Strona 135 z 242 PierwszyPierwszy ... 3585125133134135136137145185235 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1.341 do 1.350 z 2420

Wątek: Paparapa czyli tam gdzie oczy poprowadzą.

  1. #1341
    Zwycięzca popRAWki Awatar paparapa
    Dołączył
    Jan 2018
    Mieszka w
    Wrocław
    Posty
    4.741
    Siła reputacji
    177
    Moja galeria
    .






    1071


    Nazwa:  _N7B5149 20.jpg
Wyświetleń: 87
Rozmiar:  1,24 MB







    .

  2. #1342
    Awatar m_a_g
    Dołączył
    May 2021
    Mieszka w
    To tu to tam :)
    Posty
    1.042
    Siła reputacji
    88
    Moja galeria
    Jak zwykle ciekawie. Pisz może czym robisz jeżeli mogę prosić bo patrząc na te zdjęcia porównuję do swoich krajobrazów robionych w MFT nie wiem czy coś robię źle czy wrzucasz foty z FF

  3. #1343
    | OlyJedi
    Dołączył
    May 2010
    Mieszka w
    Wawa
    Posty
    7.421
    Siła reputacji
    290
    Moja galeria


    Poprawka 1/2021


    Cześć Zapraszam do pierwszej edycji poprawki w 2021 roku.
    Jako że to początek, poprosiłem @paparapa o udostępnienie mi pliku do zabawy. O kolejne będę prosił zwycięzców następnych edycji.
    Autorem RAW-a jest @paparapa. Plik NEF z aparatu Nikon Z6, obiektyw Nikkor Z 50/1,8
    W internecie nie szukam miłości i akceptacji. Te tematy załatwiam w realu. W internecie szukam partnerów do dyskusji.
    Aktualnie odpoczywam na autobanie.

  4. #1344
    Awatar m_a_g
    Dołączył
    May 2021
    Mieszka w
    To tu to tam :)
    Posty
    1.042
    Siła reputacji
    88
    Moja galeria
    @fret ja rozumiem, ale wiem również że @paparapa ma więcej niż jeden aparat którego używa więc nie jest powiedziane że zdjęcie powyżej również było robione Z6, chociaż tak podejrzewam.

  5. #1345
    Zwycięzca popRAWki Awatar paparapa
    Dołączył
    Jan 2018
    Mieszka w
    Wrocław
    Posty
    4.741
    Siła reputacji
    177
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez m_a_g Zobacz posta
    Jak zwykle ciekawie. Pisz może czym robisz jeżeli mogę prosić bo patrząc na te zdjęcia porównuję do swoich krajobrazów robionych w MFT nie wiem czy coś robię źle czy wrzucasz foty z FF

    Co masz na myśli pisząc, że chyba robisz coś źle?

    Mam kilka aparatów fotograficznych z różnych systemów i staram się, o ile to możliwe, robić nimi zdjęcia. Robię też sporadycznie zdjęcia "komórką" i o ile dobrze pamiętam
    też się tu pojawiły. Decyzję, jakim body robię fotki staram się podejmować po "analizie" warunków zastanych na miejscu. Ale także uzależniam ją od tego jakim obiektywem chcę to robić i jaką ogniskową.
    Faktycznie w Norwegii najwięcej zdjęć zrobiłem aparatami nikon Z. Ale też całkiem sporo Panasonikiem G81. Olympusem om 10 II nie udało się.
    Niestety różnica w jakości zdjęć jest "przepastna" MFT dają radę w architekturze, streecie i z racji ekwiwalentu ogniskowej, w ogólnie pojętej przyrodzie. Uogólniając, tam gdzie nie występują skomplikowane faktury i male detale.
    Gdy jednak fotografuje sceny z dużym kontrastem, detalem i urozmaiconymi fakturami jak las czy łąki sięgam po APS-C lub FF.
    Straciłem zbyt wiele fajnych ujęć robiąc zdjęcia "Olkiem" czy G81. I od tego czasu świadomie wybieram narzędzie którym się posługuję .

  6. #1346
    Awatar m_a_g
    Dołączył
    May 2021
    Mieszka w
    To tu to tam :)
    Posty
    1.042
    Siła reputacji
    88
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez paparapa Zobacz posta
    Co masz na myśli pisząc, że chyba robisz coś źle?

    Mam kilka aparatów fotograficznych z różnych systemów i staram się, o ile to możliwe, robić nimi zdjęcia. Robię też sporadycznie zdjęcia "komórką" i o ile dobrze pamiętam
    też się tu pojawiły. Decyzję, jakim body robię fotki staram się podejmować po "analizie" warunków zastanych na miejscu. Ale także uzależniam ją od tego jakim obiektywem chcę to robić i jaką ogniskową.
    Faktycznie w Norwegii najwięcej zdjęć zrobiłem aparatami nikon Z. Ale też całkiem sporo Panasonikiem G81. Olympusem om 10 II nie udało się.
    Niestety różnica w jakości zdjęć jest "przepastna" MFT dają radę w architekturze, streecie i z racji ekwiwalentu ogniskowej, w ogólnie pojętej przyrodzie. Uogólniając, tam gdzie nie występują skomplikowane faktury i male detale.
    Gdy jednak fotografuje sceny z dużym kontrastem, detalem i urozmaiconymi fakturami jak las czy łąki sięgam po APS-C lub FF.
    Straciłem zbyt wiele fajnych ujęć robiąc zdjęcia "Olkiem" czy G81. I od tego czasu świadomie wybieram narzędzie którym się posługuję .
    Świadomie to mogę sobie wybierać jak mam z czego Natomiast w 99% przypadków mam przy sobie tylko jeden aparat, zwłaszcza na tego typu wyjściach w teren jak tutaj prezentujesz. Wiadomo że praktycznie prawie zawsze najlepiej robić zdjęcia FF, ale ja akurat nie noszę FF na wycieczki no chyba że specjalnie idę robić zdjęcia, wtedy owszem. Ale jak pisałem w zdecydowanej większości przypadków w plecaku mam albo A6500, alb Panasonic G9, ze względu na dużo lepszy wskaźnik uniwersalność vs. rozmiar tych zestawów w porównaniu z FF. No i owszem, tak jak piszesz, różnica w jakości i "naturalności" obrazka jest widoczna, dlatego pytałem się czym robisz te zdjęcia chciałem się upewnić że wyciągam z MFT wszystko co się da.

  7. #1347
    Zwycięzca popRAWki Awatar paparapa
    Dołączył
    Jan 2018
    Mieszka w
    Wrocław
    Posty
    4.741
    Siła reputacji
    177
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez m_a_g Zobacz posta
    Świadomie to mogę sobie wybierać jak mam z czego Natomiast w 99% przypadków mam przy sobie tylko jeden aparat, zwłaszcza na tego typu wyjściach w teren jak tutaj prezentujesz. Wiadomo że praktycznie prawie zawsze najlepiej robić zdjęcia FF, ale ja akurat nie noszę FF na wycieczki no chyba że specjalnie idę robić zdjęcia, wtedy owszem. Ale jak pisałem w zdecydowanej większości przypadków w plecaku mam albo A6500, alb Panasonic G9, ze względu na dużo lepszy wskaźnik uniwersalność vs. rozmiar tych zestawów w porównaniu z FF. No i owszem, tak jak piszesz, różnica w jakości i "naturalności" obrazka jest widoczna, dlatego pytałem się czym robisz te zdjęcia chciałem się upewnić że wyciągam z MFT wszystko co się da.
    Fota była zrobiona Z6.
    Między innymi dlatego jeżdżę na dalekie eskapady autem w którym mogę mieć wszystko co mi może być potrzebne. A przed konkretną wycieczką wybieram co mi będzie potrzebne.
    Jeśli chodzi o różnicę w wymiarach i wadze pomiędzy G9 a Z6, to jest to zaledwie 15gramów. Wielkość praktycznie identyczna. Różnica pomiędzy G81 a Z6 wynosi 150 gramów, a wysokość jest mniejsza o 1 cm.
    Więc różnice w wadze i wielkości to mit stworzony przez szukających na siłę wyższości MFT jeśli chodzi o jego mobilność.
    Obiektyw którego często używam to tamron 17-35/2.8-4. Jest dwukrotnie cięższy od panasonica 12-60/5,6-6.7 i o 1.5 cm dłuższy. Jeśli natomiast porównam jakieś szkło pro np olympus 7-14 pro,
    To jest one praktycznie identyczne co do wielkości i masy z tamronem.
    Więc MFT nie ma przewagi co do wielkości i ciężaru jeśli chodzi o zastosowania uniwersalno krajobrazowe.
    Natomiast w teleobiektywach wychodzi to zdecydowanie lepiej.

    Ja nie mam problemu z braniem ze sobą większego plecaka w którym zmieszczę trochę sprzętu foto i rzeczy niefotograficznych. Nawet na całodzienne wycieczki.
    Weź pod uwagę że w wielkości Z6 jest Z7 z matrycą 45mpx. I to już jest miazga.

    Jeszcze jedna uwaga. Kiedyś robiłem zdjęcia G81 i dublowałem D610. Jednak porównania w domu w edycji nie pozostawiały złudzeń, jeśli zdjęcia były robione w trudniejszych warunkach.

    A jeśli chodzi o wyciąganie wszystkiego co się da z RAWa to raczej jest to trudne. Myślę że można wycisnąć około 60-80 procent. Ale mogę się mylić
    I osobiście wolałbym brać ze sobą A6500 czy A6300 bo to fajne puszki i fajnym sensorem. Dają całkiem przyzwoity obrazek.
    Ja się poddałem ze względu na menu.

  8. #1348
    Awatar m_a_g
    Dołączył
    May 2021
    Mieszka w
    To tu to tam :)
    Posty
    1.042
    Siła reputacji
    88
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez paparapa Zobacz posta
    Fota była zrobiona Z6.
    Jeśli chodzi o różnicę w wymiarach i wadze pomiędzy G9 a Z6, to jest to zaledwie 15gramów. Wielkość praktycznie identyczna. Różnica pomiędzy G81 a Z6 wynosi 150 gramów, a wysokość jest mniejsza o 1 cm.
    Więc różnice w wadze i wielkości to mit stworzony przez szukających na siłę wyższości MFT jeśli chodzi o jego mobilność.
    Obiektyw którego często używam to tamron 17-35/2.8-4. Jest dwukrotnie cięższy od panasonica 12-60/5,6-6.7 i o 1.5 cm dłuższy. Jeśli natomiast porównam jakieś szkło pro np olympus 7-14 pro,
    To jest one praktycznie identyczne co do wielkości i masy z tamronem.
    Więc MFT nie ma przewagi co do wielkości i ciężaru jeśli chodzi o zastosowania uniwersalno krajobrazowe.

    [...]

    I osobiście wolałbym brać ze sobą A6500 czy A6300 bo to fajne puszki i fajnym sensorem. Dają całkiem przyzwoity obrazek.
    Ja się poddałem ze względu na menu.
    Ja w takich wyjściach stawiam na uniwersalność, i na FF mnie mam odpowiednika G9 + M.ZUIKO 12-100 F4. W APS-C też raczej nie, trzeba by zmieniać szkła.
    W Sony faktycznie menu jest... sam wiesz Obrazek natomiast jest świetny. Mam bardzo fajny zestaw A6500 + SEL1670Z F4, jest malutki i daje bardzo dobry obrazek, z tym że.... absolutny brak jakichkolwiek uszczelnień zarówno w aparacie jak i obiektywie. Dlatego częściej używam G9, a z Sony zrobiłem sobie wyjazdowy (w sensie: lotniczy) zestaw portretowy (z obiektywem 50mm 1.4).

  9. #1349
    Zwycięzca popRAWki Awatar paparapa
    Dołączył
    Jan 2018
    Mieszka w
    Wrocław
    Posty
    4.741
    Siła reputacji
    177
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez m_a_g Zobacz posta
    Ja w takich wyjściach stawiam na uniwersalność, i na FF mnie mam odpowiednika G9 + M.ZUIKO 12-100 F4. W APS-C też raczej nie, trzeba by zmieniać szkła.
    W Sony faktycznie menu jest... sam wiesz Obrazek natomiast jest świetny. Mam bardzo fajny zestaw A6500 + SEL1670Z F4, jest malutki i daje bardzo dobry obrazek, z tym że.... absolutny brak jakichkolwiek uszczelnień zarówno w aparacie jak i obiektywie. Dlatego częściej używam G9, a z Sony zrobiłem sobie wyjazdowy (w sensie: lotniczy) zestaw portretowy (z obiektywem 50mm 1.4).
    Ja kompletując ostatni mój system wiedziałem czego potrzebuję i sobie to sprawiłem.
    Nie mam już właściwie napinki na żadne nowe szkła. Jestem w tym aspekcie zaspokojony i usatysfakcjonowany.
    Moja szklarnia "obstawia" wszystkie moje zainteresowania fotograficzne.

    Jedno jest pewne moim zdaniem. Dobrze jest mieć wybór sprzętu.







    1072


    Nazwa:  _NO78436 1.jpg
Wyświetleń: 60
Rozmiar:  1,26 MB







    .

  10. #1350
    Zwycięzca popRAWki| OlyJedi
    Dołączył
    Apr 2006
    Mieszka w
    opolskie
    Posty
    4.338
    Siła reputacji
    149
    Moja galeria
    Zachwycony jestem czystością płynących wód. Ich barwa mówi wszystko. Plenery prześwietne.
    pozdrawiam Wiejo

Podobne wątki

  1. Fuji X-PRO1 czyli gdzie dostać buty ze skóry czegoś na wymarciu?
    By mynameisnobody in forum Pozostali producenci
    Odpowiedzi: 19
    Ostatni post / autor: 2.02.12, 14:53
  2. Geosetter czyli gdzie pstrykałeś
    By Ania_ in forum Cyfrowa ciemnia
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 8.03.09, 12:25
  3. Krzywe oczy?
    By lcf in forum Nasze zdjęcia - wątki autorskie
    Odpowiedzi: 10
    Ostatni post / autor: 19.03.08, 01:08

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
 
Właściciel: FOMAG Sp. z o.o., Gdansk, 80-137 ul. Starodworska 1, KRS 0000341593, www.fomag.pl

Serwis wykorzystuje pliki cookies w celach reklamowych, statystycznych i do personalizacji stron. Możesz wyłączyć używanie plików cookies w ustawieniach przeglądarki internetowej jednak może to utrudnić korzystanie z serwisu! Więcej informacji w Polityce prywatności.