Strona 80 z 242 PierwszyPierwszy ... 3070787980818290130180 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 791 do 800 z 2420

Wątek: Paparapa czyli tam gdzie oczy poprowadzą.

  1. #791
    Zwycięzca popRAWki Awatar paparapa
    Dołączył
    Jan 2018
    Mieszka w
    Wrocław
    Posty
    4.740
    Siła reputacji
    177
    Moja galeria
    .

    Jeszcze jedno plażowe....

    679

    Nazwa:  _NO71455 8.jpg
Wyświetleń: 100
Rozmiar:  1,17 MB





    ...

  2. #792
    | OlyJedi Awatar wyszomir
    Dołączył
    Mar 2013
    Mieszka w
    Łódź
    Posty
    7.786
    Siła reputacji
    377
    Moja galeria
    Dwa ostatnie mroczne i piękne. Te kamienie przez pierwszy moment skojarzyły mi się ze stadem fok odpoczywających na plaży
    Pozdrawiam!
    Marek Wyszomirski (wyszomir@toya.net.pl)

  3. #793
    Zwycięzca popRAWki Awatar paparapa
    Dołączył
    Jan 2018
    Mieszka w
    Wrocław
    Posty
    4.740
    Siła reputacji
    177
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez wyszomir Zobacz posta
    Dwa ostatnie mroczne i piękne. Te kamienie przez pierwszy moment skojarzyły mi się ze stadem fok odpoczywających na plaży
    Dzięki Wyszomirze.

    Fajnie by było gdyby to były foki. Nie widziałem w Norwegi fok. Chyba Norki wszystkich nie wybiły . Ponoć, oni nadal polują na wieloryby, mimo że ich populacja jest zagrożona. A tyle ekologicznego bleblania u nich.

    W promieniach słońca można nie tylko "zalegiwać" na pięknej plaży Lofotów czy Senji.
    Można też odbierać lekcję pokory na jednym z najwyższych szczytów Norwegii. Mowa tu o Glittertind. Do niedawna uważanym za "number one". Niestety przytrafiło mu się nieszczęście. Nadtopiła mu się czapa lodowa "obniżając" go o 4metry (zdjęcie 603), a to spowodowało, że palmę pierwszeństwa przywłaszczył sobie Galdhopiggen mierzący w tej chwili 2469 m.... bez kapelusza .
    Trasa ze Spiterstulen wynosi teoretycznie prawie 10 km. Czasu wejścia nie podają, ale uznaje się 4g 30 minut za dobry wynik. Po wejściu na szczyt okazało się że mój tracker namierzył prawie 12 km . Zapewne to z powodu uganiania się za "kadrami" tak wzrósł dystans wycieczki..
    Dość istotna jest am pogoda. Ja otrzymałem w pakiecie z Glittertindem jak Norwegię upał. Temperatura osiągnęła tego dnia prawie 28 st. Po powrocie do schroniska musiałem "ratować" spaloną skórę na nosie i uszach . Nie ma że boli. 10 godzin piekarnika bez czapki z daszkiem musiało się tak skończyć





    680

    Nazwa:  _NO79026 5.jpg
Wyświetleń: 105
Rozmiar:  1,30 MB







    681

    Nazwa:  _NO79043.jpg
Wyświetleń: 107
Rozmiar:  1,24 MB







    682

    Nazwa:  _NO79031.jpg
Wyświetleń: 81
Rozmiar:  928,0 KB







    683

    Nazwa:  _NO79079.jpg
Wyświetleń: 106
Rozmiar:  883,5 KB





    ...
    Ostatnio edytowane przez paparapa ; 18.10.20 o 01:05

  4. #794
    Moderator Zwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar Muminek
    Dołączył
    Sep 2008
    Mieszka w
    Bielsko-Biała
    Posty
    4.025
    Siła reputacji
    330
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez paparapa Zobacz posta
    Fajnie by było gdyby to były foki. Nie widziałem w Norwegi fok...
    Ja spotkałem pływające w okolicach Senji, tylko jeden raz, faktycznie rzadki widok...

    Piękne te ośnieżone góry, 680. bardzo mi się podoba.
    E-M1, E-3, E-30, TG-2, Stylus XZ-2, E-PL2, C-2100 UZ, ZD 8, ZD 7-14, ZD 14-54 II, 12-60 SWD, 50-200 SWD, 35 ED Macro, 50 ED Macro, ED 90-250, EC-20, EC-14, EX-25, FL-50 R, FS-SRF-11, Sigma 150 HSM

  5. #795
    | OlyJedi
    Dołączył
    Jan 2004
    Posty
    3.575
    Siła reputacji
    192
    Moja galeria
    671 i 680 podobają mi się najbardziej. Na obu pierwszy plan jest zagospodarowany podobnym motywem - rozrzuconymi plamami.
    Na pierwszej fotce są to kamienie w wodzie, na drugiej ślady na śniegu. Na drugim są to elementy delikatnie zaznaczone, na pierwszym wydobyte gorejącym światłem.
    Poziomy podział kadru na obu fotkach też gra.
    W 671 pierwsze skrzypce gra światło. W 680 motywem wiodącym jest dwoje spacerowiczów z psem na czele (super!). Liniowo zarysowana grupa, podkreślona kolorami, nie narzucająca się.
    Pzdr, TJ

  6. #796
    Moderator Zwycięzca popRAWkiZwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar Bodzip
    Dołączył
    Feb 2008
    Mieszka w
    Gorlice
    Posty
    25.002
    Siła reputacji
    475
    Moja galeria
    Popraw numerację 680 ... i dalej.
    Wyprawa musiał być zarąbista - gratulacje.
    Jakiego trackera używasz ?
    cerkiewki || Beskid Niski || mój wątek || mój drugi wątek|| makro||
    Wychodzi się na pole, a nie na dwór o! ||Nadnaczelny Weryfikator TWA i wszystkiego
    W moich wątkach można offtopować i grzebać w zdjęciach ||Łowca spamerów||

  7. #797
    Zwycięzca popRAWki Awatar paparapa
    Dołączył
    Jan 2018
    Mieszka w
    Wrocław
    Posty
    4.740
    Siła reputacji
    177
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez Bodzip Zobacz posta
    Popraw numerację 680 ... i dalej.
    Wyprawa musiał być zarąbista - gratulacje.
    Jakiego trackera używasz ?

    Dzięki, pokręciłem co nie co .

    Wyprawa była...hmmmm... żadne słowa tego nie wyrażą. Dwa i pół miesiąca relaksu i odpoczynku w miejscu które bardzo lubię. Góry, morze, jeziora, fiordy i w miarę bezludne miejsca.... Super
    Ostatnio używam Bergfexa. W tablecie mam jeszcze inny, ale zapomniałem co to za zwierz. Hardwerowego już mi się nie chce nosić w góry. Wszystko waży, a ja nie chcę przekraczać 6 kg wagi plecaka.

  8. #798
    Moderator Zwycięzca popRAWkiZwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar Bodzip
    Dołączył
    Feb 2008
    Mieszka w
    Gorlice
    Posty
    25.002
    Siła reputacji
    475
    Moja galeria
    Bergfex - dzięki, potestuję.
    Ja ostatnio używałem OSM And - praktycznie doskonały, dużo szczegółowych map, tyle że po aktualizacji wprowadzili jakąś dziwną właściwość i po 6 minutach zgaszonego ekranu aplikacja kończy rejestrowanie śladu. Nie chce działać w tle, co ją całkowicie kompromituje.
    Bardzo dobre są mapy.cz i nasze Endomondo. Jedyny ból (a może i nie) jest taki, że aby ściągnąć plik śladu (gpx, kmz, kml) należy się zalogować na stronę i dopiero wyeksportować takowy plik. Co wymusza niejako konieczność aby aplikacja była online. W sumie można sobie z tym poradzić, zapisując ślad i wysyłając przez wi-fi jak będzie dostępne.
    Bardzo dobra aplikacja to też:
    mapa turystyczna i dirt tracks.
    Plik śladu jest doskonały do geotagowania zdjęć. Nawet kiedyś popełniłem taki poradnik -->> https://forum.olympusclub.pl/threads...anie-w-Linuxie
    cerkiewki || Beskid Niski || mój wątek || mój drugi wątek|| makro||
    Wychodzi się na pole, a nie na dwór o! ||Nadnaczelny Weryfikator TWA i wszystkiego
    W moich wątkach można offtopować i grzebać w zdjęciach ||Łowca spamerów||

  9. #799
    Zwycięzca popRAWki Awatar paparapa
    Dołączył
    Jan 2018
    Mieszka w
    Wrocław
    Posty
    4.740
    Siła reputacji
    177
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez Tadeusz Jankowski Zobacz posta
    671 i 680 podobają mi się najbardziej. Na obu pierwszy plan jest zagospodarowany podobnym motywem - rozrzuconymi plamami.
    Na pierwszej fotce są to kamienie w wodzie, na drugiej ślady na śniegu. Na drugim są to elementy delikatnie zaznaczone, na pierwszym wydobyte gorejącym światłem.
    Poziomy podział kadru na obu fotkach też gra.
    W 671 pierwsze skrzypce gra światło. W 680 motywem wiodącym jest dwoje spacerowiczów z psem na czele (super!). Liniowo zarysowana grupa, podkreślona kolorami, nie narzucająca się.
    Pzdr, TJ
    Dzięki za opinię .
    Bardzo mi się podobają Twoje komentarze. Krótko rzeczowo i na temat. Super .





    Te programy lekko mówiąc są dziwne. . W jednym telefonie działają w innym nie. Zachowują się często odmiennie w różnych sprzętach. Bergfexa używam bo mi działa w "chińczyku" I i potrafi pokazać na mapie stromość nachylenia zboczy. To mi się przydaje jak chodzę poza ścieżkami i szlakami.
    Reszta jest podobna do innych tego typu programów. A i w sumie potrafi być oszczędny jeśli chodzi o prąd.


    Kolejnych parę fotek będzie z trasy na Galdhopiggen. Number One Norwegii. Tłumnie odwiedzany w pogodne letnie dni przez miłośników gór i nie tylko. Przyjeżdża tam mnóstwo ludzi, jak to bym określił "biurw" oderwanych od biurka pragnących poczuć zadowolenie zdobywcy i smak triumfu. Niestety jedyne co ich spotyka to srogi "łomot" od władcy Jotuncheimen. Nie pomagają nowe butki i ubranka z "Intersportu" . Siedzą potem bidoki na kamieniach i zbierają siły, aby jakoś zejść na dół. W tym roku widziałem 6 takich osób.... Plus jednego psa. Ale on niczemu nie był winien. Zawinił jego właściciel. Zapomniał wyposażyć swojego pupila w obuwie ochronne. Pies pokaleczył sobie łapy o ostre kamienie i nie mógł i nie chciał iść. Karą za ten występek, było znoszenie pupilka na dół. . A było co dźwigać.




    Ostatnie trzy podejścia, jeszcze prawie godzina do szczytu. Jak widać pogoda dopisała . Rok temu zrezygnowałem z wejścia bo było ca 8st C, a na górze padał śnieg..... Śmiałkom którzy się wtedy wybrali, trasa zajęła 12 godzin.

    684

    Nazwa:  _NO78716.jpg
Wyświetleń: 96
Rozmiar:  1,22 MB







    Nie tylko ja robię fotki aparatem.

    685

    Nazwa:  _NO78781 5.jpg
Wyświetleń: 95
Rozmiar:  1,68 MB







    Widok ze szczytu. W tym roku bardzo dużo śniegu. Niestety najciekawsze widoki zawsze są tam "pod światło"

    686

    Nazwa:  _NO78830.jpg
Wyświetleń: 115
Rozmiar:  839,1 KB







    Widok na Number Two, czyli Glittertind. Widać którędy wiedzie ścieżka.

    687

    Nazwa:  _NO78916 3.jpg
Wyświetleń: 95
Rozmiar:  1,25 MB







    688

    Nazwa:  _NO79120.jpg
Wyświetleń: 94
Rozmiar:  1,41 MB







    A po zejściu do Spiterstulen, po mocno spóźnionym obiedzie i kąpieli w widocznej tu rzeczułce.... ładne widowisko na niebie. Taki mały deserek .

    689

    Nazwa:  _NO78963 2.jpg
Wyświetleń: 94
Rozmiar:  1,31 MB







    ...
    Ostatnio edytowane przez Muminek ; 20.10.20 o 22:27

  10. #800
    Moderator Zwycięzca popRAWkiZwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar Bodzip
    Dołączył
    Feb 2008
    Mieszka w
    Gorlice
    Posty
    25.002
    Siła reputacji
    475
    Moja galeria
    Kąpiel była na zasadzie: "o k... wa" wpadłem
    cerkiewki || Beskid Niski || mój wątek || mój drugi wątek|| makro||
    Wychodzi się na pole, a nie na dwór o! ||Nadnaczelny Weryfikator TWA i wszystkiego
    W moich wątkach można offtopować i grzebać w zdjęciach ||Łowca spamerów||

Podobne wątki

  1. Fuji X-PRO1 czyli gdzie dostać buty ze skóry czegoś na wymarciu?
    By mynameisnobody in forum Pozostali producenci
    Odpowiedzi: 19
    Ostatni post / autor: 2.02.12, 14:53
  2. Geosetter czyli gdzie pstrykałeś
    By Ania_ in forum Cyfrowa ciemnia
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 8.03.09, 12:25
  3. Krzywe oczy?
    By lcf in forum Nasze zdjęcia - wątki autorskie
    Odpowiedzi: 10
    Ostatni post / autor: 19.03.08, 01:08

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
 
Właściciel: FOMAG Sp. z o.o., Gdansk, 80-137 ul. Starodworska 1, KRS 0000341593, www.fomag.pl

Serwis wykorzystuje pliki cookies w celach reklamowych, statystycznych i do personalizacji stron. Możesz wyłączyć używanie plików cookies w ustawieniach przeglądarki internetowej jednak może to utrudnić korzystanie z serwisu! Więcej informacji w Polityce prywatności.