Pokaż wyniki od 1 do 9 z 9

Wątek: jaki monitor do zdjęć ?

  1. #1
    Awatar Roberto73
    Dołączył
    Nov 2011
    Mieszka w
    Wrocław
    Posty
    2.087
    Siła reputacji
    181
    Moja galeria

    jaki monitor do zdjęć ?

    No tak mnie nosi aby zmienić mojego 24" Dell FullHD (typowo biurowy) na coś większego i z trochę wyższą rozdzielczością i lepszością kolorów. Czytam czytam i za cholerę nie wiem co wybrać. Nie mogę znaleźć już monitorów z proporcją 16:10, wszystko 16:9 , a do zdjęć jakoś nie bardzo mi to leży . Mam na oku na razie jedynie NEC EA271U , podobno w tych pieniądzach jeden z lepszych. A może jednak coś innego?

  2. #2
    Zwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar Koriolan
    Dołączył
    Aug 2007
    Mieszka w
    Gdańsk
    Posty
    4.665
    Siła reputacji
    292
    Moja galeria
    Moje zdjęcia: http://forum.olympusclub.pl/showthre...938#post206938
    zabawki: E-M1 + 12-100/f4 + 8-25/f4+100-400/5.6-6.3+ 12/2 + 45/1.8 . Czasem S 23Ultra

  3. #3
    Zwycięzca popRAWkiZwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar And.N
    Dołączył
    Apr 2009
    Posty
    9.568
    Siła reputacji
    268
    Moja galeria
    Nie wiem czy rozdzielczości UHD (3840 x 2160 px) na 27 calach to dobry wybór. Jak dla mnie optymalną rozdzielczością (taką mam) przy tej wielkości monitora to rozdzielczość QHD 2560 x 1440 px. Obywam się bez skalowania w Windows. Jeśli ma być koniecznie 4K to celowałbym w rozmiar 32 cale, ale to tylko moje zdanie, niekoniecznie słuszne.

    Cytat Zamieszczone przez Roberto73 Zobacz posta
    No tak mnie nosi aby zmienić mojego 24" Dell FullHD (typowo biurowy) na coś większego i z trochę wyższą rozdzielczością i lepszością kolorów. ...
    Sądzę, że np. taki powyższe spełnia.
    Edit.
    Strona producenta, bo sklep całkowicie przypadkowy.
    Ostatnio edytowane przez And.N ; 10.10.19 o 17:34
    G1, G5 | 14-45 | mZD 40-150 | kilka M42 | Moje wątki:
    Foto-Różności ; Dymne Impresje ; Stary i Nowy Elbląg

  4. #4
    Awatar Roberto73
    Dołączył
    Nov 2011
    Mieszka w
    Wrocław
    Posty
    2.087
    Siła reputacji
    181
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez andtor2 Zobacz posta
    Nie wiem czy rozdzielczości UHD (3840 x 2160 px) na 27 calach to dobry wybór. Jak dla mnie optymalną rozdzielczością (taką mam) przy tej wielkości monitora to rozdzielczość QHD 2560 x 1440 px. Obywam się bez skalowania w Windows. Jeśli ma być koniecznie 4K to celowałbym w rozmiar 32 cale, ale to tylko moje zdanie, niekoniecznie słuszne.


    Sądzę, że np. taki powyższe spełnia.
    Edit.
    Strona producenta, bo sklep całkowicie przypadkowy.
    No fakt , może i racja , że te 4K to przesada przy tych 27" . Natomiast 31" Benq jest w zasięgu cenowym co prawda, ale jak patrzę na swoje biurko to bym go chyba nie wcisnął
    Jak się sprawuje ten monitorek ?
    Co do kupna to chyba poczekam na jakiś black friday

  5. #5
    Zwycięzca popRAWkiZwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar And.N
    Dołączył
    Apr 2009
    Posty
    9.568
    Siła reputacji
    268
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez Roberto73 Zobacz posta
    ...Jak się sprawuje ten monitorek ? ...
    Nie mam konkretnie tego monitora, a tylko jego poprzednika SW2700PT. Ogólnie bardzo podobny, zwłaszcza z wyglądu. Również przesiadłem się z długo użytkowanego monitora Dell . Mi sw2700pt sprawuje się jak na razie (kilka miesięcy) zadowalająco jak dla mnie.
    G1, G5 | 14-45 | mZD 40-150 | kilka M42 | Moje wątki:
    Foto-Różności ; Dymne Impresje ; Stary i Nowy Elbląg

  6. #6
    Awatar Roberto73
    Dołączył
    Nov 2011
    Mieszka w
    Wrocław
    Posty
    2.087
    Siła reputacji
    181
    Moja galeria
    Poczytałem o tym Benq SW270C , na testach wygląda świetnie . Martwią mnie jednak dość częste opinie , o nierównym podświetleniu w monitorach tej marki , kolorowych plamach . Wielu użytkowników testowało kilka i oddawało. Tu jest też ciekawy artykuł https://tomaszpluszczyk.pl/monitor-f...obrobki-zdjec/ . No i znów dylemat

  7. #7
    Zwycięzca popRAWkiZwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar And.N
    Dołączył
    Apr 2009
    Posty
    9.568
    Siła reputacji
    268
    Moja galeria
    W moim sw2700pt ta nierównomierność nie przekracza 8%, (to bardzo dobry rezultat), a nie ma żadnej elektroniki wyrównującej to podświetlenie. W sw270c podobnoż jest ta równomierność poprawiana cyt: "technologia ujednolicająca BenQ Uniformity Technology oferuje precyzyjne odwzorowanie barw na całym ekranie - od rogu do rogu". Na ile to skuteczne trudno powiedzieć, w każdym razie w sw2700pt była/jest większa loteria pod tym względem. Mi akurat trafił się dobry egzemplarz. Najlepiej oczywiście kupić z możliwością zwrotu (np. przez internet) jak coś wyraźnie byłoby nie tak.
    PS.
    Tu nie ma specjalnie "reguły" i w profesjonalnym graficznym NEC można (mając pecha) trafić na takie "kwiatki"
    Benek jest pozycjonowany (na stronie producenta) raczej dla amatora i nie graficzny tylko fotograficzny.
    Ostatnio edytowane przez And.N ; 12.10.19 o 15:09
    G1, G5 | 14-45 | mZD 40-150 | kilka M42 | Moje wątki:
    Foto-Różności ; Dymne Impresje ; Stary i Nowy Elbląg

  8. #8

    Dołączył
    Dec 2019
    Mieszka w
    Warszawa
    Posty
    168
    Siła reputacji
    27
    Moja galeria
    Nie wiem @Roberto73 czy kupiłeś już monitor, ale jak nie to ja zawsze polecam EIZO. To firma specjalizująca się tylko w monitorach, kup taki na jaki Cię stać, Eizo ma modele od tanich po bardzo drogie. Każdy coś dobierze. Zwłaszcza dla fotografów jest to polecany kierunek. Właściwie są 2 firmy polecane przez zawodowców: EIZO i NEC. Ja nie spotkałem się aby ktoś był niezadowolony z EIZO. Poczytaj polecane modele EIZO i NEC na specjalistycznym forum MVA
    https://mva.pl/viewtopic.php?f=40&t=152
    G9 | PL50-200 | PL8-18 | E-M5-II | E-M1-II | 12-100 Pro | 75 1.8 | 45 1.2 Pro

  9. #9
    Awatar Roberto73
    Dołączył
    Nov 2011
    Mieszka w
    Wrocław
    Posty
    2.087
    Siła reputacji
    181
    Moja galeria
    Hej. Tak , kupiłem . Ale wpadł mi w ręce tani, poleasingowy Dell P2715Q , i szczerze mówiąc kolorystycznie jeść świetnie, kalibracja jest naprawdę wzorowa jak na taki monitor. Minus to rozdzielczość spora 4K , jak na 27 cali to za dużo , to musi być min 32" . Oglądanie teraz zdjęć większości zamieszczanych na forum w niskich rozdzielczościach nie jest już taką przyjemnością . Oczywiście wiem , że Eizo i NEC to wiodące marki w tym temacie monitorów. Przestudiowałem przed kupnem sporo artykułów, ale nie przesadzajmy , jestem amatorem

Podobne wątki

  1. Jaki monitor do obróbki zdjęć
    By Plumek in forum Cyfrowa ciemnia
    Odpowiedzi: 331
    Ostatni post / autor: 5.07.14, 23:34
  2. Jaki monitor do 1,5 tys PLN.
    By borowik23 in forum Co kupić ?
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 24.01.13, 18:22
  3. Jaki monitor NEC czy Dell
    By outback in forum Co kupić ?
    Odpowiedzi: 11
    Ostatni post / autor: 29.12.10, 01:57

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
 
Właściciel: FOMAG Sp. z o.o., Gdansk, 80-137 ul. Starodworska 1, KRS 0000341593, www.fomag.pl

Serwis wykorzystuje pliki cookies w celach reklamowych, statystycznych i do personalizacji stron. Możesz wyłączyć używanie plików cookies w ustawieniach przeglądarki internetowej jednak może to utrudnić korzystanie z serwisu! Więcej informacji w Polityce prywatności.