Strona 11 z 242 PierwszyPierwszy ... 9101112132161111 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 101 do 110 z 2420

Wątek: Paparapa czyli tam gdzie oczy poprowadzą.

  1. #101
    Zwycięzca popRAWki Awatar paparapa
    Dołączył
    Jan 2018
    Mieszka w
    Wrocław
    Posty
    4.741
    Siła reputacji
    177
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez Krakman Zobacz posta
    Na 87 zieleń tak pociągająca, że aż się chce ją jeść bez przypraw. Jak bym był diplodokiem to chciałbym tam mieszkać. A i bez tego wpadłbym tam popatrzeć.
    Gdy przed paru laty , dzięki pewnej bardzo miłej osobie , pojechałem po raz pierwszy do Norwegii byłem w szoku. Tamtejsza zieleń z tysiącem odcieni i swoja intensywnością "raniła" moje oczy przyzwyczajone do środkowoeuropejskiej zakurzonej i zabrudzonej zieleni. Kuriozalnie odbierałem to jako dekoracje zbudowaną "dla zmylenia przeciwnika" , jak w filmie Truman show. Teraz zmieniła mi się perspektywa. Po miesiącu tam, powrót na południe do naszego otoczenia jest dla mnie bardzo nieprzyjemny . Szarość szarość i jeszcze raz szarość we wszystkich jej odcieniach .
    "Norki" wpadły w szał i wszystkie atrakcje turystyczne chcą udostępnić dla wycieczek autokarowych.... Jedwabny szlak .. Wiec możesz śmiało jechać sporo zobaczyć i nie nachodzić się za dużo.

    - - - - - - - - - - AKTUALIZACJA - - - - - - - - - -

    Cytat Zamieszczone przez lisiajamka1 Zobacz posta
    Noszą Cię oczy po widowiskowych miejscach. Piękne zdjęcia, wprost oczu nie można oderwać
    Dzięki Cieszę się, że podobają Ci się moje zdjęcia, zwłaszcza że sam robisz świetne foty.

  2. #102
    | OlyJedi Awatar wyszomir
    Dołączył
    Mar 2013
    Mieszka w
    Łódź
    Posty
    7.854
    Siła reputacji
    384
    Moja galeria
    Wspaniałe te norweskie widoki i bardzo pięknie pokazane.
    Pozdrawiam!
    Marek Wyszomirski (wyszomir@toya.net.pl)

  3. #103
    Zwycięzca popRAWki Awatar paparapa
    Dołączył
    Jan 2018
    Mieszka w
    Wrocław
    Posty
    4.741
    Siła reputacji
    177
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez wyszomir Zobacz posta
    Wspaniałe te norweskie widoki i bardzo pięknie pokazane.
    Miło mi to "słyszeć" od Ciebie


    ...cd....

    Skończyłem na czerwcowej ,wiosennej Hardangerviddzie.
    Teraz robimy przeskok do początku października i mojego norweskiego matecznika Osterbo. Po kilku dniach spędzonych w jesiennie kolorowych pustkowiach startuję wcześnie rano z "personą" w kierunku Folgefony.
    Jest wesoło, bo od dwóch dni popaduje śnieg i temperatura spada poniżej 0 st. .... a my na lodowiec . Aby przebić się w kierunku Folgefony trzeba się kierować na Eidfjord i Oddę. Pozostawiamy wiec za sobą Sogn og Fjordane z jego atrakcjami i kierujemy się w kierunku Hol i Geilo.





    Hol, tu znajduje się malowniczy kościółek z z kamiennym- łupkowym pokryciem dachu. Niestety jest w remoncie.....

    88
    Nazwa:  zzz1.jpg
Wyświetleń: 147
Rozmiar:  804,6 KB






    W Geilo wjeżdżamy na "siódemkę" prowadzącą nas przez samo serce Hardangerviddy. do Eidfjordu. Robi się coraz ciekawiej .
    Najpierw odwiedzam ulubione chatki..

    89
    Nazwa:  zzz2.jpg
Wyświetleń: 168
Rozmiar:  1,01 MB






    Na szczęście letnie opony zostały w piwnicy. Trochę bardziej komfortowo ślizgać się na zimówkach .

    90
    Nazwa:  zzz3.jpg
Wyświetleń: 144
Rozmiar:  1,22 MB






    91
    Nazwa:  zzz4.jpg
Wyświetleń: 141
Rozmiar:  1,29 MB






    92
    Nazwa:  zzz5.jpg
Wyświetleń: 173
Rozmiar:  1,24 MB






    93
    Nazwa:  zzz6.jpg
Wyświetleń: 145
Rozmiar:  642,3 KB






    94
    Nazwa:  zzz7.jpg
Wyświetleń: 148
Rozmiar:  949,4 KB






    95
    Nazwa:  zzz8.jpg
Wyświetleń: 173
Rozmiar:  697,1 KB






    Przemierzyliśmy blisko 100 kilometrowy odcinek drogi dojeżdżając do kolejnego miejsca godnego uwagi, wodospadu Voringsfossen. Liczy sobie około 200 metrów wysokości w pełni zasłużył na swoją popularność. W Norwegii wodospadów jest tyle co owiec, więc nie jest łatwo zostać tym jednym z bardziej znanych. . Ale o nim kiedy indziej.
    Oglądamy się wstecz i rzucamy ostatnie w tym roku spojrzenie na płaskowyż.

    96
    Nazwa:  zzz9.jpg
Wyświetleń: 147
Rozmiar:  903,6 KB






    .
    Ostatnio edytowane przez paparapa ; 9.12.19 o 01:01

  4. #104
    Moderator Zwycięzca popRAWkiZwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar Bodzip
    Dołączył
    Feb 2008
    Mieszka w
    Gorlice
    Posty
    25.015
    Siła reputacji
    475
    Moja galeria
    A czy do tych chatek to można tak sobie ten teges ?
    A'propos opon zimowych - w Edynburgu, jak spadł śnieg (sic!!) to całe miasto stało. Nikt nie jeździł. Tylko moja kumpela śmigała na zimówkach bo jej tata z Polski przysłał. Tam ponoć nawet gdyby chciał to nie kupi.
    cerkiewki || Beskid Niski || mój wątek || mój drugi wątek|| makro||
    Wychodzi się na pole, a nie na dwór o! ||Nadnaczelny Weryfikator TWA i wszystkiego
    W moich wątkach można offtopować i grzebać w zdjęciach ||Łowca spamerów||

  5. #105
    Zwycięzca popRAWki Awatar paparapa
    Dołączył
    Jan 2018
    Mieszka w
    Wrocław
    Posty
    4.741
    Siła reputacji
    177
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez Bodzip Zobacz posta
    A czy do tych chatek to można tak sobie ten teges ?
    A'propos opon zimowych - w Edynburgu, jak spadł śnieg (sic!!) to całe miasto stało. Nikt nie jeździł. Tylko moja kumpela śmigała na zimówkach bo jej tata z Polski przysłał. Tam ponoć nawet gdyby chciał to nie kupi.
    Te akurat chatki są prywatne. Używane są w sezonie.... nie zimowym ))). Aby domek był do zamieszkania w zimie musi generalnie stać przy drodze. Kopanie co chwilę długich tuneli w śniegu jest trochę uciążliwe . Ewentualnie garaż przy drodze w pewnym sensie załatwia problem. I oczywiście prąd, jakaś awaryjna prądnica na ropę... Lodówka nie jest urządzeniem pierwszej potrzeby . Norwegowie dużo czasu spędzają w naturze i do tego wykorzystują wszelkie wolne dni. Wypuszczają się w taką pogodę, w jaką sam bym psa z domu ne wygonił.
    Są też całe miasteczka, takich domków jak na ostatniej fotce, do wynajęcia. Mogą być całosezonowe zwłaszcza w rejonach górskich. Są one budowane dla miłośników nart.... przeważnie tych biegowych.

    Co do Ediego....Mój kolega tam mieszkający pisał mi rok temu, ze utknął podczas małego opadu śniegu na wjeździe na autostradę... i spędził tam kilka godzin .

    - - - - - - - - - - AKTUALIZACJA - - - - - - - - - -

    Trochę zimno się zrobiło ... więc trochę słoneczniej....




    97
    Nazwa:  o97.jpg
Wyświetleń: 158
Rozmiar:  1,04 MB






    Stałem się zakładnikiem własnego wątku.Chcę wrzucać inne tematycznie fotki, a nie chcę "śmiecić" tutaj. Otworze więc inny równoległy wątek ze zdjęciami "bieżącymi". Tak będzie wygodniej i przejrzyściej.
    Ostatnio edytowane przez paparapa ; 9.12.19 o 13:39

  6. #106
    Moderator Zwycięzca popRAWkiZwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar Bodzip
    Dołączył
    Feb 2008
    Mieszka w
    Gorlice
    Posty
    25.015
    Siła reputacji
    475
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez paparapa Zobacz posta
    Stałem się zakładnikiem własnego wątku.Chcę wrzucać inne tematycznie fotki, a nie chcę "śmiecić" tutaj. Otworze więc inny równoległy wątek ze zdjęciami "bieżącymi". Tak będzie wygodniej i przejrzyściej.
    Spokojnie, ja mam chyba 7 wątków
    cerkiewki || Beskid Niski || mój wątek || mój drugi wątek|| makro||
    Wychodzi się na pole, a nie na dwór o! ||Nadnaczelny Weryfikator TWA i wszystkiego
    W moich wątkach można offtopować i grzebać w zdjęciach ||Łowca spamerów||

  7. #107
    Awatar Zelik76
    Dołączył
    Jan 2019
    Mieszka w
    Gorzów Wielkopolski
    Posty
    144
    Siła reputacji
    41
    Moja galeria
    Piękny wątek! Zdjęcia cieszą moje oczy i powodują małą depresję dlatego że mnie tam nie ma (jeszcze...). To się chyba zazdrość nazywa Co ja bym dał za takie widoki...
    OM-D E-M10 mark III + Panas 20 1.7 i 12-32 3.5 - 5.6 + Olek 40-150 4 - 5.6

  8. #108
    Zwycięzca popRAWki Awatar paparapa
    Dołączył
    Jan 2018
    Mieszka w
    Wrocław
    Posty
    4.741
    Siła reputacji
    177
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez Bodzip Zobacz posta
    Spokojnie, ja mam chyba 7 wątków
    To zgaduję, że jesteś w siódmym niebie... albo tak się czujesz

    - - - - - - - - - - AKTUALIZACJA - - - - - - - - - -

    Cytat Zamieszczone przez Zelik76 Zobacz posta
    Piękny wątek! Zdjęcia cieszą moje oczy i powodują małą depresję dlatego że mnie tam nie ma (jeszcze...). To się chyba zazdrość nazywa Co ja bym dał za takie widoki...
    Dzięki za odwiedziny i fajny komentarz. Nic łatwiejszego aby to oglądać. Trzeba tylko chcieć .

  9. #109
    Zwycięzca popRAWki Awatar Cru
    Dołączył
    Jan 2019
    Mieszka w
    3city
    Posty
    273
    Siła reputacji
    44
    Moja galeria
    Miło popatrzeć na to, gdzie Ciebie te oczy prowadzą

  10. #110
    Moderator Zwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar Muminek
    Dołączył
    Sep 2008
    Mieszka w
    Bielsko-Biała
    Posty
    4.025
    Siła reputacji
    330
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez paparapa Zobacz posta
    ...Stałem się zakładnikiem własnego wątku.Chcę wrzucać inne tematycznie fotki, a nie chcę "śmiecić" tutaj. Otworze więc inny równoległy wątek ze zdjęciami "bieżącymi". Tak będzie wygodniej i przejrzyściej.
    Bardzo dobry pomysł
    A tutaj cały czas pięknie, miło sobie pooglądać takie widoki.
    E-M1, E-3, E-30, TG-2, Stylus XZ-2, E-PL2, C-2100 UZ, ZD 8, ZD 7-14, ZD 14-54 II, 12-60 SWD, 50-200 SWD, 35 ED Macro, 50 ED Macro, ED 90-250, EC-20, EC-14, EX-25, FL-50 R, FS-SRF-11, Sigma 150 HSM

Podobne wątki

  1. Fuji X-PRO1 czyli gdzie dostać buty ze skóry czegoś na wymarciu?
    By mynameisnobody in forum Pozostali producenci
    Odpowiedzi: 19
    Ostatni post / autor: 2.02.12, 14:53
  2. Geosetter czyli gdzie pstrykałeś
    By Ania_ in forum Cyfrowa ciemnia
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 8.03.09, 12:25
  3. Krzywe oczy?
    By lcf in forum Nasze zdjęcia - wątki autorskie
    Odpowiedzi: 10
    Ostatni post / autor: 19.03.08, 01:08

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
 
Właściciel: FOMAG Sp. z o.o., Gdansk, 80-137 ul. Starodworska 1, KRS 0000341593, www.fomag.pl

Serwis wykorzystuje pliki cookies w celach reklamowych, statystycznych i do personalizacji stron. Możesz wyłączyć używanie plików cookies w ustawieniach przeglądarki internetowej jednak może to utrudnić korzystanie z serwisu! Więcej informacji w Polityce prywatności.