Strona 2 z 4 PierwszyPierwszy 1234 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 35

Wątek: Sprzęt do fotografowania ptaków w locie - OM-D EM1 vs EM5 Mk II vs EM10 Mk II

  1. #11

    Dołączył
    Oct 2019
    Mieszka w
    Polska
    Posty
    9
    Siła reputacji
    0
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez Boost Zobacz posta
    Pokaż zdjęcie jakie zrobiłeś i chciałbyś aby było lepsze.
    Może to nie będzie popularne na tym forum stwierdzenie ale system m43 jest jednym z najgorszych wyborów do dynamicznej fotografii a taką jest fotografia bif.
    Sądzę, że Twój podstawowy problem to dystans. Robisz dużego cropa i szczegóły znikają. Dwa to brak umiejętności. Sorki, że tak wprost ale ptaki w locie to wiele godzin pracy i tysiące zdjęć. Dopiero kolejny aspekt to będzie sprzęt. Wielu moich znajomych do oznaczania używa zestawów do digiscopingu. Masz lunetę, statyw. Dokup uchwyt do aparatu i ćwicz.

    Tu masz przykład z olkiem https://www.dpreview.com/forums/thread/3503470
    Dopiero w czwartek wieczorem będę miał możliwość podpięcia karty do komputera to podrzucę zdjęcie moje i równoległe z P900.
    Digiscopingu z lunetą używam od dłuższego czasu, na ten cel specjalnie noszę jeszcze szkło 14-42mm, jednak jeżeli chodzi o ptaki w locie, a zwłaszcza takie, które przelatują niedaleko ciebie to można sobie raczej odpuścić. Aparat przytwierdzony do okularu ogranicza też użytkowność lunety, testowałem, raczej mi nie podpasowało.

    G9 leży poza moim zasięgiem, oj, długo bym zbierał. Używek nie widać zbytnio też.
    Dlatego jak już to celowałbym w E-M1, cudów raczej nie oczekuję, ale czy w połączeniu z Olympusowym 75-300 dałoby się wyciągnąć coś w miarę sensownego?

  2. #12
    | OlyJedi Awatar viruuss
    Dołączył
    Mar 2007
    Mieszka w
    Gdańsk
    Posty
    2.312
    Siła reputacji
    230
    Moja galeria
    podaj definicję "coś w miarę sensownego" , jeżeli mają to być zdjęcia "dokumentacyjne" to myślę, że 1 spokojnie da radę
    Prawdziwy mężczyzna nie je miodu, tylko żuje pszczoły

  3. #13
    Awatar Roberto73
    Dołączył
    Nov 2011
    Mieszka w
    Wrocław
    Posty
    2.087
    Siła reputacji
    181
    Moja galeria
    podobają ci się zdjęcia z takiego szitu jakim jest p900 , na zestaw znacznie lepszy który używasz narzekasz. Pokaż te zdjęcia to faktycznie ocenimy o jaką jakość Ci chodzi i czego oczekujesz od sprzętu. Bo może to umiejętności jednak.

  4. #14

    Dołączył
    Oct 2019
    Mieszka w
    Polska
    Posty
    9
    Siła reputacji
    0
    Moja galeria
    Wspomniałem, że chodzi mi głównie o fotografię dokumentacyjna, byle ta dokumentacja była przyzwoita, zwłaszcza na lekko dlasze odległości. Błysku w oku ptaka uwiecznić nie muszę

    Jestem świadom, że z pieniędzmi jakimi dysponuję cudów nie znajdę, chciałbym jednak odczuć jakąś większą poprawę w stosunku do aktualnego zestawu.
    Ciężko też jest się szkolić w fotografowaniu ptaków w locie bez wizjera i z AF niższych lotów jaki posiada mój aktualny PEN.

  5. #15
    | OlyJedi
    Dołączył
    May 2010
    Mieszka w
    Wawa
    Posty
    7.421
    Siła reputacji
    290
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez Roberto73 Zobacz posta
    podobają ci się zdjęcia z takiego szitu jakim jest p900 , na zestaw znacznie lepszy który używasz narzekasz. ...
    Obawiam się, żę tam gdzie jest potrzebna ogniskowa 2000mm nawet Olek M1 z zoomem 70-300 okaże się jeszcze większym szitem. 2000/600 = 3,3. Z m4/3 trzeba wykadrować matryczkę 1,5M i na dodatek mniejszą niż w Nikonie. To będzie superszit za większa kasę.
    W internecie nie szukam miłości i akceptacji. Te tematy załatwiam w realu. W internecie szukam partnerów do dyskusji.
    Aktualnie odpoczywam na autobanie.

  6. #16
    Awatar Roberto73
    Dołączył
    Nov 2011
    Mieszka w
    Wrocław
    Posty
    2.087
    Siła reputacji
    181
    Moja galeria
    Jeśli to mają być zdjęcia dokumentacyjne wykonywane na tak długich ogniskowych , to fakt, tylko taki p900/p1000 . Na cholere się męczyć z wymienną optyką.

  7. #17
    | OlyJedi
    Dołączył
    May 2010
    Mieszka w
    Wawa
    Posty
    7.421
    Siła reputacji
    290
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez Roberto73 Zobacz posta
    .... Na cholere się męczyć z wymienną optyką.
    I za nią płacić, bo męczenie się z taniozoomem nic tu nie da.
    W internecie nie szukam miłości i akceptacji. Te tematy załatwiam w realu. W internecie szukam partnerów do dyskusji.
    Aktualnie odpoczywam na autobanie.

  8. #18
    | OlyJedi Awatar abir
    Dołączył
    Jun 2009
    Mieszka w
    Tczew
    Posty
    4.001
    Siła reputacji
    336
    Moja galeria
    wtrącę swoje tylko 3 grosze, bo mało się znam.
    przeczytałem temat i trochę stoisz w rozkroku. chciałbyś zdjęcia dokumentacyjne, ale przyzwoite. chyba trzeba się zdecydować na dokumentacyjne albo przyzwoite.
    powiem ci, że apetyt rośnie w miarę jedzenia. pójdziesz w półśrodki za 2 lub kafle i za krótki czas zapragniesz czegoś lepszego. czy warto wydawać 2,5 kafla na zdjęcia dokumentacyjne?? po co w ogóle zdjęcia dokumentacyjne?? kronikarz jesteś??
    będziesz chodził, czatował, podchodził ptaki po to tylko żeby strzelić "ufo" w locie? NA PEWNO zapragniesz czegoś więcej na zdjęciu
    więc moja prosta rada, olek dla ptasiarzy obecnie nie ma zbyt wiele do zaoferowania. zainteresuj się rynkiem wtórnym C lub N. Topowe puszki używane są śmiesznie tanie. nawet świetna 7 od C apsc daje duże możłiwości, nie mówiąc o FF.
    oczywiście budżet musisz trochę zwiększyć
    Jedynym dowodem na to, że istnieje jakaś pozaziemska inteligencja, jest to, że się z nami nie kontaktują

    Logika zaprowadzi Cię z punku A do punktu B. Wyobraźnia zaprowadzi Cię wszędzie

  9. #19

    Dołączył
    Oct 2019
    Mieszka w
    Polska
    Posty
    9
    Siła reputacji
    0
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez abir Zobacz posta
    po co w ogóle zdjęcia dokumentacyjne?? kronikarz jesteś??
    Trochę tak


    Ale też dziś pomyślałem o tym.
    Biednego nie stać na kupno badziewia (w tym przypadku chodzi mi o docelowe przeznaczenie sprzętu). Jeżeli za te pieniądze nie znajdę nic spełniającego moje wymogi w Micro 4/3 to może faktycznie powinienem przerzucić się na inny system z teleobiektywem, nawet kosztem tego, że bede cierpiał z nieporęcznościa.
    FF raczej nie, bardziej APS-C.

    To już schodząc z ogólego tematu jaki tu zacząłem.
    Taki Tamron 150-600 wydaje się sensowny, ale używany to koszt ze 2,5 tyś zł.
    Ile trzeba by było dać za w miarę tani korpus, który uciągnął by to wszystko? Nie najtańszy z możliwych, ale taki, na którym można by się poduczyć i nie trzeba by go zaraz zmieniać.

    Wiem, że to drogi biznes, jednak też póki co też nie odczuwam potrzeby (plus nie mam nawet zbytnio z czego) inwestować grubych tysięcy w sprzęt foto.

  10. #20
    Awatar Roberto73
    Dołączył
    Nov 2011
    Mieszka w
    Wrocław
    Posty
    2.087
    Siła reputacji
    181
    Moja galeria
    Jeśli gabaryty i ciężar nie są problemem to popatrz faktycznie na APS-C . Sugeruję Nikon D7100 lub Canon 7D , i oczywiście do tego tamron 150-600 . Prawie trzy kilo wagi , ale z efektów będziesz zadowolony.

Podobne wątki

  1. Czatownia - Technika fotografowania ptaków
    By lucas_g in forum Porady dotyczące fotografii
    Odpowiedzi: 656
    Ostatni post / autor: 14.06.21, 02:55
  2. Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 13.07.16, 00:38
  3. sprzet do fotografii ptakow
    By lortek in forum Co kupić ?
    Odpowiedzi: 22
    Ostatni post / autor: 25.06.09, 22:15
  4. Jaki sprzet do fotografowania ptakow ?
    By dees in forum Aparaty kompaktowe
    Odpowiedzi: 16
    Ostatni post / autor: 1.04.04, 20:44

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
 
Właściciel: FOMAG Sp. z o.o., Gdansk, 80-137 ul. Starodworska 1, KRS 0000341593, www.fomag.pl

Serwis wykorzystuje pliki cookies w celach reklamowych, statystycznych i do personalizacji stron. Możesz wyłączyć używanie plików cookies w ustawieniach przeglądarki internetowej jednak może to utrudnić korzystanie z serwisu! Więcej informacji w Polityce prywatności.