkiego
    W moich wątkach można offtopować i grzebać w zdjęciach ||Łowca spamerów||

  7. #237
    Zwycięzca popRAWki Awatar paparapa
    Dołączył
    Jan 2018
    Mieszka w
    Wrocław
    Posty
    4.741
    Siła reputacji
    177
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez Bodzip Zobacz posta
    Kapitalna droga. Nie mogli by zrobić zatoczek dla fotomaniaków ?
    Nie ma tak dobrze. Po co zatoczki skoro od dołu do góry, albo jak wolisz z góry do dołu, jest zakaz zatrzymywania się.
    Aby robić fotki schodziłem pieszko z górnego parkingu....

  8. #238
    | OlyJedi Awatar wyszomir
    Dołączył
    Mar 2013
    Mieszka w
    Łódź
    Posty
    7.793
    Siła reputacji
    382
    Moja galeria
    Kapitalne miejsce. Przy takiej drodze wykutej w zboczu góry znalezienie miejsca na zatoczki do bezpiecznego zatrzymania samochodu lub autokaru może być dużym problemem. Zresztą zatoczka na jeden czy dwa samochody i tak byłaby w dzień niemal przez 100% czasu zajęta...
    Pozdrawiam!
    Marek Wyszomirski (wyszomir@toya.net.pl)

  9. #239
    Zwycięzca popRAWki Awatar paparapa
    Dołączył
    Jan 2018
    Mieszka w
    Wrocław
    Posty
    4.741
    Siła reputacji
    177
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez wyszomir Zobacz posta
    Kapitalne miejsce. Przy takiej drodze wykutej w zboczu góry znalezienie miejsca na zatoczki do bezpiecznego zatrzymania samochodu lub autokaru może być dużym problemem. Zresztą zatoczka na jeden czy dwa samochody i tak byłaby w dzień niemal przez 100% czasu zajęta...
    Nikt nie będzie budował tam zatoczek , bo to droga prywatna. Ma być najtańsza jak tylko można i ma zarabiać. Po za tym zatoczki mimo wszystko prowokują kierowców do dziwnych manewrów .

    Dużo gorzej bywa na Trollstigen. Turyści z promów kotwiczących w Andalsnes są dowożeni do punktu widokowego na górze autokarami.
    Muszą one pokonać chyba dziewięć 180 stopniowych zakrętów. Raniutko jest spoko. Ale gdy pierwsze autokary zaczynają wracać, a z dołu dojeżdżają następne. To robi się nie fajnie. Miałem raz to nieszczęście. Pięciokilometrowy kawałek drogi zajął mi ok 40min . I co gorsze jest to droga krajowa .

    A jak ktoś nie chce tłoku na drodze i platformach widokowych to tylko podczas deszczu .
    I jeszcze jedno. Jeśli ktoś planuje robienie zdjęć w tym miejscu. To warto wcześniej zaplanować taką porę dnia, aby na żadnym zboczu doliny nie tworzył się paskudny cień psujący fotki.

  10. #240
    Animator Zwycięzca popRAWkiZwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar gulasz
    Dołączył
    Mar 2008
    Mieszka w
    Kraków
    Posty
    7.301
    Siła reputacji
    364
    Moja galeria
    orzesz...ki - cudo Panie - cudo...
    nie dziwie sie ze schodziłeś - też bym złaziła dla takich widoków i fot
    Żyj z całych sił i uśmiechaj się do ludzi, bo nie jesteś SAM...
    Życie jest zbyt krótkie by przejmować się porażkami..

    gulasz się szlaja - za królikami, po górach, Kambodża'17, Kolumbia'18, Islandia'22



Podobne wątki

  1. Fuji X-PRO1 czyli gdzie dostać buty ze skóry czegoś na wymarciu?
    By mynameisnobody in forum Pozostali producenci
    Odpowiedzi: 19
    Ostatni post / autor: 2.02.12, 14:53
  2. Geosetter czyli gdzie pstrykałeś
    By Ania_ in forum Cyfrowa ciemnia
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 8.03.09, 12:25
  3. Krzywe oczy?
    By lcf in forum Nasze zdjęcia - wątki autorskie
    Odpowiedzi: 10
    Ostatni post / autor: 19.03.08, 01:08

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
 
Właściciel: FOMAG Sp. z o.o., Gdansk, 80-137 ul. Starodworska 1, KRS 0000341593, www.fomag.pl

Serwis wykorzystuje pliki cookies w celach reklamowych, statystycznych i do personalizacji stron. Możesz wyłączyć używanie plików cookies w ustawieniach przeglądarki internetowej jednak może to utrudnić korzystanie z serwisu! Więcej informacji w Polityce prywatności.