Pokaż wyniki od 1 do 7 z 7

Wątek: Melke MK320 vs Quadralite Stroboss 36

  1. #1

    Dołączył
    Nov 2019
    Mieszka w
    Warszawa
    Posty
    3
    Siła reputacji
    0
    Moja galeria

    Meike MK320 vs Quadralite Stroboss 36

    Witam
    Przymierzam się do zakupu lampy do Lumixa GM5.
    Lampka na wyjazdy, nie zmierzam kupować kolejnych lamp do tego Lumixa.
    Czy wybrać Meike MK320 czy trochę silniejszą Quadralite Stroboss 36? Czym one się różnią poza mocą?
    Ostatnio edytowane przez TAtomicus ; 4.11.19 o 01:51

  2. #2
    Zwycięzca popRAWki| OlyJedi Awatar RafS
    Dołączył
    Feb 2008
    Mieszka w
    Myślibórz
    Posty
    303
    Siła reputacji
    57
    Moja galeria
    Zastanawiam się nad stobossem, a mam Meike. Z tego co zauważyłem to różnice są chyba następujące:
    • Meike jest mniejsza
    • Meike nie wspiera u Olka i Panasa trybu HSS, Stroboss ma
    • Meike nie ma sterowania radiowego, Stroboss ma i współpracuje z systemem Navigator
    • Meike nie ma Zoomu,
    • Meike ma ograniczoną bardzo ruchomość, tzn. nie da się przekręcić do tyłu, tylko na boki i do góry
    • Meike ma możliwość świecenia światłem stałym - taka latarka diodowa - raczej gadżet, czasami doświetlić można scenę, żeby złapać ostrość

    Tyle sam znalazłem. Gdybym wybierał teraz wziąłbym strobossa zamiast Meike...zresztą i tak go wezmę
    czasami mniej znaczy więcej..

  3. #3
    Awatar Makromaniak
    Dołączył
    Jul 2013
    Mieszka w
    Warszawa
    Posty
    748
    Siła reputacji
    100
    Moja galeria
    z tą mocą to nie do końca tak

    meike nie ma zooma, w zwiazku z tym ta moc 32 jest na szerokim kącie emisji, a dla strobosa moc 36 występuje na tele-zoomie ustawinym na 105 mm, a wiec to taki znany trick zawyżania mocy lamp- w rzeczywistosci jest sporo słabsza, nie wiem czy sa dostępne jekieś tabele mocey dla poszcz. ustawień, ale na szerokim kącie musi być ze 2-3 x słabsza (LP jakieś 20-22 max) czyli posumowując - meike jest mocniejsza

    ruchomośc palnika strobosa jest na pewno lepsza, ale meike jak na swoją konstrukcję i tak nieźle, daje radę odbijać od sufitu czy ścian....obie niestety na 2 aku, więc ładowanie moze być czasem wolne (po paru błyskach)

    Co do sterowania bezprzewodowego, to strobos chyba tylko radiowo działa, a wiec potrzeba osobny sterownik, nie ma wyzwalania optycznego błyskiem,
    meike ma wyzwalenie optyczne, ale zdaje sie bez pomiaru TTL, tylko jako fotocela....tu wersje dla różnych systemów się różnia. Tak więc obie nie do końca komptybilne z m43

    Kiedyś miałem meike w ręku i jest b. solidnie wykonana, z metalową stopką...ale meike na malutkim GM5 będzie chyba mocno przeważała do przodu, a nie wiem czy tez nie zasłaniała obiektywu na szerokim kącie ( biorac pod uwagę zapewne kitowy 12-32)
    Ostatnio edytowane przez Makromaniak ; 4.11.19 o 13:47

  4. #4
    Zwycięzca popRAWki| OlyJedi Awatar RafS
    Dołączył
    Feb 2008
    Mieszka w
    Myślibórz
    Posty
    303
    Siła reputacji
    57
    Moja galeria
    W tej cenie to tylko Meike albo Stroboss36/Godox TT 350

    Stroboss też ma fotocelę, tak przynajmniej na stronie producenta/importera jest napisane:
    http://quadralite.pl/pl/stroboss-lam...te-stroboss-36
    czasami mniej znaczy więcej..

  5. #5
    Zwycięzca popRAWki
    Dołączył
    Nov 2011
    Mieszka w
    Kęty
    Posty
    38
    Siła reputacji
    21
    Moja galeria
    To ja przy okazji zapytam. Czy oba Stroboss-y działają w Olympusowym trybie RC, mogą być wyzwalane tą małą lampką i działa TTL?

  6. #6

    Dołączył
    Nov 2019
    Mieszka w
    Warszawa
    Posty
    3
    Siła reputacji
    0
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez Makromaniak Zobacz posta

    Kiedyś miałem meike w ręku i jest b. solidnie wykonana, z metalową stopką...ale meike na malutkim GM5 będzie chyba mocno przeważała do przodu, a nie wiem czy tez nie zasłaniała obiektywu na szerokim kącie ( biorac pod uwagę zapewne kitowy 12-32)
    Będę używał głównie z kitowym 12-32. Mam jeszcze fiszaje, bodycap 9mm i Samyanga 7.5mm, ale pewnie ta lampa aż takiego szerokiego kąta nie obsłuży. Z kolei przy dłuższym 35-100 obiektyw będzie rzucał cień.
    Jako portretówki używam obecnie zorkowego Jupitera-8, ale w przyszłości planuję dokupić Lumixa 42,5mm. Tu raczej nie będzie problemów.

    A co do solidności wykonania - jak to się ma w przypadku Quadralite?

    I jeszcze: czy Meike da się wyzwolić tą przyczepianą kitową minilampką?
    Ostatnio edytowane przez TAtomicus ; 4.11.19 o 15:43

  7. #7
    Awatar Makromaniak
    Dołączył
    Jul 2013
    Mieszka w
    Warszawa
    Posty
    748
    Siła reputacji
    100
    Moja galeria
    meike da sie wyzwolić (funkcja fotoceli), ale bez pomiaru błysku, to trzeba ustawić ręcznie, w sumie to nie aż taki problem, pare próbnych fotek i cyk. Pełen tryb sterowania TTL to z lampką FL-36 R (używka max 300 zet). Jak widze jesteś z Warszawy, to najlepiej znajdz sklep który ma te lampki na składzie i pójdż przymierzyc, popróbować wyzwalania błysku. ergonomia też jest wazna

    Fiszeja żadna lampa ci nie obsłuży równo w kadrze, tylko światło odbite

Podobne wątki

  1. Quadralite Stroboss 36 do m4/3
    By Iwo in forum Oświetlenie micro 4/3
    Odpowiedzi: 10
    Ostatni post / autor: 21.12.23, 13:09
  2. Meike MK320 w trybie slave
    By isbjorn in forum Oświetlenie micro 4/3
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 29.12.18, 21:19
  3. Stroboss 60 evo
    By blade100 in forum Oświetlenie micro 4/3
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 17.05.18, 13:41

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
 
Właściciel: FOMAG Sp. z o.o., Gdansk, 80-137 ul. Starodworska 1, KRS 0000341593, www.fomag.pl

Serwis wykorzystuje pliki cookies w celach reklamowych, statystycznych i do personalizacji stron. Możesz wyłączyć używanie plików cookies w ustawieniach przeglądarki internetowej jednak może to utrudnić korzystanie z serwisu! Więcej informacji w Polityce prywatności.