Strona 3 z 4 PierwszyPierwszy 1234 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 21 do 30 z 35

Wątek: Sprzęt do fotografowania ptaków w locie - OM-D EM1 vs EM5 Mk II vs EM10 Mk II

  1. #21
    | OlyJedi Awatar abir
    Dołączył
    Jun 2009
    Mieszka w
    Tczew
    Posty
    4.001
    Siła reputacji
    336
    Moja galeria
    miałem tamrona 150-600 wersja 2 do C. nie znalazłem wad tego obiektywu. stosunek cena-jakość-uniwersalność rewelacja. za stosunkowo małe pieniądze miałem dostęp do 600mm, co czasem ratowało sytuację na łowach. oczywiście światło nie powala, ale w dobrych warunkach radził sobie świetnie.
    obecnie najlepsze recenzje zbiera sigma 150-600mm f5-6,3 DG OS HSM S. w budżetowych telezumach goni Canona 100-400 f4.5-5.6
    Jedynym dowodem na to, że istnieje jakaś pozaziemska inteligencja, jest to, że się z nami nie kontaktują

    Logika zaprowadzi Cię z punku A do punktu B. Wyobraźnia zaprowadzi Cię wszędzie

  2. #22
    | OlyJedi Awatar viruuss
    Dołączył
    Mar 2007
    Mieszka w
    Gdańsk
    Posty
    2.312
    Siła reputacji
    230
    Moja galeria
    tak jak pisze Roberto73- większość "ptasiarzy" ma Tamrona 150-600 + jakiś camuń 7 w różnych wersjach, można też zaobserwować u nich spocone czoło i ogólne zadyszenie a tak na poważnie to większość chwali to szkło - jakość/cena
    Prawdziwy mężczyzna nie je miodu, tylko żuje pszczoły

  3. #23
    | OlyJedi Awatar abir
    Dołączył
    Jun 2009
    Mieszka w
    Tczew
    Posty
    4.001
    Siła reputacji
    336
    Moja galeria
    fotki z tego tamrona









    Jedynym dowodem na to, że istnieje jakaś pozaziemska inteligencja, jest to, że się z nami nie kontaktują

    Logika zaprowadzi Cię z punku A do punktu B. Wyobraźnia zaprowadzi Cię wszędzie

  4. #24

    Dołączył
    Oct 2019
    Mieszka w
    Polska
    Posty
    9
    Siła reputacji
    0
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez Roberto73 Zobacz posta
    podobają ci się zdjęcia z takiego szitu jakim jest p900 , na zestaw znacznie lepszy który używasz narzekasz. Pokaż te zdjęcia to faktycznie ocenimy o jaką jakość Ci chodzi i czego oczekujesz od sprzętu. Bo może to umiejętności jednak.
    A więc, zdjęcie moje: https://zapodaj.net/fc85c44ef0e96.jpg.html , po wykadrowaniu ptaka: https://zapodaj.net/86a7d48b56273.jpg.html
    parametry: 300mm, 1/640s, F6.7, kompensacja na +0,7, ISO 1600, włączony telekonwerter cyfrowy x2 w korpusie
    Warunki świetlne były raczej słabe, zachmurzenie i przelotne opady, Olek mimo się nie popisał, dystans robi swoje. Mam jeszcze kilka zdjęć z sesji tego świergotka i to zdjęcie wygląda chyba najlepiej.

    P900: https://zapodaj.net/42de63ce88b5f.jpg.html
    Zdjęcie drugiego źródła, tj nawet nie w pełnej rozdzielczości. Parametrów nie znam.

    Ptak ten sam, jedyne co to delikatnie zmieniło się tło (raczej ptak ruchliwy był), jednak dystans z jakiego było robione te zdjęcie ten sam, zdjęcie wykonane prawie że równolegle, a różnica jest w jakości jest.

  5. #25
    Awatar Roberto73
    Dołączył
    Nov 2011
    Mieszka w
    Wrocław
    Posty
    2.087
    Siła reputacji
    181
    Moja galeria
    Jak parametrów nie znasz jakie były w P900 to wiele nam to nie powie. Przy tele 300mm w micro nie masz szans oczywiście z tak dużą ogniskową jaką posiada P900 , jeśli odległość od ptaka będzie naprawdę spora. Oczywiście tak czy siak ,takie zdjecia będą miały tylko sens jako dokumentacyjne. I nie wiem czemu użyłeś tak krótkiej migawki , iso1600 i jakiegos cyfrowego tele.

  6. #26

    Dołączył
    Oct 2019
    Mieszka w
    Polska
    Posty
    9
    Siła reputacji
    0
    Moja galeria
    Kwestia ciemnego obiektywu, na pełnej ogniskowej przy ruchliwym ptaku krótka migawka jest wymuszona dodatkowo mizerną stabilizacją w aparacie, a ciągnie to za sobą potrzebę podniesienia ISO. Przy 1600 jest źle, ale nie ma jeszcze tragedii.

    Telekonwerter mam przypisany pod przycisk funkcyjny i kiedy jest potrzeba to go używam. Mimo, że jest to cyfrowy wycinek oryginalnego zdjęcia, to kosztem jakości daje w moim odczuciu minimalnie lepszy efekt niż brak jego użycia i późniejsze kadrowanie, przynajmniej jeżeli chodzi o ptaki bardziej oddalone.
    Ostatnio edytowane przez UriUs781 ; 1.11.19 o 00:21

  7. #27

    Dołączył
    Jun 2019
    Mieszka w
    Polska
    Posty
    180
    Siła reputacji
    21
    Moja galeria
    Moim zdaniem sprawa banalnie prosta. Na zestaw olkowy dystans był za duży i tyle. Trzeba nauczyć się go zmniejszać. Do tego zdjęcia zestaw do digiscopingu i byłoby lepiej niż kompaktu. No i ciśnie się jedna uwaga - gdzie te ptaki w locie? Do zdjęć tego typu i w tej jakości to co największy ekwiwalent ogniskowej.

  8. #28

    Dołączył
    Oct 2019
    Mieszka w
    Polska
    Posty
    9
    Siła reputacji
    0
    Moja galeria
    Dystans to staram się utrzymywać

    A gdzie te ptaki w locie? Tu mam takie miłe stadko mazurków Po ponownym wyostrzeniu AF się odnalazł, jednak to był jego pierwotny wybór.
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	PA296688.JPG
Wyświetleń:	89
Rozmiar:	3,94 MB
ID:	216058
    Miałem więcej takich smaczków, ale na bieżąco się ich pozbywam.

    Ale też nie powiem, jak AF chce, to potrafi.
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	smie.jpg
Wyświetleń:	125
Rozmiar:	537,4 KB
ID:	216059
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	blot.jpg
Wyświetleń:	111
Rozmiar:	138,3 KB
ID:	216060
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	PA266348.JPG
Wyświetleń:	122
Rozmiar:	55,9 KB
ID:	216061
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	dfd.jpg
Wyświetleń:	96
Rozmiar:	614,8 KB
ID:	216062

    Szkoda tylko, że zbyt chętny to on nie jest i często trafia dopiero po kolejnych naostrzeniach. A to zabiera cenny czas, przez co nie wszystko co się chce, da się uchwycić. I to boli najbardziej.
    Ostatnio edytowane przez UriUs781 ; 1.11.19 o 23:18

  9. #29
    Moderator Zwycięzca popRAWkiZwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar Bodzip
    Dołączył
    Feb 2008
    Mieszka w
    Gorlice
    Posty
    25.004
    Siła reputacji
    475
    Moja galeria
    @UriUs781 - koledzy byli bardzo delikatni i oszczędni w słowach
    Wybacz, ale te zdjęcia które załączyłeś to nawet dokumentacyjne nie są.
    Ja sam to do kolegów którzy ptaki fotografują to muszę dużymi literami mówić - a zdjęć sporo już zrobiłem. Nie dorastam im do pięt.
    Jak w mojej pierwszej wypowiedzi stwierdziłem (na samym początku wątku) to zabawa jest droga lub bardzo droga.
    Głównym wyznacznikiem, oprócz oczywiście sprzętu jest odległość od obiektu i światło. Jak jest ciemno i masz ciemny obiektyw, to zapomnij.
    Dwa moje przykłady:

    Sigma 150 + telekonwerter EC-20 daje w sumie ogniskową = 300 mm. Odległość = 3 metry. Tak, 3 metry a nie 15 czy dwadzieścia

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	P2282920bp.jpg
Wyświetleń:	312
Rozmiar:	633,7 KB
ID:	216064

    i drugie, które właśnie można skategoryzować jako dokumentacyjne. Sprzęt jak wyżej, odległość ok 15 m.

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	P1302746bp.jpg
Wyświetleń:	383
Rozmiar:	502,1 KB
ID:	216065

    Koledzy naprawdę dobrze radzą - kup Nikona lub Canona + dobry obiektyw. Uzbrój się w cierpliwość i pokaż nam fajne zdjęcia ptaków. O kompakcie zapomnij.
    cerkiewki || Beskid Niski || mój wątek || mój drugi wątek|| makro||
    Wychodzi się na pole, a nie na dwór o! ||Nadnaczelny Weryfikator TWA i wszystkiego
    W moich wątkach można offtopować i grzebać w zdjęciach ||Łowca spamerów||

  10. #30
    | OlyJedi Awatar abir
    Dołączył
    Jun 2009
    Mieszka w
    Tczew
    Posty
    4.001
    Siła reputacji
    336
    Moja galeria
    Po raz pierwszy,... drugi... trzeci... bum
    sprzedane
    Dla mnie koniec tematu.
    Jedynym dowodem na to, że istnieje jakaś pozaziemska inteligencja, jest to, że się z nami nie kontaktują

    Logika zaprowadzi Cię z punku A do punktu B. Wyobraźnia zaprowadzi Cię wszędzie

Podobne wątki

  1. Czatownia - Technika fotografowania ptaków
    By lucas_g in forum Porady dotyczące fotografii
    Odpowiedzi: 656
    Ostatni post / autor: 14.06.21, 02:55
  2. Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 13.07.16, 00:38
  3. sprzet do fotografii ptakow
    By lortek in forum Co kupić ?
    Odpowiedzi: 22
    Ostatni post / autor: 25.06.09, 22:15
  4. Jaki sprzet do fotografowania ptakow ?
    By dees in forum Aparaty kompaktowe
    Odpowiedzi: 16
    Ostatni post / autor: 1.04.04, 20:44

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
 
Właściciel: FOMAG Sp. z o.o., Gdansk, 80-137 ul. Starodworska 1, KRS 0000341593, www.fomag.pl

Serwis wykorzystuje pliki cookies w celach reklamowych, statystycznych i do personalizacji stron. Możesz wyłączyć używanie plików cookies w ustawieniach przeglądarki internetowej jednak może to utrudnić korzystanie z serwisu! Więcej informacji w Polityce prywatności.